Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Όντως υπάρχουν εκατομμύρια άνθρωποι που πιστεύουν ότι είσαι άσχετος :D

Όταν κάνεις βάρη αυξάνεις τα κιλά προοδευτικά και βάση των δυνατοτήτων σου, τα charts υπάρχουν για να ξέρεις πάνω κάτω σε τι επίπεδο έισαι, δεν παροτρύνουν έναν αρχάριο να κάνει ντε και καλά 50kg πάγκο.

Όχι σύμφωνα με τον οδηγό εσύ είσαι αρχάριος και αυτός είναι σε μέτριο επίπεδο. Το ξαναβάζω να το δεις

Τρομερό quote ! ! !

Άντε πάλι τα ίδια.


Εντάξει φίλε εσυ που εισαι σχετικός... κάνε προπονηση με τα διαγράμματα. Για την ιστορια ο τύπος που έγραψα πριν ειναι 90 κιλά και επαιξε πάγκο στα 90 κιλά.

Τέλεια τεχνική , με σταθεροτητα και χωρις τρέμουλα. Απο κιλά που δεν θα μπορουσε να ελέγξει 100%.

Εσυ που τον κατατάσεις στο μέτριο επιπεδο... συμφωνα με αυτο το μπακαλο-διαγραμμα.. αναρωτιεμαι αν έχεις εστω το μισο του χέρι.

Θα βάλεις μια φωτο να σε δουμε και σένα; ή κριτική πισω απο τον ΗΥ;

YΓ Το novice σημαινει αρχάριος και οχι μέτριος. Ο οδηγος αυτος δε λέει τιποτα αλλα αν για σενα λέει κράτα τον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Όχι ντρέπομαι :redface:

Αφου εισαι γνώστης. Γιατι ντρέπεσαι; δεν ειναι δυσκολο. Καλυπτεις το προσωπο

και μας δειχνεις στη πράξη ποσο σε έχουν βοηθησει περισσοτερο αυτα τα διαγραμματα
απο εμάς που ειμαστε αρχάριοι και παιζουμε με παιδικά κιλά.

Το ιδιο προτεινα και στον άλλον και παρεξηγηθηκε και έκανε ιγκνορ. Γιατι ρε παιδια μια απλη φώτο ειναι
δεν ειναι ΑΦΜ ουτε κινητο τηλέφωνο. Αφου βλέπω στη κριτική ειστε πρώτοι και καλά κάνετε. Στη φωτο θα κολλησετε;

βαλε μια να σε δουμε βρε αγορι μου και σενα... σιγά.
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα βάλω φωτό και είμαι ικανοποιητικά γυμνασμένος για τα δικά σου γούστα θα δεις με άλλο μάτι όσα έχω γράψει;
Είναι ειρωνικό γιατί αυτή ακριβώς τη συμπεριφορά αποδοκιμάζω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Άμα βάλω φωτό και είμαι ικανοποιητικά γυμνασμένος για τα δικά σου γούστα θα δεις με άλλο μάτι όσα έχω γράψει;
Είναι ειρωνικό γιατί αυτή ακριβώς τη συμπεριφορά αποδοκιμάζω.

Πλάκα σου κάνω φιλε. Ας εισαι οπως γουστάρεις δε τρέχει τιποτα. Ουτε εμενα με νοιαζει να ειμαι καλυτερος απο σένα. Εγω για τη πάρτη μου γυμνάζομαι. Απλα για μενα ξεκολα απο τα νουμερα. Δεν παιζουν πάντα ρολο. Αν θές ακου το αν δεν θες οκ.

Τους ώμους μου τους έφτιαξα με 40 κιλά στις πιέσεις με μπάρα και 60-70 κιλά στο πάγκο.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 70875
Το σώμα ένας γνωστού, ο οποίος το βράδυ αν δεν φάει τη βάφλα του με το παγωτό ή την κρέπα του, δε γινεται 😁 Γενικά κάθε μέρα από έξω τρώει λόγω εργασίας.

Πάει και γυμναστήριο 3-4 φορές την εβδομάδα από καμία ώρα. Είναι λίγο πιο μικρός από εσένα.

