Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Γιατί όχι; Αμα δεν εχεις τραυματισμούς και παραλληλα έχεις ικανοποιητικό gain, γιατί να μπλεξεις με μπάρες και βαράκια...


Αυτο το θρέντ τα λέει ολα. Διάβασε ποσοι εμφανιζουν προβληματα στο γυμναστηριο. Οποτε αυτη ειναι η δύναμη; να πονάς; μου κανει εντυπωση που ο τύπος ειναι τοσα χρονια στα γυμναστηρια και δε γνωριζει τα λάστιχα. Χρειαζομαστε μια διαφορετική προσεγγιση. Δεν ειναι ολα άσπρο-μαύρο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο

επικονδυλιτιδα.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Ο.Κ. Το βρήκα...

Διάβασε απο περιέργεια. Πoσοι ειναι οι πονεμένοι :P


 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτη η εβδομαδα δεν μου βγηκε καλη. Εκανα μονο 160 λεπτα circuit/HIIT/weights και αλλες 6 ωρες περπατημα. Ηλπιζα να κανω σημερα 30-60 λεπτα βαρακια και λαστιχα συν αλλες 2 ωρες περπατημα αλλα με επιασε αλλεργια και δεν πηγα ουτε για περπατημα. Το θετικο ειναι οτι εκανα διαλειμμα σημερα (ειχα να κανω απο τον Απριλιο). Το γονατο μου δεν μου ποναει, αλλα εχω την εντυπωση οτι κανει κλικ σε συγκεκριμενες στασεις. Δεν εχω δοκιμασει να το ζορισω οποτε δεν ξερω. Αυριο ισως επιχειρησω μερικες ασκησεις για τα ποδια και ΗΙΙΤ για αρχαριους για να μην ζοριστει πολυ.

Ερωτηση: τις ημερες που ξεκουραζεστε, παιρνετε πρωτεινη; Σημερα ειμαι στα 42γρ μονο και δεν ξερω αν πρεπει να παρω ή οχι αφου δεν εχω κουνηθει καθολου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Αυτη η εβδομαδα δεν μου βγηκε καλη. Εκανα μονο 160 λεπτα circuit/HIIT/weights και αλλες 6 ωρες περπατημα. Ηλπιζα να κανω σημερα 30-60 λεπτα βαρακια και λαστιχα συν αλλες 2 ωρες περπατημα αλλα με επιασε αλλεργια και δεν πηγα ουτε για περπατημα. Το θετικο ειναι οτι εκανα διαλειμμα σημερα (ειχα να κανω απο τον Απριλιο). Το γονατο μου δεν μου ποναει, αλλα εχω την εντυπωση οτι κανει κλικ σε συγκεκριμενες στασεις. Δεν εχω δοκιμασει να το ζορισω οποτε δεν ξερω. Αυριο ισως επιχειρησω μερικες ασκησεις για τα ποδια και ΗΙΙΤ για αρχαριους για να μην ζοριστει πολυ.

Ερωτηση: τις ημερες που ξεκουραζεστε, παιρνετε πρωτεινη; Σημερα ειμαι στα 42γρ μονο και δεν ξερω αν πρεπει να παρω ή οχι αφου δεν εχω κουνηθει καθολου.

Ναι κανονικά ! Συντήρηση. Οσο έπαιρνες. Το σώμα συνεχιζει να έχει ανάγκες.

Κάνε γυμναστικούλα πάρε τα λάστιχα και κάνε απαγωγους-προσαγωγούς. Εκτάσεις χωρις να λυγισεις γονατο κτλπ εχει πολλά να κάνεις ακομη και πιο χαλαρά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά γράψτε και άλλοι στο θρέντ , ανεβάστε προπονησεις , διατροφη , φωτογραφιες με προοδο κτλπ να πάρουμε καμια ιδέα ! Δεν ειμαι μονο εγω και η Νέλλη. Πάμε πάμε! Μη τεμπελιάζετε !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ερωτηση: τις ημερες που ξεκουραζεστε, παιρνετε πρωτεινη; Σημερα ειμαι στα 42γρ μονο και δεν ξερω αν πρεπει να παρω ή οχι αφου δεν εχω κουνηθει καθολου.
ναι ολες τις μερες χρειαζεσαι προτεινη, οι υδατανθρακες ειναι που χρειαζονται περισσοτερο πριν και μετα τη γυμναστικη. Πολλοι τις μερες που δεν προπονουνται αυξανουν τα λιπαρα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Για τον φίλο Devil, που θέλει ενεργή συμμετοχή στο θέμα :P.

