Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
IMG_20200829_083309.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20200829_073302.jpg
    IMG_20200829_073302.jpg
    3.2 MB · Εμφανίσεις: 98

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Άσε Ντεβιλ από χθες βγήκαμε πάλι εκτός διατροφής πολύ 😛. Τι να κάνουμε με τις κοινωνικές υποχρεώσεις, τρως μαζί με τους υπόλοιπους.
Τούρτα την Παρασκευή, τούρτα χθες, πιτσα μπόλικη. Και το κακό την φεραμε πίσω την τούρτα στο σπίτι, γιατί πρέπει να έμειναν 3-4 κιλά. Άρα, θα πρέπει να φαγωθεί κι η υπόλοιπη κάποια στιγμή. Ευτυχώς, την πιτσα την πήραν οι υπόλοιποι. Γιατί και πιτσα και τούρτα πάει πολύ.

Τουλάχιστον, ήταν τέλεια γευστικά και τα δυο και μια φορά το χρόνο έχει γενέθλια η φίλη 🙂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Εγώ πάλι βλέπω μερα με τη μέρα αλλαγές και βελτιωση και πορώνομαι δεν θέλω να κανω σαβουρο γεύμα. Μονο μη βγει κανας τραυματισμος με φοβιζει. :(

Στις κοινωνικες υποχρεώσεις μονο αν έχει "καθαρά" κρεατα το μενού και σαλάτες σώζεσαι.

Μπιφτέκια - κοτοπουλο - μπριζολες - ψαρονέφρι.

Τωρα ενα κολπο που μπορεις να κανεις ειναι να φάς κανονικα στο τραπεζι. Ελπιζω οχι πανω απο 2000 θερμιδες :P Πάρε οπωσδηποτε μπιφτει ή κοτοπουλο στο πιάτο βάλε και μακαρονια (θα ειναι αλα κρέμ σιγουρα) με ενα καρο σαλτσες πάνω ! Φάε και κανα γλυκο μετά. Κοκα κολα προτιμησε τη λάιτ. Και πάρε και καμια πατατουλα τηγανητη. Αυτο το πιάτο που σου λέω αντε να ειναι στις 1000 θερμιδες βαλε και τα γλυκα πηγες 1500.

Και το βράδυ να το αντισταθμισεις με 200γρ κοτοπουλο μονο με σαλάτα. 300 θερμιδες δηλάδη και το πρωινο ενα απλο ροφημα πρωτεινης 400μλ με λιγο κουάκερ (50γρ) γιαουρτι και 1 μπανανα. Αλλες 500. 2500 συνολο.

Οποτε έφαγες τη σαβουρα κάργα (χωρις να ξεπερασεις τις θερμιδες που βάζεις βάρος ... πχ 2500 ως σημειο αναφοράς) και βεβαια έχεις πάρει και τη πρωτεινη που πρέπει γυρω στα 140γρ. Αυτο ειναι γενικά ενα τιπ για οσους ξέρουν οτι θα πάνε σε τραπέζι και δεν θέλουν μια ημέρα να τους πάει πισω.

Το 2500 ειναι ενδεικτικο δεν ισχυει για ολους. Και αναλογα και τη φυσικη δραστηριοτητα καθως k το σωματοτυπο κάποιου. Δεν εχει ιδιες θερμιδες συντηρησης κάποιος που ειναι 80 κιλά με κάποιον που ειναι 70.

Αυτα τα τρωω και δε παχαινω εχουμε ξαναπει δεν ισχυουν :P To πιθανοτερο ειναι οτι δε τρώς τοσο ωστε το σωμα σου να αποθηκευσει βάρος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν τα υπολογίζω να σού πω την αλήθεια, σε τι θερμίδες και γρ ανά κατηγορία (πρωτεϊνη, υδατάνθρακες...) προσλαμβάνω καθημερινά.
Το να φάω 2 μέρες ό,τι να ναι σε ορισμένα γεύματα, δεν αλλάζει κάπως τη φυσική μου κατάσταση. Όταν γίνεται συστηματικά, αυτή η «κακή διατροφή» αρχίζει το σώμα να παρουσιάζει μεταβολές αισθητές.

Αναψυκτικά δεν πίνω. Coca cola έχω να πιω αρκετά χρόνια. Πατατάκια, και τα σχετικά επίσης δεν τρώω.

