Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Ο σωστός παικτης ετοιμάζει το πρωινο που θα παρει στη δουλειά του από το βράδυ....

IMG_20210105_122848.jpg


50γρ καρυδια... 75γρ κουακερ... Λίγη κανέλα 30γρ μπάρα πρωτεινης με σοκολατα.. Θα τσιμπήσω το γιαουρτακι το πρωι από το ψυγείο κ έφυγα!!!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ο σωστός παικτης ετοιμάζει το πρωινο που θα παρει στη δουλειά του από το βράδυ....

View attachment 73975

50γρ καρυδια... 75γρ κουακερ... Λίγη κανέλα 30γρ μπάρα πρωτεινης με σοκολατα.. Θα τσιμπήσω το γιαουρτακι το πρωι από το ψυγείο κ έφυγα!!!
Βάλε μήλο, καρότο και μπανάνα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θέλει να είναι lean bulk
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί όχι στα ρεστ days ? Εγώ συνήθως τότε χαλαρώνω στο φαγητό ,τις επόμενες μέρες τρώω πιο υγιεινά (πρωτεινες ) γιατί όταν προκαλείς σοκ στους μύες τότε αιματωνονται πιο πολύ άρα τα συστατικά πάνε περισσότερα (καλά)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μετρήσεις


Κιλά : 73.4kg
Κοιλιά : 81.5cm
Στήθος : 100.5cm
ΑΡ Δικέφαλος:33cm
ΔΕ Δικέφαλος : 33.5cm

Στόχος μου να ανέβω σε κιλά και η περίμετρος της κοιλιάς να παραμείνει ίδια ,το στήθος να αυξηθεί και τα χέρια κομπλέ μέχρι στιγμής .
Γιατί όσο δεν δουλεύεις τον μυ δεν χρειάζεσαι γλυκογόνο και συνεπώς υδατάνθρακα. Την ενέργεια σου την θέλεις από άλλες πηγές και λίπος.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Αντε ρε 14 κιλά κάτω από το υψος σου και φαίνεσαι τόσο γεμάτος στο τραπέζοείδη; ωραιος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μεγάλη αυξηση δεν είδα τα χέρια μου από τον Οκτώβριο είναι πανω κάτω το ίδιο δεν έχω κάποια αυξηση αλλά δεν έχω και χειροτερεψη είμαι σχετικά σταθερός αλλά προς το καλυτερο.

