Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Βλέπω ότι ο κορεκτορας μου άλλαξε το καθισιό και το εκανε καθιστικό... :P

Φίλε μου καλέ..... το μεσημεριανο μου.

Απο 1η Σεπτεμβριου ξεκινάω άλλο πλάνο για 2 μήνες. Μονοφαγια!!!!!

Κοτοπουλο-μοσχάρι-γλωσσα-μπακαλιαρο-τονο-αυγα

Κουακερ-μπανανα-καρυδια-γιαουρτι

Πατατα- ρυζι.

Λαχανικά-πολυβιταμινες.

Ουτε μέλι!!!!! Θελω να δω ποσο θα αντέξω ! Και θα κανω και ενα physique update με φωτογραφιες τέλος Οκτωβριου !!!

Aνάσα και φύγαμε!!!!!!
 

Συνημμένα

  • IMG_20200828_061207.jpg
    IMG_20200828_061207.jpg
    3.9 MB · Εμφανίσεις: 98

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Όλα ωραία και καλά αλλά από φρούτα βλέπω μόνο μπανάνα...
Όταν λες μονοφαγια, τι εννοείς; (κοτόπουλο με ρύζι ή μοσχαρι με ρύζι κτλ);
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Όλα ωραία και καλά αλλά από φρούτα βλέπω μόνο μπανάνα...
Όταν λες μονοφαγια, τι εννοείς; (κοτόπουλο με ρύζι ή μοσχαρι με ρύζι κτλ);

Παιρνω πολυβιταμινες αντι για φρουτα. Συμπληρώματα.

Μονοφαγια εννοω 10 φαγητα ολα και ολα :P

Υδατανθρακες οι επιλογες θα ειναι 5

Ρυζι-πατατα-μελιτζανες/λαχανικά/μπανανα/κουακερ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν έχω αφήσει φρούτο για φρούτο στην ησυχία του. Πρέπει να έχω φάει πάνω από εκατό ροδάκινα αυτό το καλοκαίρι. Καρπούζια, ανανάδες, πεπόνια, μπανάνες, σταφύλι τελευταία...
Όμως καθόλου παγωτό, σχεδόν καθόλου γλυκό εκτός από κάτι μπισκότα χωρίς φοινικέλαιο και με ελάχιστη ζαχαρη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Ο ανανας τα σπάει παιρνω έτοιμο από το σκλαβενιτη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@juste un instant

Σου εχω προπονησάρα για αυριο! Τσέκαρε να μου πεις γνώμη.

IMG_20200828_090054.jpg


IMG_20200828_090100.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Εγώ αντιθετα αυριο έχω βάδην... 5-6 χιλιόμετρα...
----
Ξέχασα να αναφέρω τα αβοκάντο. Οποτε δεν έχω, βολεύομαι με ελιές.
Παίρνεις έτοιμο καθαρισμένο ανανα από τον Σκλαβενίτη;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Εγώ αντιθετα αυριο έχω βάδην... 5-6 χιλιόμετρα...
----
Ξέχασα να αναφέρω τα αβοκάντο. Οποτε δεν έχω, βολεύομαι με ελιές.
Παίρνεις έτοιμο καθαρισμένο ανανα από τον Σκλαβενίτη;

Ναι έτοιμο! Τσεκαρε το προγραμμα και πες μου γνωμη. Εμενα με πιάνει πάντως. Ειδικά ο πάγκος. Τσεκαρε ποσες επαναληψεις έχει!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ναι έτοιμο! Τσεκαρε το προγραμμα και πες μου γνωμη. Εμενα με πιάνει πάντως. Ειδικά ο πάγκος. Τσεκαρε ποσες επαναληψεις έχει!
Δεν μπορώ να εκφέρω εύκολα γνώμη. Εσύ ξέρεις καλύτερα τον οργανισμο σου, τις δυνατοτητές σου και τις αντοχές σου. Έχεις και μια άλφα πείρα. Νομίζω ότι ξέρεις που δεν σε παίρνει...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Δεν μπορώ να εκφέρω εύκολα γνώμη. Εσύ ξέρεις καλύτερα τον οργανισμο σου, τις δυνατοτητές σου και τις αντοχές σου. Έχεις και μια άλφα πείρα. Νομίζω ότι ξέρεις που δεν σε παίρνει...