Ίσως, και να μην χρειάζεται τόσο να προσέχει κάποιος τη διατροφή του, αν γυμνάζεται καλά, για να έχει ένα ενδιαφέρον σώμα; Τι λέτε;


ωραια αφου έβαλες αυτο τον φιλο σου... ας τον κρινουμε... καταρχας δε βλέπω ΠΟΔΙΑ.... τα ποδια ειναι βασικα.

Δυνατα ποδια = δυνατος άνθρωπος.Στη κοιλια με πατάει με διαφορά. Στα υπολοιπα έχουμε ντέρμπι. Στους ώμους παιζει να ειμαι καλυτερος.

Θέλει δουλεια στους τραπεζοειδεις και στα lats. Κατα τα αλλα για μενα το φιτνεσ ειναι πακέτο διατροφη + προπονηση. Δεν θα το άλλαζα.

Η διατροφη ειναι και θέμα υγείας. Αμα θές να γαμησεις τον εαυτο σου διατροφικά οκ. Αλλα με τις καλες τροφες έχεις και άλλη ενέργεια + λιμπιντο. Πολυ βασικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Λοιπον μετά τα τελευταια.... εγω λέω αυριο πριν τη προπονηση να περάσω απο το ταβερνιάρη να συζητησουμε λιγο για φιτνεσ!!! Μου χει πει οτι έχει διαβάσει πολλά άσχετα αν έχει να γυμναστει απο την δεκαετια του '90. Ρε τι τραβαμε :lol: :lol:

Ένας ακομη που προπονειται χωρις.... πολλά κιλά.


Και αυτος αρχάριος ειναι. Κάνει πάγκο με 30 κιλά. Μολις σφιξει το δικέφαλο ομως.... άλλοι πάνε για λουκάνικα. Αυτο μου τη σπάει η κριτική απο το καναπέ. Δυστυχως υπάρχει σε πολλους τομεις στις μέρες μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Devil μάλλον θα έπρεπε να σκεφτείς γιατί τόσα άτομα φτάνουν σε αδιέξοδο όταν μιλάνε μαζί σου για φιτνες. Να προσθέσω επίσης ότι έχει πλάκα που έχεις cheerleader στο φόρουμ :lol: :lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Devil μάλλον θα έπρεπε να σκεφτείς γιατί τόσα άτομα φτάνουν σε αδιέξοδο όταν μιλάνε μαζί σου για φιτνες. Να προσθέσω επίσης ότι έχει πλάκα που έχεις cheerleader στο φόρουμ :lol: :lol:

Εννοεις εσενα και τον χάκερ ή τον άλλο το τρελο που έπινε 1 λιτρο σοκολατουχο την ημέρα; ή μηπως εννοεις την άλλη που μπηκε και ελεγε για το φαγητο μετα τις 7 αυτην την ειχες κράξει ακομη και εσύ χαχαχα.

Ασχολειται ένας απο εσάς και ολους αυτους σοβαρά; ο χακερ οπως ο ιδιος εχει πει το χει παρατήσει, ανεβαζε φωτογραφιες με μπεργκερ και οτι το έριξε στο φιτνεσ , εσενα σε ρωτάμε ποσα κανεις πάγκο δεν απαντάς.... ου λεμε βαλε μια φωτο να δουμε τη προοδο σου δεν βάζει... μονο λές άλλους αρχάριους. Επειδη θές να βγεις απο πάνω και να κάνεις τον εξυπνάκια.

Βρες μου εναν που ασχολειται σοβαρα με αυτο, και έφτασε σε αδιεξοδο.

Εχουμε γράψει πολλα σοβαρά πράγματα εδω μέσα για προπονηση και διατροφη που αν δεν ειχες να μπαινεις να ειρωνευεσαι μια χαρά θα εκανες συζητηση σαν άνθρωπος. Στον juste ποτε δεν του ειπα για φώτο , στη Νέλλη τα ιδια.... γιατι δεν ηταν εξαρχης εριστικοι και να την πούν στον άλλον. Μπηκαν εδω εγραψαν τη προπονηση τους και μιλουσαμε σαν ανθρωποι. Οποτε τα άλλα που λες δεν ισχυουν. Οποιος μπαινει να κάνει το μάγκα και να υποτιμησει τον άλλον ΝΑΙ αν εχει κοτσια θα βάλει φώτο. Γιατι το να ειναι παπούς με μπάκα και να ψάχνει ερευνες στο Ιντερνετ για φιτνεσ ειναι ανεκδοτο και δεν το λαμβάνει κανεις σοβαρά.