Δε ξερω θα κάνω ένα ελεινο cut αντε 50-100 θερμίδες κάτω. Και βλέπουμε κανα κιλό τον 1.5 μήνα θα είναι η μείωση. Και βλέπουμε φίλε... Δεν ξέρω εσένα ποια η γνώμη σου. Εσυ συνεχίζεις ; ποσα κιλα έχεις χάσεις κ μεχρι ποτε θα συνεχίζεις αυτό το πλανο ;
Εγώ σου είπα αν δεν είσαι ικανοποιημενος από την εικόνα σου τότε κόψε δεν πρόκειται να χάσεις μυϊκή μάζα αν το κάνεις σωστά. Ιδίως τώρα που δεν βλέπεις και κάποιο αποτέλεσμα σημαινει ότι δεν γυμνάζεσαι αρκετά σκληρά για τα δεδομένα σου απουσία εξοπλισμού για αυτό δεν βάζεις κιλά. Και εγώ για αυτό δεν μπαίνω σε φάση όγκου αυτήν την περίοδο, γιατί ο Ρυθμός που θα βάζω λίπος τώρα που η προπόνηση καλώς η κακώς δεν είναι βαριά θα είναι μεγαλύτερος από όταν ανοίξουν τα γυμναστήρια. Εμένα η ζυγαριά έχει ψιλό κολλήσει ένα μήνα τώρα αλλά η εικόνα στον καθρέπτη βελτιώνεται συνεχώς κάτι που σημαίνει είτε ότι βάζω μυς με καλό Ρυθμό εφόσον εξισορροπείται σχεδόν άμεσα η απώλεια βάρους. Είμαι 900g κάτω από αρχές Δεκέμβρη με συνολικό έλλειμμα μηνός 13.000 θερμιδες περίπου, όταν 7.500 χρειάζονται για απώλεια 1 κιλού.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Εγώ σου είπα αν δεν είσαι ικανοποιημενος από την εικόνα σου τότε κόψε δεν πρόκειται να χάσεις μυϊκή μάζα αν το κάνεις σωστά. Ιδίως τώρα που δεν βλέπεις και κάποιο αποτέλεσμα σημαινει ότι δεν γυμνάζεσαι αρκετά σκληρά για τα δεδομένα σου απουσία εξοπλισμού για αυτό δεν βάζεις κιλά. Και εγώ για αυτό δεν μπαίνω σε φάση όγκου αυτήν την περίοδο, γιατί ο Ρυθμός που θα βάζω λίπος τώρα που η προπόνηση καλώς η κακώς δεν είναι βαριά θα είναι μεγαλύτερος από όταν ανοίξουν τα γυμναστήρια. Εμένα η ζυγαριά έχει ψιλό κολλήσει ένα μήνα τώρα αλλά η εικόνα στον καθρέπτη βελτιώνεται συνεχώς κάτι που σημαίνει είτε ότι βάζω μυς με καλό Ρυθμό εφόσον εξισορροπείται σχεδόν άμεσα η απώλεια βάρους. Είμαι 900g κάτω από αρχές Δεκέμβρη με συνολικό έλλειμμα μηνός 13.000 θερμιδες περίπου, όταν 7.500 χρειάζονται για απώλεια 1 κιλού.

Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος είμαι. Ώμοι πλατη κ ποδια είναι σε πολυ καλη κατάσταση. Χέρια οκ απλά σχετικά... Κοιλιά δεν έχω αλλά δεν είμαι κ γραμμωμενος... Γενικά ποιος δεν θα ήθελε λίγη περισσοτερη σκληραδα κ γράμμωση πχ;;; εεε για αυτό ψιλό προσπαθουμε. Έχω ξεκινήσει εγώ από προχθες στις 2400-2450 θερμίδες τσουκου τσουκου ενώ η συντήρηση μου είναι στις 2550 και βλέπουμε...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος είμαι. Ώμοι πλατη κ ποδια είναι σε πολυ καλη κατάσταση. Χέρια οκ απλά σχετικά... Κοιλιά δεν έχω αλλά δεν είμαι κ γραμμωμενος... Γενικά ποιος δεν θα ήθελε λίγη περισσοτερη σκληραδα κ γράμμωση πχ;;; εεε για αυτό ψιλό προσπαθουμε. Έχω ξεκινήσει εγώ από προχθες στις 2400-2450 θερμίδες τσουκου τσουκου ενώ η συντήρηση μου είναι στις 2550 και βλέπουμε...
Δεν θα αποκτήσεις ποτέ γράμμωση .Η όγκο θα έχεις ή γράμμωση
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος είμαι. Ώμοι πλατη κ ποδια είναι σε πολυ καλη κατάσταση. Χέρια οκ απλά σχετικά... Κοιλιά δεν έχω αλλά δεν είμαι κ γραμμωμενος... Γενικά ποιος δεν θα ήθελε λίγη περισσοτερη σκληραδα κ γράμμωση πχ;;; εεε για αυτό ψιλό προσπαθουμε. Έχω ξεκινήσει εγώ από προχθες στις 2400-2450 θερμίδες τσουκου τσουκου ενώ η συντήρηση μου είναι στις 2550 και βλέπουμε...
Ειναι μικρο το ελλειμμα λογικα δεν θα δεις καποια αξιοσημειωτη διαφορα. Επισης να ξερεις οτι η γυμναστικη με αντιστασεις αν δεν ανεβαζει παλμους δεν καιει θερμιδες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Devil όταν κάνεις χέρια μέτρα μια πριν και μετά .Μέτρησα σήμερα ,το χέρι φαίνεται τούμπανο αλλά πάει από 33cm σε 34.5 cm.Για κάνε να δω και εσένα τι διαφορά θα έχει(σε χαλαρό χέρι)
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@meetmeinmontauk, έκανα edit χθες το post που έκανα για την πρωτεΐνη σου. Αν δεν το είδες, ρίξε μια ματιά.

