Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!
Μπόλικη πιπεριά σε διάφορα χρώματα, κολοκυθάκι, τοματινια, ραδίκι, μαρούλι, ρόκα, πράσινο κρεμμυδάκι, μουστάρδα, λαδακι έξτρα παρθένο ψυχρής εκθλιψης και λιναρόσπορο.

Να και το δικο μου βραδινο πιάτο...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200925_112318.jpg
    IMG_20200925_112318.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 208

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
@juste un instant

ΧΘΕΣΙΝΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ - ΦΟΥΛ BODY

ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ
1) ΕΣΩ- ΕΞΩ ΣΤΡΟΦΕΙΣ ΓΙΑ ΩΜΟΥΣ

3 ΚΙΛΆ ΑΛΤΗΡΕΣ ΕΠΙ 15 ΕΠΑΝ. ΕΠΙ 2 ΣΕΤ
2 KIΛΑ ΑΛΤΗΡΕΣ ΕΠΙ 15 ΕΠΑΝ. ΕΠΙ 1 ΣΕΤ

ΣΤΗΘΟΣ
2) Πιέσεις στήθους σε μηχάνημα

1ο σέτ 20 κιλά 20 επαν. χαμηλο τέμπο
2ο σέτ 30 κιλά 10 επαν. Το ιδιο
3ο σέτ 40 κιλά 13 επαν. το ιδιο
4ο σέτ 50 κιλά 10 επαν. το ιδιο
Νέα άσκηση

2) ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΗΝΗ
1ο σετ 12.5 κιλά αλτήρες για 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 12.5 κιλά αλτήρες για 13 επαναλήψεις
3ο σέτ 10 κιλά αλτήρες για 15 επαναλήψεις Δισέτ 9 κιλά για 12 επαν.
4ο σέτ 10 κιλά αλτήρες για 15 επαναλήψεις Δισέτ 9 κιλά για 12 επαν.
Προοδος-> 2 Σέτ με 12.5 κιλά.

3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
10 κιλά για 15 επαναληψεις.
20 κιλά για 15 επαναληψεις.
30 κιλά για 12 επαναληψεις.
30 κιλά για 8 επαναλήψεις.
+12 επαναληψεις στα 30 κιλά σέτ.

4) Πίσω ώμοι σε επικληνή –Dumbell Face Pulls
Jeremy Ethier
4 κιλά αλτήρες 12 επαν. Επι 3 σέτ στο 1ο και το 3ο σέτ με 15 επαναληψεις
Προοδος -> 1 σετ παραπάνω με 4 κιλά (3 συνολικά)

5)Τροχαλίας Pull Downs
35 κιλά 15 επαν.
45 κιλά 12 επαν.
50 κιλά 12 επαν.
55 κιλά 8 επαν.
+08 επαναληψεις περισσοτερες στα 55 κιλά.
Χαμηλό τέμπο.

6) ΧΑΜΗΛΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ (ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ
ΤΗΣ BARBELL ROW)

14kg 15 reps
18kg 10 reps
18kg 10 reps
23κιλά 12 reps
23 κιλά 8 reps
Προοδος -> +10 επαναληψεις στα 23 κιλά.

7) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
50 ΚΙΛΆ 12 επαναλήψεις επί 1 σέτ.
60 ΚΙΛΆ 10 επαναληψεις επι 1 σέτ.
50 ΚΙΛΆ 10 επαναλήψεις επί 1 σέτ.

H εκτέλεση στα καθισματα ηταν τρομερή. Αφου μου το ειπε και ένας που με ειδε , φοβερή εκτέλεση μου κάνει. Και γυρνάω κ εγω κ του κάνω.... φιλε γουστάρω αυτο που κάνω κ μ αρεσει να το κάνω ΑΡΓΑ και ΣΤΑΘΕΡΑ. Δεν εχω κομπλεξ να φορτωσω τη μπάρα με κιλά για να το ανεβάσω βιντεο στο Ινσταγκραμ.

Θα μπορουσα και εγω (εφοσον κάνω 10 αργες επαναληψεις στα 60 κιλά) να βάλω πάνω στη μπάρα 100 κιλά για να εκτελέσω κάθισμα.

