Fitness Thread!

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@milkompoukalo πάντως αμα ζητήσεις ίσως υπάρχει κατι αλλο να σου δώσουν αντι για το λιρικα.

έπαιρνα ενα διάστημα κι πέθανα στις παρενέργειες.
ο.τι χειρότερο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Το γάλα μπορει να ειναι υγιεινο αλλα αν το κοψει κάποιος επειδη δεν εχει καλη αντιδραση στην λακτοζη ο οργανισμος του να δει μεγάλη προκοπή. Σχετικά ειναι αυτά.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@milkompoukalo πάντως αμα ζητήσεις ίσως υπάρχει κατι αλλο να σου δώσουν αντι για το λιρικα.

έπαιρνα ενα διάστημα κι πέθανα στις παρενέργειες.
ο.τι χειρότερο
το μείωσα από 150 στα 75 είμαι πιο ''ελαφρύς'' χωρίς υπνηλία, αλλά θα δούμε με τον πόνο αν θα επανέλθει, αλλά νομίζω ότι θα βοηθήσει η φυσικοθεραπεία και οι ασκήσεις... άντε κ κανά ντεπόν. Δεν το άντεχα άλλο, νόμιζα ότι με είχε πλακώσει τοίχος. Πάντως κ ο βελονισμός βαρυς προχθές που είχα κάνει λες κ με είχε πατήσει φορτηγό έτσι αισθανόμουνα μετά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το γάλα μπορει να ειναι υγιεινο αλλα αν το κοψει κάποιος επειδη δεν εχει καλη αντιδραση στην λακτοζη ο οργανισμος του να δει μεγάλη προκοπή. Σχετικά ειναι αυτά.
CLA?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Παίρνει κάποιος από εσάς tonalin cla?
Ιχθυέλαιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Λίγο τρως, είναι μικρή ποσότητα για άτομο που αθλείται, εκτός αν κάνεις 6-7 γεύματα μέσα στην ημέρα.

Δεν ξέρω τι ειναι τα CLA. Λιποδιαλυτες; δε παιρνω τιποτα τέτοιο.

Σας έγραψα και χθες οτι το "λιγο" ειναι σχετικό.

Μπορω να σου βάλω σε ενα πιατο μια χουφτα καρυδια και 2 κουταλιες ταχινι. Θα σου φανούνε λίγο.
Αλλά προκειται για ένα πιάτο των 900 θερμιδων μονο με αυτά.

Αυτη τη περιοδο περιπου 1 μηνα δεν έχω χάσει πάνω απο μισό κιλό (νομιζω) θα ξαναζυγιστω Κυριακη. Το θέμα δεν ειναι το νουμερο στη ζυγαριά αλλα η σωματική σύσταση.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κακάο οχι το βράδυ φέρνει αυπνίες λογω καφείνης και θεοβρωμίνης, καλύτερα πρωί έως το μεσημέρι, τώρα εσένα μπορεί να σε κοιμίζει(έχω φιλο που πίνει φραπέ 11 το βράδυ κ τον πιανει υπνηλία). Πρέπει να προσθέσεις ένα ακόμα μικρό σνακ, λίγα τα 4 κάνε τα 5. Πρωτείνη να προτιμάς βιολογική όχι με προσθετα.
Ειλικρινα, πως ζεις με τοσους περιορισμους; Οχι το ενα, οχι το αλλο, δεν κανει το ενα δεν κανει το αλλο, ετσι το ενα ετσι το αλλο. Φαε σαν ανθρωπος. Εγω μπορει να φαω 2 φορες την μια μερα και 6 την αλλη αν πειναω. Δεν θα καθομαι να τρωω επειδη πρεπει να τρωω εναν Χ αριθμο γευματων και δεν θετω περιορισμους. Εχω δει αστεγους που κανουν ναρκωτικα, πινουν και τρωνε σαβουρα να ειναι τερμα γραμμωμενοι. Δεν κανω bodybuilding. Γυμναζομαι και τρεφομαι για να εχω ενεργεια, να ειμαι πιο δυνατη και να δω γραμμωσεις. Στο 18% θελω να παω το σωματικο μου λιπος, οχι στο 8.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεκατιανό ρόφημα πρωτείνης:

