Fitness Thread!

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και πόσο πάει ο πέρσοναλ και τι κάνει; (πχ και προτασεις για διατροφή)

Σου φτιάχνει πρόγραμμα άσκησης και διατροφής ανάλογα τα goals σου και είναι από πάνω σου σε κάθε workout ώστε να βλέπει αν κάνεις σωστά την άσκηση και να σε διορθώνει. Πόσο πάει δεν ξέρω, αλλά είναι πολύ πιο ακριβώς από το γυμναστήριο. Οι καλοί μπορεί και να χρεώνουν 40/ώρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Σου φτιάχνει πρόγραμμα άσκησης και διατροφής ανάλογα τα goals σου και είναι από πάνω σου σε κάθε workout ώστε να βλέπει αν κάνεις σωστά την άσκηση και να σε διορθώνει. Πόσο πάει δεν ξέρω, αλλά είναι πολύ πιο ακριβώς από το γυμναστήριο. Οι καλοί μπορεί και να χρεώνουν 40/ώρα

Πολλα έβαλες :D

τον περσοναλ του Πυρρου Δημα θα πάρεις; :P

κάποια κανάλια στο γιουτιουμπ λενε καλά πράγματα. Επισης υπάρχουν και καλα βιβλια πριν καιρο βρηκα την Μυολογια του Frederic Delavier τσαμπέ σε pdf. Το μονο κακο μερικές σελιδες εχουν πολυ μικρη γραμματοσειρα και πάνω που έλεγε κάτι για τον Υπερακανθιο δεν τα έβγαζα :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και πόσο πάει ο πέρσοναλ και τι κάνει; (πχ και προτασεις για διατροφή)
Βάλντερ οι γυμναστές μέχρι 50 τη συνεδρια που ξέρω δεν αξίζουν για μένα. Τα κριτήρια μου είναι να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις τα μομπιλιτυ ζητήματα που θα έχεις σίγουρα(ή τουλάχιστον να σε στείλουν σε φυσιοθεραπευτή που κι εκεί θα πληρώνεις βέβαια) και μετά να σου μάθουν να κάνεις τις βασικές ασκήσεις σωστά, να σου εξηγήσουν τη λογική του προγραμματισμού των προπονήσεων κλπ ώστε να τα μάθεις για πάντα, βιωματικά.

Οι περισσότεροι τραινερς που έχω γνωρίσει - και λέω για άντρες γτ οι γυναίκες είναι ακόμα χειρότερες - απλά θα σε βάλουν να χοροπηδάς από δω κι από κει και να γυμνάζεσαι με μοντέρνα μπιχλιμπιδοεργαλεία. Με άλλα λόγια, θα κάνουν επιδερμική δουλειά με επιδερμικά αποτελέσματα μέχρι να σταματήσεις να τους χρυσοπληρώνεις - στην οποία στιγμή θα είσαι το ίδιο άσχετος στη γυμναστική όσο ξεκίνησες σχεδόν.

Η πικρή αλήθεια είναι πως οι πραγματικά καλοί γυμναστές είναι σπάνιοι και πιθανότατα πανάκριβοι. Γι' αυτό και για τους περισσότερους από εμάς το ψάξιμο, ο πειραματισμός και η συζήτηση με άλλους enthusiasts είναι μονόδρομος και διαρκεί χρόνια. Παρόλαυτα, αν ξέρεις που να ψάξεις μπορείς να μάθεις τα πάντα πλέον.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Βάλντερ οι γυμναστές μέχρι 50 το μήνα που ξέρω δεν αξίζουν για μένα. Τα κριτήρια μου είναι να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις τα μομπιλιτυ ζητήματα που θα έχεις σίγουρα(ή τουλάχιστον να σε στείλουν σε φυσιοθεραπευτή που κι εκεί θα πληρώνεις βέβαια) και μετά να σου μάθουν να κάνεις τις βασικές ασκήσεις σωστά, να σου εξηγήσουν τη λογική του προγραμματισμού των προπονήσεων κλπ ώστε να τα μάθεις για πάντα, βιωματικά.