Τι κάθισμα θα ηταν ομως αυτο;

θα ειχε σωστη τεχνική ;
θα ειχε πλήρες ευρος κίνησης; μέχρι το υψος που ειναι τα γονατα.
θα ήταν σωστο για τα κιλά μου;

Έχω τοσο δυνατους πισω ώμους για να τους φορτώσω με μια μπάρα που έχει πάνω 100 κιλά; οχι... ακομη αναπτύσσονται. Για αυτο λοιπον θα βάλω λιγα σε μια συνθετη άσκηση και θα τα κάνω σωστά.

Αυτο που σου έκανα επικολληση ειναι το προγραμματακι που παιρνω μαζι μου στο γυμναστηριο το οποιο αλλάζει ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ. Αν και σε επομενες 2 προπονησεις θα το αφήσω σταθερο. Για να βοηθησω τους τενοντες να προσαρμοστουν στα φορτια κ για να πετυχω ακομη καλυτερη τεχνική που και αυτο ειναι μια προοδος απο μονο του. Για οσους ξέρουν και δεν ειναι άσχετοι με ττο αντικειμενο ένας τένοντας εχει μεγαλυτερο χρονο που χρειάζεται για να αναπτυχθει απο οτι ένας μύς.

Αν λοιπον ΜΥΣ > ΤΕΝΟΝΤΑ ΤΟΤΕ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΒΑΡΥΝΕΙ υπερβολικα τον ΤΕΝΟΝΤΑ => ΤΕΝΟΝΤΙΤΙΔΑ.

Οταν εσυ πυροβολεις συνεχως τον μύ για να τον μεγαλώσεις με ολο κ περισσοτερα φορτια. Δεν δινεις στον τένοντα το χρονο να αναπτυχθει το ιδιο με τον μύ. Συνέπεια αυτων ειναι οι μυικες ανισσοροπιες εσωτερικά οπου βαραινουν τους τένοντες. Ο τένοντας ειναι ο συνδετικος ιστος αναμεσα στο μυ και στο κοκκαλο μεταφέρει την ταση προκειμενου να εκτελέσει η άρθρωση την κίνηση.

Εχω καταφερει να συνεχιζω τις προπονησεις και να μην πονάω. Διατηρώντας μια ενοχληση της έντασης 1-2 το πολύ 3 στα 10. Ελπιζοντας οτι θα συνηθισει και θα περάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
IMG_20200927_154938.jpg

Για cheat day έχουμε Quiche Lorraine με αλεύρι ολικής και ξινογαλο αντί για κρέμα γάλακτος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση η οποια πήγε πολύ καλά.

Εν τω μεταξυ , πολυ κουτσομπολιο σε καποια γυμναστηρια ρε φιλε, ο γυμναστης παιζει να ξερει ολα τα προσωπικα των μελών.

Γυμναστηριο πάς να κανεις δουλειά ! Οχι να κουτσομπολεψεις.

@juste un instant εγω πια δεν κανω cheat days γιατι με χαλάνε στο στομάχι.

Οταν ο οργανισμος εχει συνηθσει να τρωει ΑΑ καυσιμο - φαγητο κ μετα μια μερα τον πλακωσεις στα κρουασάν κ τα σκουπιδια.... θα σε ενοχλησει το στομάχι σου.

Αντε να βάλω 2 κομματια πιτσα μαζι με το κυριο φαγητο μου (μπιφτεκι ή κοτοπουλο) και θα τα υπολογισω αυτα τα 2 κομματια κανονικα στις θερμιδες , εννοειται οτι τα υπολοιπα μακροσυστατικα πρέπει να τα πάρεις κανονικα.

