Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Καλά, κάνε ο,τι θέλεις. Αραβική πίτα τρώω και εγώ, έχει λίγη χοληστερίνη και κορεσμένα σε σχέση με την τορτίγια.
...
Απλα κοιμήθηκα με τις κότες σήμερα. Ήπια και πολύ νερό... Θα ξυπναγα αναγκαστικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι πέρυσι σε διατροφολόγο πήγαινα αγαπητέ... κ μου έλεγε να τρώω κουλούρι Θεσσαλονίκης, αράβικη πίτα... κάποια βέβαια σωστά τα έλεγε, αλλά είχε και λάθη. Γενικά πολλούς ξέρω που συστήνουν ''αναψυκτικά light'' οπότε να συνεχίσω να τους ακούω;; Μπα..

Το ότι είναι 04:20 και μεις συζητάμε για διατροφή, τι σημαίνει; Ζέστη, κουνούπια, αυπνίες κτλ

Απόψε εκανα παλι βελονισμό για την μέση γι'αυτο δεν μπορώ να κοιμηθώ, παρενέργεια της θεραπείας, αλλά κανει κ ζεστη κ ειναι κι ενα κουνουπι που με τσιμπάει

Καλημερα!
Έχει τέτοιες παρενέργειες ο βελονισμός?Εγώ πάντως από τον πόνο μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ.....
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Οι τιμές των προϊόντων, δεν είναι σε πλήρη συνάρτηση με την ποιότητα τους μόνο, αλλά σε μεγάλο βαθμό με την μάρκα τους. Και στα προϊοντά του σούπερ μάρκετ, πληρώνεις την μάρκα εννοείται.

Δεν ήμουν ποτέ με σκόνες και υγρά στη διατροφή μου, απλώς νομίζω καλύτερα το φαγητό από όλα αυτά.

Επίσης, δεν νομίζω να κερδίσεις ποιότητα ζωής με το να τρως βιολογικό γιαούρτι, βιολογικό γάλα,βιολογικά παντζάρια, γενικά βιολογικά προϊόντα (τα οποία σίγουρα δεν είναι εντελώς βιολογικά, στο βαθμό που διατείνεται η εταιρεία), από το να φας προϊόντα π.χ. γιαούρτι τοταλ, γάλα Ολύμπος, παντζάρια κανονικά κλπ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Μέχρι πέρυσι σε διατροφολόγο πήγαινα αγαπητέ... κ μου έλεγε να τρώω κουλούρι Θεσσαλονίκης, αράβικη πίτα... κάποια βέβαια σωστά τα έλεγε, αλλά είχε και λάθη. Γενικά πολλούς ξέρω που συστήνουν ''αναψυκτικά light'' οπότε να συνεχίσω να τους ακούω;; Μπα..

:laugh: :laugh:
κουλουρι θεσσαλονικης λεει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα κουλουρια θεσσαλονικης και οι πιτες και οι τορτιγιες δεν χωράνε σε μια αθλητική διατροφή. Άλλο αν τα τρώει ο Μητσος που εκ γενετης ειναι προικισμενος να τρωει σαβουριτσα και να ειναι γραμμωμένος.

Γενικα καμια πίτα εκτος απο την κουακεροπιτα δεν κάνει για διατροφη. Μη γελιέστε. Τα αλευρα δεν προσφέρουν τιποτα στην αποδοση του αθλουμενου.

Τα ίδια έπαθε και αυτος εδώ


που νομιζει οτι θα βάλει ογκο με τα ψωμιά.

Σε αντιθεση με αυτον εδώ


ο οποιος γενετικά ειναι η μέρα με τη νύχτα με τον πρώτο. Ο δευτερος οπως φαινεται μπορει να φάει και ψωμιά και σαβουρες και μερεντες για πρωινο και να μην έχει διαιτερη επιδραση πάνω του. Ο πρώτος θα πρέπει να κάνει διατροφη ασκητη για κανα χρονο και αν θα δει αποτέλεσμα ειναι πολύ δυσκολοτερη περιπτωση. Ο οργανισμος του ειναι ευαισθητος στην αποθηκευση λιπους. Ως πρώην υπερβαρος έχει προδιάθεση.