ΥΓ. Λείπει ένα κομμάτι κοτόπουλο (το έφαγα όσο περίμενα το ρύζι να βράσει)....
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    2.7 MB · Εμφανίσεις: 176

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τώρα με την εξεταστική δεν έχω χρόνο ή δεν έχω και το κουράγιο πολλές φορές να κάνω κάτι. Αφού δεν άνοιξα βιβλίο μες στο εξαμ τώρα τρέχω και δε φτάνω. Προχτές πήγα για τρέξιμο το βράδυ απλώς για να ξελαμπικάρω, ένα τριχίλιαρο έκανα μόνο αλλά μού ήταν αρκετό, είχε κι ανηφοροκατήφορο. :P Μια ώρα διατάσεις έκανα μετά για να συνεφέρω τα πόδια και τη μέση μου, με έχει γαμήσει το κατσιό.. Λάστιχα χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά για ενδυνάμωση κι ευλυγισία της μέσης και των αστραγάλων.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Και το σεξ καλή γυμναστική είναι, για όσους δεν προλαβαίνουν άλλες μορφές. Εκτονώνεσαι κι όλας.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Και το σεξ καλή γυμναστική είναι, για όσους δεν προλαβαίνουν άλλες μορφές. Εκτονώνεσαι κι όλας.
Εσύ καλά τα λες, εγώ όμως που είμαι και αγχώδης και ξενέρωτη σε τέτοιες περιόδους είμαι σε φάση "να σου πω ρε αγάπη Πέμπτη μεσημέρι δίνω μάθημα δεν το αφήνουμε για Πέμπτη απόγευμα το σεξ;;" Μόνο με ραντεβού και προηγούμενη επικοινωνία.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Devil τι λάστιχα έχεις πάρει? Εγώ παράγγειλα πριν λίγο ένα ζευγάρι "Πολύ σκληρό για πόδια" γύρο στα 12ευρώ. Έχεις ιδέα τι αντίσταση παρέχουν αυτά?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
@Devil τι λάστιχα έχεις πάρει? Εγώ παράγγειλα πριν λίγο ένα ζευγάρι "Πολύ σκληρό για πόδια" γύρο στα 12ευρώ. Έχεις ιδέα τι αντίσταση παρέχουν αυτά?
Πρέπει να είναι εμπνευσμενα από την ταινία Πολύ σκληρός για να πεθάνει...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
@Devil τι λάστιχα έχεις πάρει? Εγώ παράγγειλα πριν λίγο ένα ζευγάρι "Πολύ σκληρό για πόδια" γύρο στα 12ευρώ. Έχεις ιδέα τι αντίσταση παρέχουν αυτά?


Όλα οσα έχω πάρει ειναι ΑΜΙLA

πηρα ένα κοκκινο ενα μπλε και ενα μαύρο. Θα πάρω και άλλα ομως πιο μετά για να ανεβάσω την αντισταση. Θα δέσω ενα και στους αλτηρες γενικά θα κάνω συνδυασμους. Οι προπονησεις μονο με τις μπάρες τελειωσε. Νιώθω το χέρι μου σαν καινουργιο.

Τις αντιστασεις τις γράφει πάνω. Στο κοκκινο γράφει ευρος 5-9 κιλ'α
στο μπλε 9-15
και στο μαυρο 18-25 απλα η μαλακια με το μαυρο ειναι οτι σε αντιθεση με τα αλλα δεν εχει κλιψ να το έβαζα μαζι με τα άλλα ωστε να πηγαινε η αντισταση αθροιστικα αλλα δε πειράζει θα βρω κάποιο. Και στη τελικη μια χαρα ειναι το μαυρο για καμψεις δικεφαλων δεν θές παραπανω φιλος.

Εμενα τα AMILA γράφουν πάνω τα χω στις πρωτες σελιδες αν δεν τα βρεις θα τα ξαναβγαλω φωτο αυριο. Σημερα θα εχω δουλειά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για τον φίλο Devil, που θέλει ενεργή συμμετοχή στο θέμα :P.