Οι περισσότεροι τραινερς που έχω γνωρίσει - και λέω για άντρες γτ οι γυναίκες είναι ακόμα χειρότερες - απλά θα σε βάλουν να χοροπηδάς από δω κι από κει και να γυμνάζεσαι με μοντέρνα μπιχλιμπιδοεργαλεία. Με άλλα λόγια, θα κάνουν επιδερμική δουλειά με επιδερμικά αποτελέσματα μέχρι να σταματήσεις να τους χρυσοπληρώνεις - στην οποία στιγμή θα είσαι το ίδιο άσχετος στη γυμναστική όσο ξεκίνησες σχεδόν.

Η πικρή αλήθεια είναι πως οι πραγματικά καλοί γυμναστές είναι σπάνιοι και πιθανότατα πανάκριβοι. Γι' αυτό και για τους περισσότερους από εμάς το ψάξιμο, ο πειραματισμός και η συζήτηση με άλλους enthusiasts είναι μονόδρομος και διαρκεί χρόνια. Παρόλαυτα, αν ξέρεις που να ψάξεις μπορείς να μάθεις τα πάντα πλέον.


Αυτά φοβάμαι αδερφέ μου, καθώς όπως πολύ σωστά ανέφερες υπάρχουν χοντρά mobility θέματα και η περίπτωση είναι εξαιρετικά ιδιαίτερη. Γι αρχή λέω να ξεσκονίσω το διάδρομο (ειδικός για αμεα) που ήδη έχω και να ξεκινήσω από τα απλά πριν δεσμευτώ σε μια τετοια ιδέα.

Σας βλέπω όλους εσάς που ασχολείστε και με νιώθω σα σακούλα από λάσπη, και το κακό είναι ότι όλο αυτό επιδεινώνει και το θέμα μου, δε με συμφέρει καθόλου η αγυμνασιά.

ΥΓ: Ευχαριστώ όσους απάντησαν.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά φοβάμαι αδερφέ μου, καθώς όπως πολύ σωστά ανέφερες υπάρχουν χοντρά mobility θέματα και η περίπτωση είναι εξαιρετικά ιδιαίτερη. Γι αρχή λέω να ξεσκονίσω το διάδρομο (ειδικός για αμεα) που ήδη έχω και να ξεκινήσω από τα απλά πριν δεσμευτώ σε μια τετοια ιδέα.
Ζητώ συγγνώμη ξέχασα την ιδιαίτεροτητα σου. Σ' αυτή τη περίπτωση τότε ίσως πρέπει να μιλήσεις με ειδικό φυσιοθεραπευτή. Εδώ σχεδόν όλος ο κόσμος έχει μομπιλιτυ προβλήματα που οι γυμναστές δε βλέπουν...

Σας βλέπω όλους εσάς που ασχολείστε και με νιώθω σα σακούλα από λάσπη, και το κακό είναι ότι όλο αυτό επιδεινώνει και το θέμα μου, δε με συμφέρει καθόλου η αγυμνασιά.
Εγώ τόσους μήνες έχω σαπίσει πάντως. Περιμένω τον Ιούνη. :weak:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ζητώ συγγνώμη ξέχασα την ιδιαίτεροτητα σου. Σ' αυτή τη περίπτωση τότε ίσως πρέπει να μιλήσεις με ειδικό φυσιοθεραπευτή. Εδώ σχεδόν όλος ο κόσμος έχει μομπιλιτυ προβλήματα που οι γυμναστές δε βλέπουν...


Εγώ τόσους μήνες έχω σαπίσει πάντως. Περιμένω τον Ιούνη. :weak:

Καμία συγγνώμη φιλαράκι μου, αλίμονο. Μου έγραψες ολόκληρο κείμενο και θα σε κρίνω κι όλας; Ο καθένας με τα προβλήματά του. Άντε πάμε να δουμε τι θα καταφέρουμε!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Σας βλέπω όλους εσάς που ασχολείστε και με νιώθω σα σακούλα από λάσπη, και το κακό είναι ότι όλο αυτό επιδεινώνει και το θέμα μου, δε με συμφέρει καθόλου η αγυμνασιά.

ΥΓ: Ευχαριστώ όσους απάντησαν.

