Fitness Thread!

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[/QUOTE]
Μπλά μπλά μπλά. Πριν "να ακουτε τους φυσικοθεραπευτες" τωρα "Απορω με τον φυσικοθεραπευτη".
Ολο ασυναρτησιες.

Με ηρεμο τροπο γράφεις ψέμματα. Το καταλάβαμε. Εχεις τις γνώσεις να κρινεις και τους φυσικοθεραπευτες τωρα εσυ.
Φυσικα και εχω ...μαθε να διαβαζεις και να μην παρερμηνευεις ....
Τις γνωσεις τις δικες μου δεν εχω αναγκη να τις επιδεικνειο βαζοντας μια φωτογραφια ....

Αυτα...
οταν μαθεις να ακους και τον συνομιλητη σου και να μην εισαι καθετος για κατι μπορουμε να συζητησουμε...

Δεν εχω κατι αλλο να πω πλεον εδω μεσα εχετε τον γκουρου με τις απιστευτες γνωσεις του ιντερνετ και των βιβλιων....

Καλη συνεχεια σου ευχομαι και με λιγοτερους τραυματισμος !
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Φυσικα και εχω ...μαθε να διαβαζεις και να μην παρερμηνευεις ....
Τις γνωσεις τις δικες μου δεν εχω αναγκη να τις επιδεικνειο βαζοντας μια φωτογραφια ....

Αυτα...
οταν μαθεις να ακους και τον συνομιλητη σου και να μην εισαι καθετος για κατι μπορουμε να συζητησουμε...

Δεν εχω κατι αλλο να πω πλεον εδω μεσα εχετε τον γκουρου με τις απιστευτες γνωσεις του ιντερνετ και των βιβλιων....

Καλη συνεχεια σου ευχομαι και με λιγοτερους τραυματισμος !

Οχι με άτομα που γράφουν ψέμματα δεν θα κάτσω να συζητησηω γιατι δεν έχει νοημα. Και στο λέω και στα ισια χωρις παραμυθια του στυλ " εγω δεν θέλω να δημιουργησω ιντριγκες " Ολες οι συμβουλες που έδωσα στον μιλκο σαν σκέψεις και οχι σαν προτροπές αποδειχθηκε οτι ηταν σε πλήρη συμφωνια με αυτα που του ειπε και ο φυσικοθεραπευτης του.

Τωρα επειδη εσυ εχεις εγωισμο και θέλεις να βγεις πάνω απο μένα και το φυσικοθεραπευτη ειναι δικο σου προβλημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Deadlift πόσο έχεις κάνει μαξ; 80 κιλά; Ελεος πια σταματα να χαλας το θέμα.

Τοσα κάνω

ποδια.JPG


Εσυ που δεν εισαι αρχάριος και κάνεις περισσοτερα κιλά εχεις σχηματισμένους τετρακέφαλους; για βάλε να δουμε την κατασταση των δικων σου ποδιών αμα τολμάς και μετά θα συζητησουμε και τα υπόλοιπα. Δεν έχεις βάλει ποτέ φώτο και έχεις άποψη.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ συμφωνω !!!οτι πεις αφου μιλας και εσυ για εγωισμο...

και παλι καλη συνεεια !!!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.
Κάθε τραυματισμος... μα κάθε απαιτει κινητικοτητα για να φτιάξει για τον απλο λογο οτι το αιμα εχει παράγοντες επουλωσης και η ιδια η φυση κάνει τη δουλειά της
Λογικο μου φαινεται. Πολλες φορες βοηθαει και η θερμοφορα. Υπαρχουν και επιθεματα οπως οι παγοκυστες που τις βαζεις σε ζεστο νερο. Εγω τις χρησιμοποιω σε παλιες θλασεις με εξαιρετικα αποτελεσματα.
ΥΓ Διευκρινιση. Κοτοπουλο ηταν, οχι γουρουνοπουλο αυτο που ειχα στις φωτό.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
image.jpg


Εγώ αυτό έφαγα σήμερα (αστειεύομαι, απλώς για να κατευνάσει λίγο η ένταση)
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
''Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας''.

''Η βλακεία έχει και όρια, μην τα ξεπερνάς''.

''Μην αντιμιλάς στον βλάκα κινδυνεύεις να του μοιάσεις''.

Λοιπόν...