-Η σαλάτα τα σπάει. Μ' αρέσει πολύ και το σερβίρισμα που κάνεις. Όχι μόνο οι συνταγές. :D
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Ειναι μικρο το ελλειμμα λογικα δεν θα δεις καποια αξιοσημειωτη διαφορα. Επισης να ξερεις οτι η γυμναστικη με αντιστασεις αν δεν ανεβαζει παλμους δεν καιει θερμιδες.

Σε 3 μήνες αμα έχω χάσει 2 κιλά δεν θα υπάρχει διαφορά ;;;

Εμενα με ενδιαφέρει στις αντιστάσεις να βγάλω τη προοδο οπότε θα παρω rest μεταξυ των σετ.

Αμα θέλω να κάψω θερμίδες σηκώνομαι το πρωι κ κανω αερόβια 20 λεπτά έντονο περπατημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Devil όταν κάνεις χέρια μέτρα μια πριν και μετά .Μέτρησα σήμερα ,το χέρι φαίνεται τούμπανο αλλά πάει από 33cm σε 34.5 cm.Για κάνε να δω και εσένα τι διαφορά θα έχει(σε χαλαρό χέρι)

Οι μετρήσεις είναι μια μέρα μετά τη γυμναστική σε χαλαρή φάση φίλε... Φαίνεται ότι δεν έχω αδυνατο χέρι παρα το ότι δεν χωριζει τόσο πολυ στο τρικέφαλο.

Μετά τη γυμναστική αν μετρηθώ είμαι 38 ... 38+

Μετά επανέρχεται στα 37-37.5 γιατί το pump δεν είναι μυϊκή ανάπτυξη. Μη τρελαινεσαι Νίκο αν θες να παρεις όγκο πρεπεκ να φας περισσοτερο. Μη τα λέμε πολλες φορες!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
IMG_20201227_162244.jpg

Αρνάκι με σως σκόρδου κ γιαουρτιού κ κριθαράκι. Σαλάτα καροτο-ραπανακι ψιλοτριμμενα. Και λάχανο.
IMG_20201224_153614.jpg


Ναι, έφαγα πολύ αρνί, το ξέρω. Αλλά το θεωρώ καλύτερο από τα άλλα κρέατα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σε 3 μήνες αμα έχω χάσει 2 κιλά δεν θα υπάρχει διαφορά ;;;

Εμενα με ενδιαφέρει στις αντιστάσεις να βγάλω τη προοδο οπότε θα παρω rest μεταξυ των σετ.

Αμα θέλω να κάψω θερμίδες σηκώνομαι το πρωι κ κανω αερόβια 20 λεπτά έντονο περπατημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Οι μετρήσεις είναι μια μέρα μετά τη γυμναστική σε χαλαρή φάση φίλε... Φαίνεται ότι δεν έχω αδυνατο χέρι παρα το ότι δεν χωριζει τόσο πολυ στο τρικέφαλο.