300γρ γάλα αγελάδας βιο
100γρ χυμός ρόδι
1 κρητική μπανάνα(παραήταν μεγάλη)
2 κγ κακάο valrhona
1,5 κγ μέλι κοντορίγανης βιο
1/2 κγ κανέλα κευλάνης
2,5 κσ πρωτείνη γάλακτος βίο
βγήκε 2,5 ποτήρια περίπου ρόφημα... γεύση ψιλομέτρια αυτό το ρόδι το έκανε παράξενο, κ το αγελαδινό γάλα δεν είναι τόσο νόστιμο όσο της κατσίκας πιστεύω
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
image.jpg


Μιας και είπες για το ρόδι και έτυχε να έχω σπιτικό χυμό ρόδι σήμερα, ανέβασα το μεσημεριανό 😛
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αν φάω 1 μπιφτέκι θα πρέπει να φάω κι εσένα μετά :P. 1 κουταλιά ελαιολάδο και για τα 3. Bonnet ρύζι.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα!

Νεα στην παρεα σας και ψαχνωντας για διατροφες σας βρηκα !
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο... Γιατί όσοι κάνετε διατροφή φτιάχνετε αυτά τα περίεργα, εντελώς στεγνά φαγητά; Υπάρχουν κλασικά φαγητά που και υγιεινά είναι αλλά και νόστιμα, π.χ. γιουβαρλάκια, σπανακόρυζο, φακές, φασολάδα (όσπρια γενικά), ψαρόσουπα, κοτόσουπα κτλ. Έχω βαρεθεί να βλέπω ψητά φιλέτα κοτόπουλο και μπιφτέκια με ρύζι και διάφορες σαλάτες. Πρέπει να θες να στεγνώσεις τελείως για να έχει όντως διαφορά. :P


Ενιγουει, σε άλλα νέα, ήρθαν τα resistance bands που παρήγγειλα για να δυσκολέψω κάποιες ασκήσεις που δεν μπορώ να βάλω βάρη. Πολύ value for money (βρήκα ένα σετ με 3 bands στα 7,90) αλλά νομίζω ότι το light και το medium είναι υπερβολικά ελαφριά για τις ασκήσεις που τα θέλω. Το heavy μέχρι στιγμής μου είναι τζιτζι, όταν το συνηθίσω θα ψάξω για κάποιο πιο σφιχτό.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Προσωπικά @Agaphbou, τα μπιφτέκια που βλέπεις στην φωτογραφία είναι πεντανόστιμα όπως και το φιλέτο που φτιάχνω. Ένας βασικός λόγος που τα επιλέγω πέρα από διατροφή, είναι πως δεν απαιτούν κόπο και χρόνο. Είναι ιδιαίτερα γρήγορα φαγητά. Επειδή μαγειρεύω μεσημέρι και βράδυ 2 φαγητά, δεν μπορώ να είμαι όλη την ώρα στην κουζίνα :P.

Για το ρύζι, είναι σκέτο πράγματι, δεν έχει κάποια γεύση. Αλλά επειδή το τρώω συνδυαστικά με το κρέας/κοτόπουλο δεν με πειράζει καθόλου.

Γενικά, δεν είχα ποτέ θέμα με το φαγητό, ήμουν και είμαι πολύ βολικός, δεν χρειάζομαι κάτι ιδιαίτερο για να ικανοποιηθώ εννοώ. Επίσης, δεν με πειράζει να τρώω συνεχόμενα για εβδομάδες το ίδιο φαγητό.

Η παρέα μου, πάντως, δεν θα μπορούσε να ακολουθεί αυτό το τρόπο ζωής.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
@Viedo Δεν είναι πιο γρήγορα απ' τη χύτρα, τα μπιφτέκια έστω. Εγώ μια φορά τη μέρα μαγειρεύω και παίρνω και το επόμενο μεσημέρι στη δουλειά, όπου έχουμε φούρνο μικροκυμάτων και κουζίνα. Νταξει, τρώω δύο φορές το ίδιο φαγητό αλλά προσωπικά δε με ενοχλεί, ίσα ίσα μερικές φορές άμα έχει βγει πολύ καλό, θέλω κι άλλο :P