1) Το πρόγραμμα διατροφής μου το φτιάξαμε με την διατροφολόγο σύμφωνα με τα προβλήματα υγείας μου, δυσανεξίες, αλλεργίες, ευερέθιστο έντερο, ΓΟΠ κτλ(το είχα ξαναγράψει κανείς δεν το διάβασε), η διατροφολόγος εξαρχής δεν το θεωρούσε ''καλό'' πρόγραμμα διατροφής ΑΛΛΑ δεν γίνεται αλλιώς.

2) ΕΓΩ το ξαναπροσάρμοσα πάνω μου(το έγραψα άλλωστε αλλά κάποιοι δεν διαβάζουν σωστά, ας βάλουν γυαλιά).

3) Τα λάστιχα πιθανόν μου κάνουν κακό ο φυσικοθεραπεύτης είπε να τα μειώσω αρκετά και να προσέχω, όπως και να μην ξανακάνω σανίδα. Το βάρος πέφτει σε κοιλιακούς-ραχιαίους.

4) Κάποιος εδώ με πόνο στο χέρι συνεχίζει να ασκείται στο χέρι, καλή παράλυση(κανένα άλλο σχόλιο).:crazy:

5) Διατροφολόγοι και Γυμναστές(ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ όχι αυτός που πήγαινα ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ), σπάνια κάνουν λάθος. Όλοι βέβαια κάνουν λάθη.

Δεν σχολιάζω κάτι άλλο, δεν είμαι Ψυχίατρος να θεραπεύω τις ψυχώσεις, ούτε Οφθαλμίατρος να σας μετρήσω την μυωπία.

Χαιρετώ!:)
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ να ζητήσω ένα συγνώμη για τα ορθογραφικά μου λάθη(Παναγία μου καλή..) αλλά όταν γράφω από κινητό μου τα βγάζει ότι να ναι ...κάτι έχει γίνει με τις ρυθμίσεις ...σορυ παιδιά βγάζουν μάτι το ξέρω..
Τα είδα τώρα από το ταμπλετ και έπαθα ...
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγω που ρωτησα ορθοπεδικο για το γονατο μου και μου ειπε οτι εχω patellar tendonitis και τον ρωτησα τι να κανω, μου ειπε να δυναμωσω τα quads και να κανω stretching και οι ασκησεις με πηδηματα με μετρο. Οταν ενιωθα περισσοτερες ενοχλησεις σταματουσα. Ελεγα να ρωτησω κατι φυσιοθεραπευτες που γνωριζω στο νοσοκομειο, αλλα συνεχεια ξεχνουσα.

Δεν χρειαζεσαι συχνες επισκεψεις. Ουσιαστικα 1 επισκεψη χρειαζεσαι. Να σου δειξουν τι ασκησεις να κανεις και μετα τις κανεις σπιτι. Ουσιαστικα αυτη ειναι η καλυτερη θεραπεια γιατι αν πηγαινεις για θεραπεια και δεν κανεις τις ασκησεις στο σπιτι, δεν εχει νοημα. Πεταμενα λεφτα.

Ξεκουρασου για ενα διαστημα, παρε συμπληρωματα βιταμινης C και δες πως θα πας. Εγω βρηκα κατι low impact HIIT ασκησεις και θα τις κανω για ενα διαστημα μεχρι να φυγει εντελως και η ενοχληση απο το αριστερο γονατο. Αυτο κανει και χριτς χρατς οταν το λυγιζω για να κατσω στο πατωμα. Ισως παρω και advil για μερικες ημερες για να σταματησει η οποια φλεγμονη υπαρχει στον τενοντα.

Το μεγαλυτερο μου προβλημα που με αγχωνει ειναι οτι δεν μπορω να κανω καμψεις. Μονο με τα γονατα κατω. Δεν ξερω τι κανω λαθος και δεν εχω δει βελτιωση τοσο καιρο. Καταφερα και εκανα 1 κανονικα, αλλα με πολυ ζορι και ενιωθα να πεφτει το σωμα μου οσο πλησιαζα στο πατωμα. Θελω πολλη δουλεια στα χερια και στο στηθος απο οτι φαινεται :'(
Εμένα αυτό που μ έχει βοηθήσει αρκετά και το κάνω συχνά, γιατί τώρα τελευταία το έχω ρίξει στο hiit και στην αερόβια (αν έχετε συνδρομή σε κολυμβητήριο να κάνετε αερόβια στο νερό, είναι ο, τι καλύτερο), είναι το βιντεάκι απο τον Vytas (και η Neliel και εγώ χρησιμοποιούμε την εφαρμογή fiton), που λέγεται stretch to restore όπως και το flex and stretch. Μου φάνηκαν πολύ καλά γιατί τεντώνουν όλο το σώμα χωρίς να απαιτούν πολλά απο εσένα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Λογικο μου φαινεται. Πολλες φορες βοηθαει και η θερμοφορα. Υπαρχουν και επιθεματα οπως οι παγοκυστες που τις βαζεις σε ζεστο νερο. Εγω τις χρησιμοποιω σε παλιες θλασεις με εξαιρετικα αποτελεσματα.
ΥΓ Διευκρινιση. Κοτοπουλο ηταν, οχι γουρουνοπουλο αυτο που ειχα στις φωτό.