Εσυ κανεις παγκο;;;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Όχι, δεν συχναζω εύκολα σε γυμναστήριο, ποσο μάλλον τώρα σε φαση κορονοιου. Δεν έχω και μεγαλο σπίτι, ουτε πολύ χωρο. Ένας λογος παραπανω για να μην μπορω εύκολα να εκφερω γνώμη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Α ναι; εγώ παω κανονικά, 😄
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
θα απαντήσω εδώ.

Devil αυτό κάνεις λέγεται strawman. Παίρνεις κάτι που είπαμε, το αλλάζεις εντελώς μες το μυαλό σου, φτιαχνεις κάτι νέο και μετά αρχίζεις και τα χώνεις σε αυτό που έφτιαξες. Άμα θες να κάνουμε κουβέντα δεν έχω θέμα, αλλά να απαντάς τουλάχιστο σε αυτά που λέμε και όχι σε αυτά που νομίζεις εσύ ότι λέμε.

Πάμε απτήν αρχή τώρα. Ο Μάρκος είπε, και συμφώνησα κι εγώ μαζί του ότι κάποιοι λίγοι άνθρωποι, συνήθως οι κορυφαίοι δεν έχουν ανάγκη να αυτοπειθαρχισουν σε αυτό που κάνουν διότι τους γεμίζει τόσο πολύ αυτό, που οι υπόλοιπες απολαύσεις που στερούνται για νά το κάνουν, δεν έχουν νόημα γι αυτούς. Γι αυτούς τους ανθρώπους δεν έχει νόημα να λέμε πως είναι αυτοπειθαρχημενοι διότι πειθαρχία σημαίνει να αντέχω στη στέρηση μιας απόλαυσης για να πετύχω κάτι. Αν η απόλαυση δεν υπάρχει δεν νοείται πειθαρχία. Εγώ δεν τρώω γλυκά γιατί δεν μ'αρεσουν. Έχω να φάω χρόνια. Δεν είμαι πιο πειθαρχημενος από εσένα που έφαγες πραλινα τον προηγούμενο μηνα. Απλά δεν αντλώ ευχαρίστηση από την κρέπα και συνεπώς δεν έχω κανένα θέμα να τη θυσιάσω για κάτι, που εσύ έχεις και πρέπει να πειθαρχησεις για να μην το κάνεις. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο dorian Yates. O τύπος ζούσε 12 χρόνια σαν μοναχός. Ούτε γυναίκες ούτε ποτά ούτε φαγητά. Στο σπίτι έκανε visualize το θα κάνει την άλλη μέρα στο γυμναστήριο, σκεφτόταν πως θα κάνει το rep και πως ακριβως θα γίνει το set. Αυτό δεν είναι πειθαρχία, είναι πορώση, obsession. Λες αυτός τώρα να σκεφτόταν να φάει κρέπα και να έπρεπε να συγκρατηθεί;

Αυτά τα άτομα τώρα δεν είναι οι μέσοι γυμναστηριακοι και δεν είσαι εσύ. Εσύ θες την κρέπα και πειθαρχεις για να μην την φας, όπως κάνει και ο μέσος γυμναστηριακος. Μπράβο σου. Δεν σε είπε κανένας ούτε τεμπέλη, ούτε απειθαρχο, ούτε είπε κανείς πως η υγιεινη διατροφή και το γυμναστήριο δεν απαιτεί πειθαρχία για τον μέσο άνθρωπο.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα ότι δεν έχουμε κάνει τίποτα και να μη μιλάμε καλο είναι να καπούν αυτά πρώτον γιατί δεν έχουν κανένα νόημα καθώς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να δίνουμε credentials για να κανουμε διάλογο και δεύτερον επειδή δε γνωριζόμαστε και δεν ξέρεις αν έχω κάνει και τι. Σε ότι αφορά την διατροφή έχω κάνει πολύ πιο hardcore και δύσκολα πράγματα από το στεγνό φαΐ. Έχω κανει 10ημερο fast και στο καπάκι 2 μήνες τριήμερα fasts. Είχα χάσει 27 κιλα εκεινη την περιοδο. Έχω κανει για 1 χρόνο omad και έχω κανει και τη δική σου τη διατροφή για κανένα 6μηνο χωρίς να έχω κανένα θέμα επειδή εγώ μόνο κρέας τρώω έτσι κι αλλιώς, καθόλου γλυκα οπότε δεν έχω πρόβλημα ούτε στερουμαι κάτι. Αυτά στα λέω μόνο για να σταματήσει αυτή η καραμέλα. Δεν με ενδιαφέρει ούτε να το παίξω ειδήμονας, ούτε "εσύ τι μιλάς ρε, έμεινες νηστικός καμία μέρα που θα μας πεις για πειθαρχία;" Αυτά είναι για να μαλλασουμε το εγώ μας μετά συγχωρήσεως.