Πάντως δεν το έλεγα από άποψη χρόνου, αλλά επειδή θεωρείται πιο υγιεινό. Βλέπω φίλες μου να είναι ή του ύψους ή του βάθους, απ' τα πιτόγυρα στη σαλάτα με κινόα, ενώ πιστεύω ότι κάλλιστα μπορεί να φτάσει στο επιθυμητό βάρος και ποσοστό λίπους τρώγοντας ελαφρύ σπιτικό φαγητό, χωρίς να στερηθεί τη νοστιμιά. Γενικά δεν ξέρω, δίνω πολλή σημασία στη γεύση του φαγητού και δε θα με έλεγα ιδιαίτερα βολική. Πάλι καλά που χρειάζομαι πολλές θερμίδες για να διατηρηθώ στα κιλά μου χωρίς να χάσω, οπότε του δίνω και καταλαβαίνει· σάλτσες, κρέμες, χαμός. :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεκατιανό ρόφημα πρωτείνης:

300γρ γάλα αγελάδας βιο
100γρ χυμός ρόδι
1 κρητική μπανάνα(παραήταν μεγάλη)
2 κγ κακάο valrhona
1,5 κγ μέλι κοντορίγανης βιο
1/2 κγ κανέλα κευλάνης
2,5 κσ πρωτείνη γάλακτος βίο
βγήκε 2,5 ποτήρια περίπου ρόφημα... γεύση ψιλομέτρια αυτό το ρόδι το έκανε παράξενο, κ το αγελαδινό γάλα δεν είναι τόσο νόστιμο όσο της κατσίκας πιστεύω

Η πρωτεΐνη σου έχει κάποια γεύση; Προσωπικά δε μ' αρέσει καθόλου το κακάο σε τέτοιου είδους ροφήματα και συνήθως κάνω combo μπανάνα - φυστικοβούτυρο. Ειδικά άμα ψιλοκόψεις την μπανάνα και την αφήσεις στην κατάψυξη πρώτα, βγαίνει παγωμένο και είναι τέλειο. Εγώ βέβαια φτιάχνω smoothies με γάλα, γιαούρτι και βρώμη ως βάση, αλλά παλιά που είχα και πρωτεΐνη σκόνη, την κοπάναγα κι αυτή μέσα και δεν επηρέαζε καθόλου τη γεύση. Τώρα για τον χυμό ρόδι... Πώς περίμενες να ταιριάξει; Είναι πάρα πολύ ξινός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Agaphbou οι πρωτείνες που παίρνω είναι αυτής της εταιρίας https://www.ola-bio.gr/ypertrofes/oozprotonex δεν έχουν πρόσθετα ούτε κάποια γεύση.

Τέσπα.
Περπάτησα 30' έκανα φυσικοθεραπεία, ο θεραπευτης βλέπει μία βελτίωση, μου είπε θα χρειαστούμε τουλάχιστον 3 μήνες.
Μετά την φυσικοθεραπεία:
1 κουταλιά μουρουνέλαιο
1 χούφτα καρύδια
5 δαμάσκηνα

Έπεται γεύμα(γιατί δεν έχω φαει μεσημεριανό ακόμα), Μπιφτεκάρα κοτόπουλου με τζίντζερ, πατάτα βραστή και ίσως λίγο κατίκι δομοκού(για λιπαρά), λέω να πιώ και ένα Tonalin CLA(αυξάνει μυική μάζα, μειώνει λίπος).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπερα!

Νεα στην παρεα σας και ψαχνωντας για διατροφες σας βρηκα !
Γειά σου! Καλώς ήρθες στην παρέα, έφερες τίποτα να φάμε? :laugh:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κάθε φορά που διαβάζω το CLA, μού έρχεται στο μυαλό αυτό:
1595607980276.png
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το Tonalin CLA της Solgar είναι ενα συμπλήρωμα διατροφής (πατενταρισμένη φόρμουλα) με συζευγμένο λινολεϊκό οξύ ή αλλιώς CLA, το οποίο παράγεται από φυσικό έλαιο σπόρων καρθαμέλαιου. Το CLA ανήκει στα ωφέλιμα πολυακόρεστα λιπαρά οξέα. Περιέχεται φυσικά σε τροφές όπως τα πλήρη γαλακτοκομικά προϊόντα, το κόκκινο κρέας, τα πουλερικά, τα αυγά και τα φυτικά έλαια όπως το καλαμποκέλαιο, το λινέλαιο, και το καρθαμέλαιο.