Καθε μερα. Ειναι τροπος ζωης πλεον κ οχι καταναγκαστικη διαιτα. Εμενα πλεον αν μου σερβιρουν ρυζι μέσα στο λιπος τα ζουμια και τα πιλάφια.... θα μου ρθει αναγουλα. Θελω στεγνα φαγητά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Οταν ο οργανισμος εχει συνηθσει να τρωει ΑΑ καυσιμο - φαγητο κ μετα μια μερα τον πλακωσεις στα κρουασάν κ τα σκουπιδια.... θα σε ενοχλησει το στομάχι σου.
Όπως βλέπεις τα τσιτ Μιλ μου είναι σχετικά υγιεινά. Απλά το κάνω για να κοροϊδέψω λίγο τον εαυτο μου, να αντέχω και να μην ξεσπάω σε βλακείες. Γιατί, πίστεψέ με, μπορώ άνετα να ξεσπάσω αν ακολουθώ τρομερά αυστηρή διατροφή.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Όπως βλέπεις τα τσιτ Μιλ μου είναι σχετικά υγιεινά. Απλά το κάνω για να κοροϊδέψω λίγο τον εαυτο μου, να αντέχω και να μην ξεσπάω σε βλακείες. Γιατί, πίστεψέ με, μπορώ άνετα να ξεσπάσω αν ακολουθώ τρομερά αυστηρή διατροφή.

Και το να τρως λιγη ποσοτητα ειναι οκ. Πχ αντι να φας 2 κρεπες - 2 κρουασαν - 2 πιτογυρα και 1 πιτσα οπως κάνουν οι πιτσιρικάδες.... φάε μια μερα μια σοκολατα μεχρι 100γρ , 580 θερμιδες ειναι , και φάε αλλες 1500 σωστο φαγητο αν πχ ολη τη μερα πρεπει να πάρεις 2100 θερμιδες θα εισαι οκ.

Την αλλη μερα κοπανα και 2 κομματια πιτσα και "χωρεσε" τα με τον ιδιο τροπο. Δε θα γινει κάτι τρομερο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Ειναι πολυ καλη η ιδέα της μικρής ποσότητας. Αλλά και λίγο να ξεφύγεις, αν ξέρεις να ελεγχεις τον εαυτό σου, δεν χάλασε κι ο κόσμος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Ειναι πολυ καλη η ιδέα της μικρής ποσότητας. Αλλά και λίγο να ξεφύγεις, αν ξέρεις να ελεγχεις τον εαυτό σου, δεν χάλασε κι ο κόσμος.

Ετσι και αλλιώς δεν έχει νοημα να φάς σα γουρουνι γιατι μετα δεν θα νιώθεις καλά.

Επισης θα γμησεις την υγεια σου και το προγραμμα σου. Θα σε πάει πισω. Αν πχ μια μέρα πλακώσεις απο το πρωι ως το βράδυ ενα καρο σκουπιδαρια! Χάλασες μια βδομάδα δουλειάς.

Ειναι πολυ πιο εξυπνο και απολαυστικο να τρως κάθε φορά - 1 φορά τις 10 μέρες κάτι που σου χει λειψει μαζι με τα άλλα.... πχ αντι για ρυζι βάλε σπανακοπιτα και φαε και το κοτοπουλάκι που ηταν να φάς. 350 θερμιδες το ρυζι 350 και ενα μεγαλο κομματι σπανακοπιτα. Θές να φάς 2; βάλε 2 και πηγαινε για περπατημα σε ανηφορα το απογευμα ή φάε κάτι πιο ελαφρυ το βράδυ.

Φάε για μεσημεριανο μια ολοκληρη πιτσα με κοτοπουλο μέσα και
τυρι χαμηλων λιπαρών και μετά το βράδυ κτυπα και 200γρ κοτοπουλακι με σαλάτα , 1 σέηκερ πρωτεινης + το πρωινο σου , θα εισαι πάνω κατω στις ιδιες θερμιδες και θα χεις πάρει τη πρωτεινη που χρειάζεσαι παρα το οτι το μεσημερι έφαγες πιτσα.

Τη πιτσα τα γλυκα τις σοκολάτες και τα πιτογυρα δεν τα τρως για κανενα αλλο λογο παρα για το οτι σ αρεσουν. Οπως σε ολο το κοσμο, απο διατροφικης αποψης ειναι σαβουρες - άχρηστα δεν προσφέρουν τιποτα - κανενα θρεπτικο στοιχειο εκτος και αν τα χεις φτιάξει εσυ με συγκεκριμενα υλικά.

Δεν θα σε βοηθησουν στη προπονηση πριν αλλα ουτε στην αναρρωση μετά απο μια δυνατή προπονηση.