Πίτσα και γλυκό έφαγα τα συνηθισμένα. Απόψε, αν βρεθούμε πάλι δεν θα φάω τούρτα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Δεν τα υπολογίζω να σού πω την αλήθεια, σε τι θερμίδες και γρ ανά κατηγορία (πρωτεϊνη, υδατάνθρακες...) προσλαμβάνω καθημερινά.
Το να φάω 2 μέρες ό,τι να ναι σε ορισμένα γεύματα, δεν αλλάζει κάπως τη φυσική μου κατάσταση. Όταν γίνεται συστηματικά, αυτή η «κακή διατροφή» αρχίζει το σώμα να παρουσιάζει μεταβολές αισθητές.

Αναψυκτικά δεν πίνω. Coca cola έχω να πιω αρκετά χρόνια. Πατατάκια, και τα σχετικά επίσης δεν τρώω.

Πίτσα και γλυκό έφαγα τα συνηθισμένα. Απόψε, αν βρεθούμε πάλι δεν θα φάω τούρτα.

Η φυσική κατάσταση αν εννοεις την εμφάνιση δεν προκειται να αλλάξει αν δεν μπεις στη διαδικασια ειτε να πάρεις βάρος ειτε να μεγαλωσεις τους μυς σου στα ιδια κιλά. με την κακη διατροφη το θερμιδικο ισοζυγιο μεγαλώνει χωρις να το πάρουμε χαμπάρι γιατι οταν τρως αηδιες , και κενές θερμιδες νιωθεις οτι πεινάς συνεχως. Επομενως ξεπερνας και τις θερμιδες συντηρησης χωρις να το καταλαβαινεις αρα ξεκινας να θολώνεις ... να βάζεις λιπος κτλπ.

Νταξει εν τελει ειναι και τι επιλογες κανει ο καθενας. Εγω πχ 2-3 συνεχομενες μέρες να ξεφυγω ολη τη μέρα αποκλειεται. Οσα συγγενολογια και να έρθουν :P

Πάρε παράδειγμα εναν φιλο. Απο το 2007 που τον θυμάμαι αδυνατιζει-παχαινει-παχαινει-αδυνατιζει. Το αποτελεσμα ειναι τοσα χρονια το σωμα του να μην δειχνει καμια μεταβολή. Πηγε και σε διατροφολογο πηγε και γυμναστηριο.

Αυτα τα πράγματα θέλουν προγραμμα και παρακολουθηση. Δεν το κάνεις 3 μηνες και μετά το παρατάς για 6.

Εγω πχ απο περυσι εχω ξεκινησει συστηματικα. Περυσι Ιούνιο. Αρχικα αδυνατισα... εγινα μπακαλιαρος 77 κιλά φαινοντουσαν οι κοιλιακοι... αλλα δεν μ αρεσε. Εβλεπα το στηθος και τους ώμους μικρά. Εκανα μια διατροφη "ογκου" εφτασα 85 κιλά μέσα σε 8 μήνες κάποια ηταν μυικά κάποια λίπος. Αλλα επειδη γυμαζομουν και δεν ετρωγα πολλες σαβουρες. Αν εξαιρεσεις τα ψωμια ολικης και τα μακαρονια που τοτε ειχα στο προγραμα, δεν ξεχειλωσα αν και τ αιζα το σώμα μου πολυ υδατανθρακα 350-380γρ την ημέρα. Μ αρεσε το σώμα μου γιατι γέμισε. Κοιλιακους γραμμωμένους είχα ελάχιστα ισα ισα αχνοφαινονταν και πάνω ήμουν γεμάτος και σχηματισμενος. Μετά μας έπιασε η καραντίνα. Δεν τα παράτησα το πηγα λάου λάου. Και τωρα ειμαι σε άλλο προγραμμα.

Με λιγα λογια δεν το αφήνεις. Για να φτάσεις σε μια 5ετια και να πεις έχω γινει έτσι. Και να σε βλέπει ο άλος και να νομιζει οτι πήρες φάρμακα.

Με το να μπαινοβγαινεις στους διατροφολογους δεν βγάζεις κάτι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Η φυσική κατάσταση αν εννοεις την εμφάνιση δεν προκειται να αλλάξει αν δεν μπεις στη διαδικασια ειτε να πάρεις βάρος ειτε να μεγαλωσεις τους μυς σου στα ιδια κιλά. με την κακη διατροφη το θερμιδικο ισοζυγιο μεγαλώνει χωρις να το πάρουμε χαμπάρι γιατι οταν τρως αηδιες , και κενές θερμιδες νιωθεις οτι πεινάς συνεχως. Επομενως ξεπερνας και τις θερμιδες συντηρησης χωρις να το καταλαβαινεις αρα ξεκινας να θολώνεις ... να βάζεις λιπος κτλπ.