Εννοειται φίλος. Αν κάποιος έχει φτάσει στο σημείο να τον ενοχλει ακομη και ένα λάστιχο χρωματος κιτρινου που κάνουν τα νήπια ... τοτε μάλλον θα τον πειράζει και να περπατήσει μέχρι το σούπερ μάρκετ. Τεσπα επειδη βλέπω οτι εδω μέσα θα παρεξηγηθούμε κιολας και μερικοι αλλα τους λές και αλλα καταλαβαινουν απο μένα λήγει εδώ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και επειδη πάλι γράφτηκε αυτη η ηλιθια ιδεα που κυκλοφορει στα γυμναστηρια απο άσχετους οτι "Οποιος κανει 150-200 κιλά άρσεις" ειναι ο πιο μάγκας και ο πιο δυνατος. Αυτο δεν ισχυει γιατι μυικη ενδυναμωση μπορει να πετυχει κάποιος και με λιγοτερα κιλα (αρκει να ξέρει πως δουλευει το ολο πραγμα). Στη πραγματικοτητα αυτη η άσκηση ειναι επικινδυνη στα πολλά κιλά. Και μπορει να κανει μεγαλυτερη ζημιά σε κάποιον απο οτι να τον φτιάξει.

ΑΠΟΔΕΙΞΗ η φωτογραφια που έβαλα. Οι άρσεις δουλευουν κατεξοχην ΚΑΙ τα ποδια. Οποιος εχει αντιθετη άποψη να βάλει φώτο να δούμε αυτος ποσο ανέβηκε ταλαιπωρώντας τον εαυτο του με τα πολλα κιλά στις άρσεις ... τα υπολοιπα ειναι λογια του αέρα.

Photo or didnt happen. :D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

''Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας''.

''Η βλακεία έχει και όρια, μην τα ξεπερνάς''.

''Μην αντιμιλάς στον βλάκα κινδυνεύεις να του μοιάσεις''.

Λοιπόν...

1) Το πρόγραμμα διατροφής μου το φτιάξαμε με την διατροφολόγο σύμφωνα με τα προβλήματα υγείας μου, δυσανεξίες, αλλεργίες, ευερέθιστο έντερο, ΓΟΠ κτλ(το είχα ξαναγράψει κανείς δεν το διάβασε), η διατροφολόγος εξαρχής δεν το θεωρούσε ''καλό'' πρόγραμμα διατροφής ΑΛΛΑ δεν γίνεται αλλιώς.

2) ΕΓΩ το ξαναπροσάρμοσα πάνω μου(το έγραψα άλλωστε αλλά κάποιοι δεν διαβάζουν σωστά, ας βάλουν γυαλιά).

3) Τα λάστιχα πιθανόν μου κάνουν κακό ο φυσικοθεραπεύτης είπε να τα μειώσω αρκετά και να προσέχω, όπως και να μην ξανακάνω σανίδα. Το βάρος πέφτει σε κοιλιακούς-ραχιαίους.

4) Κάποιος εδώ με πόνο στο χέρι συνεχίζει να ασκείται στο χέρι, καλή παράλυση(κανένα άλλο σχόλιο).:crazy:

5) Διατροφολόγοι και Γυμναστές(ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ όχι αυτός που πήγαινα ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ), σπάνια κάνουν λάθος. Όλοι βέβαια κάνουν λάθη.

Δεν σχολιάζω κάτι άλλο, δεν είμαι Ψυχίατρος να θεραπεύω τις ψυχώσεις, ούτε Οφθαλμίατρος να σας μετρήσω την μυωπία.