Εγω σημερα σκέψου ήπια ενα σέηκερ πρωτεινης + 300μλ ασπράδι για να φτάσω 160γρ πρωτεινης που θέλω (περιπου * 2γρ ανα γρ σωματικου βάρους) μαζι με το υπολοιπο φαγητο εννοειται. Επειδη ειμαι σε ελαφρως έλλειμα και δε θέλω να χάσω καθολου σχεδον μυικο ιστο το χω ριξει στη πρωτεινη. Πολύ αργη απώλεια 0.5κιλο το μήνα και φουλ αντιστασεις κ πρωτεινη. 1.5-2γρ λενε εγω πλεον παιρνω το μεγαλυτερο.

Και αποψε αργα θα κοιμηθω. Κακο αυτο. Ο οργανισμος χρειάζεται αποκατασταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με πεθανε το προγραμμα της προηγουμενης εβδομαδας. Ειδικα το προγραμμα για ποδια. Αναγκαστηκα να κανω διαλειμμα 4 ημερων για να συνελθω και ακομα ποναω οταν παω να κατσω. Η αληθεια ειναι οτι εβαλα πολλα κιλα και εκανα την πυραμιδα αναποδα και ξανα κατω. Συνολικα 3 πυραμιδες.
Καταφερα και εβγαλα το every minute on the minute και το προγραμμα για τρικεφαλους και στηθος αλλα εχω να κανω ποδια και AMRAP αυριο. Μαλλον θα κανω το AMRAP σημερα και αυριο ποδια γιατι ετσι οπως βλεπω το προγραμμα για τα ποδια, δεν θα μπορω να σηκωθω απο το κρεββατι την επομενη. Κανω το fall challenge της pascente. Στο fiton οι ασκησεις της ειναι ευκολες σε σχεση με το challenge. Αυτα που κανω τωρα ειναι σκετη κολαση. Ειμαι στην 4η βδομαδα και ηδη εχω δει τρελη διαφορα πανω μου. Αρχισα να βλεπω γραμμωσεις και στα χερια μου. Σε 2 βδομαδες τελειωνει το προγραμμα, αλλα θα το επαναλαβω (θα αυξησω επαναληψεις και βαρος) και μετα θα αγορασω το training guide της. Θα ειχα δει καλυτερα αποτελεσματα αν προσεχα την διατροφη μου και δεν ειχα 2 βδομαδες τρελου αγχους και ελλειψης υπνου. Η μεγαλυτερη διαφορα που εχω δει ειναι στην δυναμη. Σηκωνω βαρια πραγματα με μεγαλη ευκολια, δεν καταλαβαινω ανηφορες και σκαλες (ουτε λαχανιασμα, ουτε νιωθω τα ποδια μου βαρια), και γενικα νιωθω απειρες φορες πιο δυνατη. Θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα αν δεν βιωνα 2 βδομαδες τρελου αγχους και προσεχα την διατροφη μου (αγορασα μια τεραστια μηλοπιτα).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Με πεθανε το προγραμμα της προηγουμενης εβδομαδας. Ειδικα το προγραμμα για ποδια. Αναγκαστηκα να κανω διαλειμμα 4 ημερων για να συνελθω και ακομα ποναω οταν παω να κατσω. Η αληθεια ειναι οτι εβαλα πολλα κιλα και εκανα την πυραμιδα αναποδα και ξανα κατω. Συνολικα 3 πυραμιδες.
Καταφερα και εβγαλα το every minute on the minute και το προγραμμα για τρικεφαλους και στηθος αλλα εχω να κανω ποδια και AMRAP αυριο. Μαλλον θα κανω το AMRAP σημερα και αυριο ποδια γιατι ετσι οπως βλεπω το προγραμμα για τα ποδια, δεν θα μπορω να σηκωθω απο το κρεββατι την επομενη. Κανω το fall challenge της pascente. Στο fiton οι ασκησεις της ειναι ευκολες σε σχεση με το challenge. Αυτα που κανω τωρα ειναι σκετη κολαση. Ειμαι στην 4η βδομαδα και ηδη εχω δει τρελη διαφορα πανω μου. Αρχισα να βλεπω γραμμωσεις και στα χερια μου. Σε 2 βδομαδες τελειωνει το προγραμμα, αλλα θα το επαναλαβω (θα αυξησω επαναληψεις και βαρος) και μετα θα αγορασω το training guide της. Θα ειχα δει καλυτερα αποτελεσματα αν προσεχα την διατροφη μου και δεν ειχα 2 βδομαδες τρελου αγχους και ελλειψης υπνου. Η μεγαλυτερη διαφορα που εχω δει ειναι στην δυναμη. Σηκωνω βαρια πραγματα με μεγαλη ευκολια, δεν καταλαβαινω ανηφορες και σκαλες (ουτε λαχανιασμα, ουτε νιωθω τα ποδια μου βαρια), και γενικα νιωθω απειρες φορες πιο δυνατη. Θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα αν δεν βιωνα 2 βδομαδες τρελου αγχους και προσεχα την διατροφη μου (αγορασα μια τεραστια μηλοπιτα).