Νταξει εν τελει ειναι και τι επιλογες κανει ο καθενας. Εγω πχ 2-3 συνεχομενες μέρες να ξεφυγω ολη τη μέρα αποκλειεται. Οσα συγγενολογια και να έρθουν :P

Πάρε παράδειγμα εναν φιλο. Απο το 2007 που τον θυμάμαι αδυνατιζει-παχαινει-παχαινει-αδυνατιζει. Το αποτελεσμα ειναι τοσα χρονια το σωμα του να μην δειχνει καμια μεταβολή. Πηγε και σε διατροφολογο πηγε και γυμναστηριο.

Αυτα τα πράγματα θέλουν προγραμμα και παρακολουθηση. Δεν το κάνεις 3 μηνες και μετά το παρατάς για 6.

Εγω πχ απο περυσι εχω ξεκινησει συστηματικα. Περυσι Ιούνιο. Αρχικα αδυνατισα... εγινα μπακαλιαρος 77 κιλά φαινοντουσαν οι κοιλιακοι... αλλα δεν μ αρεσε. Εβλεπα το στηθος και τους ώμους μικρά. Εκανα μια διατροφη "ογκου" εφτασα 85 κιλά μέσα σε 8 μήνες κάποια ηταν μυικά κάποια λίπος. Αλλα επειδη γυμαζομουν και δεν ετρωγα πολλες σαβουρες. Αν εξαιρεσεις τα ψωμια ολικης και τα μακαρονια που τοτε ειχα στο προγραμα, δεν ξεχειλωσα αν και τ αιζα το σώμα μου πολυ υδατανθρακα 350-380γρ την ημέρα. Μ αρεσε το σώμα μου γιατι γέμισε. Κοιλιακους γραμμωμένους είχα ελάχιστα ισα ισα αχνοφαινονταν και πάνω ήμουν γεμάτος και σχηματισμενος. Μετά μας έπιασε η καραντίνα. Δεν τα παράτησα το πηγα λάου λάου. Και τωρα ειμαι σε άλλο προγραμμα.

Με λιγα λογια δεν το αφήνεις. Για να φτάσεις σε μια 5ετια και να πεις έχω γινει έτσι. Και να σε βλέπει ο άλος και να νομιζει οτι πήρες φάρμακα.

Με το να μπαινοβγαινεις στους διατροφολογους δεν βγάζεις κάτι.
Τέτοιους στόχους ζωής δεν είχα ποτέ και δεν έχω, για να γίνω μπαούλο :P.

Τα προηγούμενα χρόνια το είχα αρκετά πιο ζεστά το θέμα και ασχολιόμουν πιο συστηματικά και έντονα. Τον τελευταίο αρκετό καιρό, το πάω εντελώς χαλαρά το όλο ζήτημα. Εννοώ, δεν είναι αυτό που με χαρακτηρίζει, που με γνωρίζουν όλοι, για τη γυμναστική και τη διατροφή μου. Παλιότερα πρόσεχα πάρα πολύ τη διατροφή μου, έκανα γυμναστική πολύ καλύτερα θα έλεγα. Πλεόν, είμαι σε φάση διατήρησης, όπως λέγεται, τέλος πάντων. Μού τραβάνε την ημέρα άλλα ζητήματα, περισσότερο από το να ανεβάσω μυϊκή μάζα κλπ.

Παλιά Viedo= Γυμναστική/Διατροφή φουλ. Πλέον όχι :). Τα επόμενα χρόνια αν με πιάσει όρεξη πάλι ή αλλάξω τρόπο σκέψης και αρχίσω πάλι πολύ έντονα το όλο ζητούμενο, δεν γνωρίζω. Είμαι ικανοποιημένος για την προσπάθεια που καταβάλλω και το φαγητάκι μου, αλλά όχι να το φωνάζω.

Γενικά, δεν έχω κάποιον στόχο από διατροφικής ή γυμναστικής πλευράς για να επιτύχω. Ίσως, είναι κι αυτός ο λόγος, που δεν ασχολούμαι ένθερμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Τέτοιους στόχους ζωής δεν είχα ποτέ και δεν έχω, για να γίνω μπαούλο :P.

Τα προηγούμενα χρόνια το είχα αρκετά πιο ζεστά το θέμα και ασχολιόμουν πιο συστηματικά και έντονα. Τον τελευταίο αρκετό καιρό, το πάω εντελώς χαλαρά το όλο ζήτημα. Εννοώ, δεν είναι αυτό που με χαρακτηρίζει, που με γνωρίζουν όλοι, για τη γυμναστική και τη διατροφή μου. Παλιότερα πρόσεχα πάρα πολύ τη διατροφή μου, έκανα γυμναστική πολύ καλύτερα θα έλεγα. Πλεόν, είμαι σε φάση διατήρησης, όπως λέγεται, τέλος πάντων. Μού τραβάνε την ημέρα άλλα ζητήματα, περισσότερο από το να ανεβάσω μυϊκή μάζα κλπ.