Χαιρετώ!:)

Το καλή παράλυση δεν ειναι αστειο φίλος ειναι κακία. Θα προτιμούσα να μην το έλεγες ειδικά σε άτομα που έχουν ασχοληθει εδω μέσα με τα πολλά προβληματα σου. Θα μπορουσα και εγω να σου πω οτι εσυ εισαι ετοιμος για 2ο χειρουργιο οχι εγώ. Αλλα δεν θα ακολουθησω σε ολο αυτο. Προφανώς και συνεχιζω γιατι ξέρω τι κάνω και δεν με οδηγει στο χειρουργιο αλλα στην ανάρρωση. Βεβαια δεν ειμαι και χέστης αμα νιώσω ενα τσίμπημα αυτα δε περνάνε εύκολα και γρηγορα. Μην τα ξαναγράψουμε.


Ως τωρα μας εχεις πει... για τον χειρουργο που σε κατέστρεψε... για τον γυμναστη που δεν έχει πτυχιο και για τον
ψυχολογο που σου έφαγε τη γκομενα.... εσυ σε ολα αυτα έχεις κάπου μεριδιο ευθυνης; η μονιμως φταινε οι άλλοι σε οτι σου προτείνουν; και ειναι οι ψυχοπαθεις που θέλουν το κακό σου ;

ένα λάστιχο των 3 κιλων αντισταση δεν παιζει να βλάψει κανέναν πάντως εκτος και αν ειναι σε άθλια κατάσταση. Αλλα αν ησουν σε αθλια κατασταση δεν θα πηγαινες στο μάρκετ να κουβαλας τα μιλκομπουκαλα με τα λίτρα.

Σορρυ εγω αυτιά δεν χαϊδευω. Στη τελική μη μας γράφεις εδώ αν δεν θές και συμβουλες... μιλα μονο με το γιατρο σου και τέλος. Θα μας πεις στο τέλος οτι σου κάναμε και ζημιά.

Εδω κάνουμε συζητηση και ανταλλάζουμε αποψεις.... οποιος δεν του αρέσει η αποψη ειτε δεν την ακολουθει ειτε κανει και ιγκνορ. Απλά τα πράγματα. Δεν δεσμευεις κάποιον να ακολουθησει αυτο που γράφεις.

Εγω στους τραυματισμους συνεχιζω να παιζω με λάστιχα.... εσεις ΜΗΝ το κάνετε. Καθιστε στο κρεβάτι. Και βάλτε εναν ορο με μιλκο free :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
View attachment 70471

Εγώ αυτό έφαγα σήμερα (αστειεύομαι, απλώς για να κατευνάσει λίγο η ένταση)

χαχα καλό :)

απο μένα δεν υπάρχει καμία ένταση τοσο καιρο βλέπετε δεν εχω επιτεθει σε κανέναν. Αλλά δεν θα αφήσω τον οποιονδηποτε να λέει το μακρυ του και το κοντό του. Ειναι πολυ πιθανον να ειναι σε χειροτερη φυσικη κατάσταση απο μένα.

Οσο για τα λάστιχα και τις φυσικοθεραπειες εννοειται δεν παιρνω τιποτα πισω... υπάρχουν άνθρωποι στους οποιους ο τραυματισμος της τενοντιτιδας ΔΕΝ θα βοηθηθει απο τις φυσικοθεραπειες με τα μηχανήματα υπο την άποψη οτι δεν θα του φύγει ποτέ. Η @Nelliel είχε δικιο. Τωρα αν κάποιος εχει αντιθετη άποψη ειναι δικαιωμα του. Δεν με ενδιαφέρει. Δεν θα μου κουνήσει το δάχτυλο ομως. Δεν του επέβαλα κάτι. Προφανως οπως δεν θα με ρωτησει εκεινος τι θα κάνει ετσι δεν θα τον ρωτησω ουτε εγώ. Στη τελική ας κολλησει μια ταμπέλα η διαχειριση απο πάνω οπως με τα ιατρικά θεματα.