Εκοψε και η Nellie να μπαινει βλέπω αραιωσε και ο juste οποτε ναι έχει κατεβει σε λέβελ το θρέντ. Δυστυχως.

Η Felid δεν ειναι τσιρλιντερ.... παιζει να ξέρει περισσοτερα απο σένα. Φοράει φορεμα και την χαζεύουν. Κομψοτατη και αθλητική. Και αυτο έχει σημασια τελικά.... και οχι οι θεωριες να πάρεις τα καλά πράγματα απο το γυμναστηριο και αυτο φαινεται Π Α Ν Ω ΣΟΥ. Τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε. Κιλά τωρα και αρχαριοι και βλακειες.

Και εν παση περιπτωση υπάρχουν μέλη που έχουν ανεβάσει φωτο με τη προοδο τους.... εσεις που κολλάτε δηλαδη και τους κρινετε. Αμα δεν σ αρεσει το θρέντ και δε συμφωνεις μη μπαινεις. Σε ενα φιτνεσ θρεντ εννοειται θα υπάρχουν και φωτογραφιες. Ετσι φαινεται η προοδος απο μηνα σε μηνα... οχι με ποσες ερευνες διαβασες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Felid δεν ειναι τσιρλιντερ.... παιζει να ξέρει περισσοτερα απο σένα. Φοράει φορεμα και την χαζεύουν. Κομψοτατη και αθλητική. Και αυτο έχει σημασια τελικά.... και οχι οι θεωριες να πάρεις τα καλά πράγματα απο το γυμναστηριο και αυτο φαινεται Π Α Ν Ω ΣΟΥ. Τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε. Κιλά τωρα και αρχαριοι και βλακειες.

Kαι εσύ @Devil δεν πας πίσω! :shifty: :inlove:

:redface:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Devil μάλλον θα έπρεπε να σκεφτείς γιατί τόσα άτομα φτάνουν σε αδιέξοδο όταν μιλάνε μαζί σου για φιτνες. Να προσθέσω επίσης ότι έχει πλάκα που έχεις cheerleader στο φόρουμ :lol: :lol:

Τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται. Τόσο απλό.

Λογική 5χρονου. :ok: :D
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Kαι εσύ @Devil δεν πας πίσω! :shifty: :inlove:

:redface:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται. Τόσο απλό.


Έ εσυ δεν πιάνεσαι γιατι εισαι προσωπική μου τσιρλιντερ χαχαχα

Ο Μηλάς δεν πιάνεται πηρε αναβολικά... ο Εμπειρος "σιγα την ατακα που ειπε" ... οι μπούληδες απο το γιουτιούμπ δεν ξέρουν να σηκώνουν κιλά. Ο Σαροσετο φιτνεσσ ειναι μπακαλιαρος... Εγω ειμαι ακομα αρχάριος !

Αλλα ναι.... πιάνεται η άποψη κάποιων που ουτε φωτο δεν έχουν βάλει να δουμε σε τι κατασταση βρισκονται ρε φιλε για να έχουν επικριτικη αποψη για τους υπολοιπους! Για αυτο πιστευουμε στην ορθολογικη σκέψη και τα λογικά επιχειρηματα. Αρκει να ειναι αυτα που θέλουμε να ακουμε :P

Τρελοκομειο γενικοτερα :lol: :lol: φταω και εγω που κάθομαι και ασχολουμαι "σοβαρα". Και γράφω σεντονια.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έ εσυ δεν πιάνεσαι γιατι εισαι προσωπική μου τσιρλιντερ χαχαχα

Ο Μηλάς δεν πιάνεται πηρε αναβολικά... ο Εμπειρος "σιγα την ατακα που ειπε" ... οι μπούληδες απο το γιουτιούμπ δεν ξέρουν να σηκώνουν κιλά. Ο Σαροσετο φιτνεσσ ειναι μπακαλιαρος... Εγω ειμαι ακομα αρχάριος !