Αυτα τα βλέπουν οι διατροφολογοι οταν προτεινουν φασον διατροφες με ψωμιά και πιτες για ολους; :P
Μη πετάτε τσάμπα τα λεφτά σας. Η διατροφη ειναι θέμα του πως επιδρά η κάθε τροφη πάνω σου. Αν βλέπεις οτι το ψωμι σε "σκατωνει" το κοβεις παντελώς. Άλλους δεν τους πειράζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτή την πρωτεΐνη πήρα, είναι ότι πρέπει για μείωση λίπους σε σχέση με την γάλακτος που είναι περισσότερο για όγκο. Απόψε είχα την 4η φυσικοθεραπεία, έγινε μηχάνημα TECAR, πολλές πολλές ασκήσεις και βελονισμός(μέχρι και αίμα έτρεξε) + 30' περπάτημα.
ΡΟΦΗΜΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ:
1,5 ποτήρι γάλα
1/2 κσ ζάχαρη καρύδας
1 μπανανα
1/2 ροδάκινο
1 ακτινίδιο
κανέλα κευλάνης
2,5 κσ πρωτεινη ρυζιού
+ 1 κουταλιά σούπας ιχθυέλαιο Mollers

πιο βράδυ θα δούμε τι θα δειπνήσω.. υπήρξε σήμερα ατασθαλία το πρωί, 1 σοκολατίνα + 2 μπάλες παγωτό, αλλά μετα είχε basmati ρυζι με μπακαλιάρο ψητό και πιο απόγευμα 15 φυστίκια αιγίνης, είπαμε γλυκό ανά 10 μέρες XL

View attachment 70328
Πρωτεινη ρυζιου προιον Κινας. Περαστικα. Αυτοι δεν διστασαν να βαλουν μελαμινη σε βρεφικες τροφες, θα διστασουν σε πρωτεινη; Πετα την και παρε μια πρωτεινη της προκοπης. Ασε που δεν εχει αναλυτικη περιγραφη με αμινοξεα και πιστοποιηση οτι δεν περιεχει βαρεα μεταλλα (το ρυζι τεινει να περιεχει αρσενικο)

Εβαλες στο ροφημα μπανανα και προσθεσες και ζαχαρη?! Για ονομα! Η μπανανα ειναι πολυ γλυκια, οπως και το γαλα.

Η χθεσινη μου διατροφη και προγραμμα:
9πμ
ΗΙΙΤ 40 λεπτα
Σαντουιτς μπαγκετα με 3 μεγαλες φετες γαλοπουλα, 1 φετα τυρι swiss.
1 κουπα γαλα
1 μπαλακι σνακ φυστικοβουτυρου (περιεχει φυστικοβουτυρο, αλεσμενη βρωμη, maple syrup - οποιος ενδιαφερεται για συνταγη ας στειλει πμ)

11πμ
20χλμ ποδηλατο
1 μπαρα ενεργειας με συκο
smoothie (χυμος πορτοκαλι, 1 ροδακινο, μιση κουπα blueberries, μιση κουπα γιαουρτι skyr)

4μμ
1 φιλετο κοτας
Μιση κουπα κινοα
Σαλατα μαρουλι με dressing απο σουσαμι
Σωταρισμενα sugar snow peas
Μιση κουπα σαλατα απο φυκια
Μπαρα πρωτεινης