Πώς δρα;

Το Tonalin CLA αναστέλλει τη δράση ενός ενζύμου που επιτρέπει στο λίπος να εισέλθει στα λιποκύτταρα. Εμποδίζει έτσι να αυξηθεί το μέγεθός τους και γενικότερα μειώνεται τόσο η αύξηση όσο και η εναπόθεση λίπους στο σώμα. Επιπρόσθετα, βοηθάει τη γλυκόζη να μπει στα μυϊκά κύτταρα πιο αποτελεσματικά, εμποδίζοντάς την έτσι να μετατραπεί σε λίπος. Με τον τρόπο αυτό μείωνεται το λίπος ενώ αυξάνεται η μυϊκή μάζα.

Μια ακόμα σημαντική ιδιότητα του CLA είναι ότι διευκολύνει τη χρησιμοποίηση του λίπους από τον οργανισμό, αφού βοηθάει να μπουν τα λιπαρά στις κυτταρικές μεμβράνες των μυών και των συνδετικών ιστών, όπου χρησιμεύουν ως καύσιμα. Έτσι η καύση των θερμίδων στο σώμα προέρχεται από το ήδη αποθηκευμένο λίπος και διευκολύνεται η λιπόλυση. * Οι ανωτέρω πληροφορίες σχετικά με τα συστατικά του προϊόντος είναι αποτελέσματα μελετών. Δεν αποτελούν γνωμοδότηση του EFSA.

Η λήψη του Tonalin CLA σαν συμπλήρωμα διατροφής μπορεί να βοηθήσει στη μείωση του αποθηκευμένου υποδόριου λίπους, στον έλεγχο του βάρους, στη γράμμωση των μυών και στη καταπολέμηση της παχυσαρκίας, ενώ παράλληλα δρα θετικά στην διατήρηση και στην αύξηση του μυϊκού ιστού. Μια επιπλέον σημαντική δράση του CLA είναι η προστασία των αρτηριών, αφού μειώνει τα ολικά λιπίδια του αίματος και προλαμβάνει την αθηροσκλήρωση.

Σε συνδυασμό με συστηματική άσκηση και υγιεινή διατροφή, το Tonalin CLA 1300 mg της Solgar μπορεί να μεγιστοποιήσει τα οφέλη σε άτομα που επιθυμούν να χάσουν σωματικό λίπος και ταυτόχρονα να διατηρήσουν το μυϊκό ιστό του σώματος τους, σε άτομα που επιθυμούν απώλεια και έλεγχο του βάρους τους, καθώς επίσης και σε αθλητές και αθλούμενους.
 

Συνημμένα

  • cla.png
    cla.png
    188.4 KB · Εμφανίσεις: 208

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο... Γιατί όσοι κάνετε διατροφή φτιάχνετε αυτά τα περίεργα, εντελώς στεγνά φαγητά; Υπάρχουν κλασικά φαγητά που και υγιεινά είναι αλλά και νόστιμα, π.χ. γιουβαρλάκια, σπανακόρυζο, φακές, φασολάδα (όσπρια γενικά), ψαρόσουπα, κοτόσουπα κτλ. Έχω βαρεθεί να βλέπω ψητά φιλέτα κοτόπουλο και μπιφτέκια με ρύζι και διάφορες σαλάτες. Πρέπει να θες να στεγνώσεις τελείως για να έχει όντως διαφορά. :P


Ενιγουει, σε άλλα νέα, ήρθαν τα resistance bands που παρήγγειλα για να δυσκολέψω κάποιες ασκήσεις που δεν μπορώ να βάλω βάρη. Πολύ value for money (βρήκα ένα σετ με 3 bands στα 7,90) αλλά νομίζω ότι το light και το medium είναι υπερβολικά ελαφριά για τις ασκήσεις που τα θέλω. Το heavy μέχρι στιγμής μου είναι τζιτζι, όταν το συνηθίσω θα ψάξω για κάποιο πιο σφιχτό.

Για τα ποδια θες χοντρα λαστιχα, για τα χερια πιο λεπτα. Εγω σκεφτομαι να παιξω με διπλα λαστιχα. Αν δω οτι ειναι πολυ ελαφρια να παρω 2 ελαφρια για να δυσκολεψω την ασκηση. Χθες ειδα εναν τυπο που ειχε λουρια στο στηθος του και πανω του συνδεε διαφορα λαστιχα. Φανεται τελεια φαση. Προς το παρον παιζω με mini bands και ενα μεγαλο.