χαχαχα κ εγω απο το χειμώνα κ ειδικά απο Μέσα μαρτίου που σταματήσαμε που βλέπω φωτογραφιες εως τωρα που ειναι 2 μήνες η διαφορά ειναι εμφανής ! Δεν εχω χάσει μέν το σχήμα μου γιατι δεν παράτησα τη διατροφη αλλα δεν ειμαι στη φορμα που ήμουν πχ τον Ιανουάριο. 1.80 84.5 κιλά αυτη τη στιγμή.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολλα έβαλες :D

τον περσοναλ του Πυρρου Δημα θα πάρεις; :P

κάποια κανάλια στο γιουτιουμπ λενε καλά πράγματα. Επισης υπάρχουν και καλα βιβλια πριν καιρο βρηκα την Μυολογια του Frederic Delavier τσαμπέ σε pdf. Το μονο κακο μερικές σελιδες εχουν πολυ μικρη γραμματοσειρα και πάνω που έλεγε κάτι για τον Υπερακανθιο δεν τα έβγαζα :(

Personal που θα χρεώσει λιγότερα από 40 το workout είναι για τον πούτσο personal και δεν αξίζει να τον πληρώσεις καν. Επίσης οι περισσότεροι personal trainers δεν αξίζουν καν. Δεν σου εξηγούν τίποτα και σε βάζουν να κάνεις ηλίθιες ασκήσεις όπως είπε παραπάνω ο fast και αυτό το κάνουν επίτηδες γιατί δεν ξέρουν να δουν και να φτιάξουν τα mobility issues που έχεις καθώς είναι άσχετοι και συνεπώς σου βάζουν ασκήσεις όπως αυτή που ανεβαίνεις σε ένα κουτί κρατώντας βαράκια για quads (γελάμε).

Θυμάμαι μια φορά σε ένα γυμναστήριο που πήγαινα είχα δει ένα trainer με πελάτη εν ώρα φράσης, τον είχε βάλει τον άλλο σε ένα μηχάνημα που τραβάς με το ένα χέρι μια πλάκα προς τα πάνω, είχε φουσκώσει τέρμα το μηχάνημα με βάρη που δεν μπορούσε να σηκώσει ο άλλος και έσπρωχνε και ο trainer την πλάκα από κάτω και μόλις έγινε το rep να λέει ο trainer στον άλλο "καλά ρε μαλάκα πως το σήκωσες αυτό? τι τούμπανο έγινες εγώ έλεγα δεν θα το βγάλεις" και ο άλλος να κοκορεύεται. Είναι να γελάς και να κλαις. Αυτοί απλά εκμεταλεύονται ηλίθιους γυμναστηριακούς και τους ξεπαραδιάζουν.

Τον καλό τον trainer που χρεώνει 40+ δεν τον παίρνεις για πάντα. Στόχος είναι να τον πάρεις για Χ συνεδρίες και να σου μάθει τι πρέπει να κάνεις και πως να κάνεις autocorrect τον εαυτό σου και να σου πει τι να φτιάξεις και πως. Trainer που ψάχνει για μόνιμους πελάτες είναι κλεφταράς. Είναι σαν ψυχολόγος που σου λέει δεν θα κάνουμε Χ συνεδρίες μέχρι να λύσεις το πρόβλημα σου αλλά θα έρχεσαι εδώ για πάντα. Καταλαβαίνεις ότι δεν θέλει να σε βοηθήσει ουσιαστικά.


Αυτά για ερασιτέχνες έτσι? Οι επαγγελματίες αθλητές προφανώς έχουν μόνιμους coach.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτά φοβάμαι αδερφέ μου, καθώς όπως πολύ σωστά ανέφερες υπάρχουν χοντρά mobility θέματα και η περίπτωση είναι εξαιρετικά ιδιαίτερη. Γι αρχή λέω να ξεσκονίσω το διάδρομο (ειδικός για αμεα) που ήδη έχω και να ξεκινήσω από τα απλά πριν δεσμευτώ σε μια τετοια ιδέα.

Σας βλέπω όλους εσάς που ασχολείστε και με νιώθω σα σακούλα από λάσπη, και το κακό είναι ότι όλο αυτό επιδεινώνει και το θέμα μου, δε με συμφέρει καθόλου η αγυμνασιά.

ΥΓ: Ευχαριστώ όσους απάντησαν.

