Facebook: υπέρ ή κατά;

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Άραγε φταίει το facebook ή οι χρήστες του;

φυσικα και οι 2 αλλα σιγουρα θα καταλογιζα μεγαλυτερο βαρος στους 2ους αφου κυριως οι χρηστες εχουν την ευθύνη(δεχτηκαν τους ορους του fb κατα την εγγραφη τους);):whistle::whistle::/::/::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
φυσικα και οι 2 αλλα σιγουρα θα καταλογιζα μεγαλυτερο βαρος στους 2ους αφου κυριως οι χρηστες εχουν την ευθύνη(δεχτηκαν τους ορους του fb κατα την εγγραφη τους);):whistle::whistle::/::/::whistle::whistle::whistle:
Είναι σαν να μου λες ότι φταίει το μαχαίρι για τους φόνους που γίνονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Είναι σαν να μου λες ότι φταίει το μαχαίρι για τους φόνους που γίνονται. :P

noooooo γιατι εστω οτι το fb ειναι ενας εμπορος ναρκωτικων και οι χρηστες τους ειναι εθισμενοι,ποιος φταιει;;;:hmm::P:hmm:


i didn't make you try...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είναι όμως. :]
Είναι ένα τεχνολογικό επίτευγμα.
Πώς μπορεί να είναι από μόνο του κακό όταν οι χρήστες έχουν την ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δεν είναι όμως. :]
Είναι ένα τεχνολογικό επίτευγμα.
το internet ειναι ενα τεχνολογικο επιτευγμα οχι το fb.Και αν το βλεπεις ετσι,τι περισσοτερο παρειχε απο οτι το myspace???
Πώς μπορεί να είναι από μόνο του κακό όταν οι χρήστες έχουν την ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν;
οκ κοιτα οι χρηστες εχουν ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν αλλα και παλι ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν καποια ορια πχ τωρα προσφατα εβαλαν ενα μικρο ελεγχο στα tags που θα εμφανιζονται.Τεσπα,δεν συμφωνω και το ιδιο ισχυει αν το παμε ετσι και με το twitter το οποιο αν και ειναι ακομα πιο αμεσο δεν προδιδει τοσα πολλα προσωπικα δεδομενα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
το internet ειναι ενα τεχνολογικο επιτευγμα οχι το fb.Και αν το βλεπεις ετσι,τι περισσοτερο παρειχε απο οτι το myspace???
Right.
Είναι κοινωνικό δίκτυο ενός τεχνολογικού επιτεύγματος.
οκ κοιτα οι χρηστες εχουν ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν αλλα και παλι ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν καποια ορια πχ τωρα προσφατα εβαλαν ενα μικρο ελεγχο στα tags που θα εμφανιζονται.Τεσπα,δεν συμφωνω και το ιδιο ισχυει αν το παμε ετσι και με το twitter το οποιο αν και ειναι ακομα πιο αμεσο δεν προδιδει τοσα πολλα προσωπικα δεδομενα;)
Δεν ξέρω για το myspace και το twitter, ξέρω όμως ότι δε σε υποχρεώνει να συμπληρώσεις τα πεδία με τα προσωπικά δεδομένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
και δεν καταλαβαινω το νοημα.. γινεσαι καλυτερος ανθρωπος αν εχεις 342 likes απ'οτι αν εχεις 3? :P
δυστυχως πολλα παιδακια το νομιζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Right.
Είναι κοινωνικό δίκτυο ενός τεχνολογικού επιτεύγματος.
thanx:D

Δεν ξέρω για το myspace και το twitter, ξέρω όμως ότι δε σε υποχρεώνει να συμπληρώσεις τα πεδία με τα προσωπικά δεδομένα.
εμμεσα ομως σε υποχρεωνει απο την στιγμη που το κανουν ολα τα ατομα,ψυχολογια της μαζας...

δυστυχως πολλα παιδακια το νομιζουν

σωστος και περα απο αυτο απο την στιγμη που πας για να γνωρισεις και τους φιλους σου κτλπ το παιρνεις το ολο θεμα ετσι πιο ελαφρα και ξεγελιεσαι και καταχωρεις αληθινα δεδομενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rio

Νεοφερμένος

Η rio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο facebook όπως και σε κάθε άλλο μέσο κοινωνικής δικτύωσης εχουν πολλά υπέρ και πολλά κατά. Εξαρτάται από τον τρόπο που τα χειρίζεσαι. Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αυτά τα μέσα έχουν καταντήσει ηλεκτρονικά γραφεία συνοικεσίων. Ο καθένας μας πίσω από την ασφάλεια της απόστασης είναι ο "μάγκας της γειτονιάς.. τετ-α-τετ όμως.... (που είναι η γυάλα οεο?) Είναι εύκολο και απλό μπροστά σε μια οθόνη να πετάς μια καρδούλα και φιλάκια :huglove::inlove: όταν όμως έχεις απέναντί σου τον άλλον σε απόσταση αναπνοής γιατί δένεται η γλώσσα κοτσίδα? Συμπέρασμα εξ αποστάσεως όλοι είναι βασιλιάδες της σκόνης. :pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
συμφωνω με την rio ειναι ενα απο τα δικα μου επιχειρηματα also;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά έχω να κάνω μια δήλωση:

Έχω facebook και είμαι καλά'. ΈΛΕΟΣ! παιδιά το facebook όταν χρησιμοποιείται σωστά, μόνο καλά έχει να προσφέρει. Τώρα αν κάτι κοριτσάκια βάζουν τους κώλους και τα μαστάρια τους σε φώτο και αν ο zuckerberg δίνει τις πληροφορίες μου σε ασφαλιστικές και μπλα μπλα δεν με ενδιαφέρει καθόλου. εγώ έχω φίλους 200-300 άτομα που γνωρίζω και επικοινωνούμε πολύ εύκολα, έχουμε την ευκαιρία πολλές φορές να μιλάμε για πράγματα που από κοντά δεν θα μας δινόταν η ευκαιρία να πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
αυτο παλι με το ζητιανεμα των likes ποτε δεν θα το κατανοησω!


όλοι θέλουμε να αρέσουμε ......μόνο που αυτό δεν το ζητιανεύεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Είμαι κατά της λογικής ότι πρέπει να γνωρίσεις άτομα με τέτοια μέσα. Το να κρατισεις μια ελαφριά επαφή με άτομα που σε άλλη περίπτωση δεν θα υπήρχε καμία επαφή είναι καλό, άλλα νομίζω πως το failbook (όπως το αποκαλεί ένας φίλος) δεν έχει καμιά σχέση με αυτό πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Είμαι κατά της λογικής ότι πρέπει να γνωρίσεις άτομα με τέτοια μέσα. Το να κρατισεις μια ελαφριά επαφή με άτομα που σε άλλη περίπτωση δεν θα υπήρχε καμία επαφή είναι καλό, άλλα νομίζω πως το failbook (όπως το αποκαλεί ένας φίλος) δεν έχει καμιά σχέση με αυτό πλέον.
μετα το fakebook εμαθα και το failbook ..2ο ταιριαστο ονομα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacrimos@

Νεοφερμένος

Η Lacrimos@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προσώπικά είμαι κατά του facebook. Είχα λογαριασμό αλλά τον διέγραψα πρόσφατα.Πρώτον δεν μπορείς να ξέρεις σε ποιούς εκτίθενται τα στοιχεία σου παρ'όλες τις ρυθμίσεις απορρήτου που υπάρχουν. Ακουστηκε και αυτό με τους διαφημιστες στις ειδήσεις πρόσφατα, οτι δήλαδή χρησιμοποιούν τις πληροφορίες μας και κάτι τέτοια πηρε το αυτί μου...Και δευτερον ειδικά εμείς οι έφηβοι δεν το χρησιμοποιούμε σωστά..καθόλου σωστά. Φτιάχνουν ψεύτικα προφίλ άλλων για να τους ρεζιλέψουν "και καλά", βρίζονται και άλλα τέτοια...Έχει καταντήσει σκέτη αηδία
:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είναι εύκολο και απλό μπροστά σε μια οθόνη να πετάς μια καρδούλα και φιλάκια :huglove::inlove: όταν όμως έχεις απέναντί σου τον άλλον σε απόσταση αναπνοής γιατί δένεται η γλώσσα κοτσίδα?


L O L

φαντάζομαι τη φάτσα σ στο τέλος εκείνου του ραντεβού :D:D:D priceless
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Είμαι κατά όχι μόνο του facebook αλλά και των άλλων παρόμοιων ιστοσελίδων,εκτός του myspace το οποίο προσωπικά χρησιμοποιώ για να παρακολουθώ τα μουσικά νέα των καλλιτεχνών που μου αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το βρηκα απο αλλο θεμα αλλα νομιζω ταιριαζει....



μονο εμενα μου φαινεται λαθος το ολο σκηνικο με το fb και το msn???(ρε μπας και ειμαι πουριτανός;;; )



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το βρηκα απο αλλο θεμα αλλα νομιζω ταιριαζει....



μονο εμενα μου φαινεται λαθος το ολο σκηνικο με το fb και το msn???(ρε μπας και ειμαι πουριτανός;;; )



αρρωστημενο απλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
το βρηκα απο αλλο θεμα αλλα νομιζω ταιριαζει....



μονο εμενα μου φαινεται λαθος το ολο σκηνικο με το fb και το msn???(ρε μπας και ειμαι πουριτανός;;; )




Καταλαβαίνεις ότι το ποστ είναι ειρωνικό,έτσι;
Δεν το λέω επειδή τον ξέρω,αλλά,δεν είναι προφανές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top