Φιλε 27 κιλά μείον μέσα σε 2 μήνες..... χαλάει τοσο το σώμα σου που μετά θέλει 2-3 χρονια δουλειά για να αποκτησει ένα σχήμα. Μη τα κάνετε αυτά. Εγω τωρα 2 μήνες έχω κοψει 0.7 του κιλού. οι μεταβολές ειναι πολυ αργές και μικρές. Και το χειμωνα επαιρνα 1 κιλο το μήνα.

Το φιτνεσ ειναι ένας μαραθώνιος και οχι ένα σπρίντ. Πέρα απο αυτο εγω απαντησα επειδή καταλαβα οτι νομιζετε πως δεν θέλει αυτοπειθαρχια αυτο το πράγμα.

Εσενα μπορει να μην σ αρέσουν τα γλυκά.... αλλα θα σου αρέσουν αλλα. Τα οποια θα κοβοντουσαν αν έκανες τη δική μου διατροφη. Γενικά δεν έχω δει ουτε εναν γυμναστηριακο γιουτιούμπερ να μη κάνει cheat meals και να μην ειναι σαν να ήρθε Πάσχα ή να βογγάει λες και έρχεται σε οργασμο. Εψαχνα ενα βιντεο να σου βάλω με μια τυπισα που έτρωγε μπισκοτο μετά απο καιρο και ειχε πιαστει απο την οροφη του αμαξιου..... ειχε πέσει ανασκελα και φωναζε awwww my god..... προφανως ειχε να φάει μήνες... γιατι οι κοιλιακοι για να γινουν τετραγωνάκια τριλιζας θέλουν σκληρή διατροφη και σοβαρη προπονηση.

Η αλήθεια ειναι οτι δε ξέρω τι έχεις κανει. Αλλα ολοι μας θέλουμε ενα φαγητο που μας εχει λειψει και συνηθως αυτο το φαγητο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ διατροφικο.

Σπανακοπιτα -πιτσα - τσουρεκι-μερεντα-μακαρονια-σαντουιτσ κτλπ..... οσο και υγιεινα να τα φτιάξεις , δεν θα τα τρως καθε μέρα γιατι δεν θα σε οδηγησουν εκει που θές. Απλό.

Ο DORIAN Yates - Ronnie Colleman - Cutler και ολοι αυτοι ειναι ελιτ εξαιρεσεις δεν μιλάμε καν για αυτους.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Ναι, απλά γι αυτούς μιλούσαμε με τον Μάρκο.

Αν ειναι έτσι εν μέρει συμφωνώ. Γιατι και ο Rock εβαζε κάτι cheat γευματα που εγω τα τρωω σε 6 μηνες!!!! Κάτι τεράστιες πιτσες μπορει και 15 κομμάτια. Αλλα θα μου πεις και τι σχέση εχω εγω με τον ροκ ειναι διπλάσιος μου , και προπονειται 20ετια και βάλε, δεκτό.

Φίλε έτσι οπως το γράψατε φαινοταν οτι πάει για ολους. Και να εισαι σιγουρος πως αν έκανες ένα αλλο θέμα σαν αυτα που ειναι κοινωνικα κοκκινος συναγερμος για κάποιους/κάποιες εδω , θα σου λέγανε οτι τους τσουβαλοποιεις ολους κτλπ κτλπ

εν πάση περιπτωση , εφαγα το πρωινο μου μολις. Και σε καμια ωρα θα ετοιμαστω για γυμναστηριο. Το προγραμμα ειναι αυτο που έδειξα χθες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
IMG_20200829_160008.jpg
Βοδινό σπάλα 24% πρωτεΐνη (με νουά γίνεται ίσως λίγο πιο νόστιμο αλλά οφείλεται στα λιπαρά) με μελιτζάνες...