Αλλα ναι.... πιάνεται η άποψη κάποιων που ουτε φωτο δεν έχουν βάλει να δουμε σε τι κατασταση βρισκονται ρε φιλε για να έχουν επικριτικη αποψη για τους υπολοιπους! Για αυτο πιστευουμε στην ορθολογικη σκέψη και τα λογικά επιχειρηματα. Αρκει να ειναι αυτα που θέλουμε να ακουμε :P

Τρελοκομειο γενικοτερα :lol: :lol:

:rofl: :rofl:
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Απλά να επισημαίνω ότι το «διάγραμμα» που έβαλε ο @ExoticAura μιλά για το one-rep max κι όχι για το πόσα κιλά βάζεις στις επαναλήψεις στον πάγκο. Δηλαδή αν παίζεις 50 κιλά άνετα με πολλές επαναλήψεις, το one-rep max σου μπορεί να είναι πολλά κιλά παραπάνω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Απλά να επισημαίνω ότι το «διάγραμμα» που έβαλε ο @ExoticAura μιλά για το one-rep max κι όχι για το πόσα κιλά βάζεις στις επαναλήψεις στον πάγκο. Δηλαδή αν παίζεις 50 κιλά άνετα με πολλές επαναλήψεις, το one-rep max σου μπορεί να είναι πολλά κιλά παραπάνω.

Με 50 κιλά κάνω 15 αργές επαναληψεις και κουράζομαι απο το 3ο σέτ και μετά. Στα 60 κιλά 12αρες.
Έχω κάνει μονή επανάληψη στα 82 κιλά χωρις καν αγγιγμα απο τον σποτερ. Μπορει να ειχα και στα 85 αλλα δεν το δοκιμασα. Το συστημα με βγάζει στο 2ο επιπεδο... στο novice δηλαδή. Προφανώς για να φτάσω στο 100αρι που θέλει για να με έχει στους μέσους δηλαδή στο 3ο. Θελω κανα 6μηνο προπονηση στη δύναμη. Εγώ που ειμαι συνηθισμένος και οχι αρχάριος με τον τροπο που το έγραψαν κάποιοι.

Το διάγραμμα που έβαλε έχει να κάνει με προπονηση δύναμης. Οχι με προπονηση υπερτροφιας. Εγω μιλουσα πάντοτε εδω για προπονηση υπερτροφιας, προφανως και στο powerlifting - κροσφιτ κτλπ ειμαι αρχάριος. Διοτι δεν προπονούμαι σε αυτό. Προπονούμαι στο bb. Τωρα αν κάποιος δεν μπορει να ξεχωρισει ουτε τα αθληματα και πάει να κρινει εμένα νομιζω καταλαβαινουμε ολοι οτι δεν μπηκε για να συζητησει επι της ουσιας αλλα για να κοντράρει και δεν φταιω εγώ.

Καθένας θα πρέπει να αποφασισει με τι θέλει αλλα και τι τον παιρνει να ασχοληθει.... πχ αν έχει τραυματισμους πρέπει να προσέχει. Εμενα πχ δεν θα με έπαιρνε να ασχοληθω με παουερ λιφτιν σε αυτη την ηλικια. Επισης θελει προπονητη να ειναι απο πάνω σου συνεχως. Ειναι βαριές προπονησεις. Πιο βαριές απο το ββ.

Θέλει να σηκώνει πολλά φορτια; (powerlifting)
Θέλει να ασχολειται με ολυμπιακες άρσεις; (crossfit)
Τον ενδιαφέρει να αυξήσει απλά τους μύς του; και να έχει ενα ωραιο λειτουργικο σωματάκι; (bodybuilding)
Του αρεσουν τα τέρμα εξτριμ πράγματα.... (strongman)

Ολες αυτες ειναι διαφορετικες προπονησεις. Δεν μπορει ο αλλος να μη ξέρει να τις ξεχωριζει και να λέει τον άλλον αρχάριο. Προφανως και ειμαι αρχάριος σε μια προπονηση strongman. Δεν εχω προπονηθει να σηκωνω πέτρες ουτε γιοκ ουτε λογκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

ΧΆΖΕΥΑ το σάιτ αυτο για το οποιο έγινε λογος χθές.

25 κιλά αλτηρες... για κάμψεις δικεφάλων για να χαρακτηριστεις..... μέσος! 37 για προχωρημένος. Αυτα δεν τα έκανε ουτε ο Σβατζενέγκερ.