Και επειδη το αναλύσαμε πάρα πολύ.... συνεχιζουμε με σημερινο κάρδιο 5 λεπτά χαλαρο περπάτημα και με πολύ έντονο περπάτημα 15 λεπτά με κλιση 4 στο διάδρομο με 7 ταχυτητα. 75 κοιλιακους (στη προηγουμενη προπονηση ειχα κάνει 60) και 50 ραχιαιους. 40 λεπτά η σημερινη προπονηση. Διατάσεις , ασκήσεις για την πηχεοκαρπικη γιατι την Δευτερα έχουμε πάλι προπονηση δυνατή και δρομο. Προχωράμε σιγά σιγα.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Haters που εμφανιζονται κατα καιρους στο θρέντ.... γραμμένους τους έχω. HATERS GONNA HATE... Αυτοι γαυγιζουν αλλα το καραβάνι... προχωρά! Συμβουλευω και σε εσάς να κάνετε το ιδιο με τους δικούς σας !


Physique Update
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.png
    Χωρίς τίτλο.png
    2.7 MB · Εμφανίσεις: 175
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχα καλό :)

απο μένα δεν υπάρχει καμία ένταση τοσο καιρο βλέπετε δεν εχω επιτεθει σε κανέναν. Αλλά δεν θα αφήσω τον οποιονδηποτε να λέει το μακρυ του και το κοντό του. Ειναι πολυ πιθανον να ειναι σε χειροτερη φυσικη κατάσταση απο μένα.

Οσο για τα λάστιχα και τις φυσικοθεραπειες εννοειται δεν παιρνω τιποτα πισω... υπάρχουν άνθρωποι στους οποιους ο τραυματισμος της τενοντιτιδας ΔΕΝ θα βοηθηθει απο τις φυσικοθεραπειες με τα μηχανήματα υπο την άποψη οτι δεν θα του φύγει ποτέ. Η @Nelliel είχε δικιο. Τωρα αν κάποιος εχει αντιθετη άποψη ειναι δικαιωμα του. Δεν με ενδιαφέρει. Δεν θα μου κουνήσει το δάχτυλο ομως. Δεν του επέβαλα κάτι. Προφανως οπως δεν θα με ρωτησει εκεινος τι θα κάνει ετσι δεν θα τον ρωτησω ουτε εγώ. Στη τελική ας κολλησει μια ταμπέλα η διαχειριση απο πάνω οπως με τα ιατρικά θεματα.

Και επειδη το αναλύσαμε πάρα πολύ.... συνεχιζουμε με σημερινο κάρδιο 5 λεπτά χαλαρο περπάτημα και με πολύ έντονο περπάτημα 15 λεπτά με κλιση 4 στο διάδρομο με 7 ταχυτητα. 75 κοιλιακους (στη προηγουμενη προπονηση ειχα κάνει 60) και 50 ραχιαιους. 40 λεπτά η σημερινη προπονηση. Διατάσεις , ασκήσεις για την πηχεοκαρπικη γιατι την Δευτερα έχουμε πάλι προπονηση δυνατή και δρομο. Προχωράμε σιγά σιγα.

Physique Update

λοιπον επειδη δεν μ άρεσει αυτο που γινεται αυτη την στιγμη ,εστω και εδω μεσα που δεν ξερω και δεν με ξερει κανενας και δεν εχω να αποδειξω ΣΕΚΑΝΕΝΑΝ τιποτα, θα σου πω να δειξεις τουλαχιστον σεβασμο σε αυτο που ειπα πιο πανω να μην το συνεχισουμε αλλο....

λεγε οτι θες, δεν σου κουνησε κανενας το δακτυλο,δεν το εκανα ποτε στην ζωη μου πουθενα δεν θα το κανω και εδω μεσα ......
δεν ειναι χειρονομιες του χαρακτηρα μου οπως και πολλα αλλα που βλεπω και απλα δεν τα δινω σημασια ...
αντιθετα με εσενα που δεν δεχεσαι τιποτε αλλο περαν απο την αποψη σου ....
και παλι θα το σεβαστο και αυτο γιατι ετσι εισαι και πολυ καλα κανεις....

Συζητησε καλε μου Devil ξερεις τι σημαινει?Ανταλλαγη αποψεων ...αυτο σημαινει ..σου κανουν οι αποψεις μου ?τις κρατας ,δεν σου κανουν ?Οκ παμε παρακατω και ειμαστε παρα πολυ καλα ..
Ουτε χαρακτηρισμους ουτε τιποτα...σε παρακαλω τωρα δεν ειμαστε παιδακια να παιζουμε ,ληξτω και πορευσου ηρεμα σε μια συζητηση χωρις υπονοουμενα και χαρακτηρισμους ....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
λοιπον επειδη δεν μ άρεσει αυτο που γινεται αυτη την στιγμη ,εστω και εδω μεσα που δεν ξερω και δεν με ξερει κανενας και δεν εχω να αποδειξω ΣΕΚΑΝΕΝΑΝ τιποτα, θα σου πω να δειξεις τουλαχιστον σεβασμο σε αυτο που ειπα πιο πανω να μην το συνεχισουμε αλλο....