+μια λεπτή φετουλα τυρί με χαμηλά λιπαρά για ξέπλυμα των δοντιών...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
1o geyma

200gr γιαουρτι 2% , 75γρ κουακερ , 100γρ μπανανα , κανελα , 50γρ καρυδια

2ο γευμα μετα τη προπονηση

300μλ ασπραδι ως συμπληρωμα για πρωτεινη + 200γρ ανανά ετοιμο απο σκλαβενιτη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Το πρωινό σου βλέπω έχει πάντα βρώμη και γιαούρτι...

Ποσο πλήρωσες για τα 200 γραμμαρια ανανά; Προφανώς πήρες το λιγότερο μισό κιλό.
...
Τρώω περισσότερο μελιτζάνα και κολοκυθάκια γιατί είναι η εποχή τους και είναι φθηνα. Πατάτες βρίσκω εύκολα και τον χειμώνα. Σίγουρα ομως οι πατάτες χορταινουν περισσότερο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Το πρωινό σου βλέπω έχει πάντα βρώμη και γιαούρτι...

Ποσο πλήρωσες για τα 200 γραμμαρια ανανά; Προφανώς πήρες το λιγότερο μισό κιλό.
...
Τρώω περισσότερο μελιτζάνα και κολοκυθάκια γιατί είναι η εποχή τους και είναι φθηνα. Πατάτες βρίσκω εύκολα και τον χειμώνα. Σίγουρα ομως οι πατάτες χορταινουν περισσότερο.


Τη καλυτερη δουλειά κανεις εγω δεν προλαβαινω να τα μαγειρευω , 450γρ πληρωσα 2 ευρώ. Τον ηθελα τον ανανα μετα τη προπονηση ηταν δροσερος.

Πάντα το 1ο γευμα δεν αλλαζει. Απλα τωρα θα βγαλω τελειως το μέλι και θα προσθέσω κανέλα. Γενικα για τους επομενους 2 μηνες θα την κανω ακομα πιο αυστηρη τη διατροφη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Στον Μασούτη έχει ανανά εξαιρετικό με 3,5 ,ευρώ το κιλό. Θα σου έβγαινε φθηνότερο.
Η κανέλα να ξέρεις ρίχνει το ζάχαρο ενώ γλυκαινει τα πάντα. Βάζω συχνα στο γιαούρτι με φρούτα που φτιάχνω εγώ για να τονίσει την γλύκα από τα φρουτα χωρίς να προσθέτω θερμίδες. Προσοχή όχι κανέλα το βράδυ, έχει διεγερτικές ιδιότητες και αυξάνουν τα γαστρικά υγρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Στον Μασούτη έχει ανανά εξαιρετικό με 3,5 ,ευρώ το κιλό. Θα σου έβγαινε φθηνότερο.
Η κανέλα να ξέρεις ρίχνει το ζάχαρο ενώ γλυκαινει τα πάντα. Βάζω συχνα στο γιαούρτι με φρούτα που φτιάχνω εγώ για να τονίσει την γλύκα από τα φρουτα χωρίς να προσθέτω θερμίδες. Προσοχή όχι κανέλα το βράδυ, έχει διεγερτικές ιδιότητες και αυξάνουν τα γαστρικά υγρα.

ναι το ξέρω , η κανέλα κάνει ρυθμιση της γλυκοζης στο αιμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20200829_052255.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φαγητάρα ! Νοστιμοτατη. Μουρλια με ξυδάκι και αλατι-λεμονακι οι πατατες λιγο κοτατζ διπλα και κοτοπουλο φιλετο στο φουρνο. Θα αραξω κανα δυωρο και μετά θα πάω για απογευματινο μπάνιο ! Θα σας ανεβάσω και φωτογραφιες.

Σημερα απολαυσα τη μέρα στο έπακρο. Γυμναστηριο το πρωι ..... μετά γεμισα το μπάνιο με κρυο νερο και χώθηκα μέσα. Και τωρα φαγάρα και το απογευμα προς βράδυ ΜΠΑΝΑΡΑ....

cARPE THE DIEM ! Ειμαστε εδώ και δυνατοι!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top