Επειδή έχεις θέμα με τα πόδια μπορείς να κοιτάξεις και άσκηση σε κολυμβητήρια. Το κολύμπι είναι pretty much full body άσκηση και είναι πολύ μαλακή στις αρθρώσεις γιατί δε στηρίζεις το βάρος σου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Personal που θα χρεώσει λιγότερα από 40 το workout είναι για τον πούτσο personal και δεν αξίζει να τον πληρώσεις καν. Επίσης οι περισσότεροι personal trainers δεν αξίζουν καν. Δεν σου εξηγούν τίποτα και σε βάζουν να κάνεις ηλίθιες ασκήσεις όπως είπε παραπάνω ο fast και αυτό το κάνουν επίτηδες γιατί δεν ξέρουν να δουν και να φτιάξουν τα mobility issues που έχεις καθώς είναι άσχετοι και συνεπώς σου βάζουν ασκήσεις όπως αυτή που ανεβαίνεις σε ένα κουτί κρατώντας βαράκια για quads (γελάμε).

Τρελό τσουβάλιασμα. Στο ειπα κ τις προάλλες αυτος δεν εχει να σου αποδειξει κάτι εσυ τον φώναξες για να μάθεις.
Εσυ επιμένεις να σου αποδειξει οτι αξιζει , αυτος το σώμα του το χει φτιάξει. Εσυ θα παλέψεις να ανέβεις λέβελ γιατι τωρα πχ εισαι ενας απλος καθημερινος τύπος απο το μέσο ορο (οχι εσυ γενικά).

Άσχετος μεν , με μυικοτητα δέ πάνε μαζι αυτα τα 2; καθενας μπορει να λέει οτι θέλει. Το θεμα ειναι πως αποδεικνυονται οι γνωσεις του. Το ξέρεις οτι σε αυτες τις κουβέντες αν ο άλλος δεν δειχνει τη δουλειά πάνω του ελάχιστοι θα τον πάρουν σοβαρα. Πχ ειναι τραγελαφος να κράζει κάποιος κάποιον που ειναι ανεπτυγμένος μυικά ενω αυτος δεν εχει φτάσει ποτέ σε αυτο το επιπεδο. Επειδη τη μια.... έκλεισε το γυμναστηριο ... την άλλη ειχε υποχρεωσεις ... την άλλη ο Ερμης ηταν ανάδρομος και τα λοιπά.

Μην τα ξαναλέμε :P

Απλα οταν φωνάξεις εναν ανθρωπο να σου δειξει προσπάθησε να χαμηλώσεις λιγο τον εγωισμο σου του στυλ αα τι ηρθε τωρα αυτος να μου πει και ακου 2-3 πράγματα να τα κάνεις να πάρεις ενα αποτέλεσμα να τελειωνεις αλλιως και του χρονου που θα ξανασυζητήσουμε στο ιδιο επιπεδο θα εισαι (οχι εσύ) και τον επομενο χρονο κτλπ και το προβλημα δεν θα ειναι οτι ο άλλος ειναι άσχετος στα mobility issues. Το προβλημα θα ειναι αλλού. ;)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τρελό τσουβάλιασμα. Στο ειπα κ τις προάλλες αυτος δεν εχει να σου αποδειξει κάτι εσυ τον φώναξες για να μάθεις.
Εσυ επιμένεις να σου αποδειξει οτι αξιζει , αυτος το σώμα του το χει φτιάξει. Εσυ θα παλέψεις να ανέβεις λέβελ γιατι τωρα πχ εισαι ενας απλος καθημερινος τύπος απο το μέσο ορο (οχι εσυ γενικά).

Άσχετος μεν , με μυικοτητα δέ πάνε μαζι αυτα τα 2; καθενας μπορει να λέει οτι θέλει. Το θεμα ειναι πως αποδεικνυονται οι γνωσεις του.

Μην τα ξαναλέμε :P

Ναι σωστά. Αυτός που ΠΛΗΡΩΝΩ για να μου κάνει μια δουλειά δεν πρέπει να μου αποδείξει ότι είναι ικανός να κάνει την δουλειά.

Καλά πάντως αν το δικό σου κριτήριο για personal trainer είναι το σώμα του άλλου (πέραν του ότι είσαι θύμα μάρκετινγκ) ελπίζω να μην πληρώσεις ποτέ κανέναν γιατί θα σε γδύσουν.

Άσχετος μεν , με μυικοτητα δέ πάνε μαζι αυτα τα 2

Η ειρωνία της υπόθεσης εδώ είναι πως έχεις 5-6 ποστ που κράζεις κάτι νιάνιαρα ως άσχετους που κάνουν 200αρια deadlift, οπότε απαντάς μόνος σου στην ερώτηση.