λεγε οτι θες, δεν σου κουνησε κανενας το δακτυλο,δεν το εκανα ποτε στην ζωη μου πουθενα δεν θα το κανω και εδω μεσα ......
δεν ειναι χειρονομιες του χαρακτηρα μου οπως και πολλα αλλα που βλεπω και απλα δεν τα δινω σημασια ...
αντιθετα με εσενα που δεν δεχεσαι τιποτε αλλο περαν απο την αποψη σου ....
και παλι θα το σεβαστο και αυτο γιατι ετσι εισαι και πολυ καλα κανεις....

Συζητησε καλε μου Devil ξερεις τι σημαινει?Ανταλλαγη αποψεων ...αυτο σημαινει ..σου κανουν οι αποψεις μου ?τις κρατας ,δεν σου κανουν ?Οκ παμε παρακατω και ειμαστε παρα πολυ καλα ..
Ουτε χαρακτηρισμους ουτε τιποτα...σε παρακαλω τωρα δεν ειμαστε παιδακια να παιζουμε ,ληξτω και πορευσου ηρεμα σε μια συζητηση χωρις υπονοουμενα και χαρακτηρισμους ....


Δεν αναφέρθηκα σε σένα. Εγω ακολουθω αυτο που μου χει πει ο ορθοπεδικος μου....

Προπονησου μέχρι το σημειο που δεν νιωθεις πονο. Τωρα αν νομιζει κάποιος οτι θα κάνει σοβαρες προπονησεις στο γυμναστηριο και δεν θα πονέσει εστω και λιγο.... πλανάται. Το σώμα ειναι τεμπέλικο και μολις δει οτι πάς να το αλλάξεις.... θα αντιδράσει.

Δεν ειπατε να ακολουθουμε τους ειδικους; ακουω λοιπον τον γιατρό μου. Και οχι εσάς που μου είπε άλλα.

Οταν πάς και κάνεις λάικ σε ενα μήνυμα που γράφει οτι

"Οποιος εξασκει χέρι που ενοχλει.... να ετοιμάζεται για παράλυση" και σε ένα άλλο που λέει "Κάνεις 80 κιλά άρσεις άρα εισαι λαπάς" ένας τύπος ο οποιος δεν εχει βάλει φώτο ΠΟΤΕ να δουμε και τη δική του φυσική κατάσταση. Χαιρω πολύ για τη συζητηση που θα κάνουμε. Αν ειχες στοιχειώδη αμεροληψια και αντικειμενικοτητα αυτες τις ανοησιες θα τις επεσημανες. Γιατι οντως μας διαβάζει και κοσμος.

Γεια χαρά.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν αναφέρθηκα σε σένα. Εγω ακολουθω αυτο που μου χει πει ο ορθοπεδικος μου....

Προπονησου μέχρι το σημειο που δεν νιωθεις πονο. Τωρα αν νομιζει κάποιος οτι θα κάνει σοβαρες προπονησεις στο γυμναστηριο και δεν θα πονέσει εστω και λιγο.... πλανάται. Το σώμα ειναι τεμπέλικο και μολις δει οτι πάς να το αλλάξεις.... θα αντιδράσει.

Δεν ειπατε να ακολουθουμε τους ειδικους; ακουω λοιπον τον γιατρό μου. Και οχι εσάς που μου είπε άλλα.

Οταν πάς και κάνεις λάικ σε ενα μήνυμα που γράφει οτι

"Οποιος εξασκει χέρι που ενοχλει.... να ετοιμάζεται για παράλυση" και σε ένα άλλο που λέει "Κάνεις 80 κιλά άρσεις άρα εισαι λαπάς" ένας τύπος ο οποιος δεν εχει βάλει φώτο ΠΟΤΕ να δουμε και τη δική του φυσική κατάσταση. Χαιρω πολύ για τη συζητηση που θα κάνουμε. Αν ειχες στοιχειώδη αμεροληψια και αντικειμενικοτητα αυτες τις ανοησιες θα τις επεσημανες. Γιατι οντως μας διαβάζει και κοσμος.