ΥΓ. Λείπει ένα κομμάτι κοτόπουλο (το έφαγα όσο περίμενα το ρύζι να βράσει)....


Πολυ ωραιο γεύμα απλα εγω δεν θα έβαζα τη φέτα. Και αντι για χυμο μια κοκα λαιτ διπλα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και το σεξ καλή γυμναστική είναι, για όσους δεν προλαβαίνουν άλλες μορφές. Εκτονώνεσαι κι όλας.

Το σεξ ειναι ηφαιστειο , η καλύτερη γυμναστική.

Ξέρει ο Θείος ! χαχα

μια φορά ειχα ξεκινησει με πονοκέφαλο και ήμουν σε φάση δεν γαμιεται ας ξεκινησουμε κ βλέπουμε χαχα εεε μετα οταν τελειωσα ήμουν περδικι , πέρασε και ο πονοκέφαλος. Ηπια και ενα παγωμενο τσάι και ήμουν κομπλεντάν.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν είναι φέτα, είναι αναρή (μυζήθρα για την Ελλάδα) 11% λιπαρά έχει.

Coca Cola έχω να πιω πολλά χρόνια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Δεν είναι φέτα, είναι αναρή (μυζήθρα για την Ελλάδα) 11% λιπαρά έχει.

Coca Cola έχω να πιω πολλά χρόνια.

Καλά κανεις. Δεν ειναι και οτι καλύτερο. Τη τελευταια βδομάδα έχω κόψει κ το ρυζι πάντως. Μακαρονια τρωω μια φορά την εβδομάδα , μονο πατατες - και λαχανικά μελιτζάνες κολοκυθάκια , δεν κάνω διαιτα ειμαι 84 κιλά αλλα βλέπω οτι έχω καλυτερο ορισμό των μυών στο καθρέφτη. Φαντασου τι θα γινει στους 3-4 μήνες.

Για ψωμι δεν το συζητάμε καν. Μονο ρυζογκοφρέτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ρυζογκοφρέτες σχεδόν ποτέ δεν τρώω, δεν τις προτιμώ. Πλαστικό μού φέρνουν στη γεύση, αλλά αν έχω στο σπίτι θα τσιμπήσω καμία.

Ψωμί τρώω (και τώρα έβαλα με φυστικοβούτυρο :P).

Ρύζι τρώω σχεδόν κάθε μέρα, ψωμί επίσης κάθε μέρα, μακαρόνια 1 φορά στις 10 μέρες τρώω τους τελευταίους μήνες και αν, ίσως τα βαρέθηκα :P. Λαχανικά που αναφέρεις θα τα έτρωγα άνετα, αλλά δεν φτιάχνω σπάνια πολύ αν με πιάσει όρεξη (στο φούρνο κόβω λεπτές φέτες και τα βάζω να ψηθούν).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Ρυζογκοφρέτες σχεδόν ποτέ δεν τρώω, δεν τις προτιμώ. Πλαστικό μού φέρνουν στη γεύση, αλλά αν έχω στο σπίτι θα τσιμπήσω καμία.

Ψωμί τρώω (και τώρα έβαλα με φυστικοβούτυρο :P).

Ρύζι τρώω σχεδόν κάθε μέρα, ψωμί επίσης κάθε μέρα, μακαρόνια 1 φορά στις 10 μέρες τρώω τους τελευταίους μήνες και αν, ίσως τα βαρέθηκα :P. Λαχανικά που αναφέρεις θα τα έτρωγα άνετα, αλλά δεν φτιάχνω σπάνια πολύ αν με πιάσει όρεξη (στο φούρνο κόβω λεπτές φέτες και τα βάζω να ψηθούν).

Εγω τις πιο πολλές φορές τα παιρνω απο το σκλαβενιτη έτοιμα και τα ζεσταινω.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εγω τις πιο πολλές φορές τα παιρνω απο το σκλαβενιτη έτοιμα και τα ζεσταινω.
Φαγητά της ημέρας εννοείς σωστά; Έχω δει σε ένα σημείο που έχει μαγειρευτά φαγητά της ημέρας, αλλά μέσα στο λάδι είναι και δεν παίρνω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top