Δέν έχω δεί το προγραμμα της γιατι μάλλον πρέπει να το αγοράσεις. Ωστοσο ένας γενικος κανονας που εφαρμοζω εγω προσωπικά στη προπονηση μου ειναι , να μην παιζω οριακά.

Δηλαδη σταματάω 1-2 επαναληψεις πριν την αποτυχία. Αποτυχια ειναι να μη μπορεις να βγάλεις την επαναληψη και να πρέπει ο σποτερ να σου πάρει τη μπάρα απο τα χέρια.

Για μένα δεν έχει νόημα να φτάνει κάποιος σε τέτοιο σημείο εκτος και αν ειναι μποντιμπιλντερ 100 κιλών. Θα έχει μυική ανάπτυξη έτσι και αλλιώς και με περισσοτερη ασφάλεια.

Δε χρειάζεται να βγάλεις το προγραμμα ντέ και καλά μέσα στο μήνα. Δεν σε βιάζει κανείς , δεν τρέχεις να προλάβεις διαγωνισμους ουτε κάνεις πρωταθλητισμο , άσε το σωμα σου να αναρρώσει και να κάνει τη δουλειά του.

Οι τένοντες αργουν περισσοτερο να αναπτυχθουν απο οτι οι μύς. Και εάν ζορισεις σε ένα σημειο εναν τενοντα που ακομη δεν ειναι τοσο δυνατος οσο ο μύς σου θα φάς τραυματισμο κ θα μεινεις εκτός για περισσοτερο καιρο απο οτι αν το πηγαινες πιο αργά. ;)

Μια χαρα σώμα θα φτιάξεις και αν δεν βιάζεσαι. Και με μερικους δεν ειναι να συζητάς καν , έχουν πάρει το δρομο τους, με τα αναβολικά με τα ρισκα , με το οτι μετα τα 50 δεν θα μπορουν να σηκωσουν το χέρι τους πάνω απο τον ώμο και πολλά ακομη που δεν ξέρουν.

Οι υπερβολές ειναι κακό πράγμα. Kαι δυστυχως κυκλοφορουν πολλοι που το χουν πάει στο αλλο άκρο....

Τις προαλλες ειχαμε μια συζητηση-διαφωνια για ενα διατροφικο πλάνο και έδειξα κάπου αυτον εδω το τυπάκο

https://www.reddit.com/r/nattyorjuice/comments/cwtcbx
ο οποιος το χει εφαρμοσει αυτο το διατροφικο πλάνο που διαφωνουσαμε

Και ενας μου ειπε οτι ο τυπάς εχει πολύ μικρή μυική ανάπτυξη κ ξέρει άτομα που έχουν καλυτερη ενω εχουν ξεκινησει το γυμναστηριο μολις 6 μηνες !!! Εγω αυτο δεν το πιστευω και διαφωνησα... ο Τζερεμυ ειναι εξαιρετικος γιουτιουμπερ στο χωρο του φιτνεσ πολυ ψαγμενος - σε θεματα διατροφης - κινησιολογιας - μυολογιας και γυμναστικής και με εκπληκτικο αποτέλεσμα για ΦΥΣΙΚΟ αθλούμενο.