Παλιά Viedo= Γυμναστική/Διατροφή φουλ. Πλέον όχι :). Τα επόμενα χρόνια αν με πιάσει όρεξη πάλι ή αλλάξω τρόπο σκέψης και αρχίσω πάλι πολύ έντονα το όλο ζητούμενο, δεν γνωρίζω. Είμαι ικανοποιημένος για την προσπάθεια που καταβάλλω και το φαγητάκι μου, αλλά όχι να το φωνάζω.

Γενικά, δεν έχω κάποιον στόχο από διατροφικής ή γυμναστικής πλευράς για να επιτύχω. Ίσως, είναι κι αυτός ο λόγος, που δεν ασχολούμαι ένθερμα.

Εγω πιστευω οτι σε γενικές γραμμες ο κοσμος δεν έχει προγραμμα σε αυτά. Οποτε με το που βγάλεις το ταπεράκι με το φαγητο σου αμεσως θα σε σχολιάσουν ακομη και αν δεν το φωνάζεις οπως λές. Τωρα αν εννοεις το συγκεκριμενο θρέντ αυτος ειναι ο σκοπος του. Αν δεν αρεσει σε κάποιους αυτος ο τροπος ζωής απλα δεν ασχολούνται!

Εγω πάλι πιστευω οτι το κλειδι ειναι η σταθερη σχετικα πορεια .... πχ αν τωρα ασχολεισαι 6 μηνες και μετά το κοψεις για 1.5 χρονο μαζι με διατροφη και προπονηση μετά πάλι ξεκινας απο 0 βάση.

Τελικά το φιτνεσ ειναι μαραθωνιος και οχι ενας αγωνας σπριντ. Και εκει ειναι που την πατάμε ολοι. Ακομη και στους τραυματισμους. Βλέπεις ανθρωπους που μέχρι να φτάσουν να σηκώνουν στις άρσεις 150 κιλά και βάλε προπονούνται με συνέπεια σε διατροφη και άσκηση για 4-5 τουλάχιστον χρονια. Τους βλέπεις εσυ στο γιουτιουμπ νομιζεις οτι θα το κάνεις σε 1 χρονο επειδη... έτσι σου ήρθε και επειδη λές εγω ειμαι ανωτερος απο αυτους. H διαφορά έγκειται πως ο δικος τους οργανισμος έχει αποκτησει προσαρμοστικοτητα και κατάλληλη νευρομυική προσαρμογή σε τέτοιες βαριές προπονήσεις.

Και μετά... να σου Οι κήλες.... οι ριζιτικες βλάβες ... τα γονατα.... και ολα αυτά. Αντηχεί κουλ να ανεβάζεις βιντεο και να σηκώνεις πολλά κιλά. Αλλα οι μισοι ουτε κάν φανταζονται τι κοπος ΧΡΟΝΩΝ βρισκεται πισω απο αυτο το 3λεπτο βιντεο. Και οχι απλά ασχολουμαι οποτε μου έρθει. :)

Αυτα οφειλουμε να τα γράψουμε εδω για να προστατεψουμε τουλάχιστον μικρά παιδια και άπειρους ασκουμενους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Βλέπεις ανθρωπους που μέχρι να φτάσουν να σηκώνουν στις άρσεις 150 κιλά και βάλε προπονούνται με συνέπεια σε διατροφη και άσκηση για 4-5 τουλάχιστον χρονια. Τους βλέπεις εσυ στο γιουτιουμπ νομιζεις οτι θα το κάνεις σε 1 χρονο επειδη... έτσι σου ήρθε και επειδη λές εγω ειμαι ανωτερος απο αυτους. H διαφορά έγκειται πως ο δικος τους οργανισμος έχει αποκτησει προσαρμοστικοτητα και κατάλληλη νευρομυική προσαρμογή σε τέτοιες βαριές προπονήσεις.
Oσο κι αν ο οργανισμος τους εχει αποκτησει προσαρμοστικότητα, ακομα και αυτοι μπορει να εχουν προβληματα. Και αν δεν τους βγουν τωρα, μπορει να τους βγουν και σε λιγα ή αρκετα χρονια αργότερα.
Αυτα οφειλουμε να τα γράψουμε εδω για να προστατεψουμε τουλάχιστον μικρά παιδια και άπειρους ασκουμενους.
ΝΑΙ, Οφείλουμε γιατι φοβαμαι πως οι γυμναστες δεν επιμένουν οσο πρεπει σε αυτο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Oσο κι αν ο οργανισμος τους εχει αποκτησει προσαρμοστικότητα, ακομα και αυτοι μπορει να εχουν προβληματα. Και αν δεν τους βγουν τωρα, μπορει να τους βγουν και σε λιγα ή αρκετα χρονια αργότερα.