Γεια χαρά.
Δεν αναφερθηκες σε εμένα αλλά τα δικά μου λαϊκ παρακολουθείς ...
Και μάλιστα δεν σου αρέσουν άρα για ποιον τα λες ???
Έλα βρε καλέ μου ας μην το συνεχίσουμε άλλο, πραγματικά με ξεπερνα όλο αυτό ...νομίζω είμαστε και οι δύο σε μια ηληκια που δεν μας αρμόζει η συμπεριφορά που εχουν τα δεκαπεντάχρονα .


Για χαρά ? Μάλιστα ..
Καλή συνέχεια και σε εσένα αγαπητέ μου !
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσυ που δεν εισαι αρχάριος και κάνεις περισσοτερα κιλά εχεις σχηματισμένους τετρακέφαλους; για βάλε να δουμε την κατασταση των δικων σου ποδιών αμα τολμάς και μετά θα συζητησουμε και τα υπόλοιπα. Δεν έχεις βάλει ποτέ φώτο και έχεις άποψη.
Τις απόψεις μεσιέ τις έχεις εσύ και ανεβάζεις ένα πολύ ελαφρώς γυμνασμένο τριχωτό μπούτι λες και σημαίνει κάτι. Οι φυσιοθεραπευτές προφανώς έχουν βοηθήσει και βοηθάν πολύ κόσμο είτε συνεργάζονται με γιατρούς είτε όχι. Εσύ πως ακριβώς θα τους κρίνεις ως απλός μπάτσος; Αντίστοιχα και για όλα τα άλλα παλαβά που έχεις πει για νηστεία/αφαγία, προπόνηση με υψηλά βάρη, διατροφή με μέλια: δεν υπάρχει άλλο μέλος τους στεκιού που πετάει τόσο αβάσιμα πράγματα με τόση πεποίθηση και να ήσουν κάνας τσαντ να πω οκ αλλά είναι φανερό πως ούτε σηκώνεις σοβαρά κιλά, ούτε δείχνεις σαν άτομο που γυμνάζεται πάνω από λίγους μήνες(και σε καμιά περίπτωση χρόνο). Λίγη ταπεινότητα δε θα σε βλάψει και όσο δεν την υιοθετείς τόσο το χειρότερο για σένα(αλλά όχι απαραίτητα για εμάς).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Τις απόψεις μεσιέ τις έχεις εσύ και ανεβάζεις ένα πολύ ελαφρώς γυμνασμένο τριχωτό μπούτι λες και σημαίνει κάτι. Οι φυσιοθεραπευτές προφανώς έχουν βοηθήσει και βοηθάν πολύ κόσμο είτε συνεργάζονται με γιατρούς είτε όχι. Εσύ πως ακριβώς θα τους κρίνεις ως απλός μπάτσος; Αντίστοιχα και για όλα τα άλλα παλαβά που έχεις πει για νηστεία/αφαγία, προπόνηση με υψηλά βάρη, διατροφή με μέλια: δεν υπάρχει άλλο μέλος τους στεκιού που πετάει τόσο αβάσιμα πράγματα με τόση πεποίθηση και να ήσουν κάνας τσαντ να πω οκ αλλά είναι φανερό πως ούτε σηκώνεις σοβαρά κιλά, ούτε δείχνεις σαν άτομο που γυμνάζεται πάνω από λίγους μήνες(και σε καμιά περίπτωση χρόνο). Λίγη ταπεινότητα δε θα σε βλάψει και όσο δεν την υιοθετείς τόσο το χειρότερο για σένα(αλλά όχι απαραίτητα για εμάς).

Μπλά μπλά μπλά μπλά ..... σάλια. Χωρίς Φώτο.

Συνέχισε να παριστάνεις το φάντασμα. Ετσι και αλλιώς και στα άλλα θρέντ κανεις δεν σε παιρνει στα σοβαρά ουτε σου απαντάει. Οι μισοι σε έχουν ιγκνορ.