τονιζω το οτι ειναι φυσικος και αυτη ειναι μια τεράστια διαφορά που λιγοι καταλαβαινουν. Εντάξει και εγω αμα ξεκινουσα τα αναβολικά θα ήμουν διπλάσιος... θα έτρωγα 4000 θερμιδες και αντι για κοιλια θα έβαζα ΩΜΟΥΣ - ΣΤΗΘΟΣ και χέρια... μυική μάζα και μονο. Επισης θα μπορουσα να παιξω πάγκο 100-120 κιλά (ενω τωρα το μεγιστο μου ηταν στα 80) για τον απλο λογο οτι τα φάρμακα τα επιταχυνουν ΟΛΑ! Ακομη και την ανάρρωση.... την παραγωγη κολαγονου που βοηθά τους τένοντες να επουλώσουν τις πληγές τους και πολλά άλλα. Αυτα τα σωματα ειναι δανεικά.

Επισης Νέλλη τον θυμάσαι τον άλλο το καλοκαιρι που μου ειχε πει "Καλη παράλυση;;" , εγω συνεχιζω κανονικα τη προοδο μου στο γυμναστηριο - εννοειται οτι δεν το εκοψα αλλα το συνεχιζω και με προοδο κιολας και πονάω και λιγοτερο. Ο καθενας λέει τα δικά του. Θα ακουσεις πολλά! Ο λογος που συνεχιζω ειναι ακριβως αυτος - αφηνω το σώμα να αναρρώσει και να αφομοιώνει τα φορτια που δέχεται.

Προοδος δεν ειναι μονο να φορτωσεις τη μπάρα , ειναι και να εκτελεις τις ασκησεις με καλυτερη τεχνική , να τις κάνεις πιο αργά και πολλοι άλλοι ακομη παράμετροι που οδηγουν σε προοδο και μυική ανάπτυξη τους οποιους κάποιοι δεν γνωριζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Δυνατό βραδινό!!! Οι μελιτζάνες όλα τα λεφτά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201003_102743.jpg
    IMG_20201003_102743.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 162

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εχεμυθη αλήθεια μπράβο σου που συνεχίζεις γυμναστική στο σπίτι τόσο καιρό από το 0. Εγώ παλιότερα που δεν έκανα κάτι συστηματικά, αν ξεκινούσα γυμναστική στο σπίτι μετά από 2 εβδομάδες το πολύ τα παρατούσα :P

Σε δικά μου νέα, μετά από 2 μήνες γιόγκα μπορώ επιτέλους να δω τα hamstrings να μαλακώνουν, με τα οποία (όπως και τα ισχία) έχω θέμα. Όλα τα forward folds έχουν αρχίσει να γίνονται ευκολότερα. Τα ισχία μου πάντως αντιστέκονται ακόμα αρκετά, λες και πολιορκώ το Μεσολόγγι πια.


Το ξεθαβω για να πω οτι δοκίμασα yoga που μου είχες προτείνει και άξιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ !

Ειδικά μαζί με μπαλέτο!
Σε νιώθω για τα ισχια πρέπει να δεις το butterfly strech μου 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Αύριο που έχω full body θα παιξω superset στηθος-πλάτη.

2 ασκήσεις στήθος - 2 πλάτη - 2 ωμοι μπροστα μοιρα - 2 ωμοι πισω μοίρα και μια ασκηση για τρικεφαλους εκτάσεις που μ αρέσει.

Πχ

15 αργές κάμψεις με τα ποδια πάνω σε εναν πάγκο και καπάκι pull down σε τροχαλία (χωρις διάλειμα) με 35-40 κιλά.... νομιζω τοσο ειναι οκ. Δε θα χρειαστει παραπάνω για να βελάξουμε στη προπονηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Το ξεθαβω για να πω οτι δοκίμασα yoga που μου είχες προτείνει και άξιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ !

Ειδικά μαζί με μπαλέτο!
Σε νιώθω για τα ισχια πρέπει να δεις το butterfly strech μου 😂
Στο μεταξύ τέλειο το αβαταρ σου. Πολύ εντυπωσιακό το καμπρέ ναι, αλλά αυτό το αντεόρ ρε φίλε είναι απερίγραπτο!..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top