Για έχει ένας 18-30 μυικότητα δεν χρειάζεται να είναι σχετικός. Να ξέρει τα βασικά από γυμναστική και διατροφή θέλει και να τα εφαρμόζει. Χαίρω πολύ. Δεν θα πάρω personal για να μου πει τα βασικά που βρίσκω με google search. Έχεις καταλάβει τι δουλειά κάνει ο personal?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Ναι σωστά. Αυτός που ΠΛΗΡΩΝΩ για να μου κάνει μια δουλειά δεν πρέπει να μου αποδείξει ότι είναι ικανός να κάνει την δουλειά.

Καλά πάντως αν το δικό σου κριτήριο για personal trainer είναι το σώμα του άλλου (πέραν του ότι είσαι θύμα μάρκετινγκ) ελπίζω να μην πληρώσεις ποτέ κανέναν γιατί θα σε γδύσουν.



Η ειρωνία της υπόθεσης εδώ είναι πως έχεις 5-6 ποστ που κράζεις κάτι νιάνιαρα ως άσχετους που κάνουν 200αρια deadlift, οπότε απαντάς μόνος σου στην ερώτηση.

Για έχει ένας 18-30 μυικότητα δεν χρειάζεται να είναι σχετικός. Να ξέρει τα βασικά από γυμναστική και διατροφή θέλει και να τα εφαρμόζει. Χαίρω πολύ. Δεν θα πάρω personal για να μου πει τα βασικά που βρίσκω με google search. Έχεις καταλάβει τι δουλειά κάνει ο personal?

Ναι τα κράζω γιατι το βάρος που πάνε να σηκώσουν ειναι δυσανάλογο της μυικής τους υποδομής. Απλα το κάνουν επειδη έχουν εγωισμόυλη. Πάμε παρακάτω.

Α δεν χρειάζεται κάποιος να ειναι σχετικος για να χει μυικοτητα. :D

Εκεινος που πιθανον δεν εχει καθολου μυικοτητα και ειναι σαν τσιρος πχ ή τιποτα το ιδιαιτερο στο σωμα , και κράζει εκεινον που ειναι ανεπτυγμένος... τι ειναι;

Τωρα συζητάμε ρε συ Χάκερ ή κάνουμε χαβαλέ ; :P

το ψυριζεις απο δω το ψυριζεις απο κει.... υποπτευεσαι απο δω υποπτευεσαι απο εκει ο ενας θέλει να σε κλέψει ο άλλος να σε κοροιδεψει χαχα πάρε εναν σοβαρο ανθρωπο (δεν ειναι ολοι κλεφτες) να σου χρεώσει μια λογική τιμή να σου πει 2-3 πράγματα να τελειώνεις.

Και δεν ειμαστε απο πορσελάνη.... μια τενοντιτιδα θα την πάθεις οσο σωστα και αν γυμνάζεσαι στο λέω εγω. Δεν παθαινει τιποτα αυτος που κάθεται σε ενα καναπέ με ενα παγωτο αγκαλιά και δε κάνει τιποτα. Μικροτραυματισμοι μεσα στο προγραμμα ειναι και δεν φταιει ο περσοναλ.

Και στον υπολογιστη τωρα που γράφεις πχ σεντονια μπορει να φάς μια τενοντιτιδα. Ακομη και ο Μπετοβεν ειχε. Για οποιον δεν το ξέρει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αδέρφια, ειρήνη υμίν.

Δεν είναι αναγκη να μαλώνετε, ελάτε να κάνουμε μια αγκαλιά όλες μαζί να ιδρώσουμε γυμνασμένες κι αγύμναστες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Αδέρφια, ειρήνη υμίν.

Δεν είναι αναγκη να μαλώνετε, ελάτε να κάνουμε μια αγκαλιά όλες μαζί να ιδρώσουμε γυμνασμένες κι αγύμναστες.

Δε μαλώνουμε ρε συ απλα του λέω οτι δε γινεται να τους ακυρώνει ολους. Δεν θα κάνει τιποτα , στάσιμος θα μεινει.

Εγω ξέρω ανθρωπους που με λιγα χρηματα θα μπορουσαν να αναλάβουν κάποιον και μέσα σε 1 χρονο να τον κάνουνε αγνωριστο. Θα ακολουθησει τις οδηγιες ομως δεν θα τους αντιμιλάει χαχα ειστε άσχετοι εγω ξέρω ερευνες.