Μετά τη γυμναστική αν μετρηθώ είμαι 38 ... 38+

Μετά επανέρχεται στα 37-37.5 γιατί το pump δεν είναι μυϊκή ανάπτυξη. Μη τρελαινεσαι Νίκο αν θες να παρεις όγκο πρεπεκ να φας περισσοτερο. Μη τα λέμε πολλες φορες!
Θα εχει διαφορα προφανως νταξει δεν ξερω κατα ποσο μεγαλη θα ειναι η διαφορα αλλα θα υπαρχει. Εγω το ειπα με την εννοια οτι πρεπει να εισαι πολυ υπομονετικος για να το κανεις αυτο. και οτι δεν θα βλεπεις διαφορα μηνα ανα μηνα αλλα συνολικα. Αν δεν σε πειραζει αυτο τοτε ακομα καλυτερα, απλα μερικοι το χανουν επειδη δεν βλεπουν αποτελεσματα οσο συντομα ηθελαν και πεφτουν παλι πισω με αυτην την εννοια το ειπα για ψυχολογικους λογους κυριως.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Θα εχει διαφορα προφανως νταξει δεν ξερω κατα ποσο μεγαλη θα ειναι η διαφορα αλλα θα υπαρχει. Εγω το ειπα με την εννοια οτι πρεπει να εισαι πολυ υπομονετικος για να το κανεις αυτο. και οτι δεν θα βλεπεις διαφορα μηνα ανα μηνα αλλα συνολικα. Αν δεν σε πειραζει αυτο τοτε ακομα καλυτερα, απλα μερικοι το χανουν επειδη δεν βλεπουν αποτελεσματα οσο συντομα ηθελαν και πεφτουν παλι πισω με αυτην την εννοια το ειπα για ψυχολογικους λογους κυριως.

Οχι ρε συ εγώ δεν είμαι έτσι ανυπόμονος έτσι κ αλλιώς είμαι σε ένα σχετικά καλό επίπεδο πολυ καλυτερο απο του μέσου αγυμναστου 30αρη χωρίς σωστή διατροφή οπότε γιατί να αγχωθώ;;; δε παω για αγώνες... Έτσι κ αλλιώς δεν χρειάζονται μεγάλες υπερβολές κ στα κιλά φίλε... Θα αρχίσουν ενοχλήσεις όσο σωστά κ αν κανεις τις ασκήσεις σε αγκώνες γονατα ώμους κτλπ....
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κοτοπουλο με λαχανικα ειπα να φτιαξω σημερα αγαπες μου :)
135245102_1740262042804009_1783501765110702789_n.jpg
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Εγώ τις τορτίγιες τις χρησιμοποιώ σαν βάση πίτσας. Η πιο γρήγορη πίτσα εβερ. Λίγο τυρογαλο, κομμένα τοματινια κ ελάχιστο κασερι διάσπαρτο. Πέντε λεπτά στον φούρνο είναι πολλά. Δύο με τρία αρκούν. Ψιλοραντιζω με ελαιόλαδο αφού τις ξεφουρνισω.
Τα μανιτάρια πλευρωτους τα κόβω με το χέρι.
Καμμιά φορά ρίχνω τριμμένη ρίγανη η θυμάρι.
Μπορείς να βάλεις και στραγγιστο γιαούρτι αφού ψηθεί η τορτίγια και να την διπλώσεις η να την κόψεις σε κομματάκια.
Και εννοείται ότι βάζω πάντως είδους καυτερά πιπερια ή μπούκοβο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ τις τορτίγιες τις χρησιμοποιώ σαν βάση πίτσας. Η πιο γρήγορη πίτσα εβερ. Λίγο τυρογαλο, κομμένα τοματινια κ ελάχιστο κασερι διάσπαρτο. Πέντε λεπτά στον φούρνο είναι πολλά. Δύο με τρία αρκούν. Ψιλοραντιζω με ελαιόλαδο αφού τις ξεφουρνισω.
Τα μανιτάρια πλευρωτους τα κόβω με το χέρι.
Καμμιά φορά ρίχνω τριμμένη ρίγανη η θυμάρι.
Μπορείς να βάλεις και στραγγιστο γιαούρτι αφού ψηθεί η τορτίγια και να την διπλώσεις η να την κόψεις σε κομματάκια.
Και εννοείται ότι βάζω πάντως είδους καυτερά πιπερια ή μπούκοβο.
Τελεια συνταγη! Θα τη δοκιμασω! Ευχαριστω! :thumbup: :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top