10μμ
20 λεπτα ασκησεις με kettlebells
Μισο φιλετο κοτας
Μιση κουπα γιαουρτι skyr

Στην επιστροφη με το ποδηλατο δεν απεφυγα την ανηφορα που με σκοτωνε και την εβγαλα με τρελη ανεση! Δεν χρειαστηκε να κατεβασω ταχυτητα σε 1-2 και την εβγαλα με 6η! Εχει περιπου 18% κλιση και νομιζεις οτι ο δρομος ειναι σε ορθη γωνια. Ειχα πανω απο ενα χρονο να παω απο εκει, οποτε το λιωσιμο στο ΗΙΙΤ και τα βαρη απεδωσε. Συνηθως κατεβαινα απο το ποδηλατο γιατι δεν αντεχαν ουτε τα ποδια μου αλλα ουτε και το αναπνευστικο/καρδιαγγειακο. Χθες δεν ενιωσα καψιμο στα quads και οι σφιγμοι μου ανεβηκαν μονο στο 107 χωρις να λαχανιασω. Συνεχιζουμε!
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειλικρινά δεν ξαναγράφω τίποτα άλλο εδώ, κάποια άτομα με ψυχική νόσο μάλλον, γράφουν ότι τους κατεβαίνει, περαστικά σε εσάς και μην ξεχνάτε τα φάρμακα σας, γιατί χειροτερεύει το πρόβλημα. Καλή συνέχεια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
IMG_20200730_143251.jpg

Φασολάκια. Τα καθαρισα εχθές αλλα τα μαγειρεψα σημερα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20200730_144605.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
image.jpg


Τα συνηθισμένα κι εδώ 😂😂😂

Η σαλάτα σου @juste un instant πρέπει να είναι πολύ νόστιμη με τον άνιθο και το κρεμμυδάκι!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
@Viedo
Η σαλατα εχει και κοκκινη καυτερη πιπερια, μαιντανο, λαδι, ντοματινια και παπαρουνοσπορους, σπορους ημερης κανναβης, γανοδερμα, αγγούρι και τρεις ρωγες πρασινο σταφυλι.
Τα ντοματινια και το σταφυλι για την απορροφηση του σιδηρου.
Δεν ηθελα να βαλω λεμονι για να μην την κανω υπερβολικα οξινη...
Συνοδευτικο καλαμποκισιο ψωμι με 40% καλαμποκι για να ειμαι πληρης πρωτεινων.
Ναι ηταν πολυ νοστιμη...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
solwmos.jpg
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο ένας λέει ''καλαμποκίσιο ψωμί με 40% καλαμπόκι'' και μετά κρίνει εάν έχω πάρει πρωτεινη ρυζιού με 68% περιεκτικότητα σε πρωτεινη.
Άλλος ποστάρει ένα πιάτο ρύζι και μετά λένε το ρύζι έχει αρσενικό αλλά στο δικό του πόστ κανείς δεν το σχολιάζει.
Η άλλη κρίνει την πρωτεινη ρυζιού και τρώει 3 φέτες ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ...
Πιο μ*λ*κ*ς πεθαίνεις... επιεικώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι οπτικοακουστικές ψευδαισθήσεις σε όλο τους το μεγαλείο.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ο ένας λέει ''καλαμποκίσιο ψωμί με 40% καλαμπόκι'' και μετά κρίνει εάν έχω πάρει πρωτεινη ρυζιού με 68% περιεκτικότητα σε πρωτεινη.
Άλλος ποστάρει ένα πιάτο ρύζι και μετά λένε το ρύζι έχει αρσενικό αλλά στο δικό του πόστ κανείς δεν το σχολιάζει.
Η άλλη κρίνει την πρωτεινη ρυζιού και τρώει 3 φέτες ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ...
Πιο μ*λ*κ*ς πεθαίνεις... επιεικώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι οπτικοακουστικές ψευδαισθήσεις σε όλο τους το μεγαλείο.
Δάκρυσα! Εγώ δεν είπα τίποτα χαχαχα

Προσωπικά το ρύζι είτε έχει αρσενικό είτε θηλυκό είτε κάτι άλλο, το τρώω :P. Και μακαρόνια τρώω και ψωμάκι και πατατούλες.
Αντζελίνα Τζολί, που δεν τρώει τίποτα γιατί νομίζει πως είναι όλα μεταλλαγμένα κλπ δεν γίνομαι :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Ο ένας λέει ''καλαμποκίσιο ψωμί με 40% καλαμπόκι'' και μετά κρίνει εάν έχω πάρει πρωτεινη ρυζιού με 68% περιεκτικότητα σε πρωτεινη.
Άλλος ποστάρει ένα πιάτο ρύζι και μετά λένε το ρύζι έχει αρσενικό αλλά στο δικό του πόστ κανείς δεν το σχολιάζει.
Η άλλη κρίνει την πρωτεινη ρυζιού και τρώει 3 φέτες ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ...
Πιο μ*λ*κ*ς πεθαίνεις... επιεικώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι οπτικοακουστικές ψευδαισθήσεις σε όλο τους το μεγαλείο.