Εκει πάς να μάθεις οχι να διδάξεις. Μπερδέψαμε τους ρολους. Εγω αν ψάξω τωρα κάτι στο ιντερνετ ιατρικο δεν εχω το υποβαθρο να το αξιολογησω θα ρωτησω εναν γιατρο ετσι δεν ειναι; ετσι και με τους γυμναστές. Υπαρχει κ ενα ρισκο να χάσω χρημα αλλα δεν εχω αυτο το άγχος συνέχεια οτι θα μου φάνε τα λεφτά. Πωπω ελεος.

Γενικά εκεινος που ξέρει τι του γινεται , φαινεται και στη δουλεια που χει ριξει. Αυτα δεν κρυβονται τωρα τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αδέρφια, ειρήνη υμίν.

Δεν είναι αναγκη να μαλώνετε, ελάτε να κάνουμε μια αγκαλιά όλες μαζί να ιδρώσουμε γυμνασμένες κι αγύμναστες.

Δε γίνεται. Έχουμε το θέμα με τον κορωνοϊό τώρα. :loltooth:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε μαλώνουμε ρε συ απλα του λέω οτι δε γινεται να τους ακυρώνει ολους. Δεν θα κάνει τιποτα , στάσιμος θα μεινει.

Εγω ξέρω ανθρωπους που με λιγα χρηματα θα μπορουσαν να αναλάβουν κάποιον και μέσα σε 1 χρονο να τον κάνουνε αγνωριστο. Θα ακολουθησει τις οδηγιες ομως δεν θα τους αντιμιλάει χαχα ειστε άσχετοι εγω ξέρω ερευνες.

Εκει πάς να μάθεις οχι να διδάξεις. Μπερδέψαμε τους ρολους. Εγω αν ψάξω τωρα κάτι στο ιντερνετ ιατρικο δεν εχω το υποβαθρο να το αξιολογησω θα ρωτησω εναν γιατρο ετσι δεν ειναι; ετσι και με τους γυμναστές. Υπαρχει κ ενα ρισκο να χάσω χρημα αλλα δεν εχω αυτο το άγχος συνέχεια οτι θα μου φάνε τα λεφτά. Πωπω ελεος.

Γενικά εκεινος που ξέρει τι του γινεται , φαινεται και στη δουλεια που χει ριξει. Αυτα δεν κρυβονται τωρα τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε.

Man σοβαρά, τώρα. Μπορείς μέσα από το ιντερνετ να δεις βίντεο κουρυφαίων Αμερικανών coach που μιλάνε για τα πάντα και θα πάω να ρωτήσω τον Μάκη το γυμναστή από το ΤΕΦΑΑ? Γιατί? Τι ακριβώς θα μου πει που δεν μπορώ να βρω online? Πλέον έχουμε μέτρο σύγκρισης δεν ζούμε στο 80. Τον personal trainer δεν τον πληρώνεις για να σου πει τις ασκήσεις. Των πληρώνεις για να δει πως κάνεις μια άσκηση και να σου βρει όλα τα σημεία που το σώμα σου έχει μυοσκελετικά προβλήματα για να μην χρειαστεί να τραβάς βίντεο και μετά να τα κάνεις research ένα ένα. Αυτά δεν ξέρει να τα κάνει ο μέσος απόφοιτος ΤΕΦΑΑ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Εγω ξέρω ανθρωπους που με λιγα χρηματα θα μπορουσαν να αναλάβουν κάποιον και μέσα σε 1 χρονο να τον κάνουνε αγνωριστο. Θα ακολουθησει τις οδηγιες ομως δεν θα τους αντιμιλάει χαχα ειστε άσχετοι εγω ξέρω ερευνες.
Δηλαδή γνωρίζεις ανθρώπους που με λίγα χρήματα θα μπορούσαν να με κάνουν να ρίξω την κοιλιά και να ξαναδώ το πουλί μου;

Σου χω πει ποτέ πόσο υπάκουος μπορώ να γίνω και πόσο λίγο μπορώ να αντιμιλήσω;

Δε γίνεται. Έχουμε το θέμα με τον κορωνοϊό τώρα. :loltooth:

Άκου να σου πω φίλη μου, η τεστοστερόνη πρέπει να ρέει άφθονη, με ιο ή και χωρίς. Δε θα μου κόψετε εσείς το χούι, άποτριχωμένα γυμνασμένα παλικάρια ούτε ο Θεος ο ίδιος δε μου τα στερεί.:bleh:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή γνωρίζεις ανθρώπους που με λίγα χρήματα θα μπορούσαν να με κάνουν να ρίξω την κοιλιά και να ξαναδώ το πουλί μου;

Σου χω πει ποτέ πόσο υπάκουος μπορώ να γίνω και πόσο λίγο μπορώ να αντιμιλήσω;

Valder αν αγκαλιάσεις εμένα πάντως θα το ξαναδείς το πουλί σου απευθείας.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Man σοβαρά, τώρα. Μπορείς μέσα από το ιντερνετ να δεις βίντεο κουρυφαίων Αμερικανών coach που μιλάνε για τα πάντα και θα πάω να ρωτήσω τον Μάκη το γυμναστή από το ΤΕΦΑΑ? Γιατί? Τι ακριβώς θα μου πει που δεν μπορώ να βρω online? Πλέον έχουμε μέτρο σύγκρισης δεν ζούμε στο 80. Τον personal trainer δεν τον πληρώνεις για να σου πει τις ασκήσεις. Των πληρώνεις για να δει πως κάνεις μια άσκηση και να σου βρει όλα τα σημεία που το σώμα σου έχει μυοσκελετικά προβλήματα για να μην χρειαστεί να τραβάς βίντεο και μετά να τα κάνεις research ένα ένα. Αυτά δεν ξέρει να τα κάνει ο μέσος απόφοιτος ΤΕΦΑΑ.


Γιατι ρε μεγάλε ολυμπιονίκης θέλεις να γινεις και δεν σου κάνει ο Μάκης απο το ΤΕΦAΑ; :D

Myoskeletika προβληματα μπορει να πάθει κ κάποιος που απλά καθεται σε μια καρέκλα ή που πάει για τρέξιμο. Ναι ενα απλο τρέξιμο στο πάρκο μπορει να σου δημιουργησει προβληματα στη μέση λογω κραδασμών.

Η πλακα ειναι που ανησυχεις για αυτά τα μυοσκελετικά και καλα κανεις ως ενα βαθμο αλλα στον εποτε που έλεγε οτι πρέπει να σηκώνεις 1.5 φορά το βάρος σου σε άρσεις δεν έλεγες κάτι. Αυτο σημαινει οτι αν εισαι 80 πρέπει να κανεις 120. Εκει δεν αγχώθηκες; :P εχεις δοκιμάσεις να κάνεις 120 κιλά σε άρσεις;

Τελοςπαντων φιλε, τα πραγματα ειναι απλά και να εισαι σιγουρος οτι και ενας εμπειρος προπονητης που προπονει μεγάλα ονοματα δεν θα ειχε χρονο να ασχοληθει πχ με σενα ή με μενα που ειμαστε ερασιτέχνες και θέλουμε απλά μια μυική ανάπτυξη μέχρι ενα σημείο , θα σε πάσαρε σε εναν περσοναλ πιτσιρικα "που ομως τον εχει μάθει αυτος" και θα τελειωνε το πανηγυρι να ξέρεις. Οι μεγάλοι προπονητές ειναι οπως οι μεγάλογιατροι και οι μεγαλοδικηγοροι δεν πάνε για σενα ουτε για μένα.... δεν έχουν χρονο. Δεν θα ασχοληθούν κάν με εναν άνθρωπο ο οποιος απλάθέλει μια μυική ανάπτυξη να δυναμώσει και τιποτε άλλο.

Οσο για τα μυοσκελετικά αν έχεις σοβαρά θέματα για αυτά θα σε παραπέμψει ο οποιοσδήποτε σε γιατρους ορθοπεδικους - αθλητιατρους. Ξεφευγει απο το ευρος ενος προπονητή.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πλακα ειναι που ανησυχεις για αυτά τα μυοσκελετικά και καλα κανεις ως ενα βαθμο αλλα στον εποτε που έλεγε οτι πρέπει να σηκώνεις 1.5 φορά το βάρος σου σε άρσεις δεν έλεγες κάτι. Αυτο σημαινει οτι αν εισαι 80 πρέπει να κανεις 120. Εκει δεν αγχώθηκες; :P

Μα σηκώνω 120 στις άρσεις γιατί να αγχωθώ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top