Οσο για την διατροφη, εγω τρωω φασολακια και αλλα τετοια κλασσικα φαγητα, απλα προσθετω και κρεας. Πχ σπανακορυζο με μπριζολα ή φασολακια με μοσχαρι ή φασολαδα με λουκανικα. Τις προαλλες εφαγα κολοκυθακια με κοτοπουλο. Επειδη προσπαθω να χτισω μυες χρειαζομαι πρωτεινη, οποτε το κρεας ειναι μονοδρομος. Κοτοπουλο με ρυζι προσωπικα δεν μπορω να τρωω συχνα γιατι δεν τρελαινομαι για ρυζι.

Το Tonalin CLA της Solgar είναι ενα συμπλήρωμα διατροφής (πατενταρισμένη φόρμουλα) με συζευγμένο λινολεϊκό οξύ ή αλλιώς CLA, το οποίο παράγεται από φυσικό έλαιο σπόρων καρθαμέλαιου. Το CLA ανήκει στα ωφέλιμα πολυακόρεστα λιπαρά οξέα. Περιέχεται φυσικά σε τροφές όπως τα πλήρη γαλακτοκομικά προϊόντα, το κόκκινο κρέας, τα πουλερικά, τα αυγά και τα φυτικά έλαια όπως το καλαμποκέλαιο, το λινέλαιο, και το καρθαμέλαιο.

Πώς δρα;

Το Tonalin CLA αναστέλλει τη δράση ενός ενζύμου που επιτρέπει στο λίπος να εισέλθει στα λιποκύτταρα. Εμποδίζει έτσι να αυξηθεί το μέγεθός τους και γενικότερα μειώνεται τόσο η αύξηση όσο και η εναπόθεση λίπους στο σώμα. Επιπρόσθετα, βοηθάει τη γλυκόζη να μπει στα μυϊκά κύτταρα πιο αποτελεσματικά, εμποδίζοντάς την έτσι να μετατραπεί σε λίπος. Με τον τρόπο αυτό μείωνεται το λίπος ενώ αυξάνεται η μυϊκή μάζα.

Μια ακόμα σημαντική ιδιότητα του CLA είναι ότι διευκολύνει τη χρησιμοποίηση του λίπους από τον οργανισμό, αφού βοηθάει να μπουν τα λιπαρά στις κυτταρικές μεμβράνες των μυών και των συνδετικών ιστών, όπου χρησιμεύουν ως καύσιμα. Έτσι η καύση των θερμίδων στο σώμα προέρχεται από το ήδη αποθηκευμένο λίπος και διευκολύνεται η λιπόλυση. * Οι ανωτέρω πληροφορίες σχετικά με τα συστατικά του προϊόντος είναι αποτελέσματα μελετών. Δεν αποτελούν γνωμοδότηση του EFSA.

Η λήψη του Tonalin CLA σαν συμπλήρωμα διατροφής μπορεί να βοηθήσει στη μείωση του αποθηκευμένου υποδόριου λίπους, στον έλεγχο του βάρους, στη γράμμωση των μυών και στη καταπολέμηση της παχυσαρκίας, ενώ παράλληλα δρα θετικά στην διατήρηση και στην αύξηση του μυϊκού ιστού. Μια επιπλέον σημαντική δράση του CLA είναι η προστασία των αρτηριών, αφού μειώνει τα ολικά λιπίδια του αίματος και προλαμβάνει την αθηροσκλήρωση.

Σε συνδυασμό με συστηματική άσκηση και υγιεινή διατροφή, το Tonalin CLA 1300 mg της Solgar μπορεί να μεγιστοποιήσει τα οφέλη σε άτομα που επιθυμούν να χάσουν σωματικό λίπος και ταυτόχρονα να διατηρήσουν το μυϊκό ιστό του σώματος τους, σε άτομα που επιθυμούν απώλεια και έλεγχο του βάρους τους, καθώς επίσης και σε αθλητές και αθλούμενους.
Ωραια ολα αυτα και ολοι οι χοντροι θα ειχαν αδυνατισει με ευκολια αν ηταν τοσο αποτελεσματικο, αλλα δεν μας λεει για τις παρανεργειες, οτι μειωνει την "καλη" χοληστερολη και ευννοει την φλεγμονη.
Αν δεν ιδρωσει ο κ*λος σου, δεν κοψεις την σαβουρα και δεν ραψεις το στομα σου, αποτελεσματα δεν βλεπεις, οσα supplements και ριγανη απο την κοιλαδα των ιπταμενων μονοκερων και αν φας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top