Του έχουμε πει του Viedo οτι χωρις υπολογισμο θερμιδων και προγραμμα δεν θα πάρει βάρος. Αλλα ειπε οτι δεν τον ενδιαφέρει και οτι κάνει απλα τη γυμναστική του. Καθενας μπορει να πει κάτι για τον άλλον εδω , μην αρπάζεσαι.

Και η Νέλλη προσωπικα δε συμφωνω με τα ψωμιά που τρωει αλλα ειναι επιλογή της :P

Η καθε τροφη επιδρα διαφορετικά στον οργανισμο εκτος βεβαια απο τις στάνταρ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δάκρυσα! Εγώ δεν είπα τίποτα χαχαχα

Προσωπικά το ρύζι είτε έχει αρσενικό είτε θηλυκό είτε κάτι άλλο, το τρώω :P. Και μακαρόνια τρώω και ψωμάκι και πατατούλες.
Αντζελίνα Τζολί, που δεν τρώει τίποτα γιατί νομίζει πως είναι όλα μεταλλαγμένα κλπ δεν γίνομαι :P
Δεν είπα για σένα, είπα απλά ότι πόσταρες ρύζι και κανείς δεν το σχολίασε. Είμαι υπέρ του ρυζιού, ειδικά το καστανό είναι η αγνότερη τροφή και η βάση της Μακροβιοτικής Δίαιτας, τα άλλα είναι κουκου-ρούκου, περί αρσενικών που έχουν όντως κάποια μαζικής παραγωγής, πρωτεινών που καταναλώνονται αφειδώς και όχι με μέτρο όπως κάνω εγώ κτλ.. Την διατροφή την μελετάω 22 χρόνια, τι είναι σωστό κ τι λάθος το γνωρίζω, άλλο αν δεν τηρώ σωστά τα προγράμματα, και η νηστεία κάνει καλό για παράδειγμα, αγιορείτες μοναχοί με πολλές νηστείες ζούν από 75-85 χρόνια, πολλές φορές περνούν τα 95 ή και τα 100. Αλλά σιγά μην ακολουθήσω αυτό το μοντέλο να είμαι 100 χρονών χούφταλο και να έχω στερηθεί ένα σωρό γεύσεις, είπαμε τώρα. Όποιος θέλει να τρώει 1000γρ ξινόγαλο και φύκια σαλάτα πρόβλημα του, όχι να το επιβάλλει όμως, σαν ορθό. Τρέφομαι αρκετά υγιεινά, αλλά δεν εγγυάται κανείς ότι θα είμαι υγιής, αύριο μπορεί να βγώ έξω και να με πατήσει φορτηγό ή να πάθω ανακοπή κτλ Θνητοί είμαστε όχι Αθάνατοι αλλά κάποιοι απλά δεν σκέφτονται. Κρίμα την ''μόρφωση'' τους που είναι μονοεπίπεδη τελικά...
Αυτά.
Μεσημέρι είχε Μπιφτέκι χοιρινό, 2κσ γιαούρτι, μικρή πατάτα βραστή, 1/2 Milko free.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Μπιφτέκι χοιρινο, 2κσ γιαούρτι, μισο μιλκο φρι... Ποσο μακροβιοτικο πια...
Μάλλον για τσιτ ντέι μου κάνει... :P
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είπα αγαπητέ ΔΕΝ ΤΗΡΩ το πρόγραμμα. Μπιφτέκι χειροποίητο, σπιτικό με άπαχο χοιρινό μπούτι κιμά, τζίντζερ, αραβοσιτέλαιο, αλάτι ιμαλαιων, ρίγανη κτλ. Γιαούρτι 2%... Μίλκο άπαχο με ασπαρτάμη, 90 θερμίδες το 1/2. Πατάτα ήταν 80γρ μικρή. Βραστή όχι τηγάνι.
Τέσπα, εδώ παίζουμε κ δεν θέλω άλλο. Προτιμώ τα Lego. :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να τρελαινομαστε παιδιά. Εδω μεσα κάνουμε τη πλάκα μας νομιζω ολοι ερασιτεχνες ειμαστε δεν ασχολειται κανεις με το αθλημα σε επαγγελματικο επιπεδο. Προσωπικα και μένα χθές έγραψε ο Viedo για κατοχη αλλα σιγα δεν με ενοχλησε :P