Τέλοςπάντων προσωπικα δεν θα προτεινα σε κανέναν να το κάνει αυτο οσο προχωρημένος και αν ειναι. Ελοχευει ο κινδυνος να κοψεις απευθειας τον τένοντα του δικεφάλου. Οταν λυγιζουμε το χέρι και κάνουμε κάμψη του αγκώνα στο σημειο αν πιάσουμε θα ψηλαφισουμε ενα κορδονάκι. Αυτος ειναι ο τενοντας του δικεφαλου. Οταν το χέρι ειναι σε υπερέκταση και τεντώνει .... η τάση που δημιουργειται εκει ειναι πολύ μεγάλη, αν προσπαθεις να κρατησεις και εναν αλτηρα 25 κιλων ενδέχεται να τον κοψεις.

Συμβουλευτειτε πρωτα εναν γυμναστη ή εναν φυσικοθεραπευτη-αθλιατρο πριν ακολουθησετε οτι διαβαζετε στο Ιντερνετ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ακούμε παντα τους ειδικούς. Αν είμαστε άρρωστοι δεν θα διαβάσουμε την ιατρική βιβλιογραφία του ιντερνετ, θα συμβουλευτουμε τον γιατρό. Ο οποίος με την σειρα του θα μας παραπέμψει σε άλλον ειδικό πιο αρμόδιο, αν το κρίνει απαραίτητο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ακούμε παντα τους ειδικούς. Αν είμαστε άρρωστοι δεν θα διαβάσουμε την ιατρική βιβλιογραφία του ιντερνετ, θα συμβουλευτουμε τον γιατρό. Ο οποίος με την σειρα του θα μας παραπέμψει σε άλλον ειδικό πιο αρμόδιο, αν το κρίνει απαραίτητο.

Δεν παιζει να κάνει κάποιος τα νουμερα που λέει σε αυτο το σαιτ χρησιμοποιώντας αλτήρες και να μη τραυματιστει εκτος και αν ειναι 100 κιλα μποντι μπιλντερ στο φάρμακο οπως ο Αλιμπάκης που κάνει πιεσεις ωμων με 100+ κιλά. Καταρχας δεν μπορεις να σηκώσεις εναν αλτηρα 40 κιλων πάνω απο τους ώμους. Απορω ποιος τα σκέφτηκε αυτά τα νούμερα.

Οποιος κάνει ασκησεις με τέτοιους αλτήρες τον προκαλώ να βάλει βιντεο ή εστω εικονα αποκομένη κατα την εκτέλεση. Δε μπορω άλλο φούμαρα σορρυ. Εδω το θρέντ ειναι άλλης φύσεως. Στα αλλα ας λεει ο καθενας οτι θέλει.

Με έναν αλτήρα το πολύ 10 κιλών και πάγκο 50-60 κιλά έχεις φτιάξει πολυ δυνατους ώμους κ στηθος κ με ασφάλεια. Αλλα θα πρέπει να ξέρεις να προπονεισαι. Μετά θα σε ρωτήσει ο άλλος ποσα κιλά κανεις... θα του πεις εεε κανονικα ενα 50αράκι βάζω.

Θα στην πει οτι εισαι αρχάριος επειδη ετσι διάβασε κάπου. Και μολις ζητησεις φωτο για να αποδειχθει οτι τελικά στο κτισιμο ενος γερου σώματος δεν μετράνε μονο τα κιλά οπως εσυ υποστηριζεις θα σου πει οτι η φωτο δεν ειναι κριτήριο.

Μετά..... εγω φτάνω τους άλλους σε αδιέξοδο και ειμαι για ιγκνόρ. :laugh::laugh:

Εσενα σου φαινεται λογικό επιχειρημα ολο αυτο; αφου ρε μεγάλε έχεις γνώσεις και αποτέλεσμα και λές πχ τον άλλον αρχάριο με αυτα που λές βάλε να το δούμε !!! Να καταλαβει και ο άλλος γιατι ειναι αρχάριος και εσυ ο μάγκας. Αλλιως και ο Παππους μου μπορει να μιλήσει για φιτνεσ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
@juste un instant @Felid

Ο δυοσμος στο ρυζι τα σπάει !!!!
IMG_20200902_052414.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πηγαίνει όντως το ρύζι με τον δυόσμο; Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μου! :eek:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top