Οσο για την αφαγια/νηστεια δεν τα έχω γράψει εγω αλλα ο @hack3r.
Ποτε δεν έχω γράψει για νηστεια ή αφαγια εγώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είπα ότι η υποστήριξή της αφαγίας έχει κάποιο πρόβλημα, η δική σου στάση κατά ήταν αβάσιμη τελείως όπως και για όλα τα άλλα θέματα. Τυπικό μπατσικό λαθάκι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Δεν αναφερθηκες σε εμένα αλλά τα δικά μου λαϊκ παρακολουθείς ...
Και μάλιστα δεν σου αρέσουν άρα για ποιον τα λες ???
Έλα βρε καλέ μου ας μην το συνεχίσουμε άλλο, πραγματικά με ξεπερνα όλο αυτό ...νομίζω είμαστε και οι δύο σε μια ηληκια που δεν μας αρμόζει η συμπεριφορά που εχουν τα δεκαπεντάχρονα .


Για χαρά ? Μάλιστα ..
Καλή συνέχεια και σε εσένα αγαπητέ μου !

Απλά σου εξηγώ οτι εφοσον θέλεις να εισαι τυπική σε αυτα που γράφεις και αντικειμενικη δεν γινεται να διαβαζεις ανοησιες οπως

"Πες μου ποσα deadlift κάνεις... να σου πω ποιος εισαι..." και να τα επικροτεις. Ειναι σαν να αναιρεις τον εαυτο σου και αυτα που υποτιθεται οτι ξέρεις με τα τοσα χρονια αθλητισμο. Ο τύπος ειναι εμφανές οτι δεν ξέρει τι του γινεται. Καταρχας μπερδευει το POWERLIFTING με το ΒΒ δυο τελειως ξεχωριστά πεδία. Στο ενα ασχολεισαι με τα κιλά στο άλλο όχι. Τέσπα δεν θα ασχοληθω περαιτερω με τον @Fast γιατι ειναι γενικά γνωστος για τις τουβλιές που γράφει και ειναι χάσιμο χρονου.

Τωρα αν δεν μπορεις να το καταλαβεις , τι να σου πω.

Καθενας μπορει να κάνει τον μάστερ ολυμπια.... ενω στην ουσια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο σε φυσικη κατασταση. Οποιος ομως έχει συνεπεια λογων και έργων ανεβάζει μια φωτο χωρις το προσωπο και τελειωνει το θέμα.

Προφανως κάποιος για να μην ανεβάζει θα χει τους λογους του. Σεβαστοι..... δεν θα κρινει ομως τους υπολοιπους. Αυτο μπλοκάρουμε σε αυτη τη περιπτωση. Γιατι ειναι και γελοιο συν τοις αλλοις να μιλάς απο το καναπέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά που λες για μένα προφανώς και είναι ανυπόστατα και στο ignore θα μπεις εσύ πιθανότατα όπως ήδη έχεις μπει σε πολλά. Τώρα όσον αφορά ότι όποιος γράφει πως δεν έχεις επ' ουδενί τα credentials για να γράφεις τα παλαβά που γράφεις ε οκ νομίζω εκτίθεσαι πλήρως το καταλαβαίνεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Δεν είπα ότι η υποστήριξή της αφαγίας έχει κάποιο πρόβλημα, η δική σου στάση κατά ήταν αβάσιμη τελείως όπως και για όλα τα άλλα θέματα. Τυπικό μπατσικό λαθάκι.

Εντάξει.

Εσυ που εισαι πιο γνώστης απο εμάς, κάνεις περισσοτερο καιρο απο κάποιους μηνες (και σε καμια περιπτωση πανω απο χρονο) και σοβαρά κιλά.

Θα βάλεις μια φωτο με τη φυσικη σου κατάσταση;

Άντε ντε ρε μάγκα.... σε περιμένουμε. Βάλε μια. Εισαι καλυτερος εσυ και γνώστης εμεις ειμαστε οι άσχετοι.

Εγώ έβαλα. Και σε προκαλώ. Θα ανέβεις στο ''ρινγκ'' να μας αντιμετωπισεις;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εισαι καλυτερος εσυ και γνώστης εμεις ειμαστε οι άσχετοι.
Εσείς; Εσύ και ποιος άλλος οι φανταστικοί σου φίλοι; Θα σας απογοητεύσω γτ όπως βλέπετε(:hehe:) δεν πολυασχολούμαι με το θέμα, απλώς βάζω εσένα στη θέση σου το οποίω κάνω μαζί με αρκετούς άλλους. Στο ε-στεκι σε περίπτωση που δεν είναι καταφανές για σένα, δεν ανεβάζουμε φωτογραφίες του εαυτού μας έτσι εύκολα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top