ΝΑΙ, Οφείλουμε γιατι φοβαμαι πως οι γυμναστες δεν επιμένουν οσο πρεπει σε αυτο.


Κοίταξε να δεις....εμενα η μια η γυμναστρια στο γυμναστηριο μου ειπε οτι πάς να τους πεις κάτι και ειρωνευονται. Ξερόλες... τα ξέρουν ολα. Οποτε μετά ερχεσαι σε δυσκολη θεση γιατι αν η γραμμη του αφεντικου δεν ειναι να την λές στους ανοητους τοτε θα εκτεθεις. Μπορει το αφεντικο να ειναι σε στυλ πειτε τους οπου βλεπετε και αν δεν καταλαβαινουν μην ασχοληθειτε καν.

Τωρα οποιος ειναι έμπειρος με πάνω απο 5 έτη παρουσια συνεχη στο γυμναστηριο εχει φτιαχτει .. καταλαβαινει ποτε τον παιρνει και ποτε οχι. Γνωριζει οτι αν παιξει άρσεις σε βαριά κιλα θα το προετοιμασει κανα-δύο μηνες πριν βασικά. Και θα το κάνει μια φορά. Αυτοι έχουν και deload weeks , και γενικά ξέρουν μεχρι πιο σημειο θα πάνε και ποτε.

Δεν ειναι ο κλασσικος χαζος που νομιζει οτι επειδη ο διπλανος ανεβασε βιντεο με 200κιλα στις άρσεις αυτος θα το κάνει μέσα σε 1 χρονο.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
IMG_20200830_132447.jpg

Προσαρμοσα συνταγή γνωστού σεφ και βγήκε αυτό. Ουσιαστικά είναι δύο μικρές τορτίγιες (κομμένες στα 4) με κοτόπουλο, πιπεριές κόκκινες και ντοματινια (και διάφορα μπαχαρικά για την γεύση)

IMG_20200831_175613.jpg

Αυτό είναι post workout σνακ αν και δεν θα με χορτάσει. Γιαούρτι, καρότο, χυμός λαιμ και στεβια (η συνταγή έλεγε μέλι αλλά θέλω να το κόψω).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Πρωινο
IMG_20200831_022755.jpg


Πήγα να παρω ηλεκτρονική ζυγαριά από vicκo δεν έφεραν ακόμη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
N ιωθω λες και κάνω cheat meal πωωω ρε φίλε ποσο τα σπάει
IMG_20200831_112322.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ωραίο φαίνεται! Τι είναι; Μπριζόλα χοιρινή;
...
Εγώ αντίθετα έφαγα σαλάτα με γιαούρτι και μπανάνα με φυστίκι βούτυρο για βραδινό...
IMG_20200831_220626.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Φαίνεται πολύ ζουμερό. Τρελαίνομαι όταν βλέπω κρέας με ζουμια και ελαιόλαδο... Και λίγο λεμονακι και ρίγανη και πιπερακι... Όλα τα λεφτά...
Τα κάρβουνα μπορεί να είναι ακατάλληλα για την υγεία αλλά είναι πολύ νόστιμα...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Φαίνεται πολύ ζουμερό. Τρελαίνομαι όταν βλέπω κρέας με ζουμια και ελαιόλαδο... Και λίγο λεμονακι και ρίγανη και πιπερακι... Όλα τα λεφτά...
Τα κάρβουνα μπορεί να είναι ακατάλληλα για την υγεία αλλά είναι πολύ νόστιμα...


Καθολου λάδι. Λεμονι μονο. Και λιγο ξυδι στη σαλάτα.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Μια κουταλιτσα ελαιόλαδο δεν πειράζει. Ίσα ίσα το ελαιόλαδο βοηθάει στις αρθρώσεις και στην καρδια. Έξτρα παρθένο, εννοείται. Και η βιταμίνη Ε χρειάζεται στους αθλητές.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Πριν τοποθετηθεί το κρέας στα κάρβουνα, αλείφεται με λάδι, αλάτι κτλ. <3

Μπορει να έβαλε ο ψήστης , εγω δεν εβαλα έξτρα :P

γενικα αυτοι πολλα βάζουνε... πρέπει να τους προσέχεις. Και στο μπιφτεκι μου ειπαν βάζουν ψωμί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top