ο καθενας τρέφεται αναλογα τις ανάγκες του , οι περισσοτεροι τυπικοι και πειθαρχημενοι του γυμναστηριου στοχευουν απλα σε ενα καλοσχηματισμενο σώμα και μια καλη φυσική κατάσταση. Οπως βλέπετε δεν ειναι εύκολο. Καλως ή κακως θα πρέπει να κάνεις κάποιες θυσιες. Μη νομιζετετε οτι και αυτο σε ερασιτεχνικο επιπεδο ειναι εύκολο. Κοιταξτε ποσοι απο αυτους που έρχονται στο γυμναστηριο έχουν αποτέλεσμα. Λίγοι. Γιατι η διατροφη ειναι συγκεκριμενη και δεν δέχονται ολοι να την κάνουν κακά τα ψέματα. Επισης και η προπονηση πρέπει να ειναι στοχευμένη.

Αλλιώς και ο τυπάς προχθές που έβγαλε τα πατατακια στη παραλια και αρχισε να τα τρωέι μια τεραστια σακουλα θα ειχε πρησμένους δικέφαλους - ανεπτυγμένο στήθος , στρογγυλους ώμους και πρησμένα ποδια. Αντι για αυτο ομως ειχε μικρά χεράκια , ωμους σαν παιδι 10 χρονων , ποδια το ιδιο και μια διογκωμενη κοιλιτσα. Ειναι σχεδον αδυνατο κάποιος που κάνει οτι να ναι διατροφη να το πετυχει αυτο.

Οταν τρέφεσαι οτι να ναι - οτι να ναι θα ειναι και το αποτελεσμα. Με εξαιρεση τις γυναικες που εμενα προσωπικά δεν μ αρεσουν οι μπιλντερουδες τις θεωρω αντι σεξουαλικες. Η γυναικα πρέπει να εχει απο 15% λιπος και οχι παρακάτω.

Μη τρελενεστε λοιπον ανεβαστε καμια φωτο , προτεινετε κανα προγραμμα ασκησης ή διατροφης και ολα καλά.

Τα ειπε και ο Μάγκος τις προάλλες Επαγγελματικο μποντι μπιλντινκ χωρις αναβολικά ΔΕΝ γινεται.

Οπως επισης ουτε ερασιτεχνικο γινεται χωρις αυστηρη διατροφή. Αυτα τα δέχεται κάποιος οσο ειναι σε σεζον δεν ψωνιζει ψωμιά - πιτες - γαλατα - μέλια - σοκολάτες και προχωράει. Τι να γράψουμε τωρα τις μαλακιες που λένε οτι ναι τρωω το φαγακι της μαμάς και γινομαι μυώδης; δε παιζει αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιπλέον η υπερκατανάλωση πρωτεΐνης για μεγάλα χρονικά διαστήματα μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στα νεφρά, το συκώτι και απώλεια οστικής μάζας. Ακόμη υπάρχει πιθανότητα η υψηλή πρόσληψη πρωτεϊνών σε συνδυασμό με χαμηλή κατανάλωση υδατανθράκων να ωθήσει το σώμα σε κέτωση, μια κατάσταση κατά την οποία υπάρχει συσσώρευση τοξικών κετονών στο σώμα. Στην περίπτωση αυτή τα νεφρά υπερλειτουργούν προσπαθώντας να αποβάλουν τα κετονοσώματα, χάνοντας υγρά και με συνέπεια να αυξάνεται ο κίνδυνος αφυδάτωσης, ειδικά αν χάνονται παράλληλα και υγρά μέσω του ιδρώτα κατά τη διάρκεια της άσκησης.
Ο,τι να'ναι ;;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top