Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Νομίζω ότι κατάλαβα τι λες...Να κάνω ένα άλλο προφίλ με άλλο όνομα τελείως διαφορετικό..Εκτος όμως του ότι θέλω να εχω το πραγματικό μου όνομα και όχι κάποιο ψευδώνυμο ή κατι τέτοιο,το παλιό μου προφίλ έχει το πραγματικό μου όνομα...οπότε και στα μνμ αυτά που στέλναν είναι το πραγματικό μου όνομα πάνω...

Αν κατάλαβα τι εννοείς δλδ.. :/:
το νέο προφιλ να εχει το πραγματικό σου όνομα
το παλιό να έχει ένα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
το νέο προφιλ να εχει το πραγματικό σου όνομα
το παλιό να έχει ένα αλλο.

Προφανώς κάτι δεν καταλαβαίνω εγώ καλά.. :/:
Συγχώρεσε με και κάνε λίγο υπομονή μαζί μου..
Πως θα μπω στο παλιο μου προφιλ για να αλλαξω το ονομα? αυτο ειναι το θεμα...το εχω διαγραψει (γτ πιστευα οτι ετσι θα σβηστει και το ονομα μου απο τα μνμ στο inbox) και οταν παω να μπω δεν με αφηνει το φβ,μου λεει οτι το mail που βαζω δεν συνδεεται με κάποιο προφίλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτό που λες δε νομίζω να γίνεται.
Έχω φίλους που έχουν διαγράψει μήνες τώρα το λογαριασμό τους, αλλά στα πμς φαίνεται ακόμα το όνομά τους.
Δε νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό όμως. Μόνο στα πμς φαίνεται. Σχόλια σε τοίχους, φωτόζ κτλ δεν υπάρχει, οπότε δεν υπάρχει και κανένας τρόπος να δει κάποιος ότι είσαι εσύ ο πραγματικός και αυτός που έστειλε τα "ενοχλητικά" μηνύματα.
Εξάλλου συνωνυμίες υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αυτό που λες δε νομίζω να γίνεται.
Έχω φίλους που έχουν διαγράψει μήνες τώρα το λογαριασμό τους, αλλά στα πμς φαίνεται ακόμα το όνομά τους.
Δε νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό όμως. Μόνο στα πμς φαίνεται. Σχόλια σε τοίχους, φωτόζ κτλ δεν υπάρχει, οπότε δεν υπάρχει και κανένας τρόπος να δει κάποιος ότι είσαι εσύ ο πραγματικός και αυτός που έστειλε τα "ενοχλητικά" μηνύματα.
Εξάλλου συνωνυμίες υπάρχουν.

Αυτό μου λέει και ένας φίλος μου που το συζήτησα,ότι δεν ειναι τόσο τραγικό και να μην ανυσυχώ...ο τύπος που το χάκαρε όμως παρίστανε ότι ειναι εγώ..και είναι κάποιος που με ξέρει γτ και ηξερε κάποια πράγματα για μένα (που δεν ειναι και δύσκολο να μαθεις αν χακαρεις το προφιλ καποιου υποθετω) αλλα και ηξερε που εστελνε..εστελνε μονο σε αγνωστα σε μενα ατομα,όχι σε φίλους μου..
Ίσως να ανησυχω περισσότερο από οσο χρειαζεται αλλα τρελαίνομαι στην ιδέα ότι υπάρχουν μνμ με το ονομά μου,προσβλητικά,χυδαία και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο..
Υπάρχει μηπως κάποιος τρόπος να "πεισω" το φβ οτι αυτος ο λογαριασμος εχει παραβιαστει ουτως ωστε να διαγραψει και το ονομα μου απο παντου? Ή να το ξαναενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο ωστε να αλλάξω το όνομα και μετα να το ξανασβησω?

Σας ζαλισα ρε παιδες,συγνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα απο facebook, οποτε μπορει ολα οσα σου προτεινω να ειναι ακυρα, αλλα εγω θα τα δοκιμαζα.
Πρωτα απο ολα, απο οσο ξερω το facebook δεν διαγρεφει ποτε ενα προφιλ, απλα το απενεργοποιει. Λογικα αν πας να κανεις ξανα εγγραφη με το ιδιο e-mail θα σου πως εχει ηδη account και θα ενεργοποιησει και παλι το παλιο, οποτε μπορεις να αλλαξεις ονοματα, να κανεις αναφορα στο fb για να κανονισουν να διαγραφει καθε στιγμα σου κλπ.
Αν δεν γινετε αυτο, θα εστελνα ενα μαιλ/αναφορα/οτιδηποτε αλλο εχουν για επικοινωνια και θα τους εξηγουσα την κατασταση, δινοντας ονομα και e-mail ωστε να εντοπισουν το προφιλ-φαντασμα και να το "περιποιηθουν".
Τριτη περιπτωση, αν και απο οτι καταλαβα δεν παιζει, ψαχνεις στο fb να βρεις καποιο στιγμα (ειτε μπορει να βρεις το προφιλ με απλο serach ειτε απο καποιο μηνυμα που εχει κρατισει καποιος φιλος σου, και κανεις αμεσα αναφορα εξηγωντας την κατασταση.

Αυτες ειναι οι πρωτες σκεψεις που μου ερχονται στο μυαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Alex, με το νέο σου προφίλ (αν έχεις φτιάξει), έλα σε επικοινωνία με το τημ του facebook, και πες τους το πρόβλημά σου. Αν δεν γίνει τίποτα από αυτούς, τότε δεν μπορείς να κάνεις ο ίδιος κάτι (και με μια αναζήτηση στο google δεν βρήκα καμία λύση, για την επαναφορά προφίλ, παρά μέσω επικοινωνίας με τους ιθύνοντες).

Αν δεν γίνει τίποτα εν τέλει, τότε φτιάξε, εφόσον το επιθυμείς, νέο προφίλ. Πρόσθεσε τους φίλους σου, κι ενημέρωσέ τους, για το συμβάν. Το ξέρω πως είναι άσχημο, να υπάρχουν αυτά τα μηνύματα και να φαίνεσαι εσύ ο αποστολέας τους, μα αυτά συμβαίνουν.
Οι φίλοι σου, θα καταλάβουν. Μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
You must log in to see this page.

Η ειρωνία: να πρέπει να κάνεις login στον λογαριασμό σου, για να δεις μια σελίδα σχετικά με το ΣΒΗΣΙΜΟ του λογαριασμού σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεοπαρ.Γατακιι

Νεοφερμένος

Η Λεοπαρ.Γατακιι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μπορείτε να μου εξηγήσετε πως μπαίνει ?μιλάμε για κινητό xperia x-10 mini:confused: αν ξέρετε απαντήστε μου!:hmm::)

Για να μπείς δωρεάν στο 0.facebook θα πρέπει να έχεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις INTERNET στο κινητό σου. Για να αποθηκεύσεις τις ρυθμίσεις στο κινητό σου στείλε δωρεάν Internet στο 1333ετσι λέει η cosmote αλλα δεν έχω κάρτα :O

Σημείωση Συντονιστή:Τα μηνύματα #790-93 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα Πώς μπαίνει το 0.facebook.com;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
προλαβα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχχααχαχ. ΡΕΜΠ ΘΕΟΣ.-

Γατακι απλα μην μπαινεις facecook.
Ηδη μπαινεις απο υπολογιστη, θες και απο κινητο ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
μπορείτε να μου εξηγήσετε πως μπαίνει ?μιλάμε για κινητό xperia x-10 mini:confused: αν ξέρετε απαντήστε μου!:hmm::)

Φρόντισε να έχεις εναν task manager, για να κλείνεις τις άλλες εφαρμογές που κάνουν update αυτόματα. Γιατί κάθε φορά που θα μπαίνεις θα χρεώνεσαι 1 ευρώ τη μέρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

katerina70

Νεοφερμένος

Η katerina70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πως μπορω να δω αν καποιος εχει δευτερο προφιλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν μπορείς. Δηλαδή θες το e-mail που μπορεί να μην το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Θέλω να αλλάξω το όνομα μου στο facebook και να το κάνω Luis Stefanos Max Androulidakis Monroy Rodrigues de la Vega αλλά δε με αφήνει. Γιατί;

Πλακα κανω. Απλα θελω να το αλλαξω αλλα δε αφηνει. Θελω να εχω δυο ονοματα και το επιθετο μου. Γιατι δε με αφηνει;

Ποιος απο εσας εχει τρια ονοματα στο fb;

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 796 έως 800 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Αλλαγή nickname στο Facebook"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ ένα διάστημα είχα βάλει 4 λέξεις και το έπαιρνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μπορείς να επιλέξεις το να το βάλεις ε'ίτ ως ψευδώνυμο είτε ως το όνομα που θέλεις να βλέπουν στο fb όσοι χρησιμοποιούν άλλη γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LilAstair

Νεοφερμένος

Η LilAstair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θέλω να αλλάξω το όνομα μου στο facebook και να το κάνω Luis Stefanos Max Androulidakis Monroy Rodrigues de la Vega αλλά δε με αφήνει. Γιατί;
χαχαχαχαχαχα!
Εμένα δεν με αφήνει να το γυρίσω από το ψευδώνυμό μου στο πραγματικό μου όνομα! Δεν με πιστεύει ότι αυτό είναι ο αληθινό - πως την πάτησα έτσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Άν θέλεις δύο ονόματα,είτε το βάζεις σαν διπλό στο όνομα δηλαδή "Γιάννης-Παναγιώτης" είτε βάζεις το δεύτερο σαν middle name.
Δίπλα στο "Home" έχει ένα βελάκι,το πατάς και επιλέγεις "Account settings".Θα δείς έχει μιά επιλογή "Name",πατάς "Edit" και βάζεις τα ονόματα της αρεσκείας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
βασικά εγώ να ρωτήσω.
Το όνομα στα ελληνικά γιατί δε μου το δέχεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top