Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
IMG_20210106_095304.jpg


10 ασπραδια ομελέτα - 1 ρυζογκοφρετα - 50γρ κοτατζ - ελάχιστο λάδι. Το τελευταιο γεύμα.

Το 1ο ηταν αυτο που ανέβασα χθές. 75γρ κουακερ - 200γρ γιαουρτι 50γρ μπαρα πρωτεινης + κανελα + 50γρ καρυδια.

το 2ο ηταν 100γρ ρυζι (ζυγισμενο αβραστο) , 120γρ τονος 10μλ λάδι ελάχιστη μουστάρδα

3ο γευμα 50γρ αβραστο ρυζι , 1 αυγο , 100γρ κοτατζ

Πολυ δυνατη διατροφη και ξεκινάω να γουστάρω :P

στο ενδιάμεσο μια βιταμινη C + μαγνησιο + 2.5 λιτρα νερο. ως ΤΩΡΑ θ πιω αλλο μισο λιτρο πριν κοιμηθω

αυριο πρωι αεροβιο μετα προπονηση full body.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
View attachment 74026

10 ασπραδια ομελέτα - 1 ρυζογκοφρετα - 50γρ κοτατζ - ελάχιστο λάδι. Το τελευταιο γεύμα.

Το 1ο ηταν αυτο που ανέβασα χθές. 75γρ κουακερ - 200γρ γιαουρτι 50γρ μπαρα πρωτεινης + κανελα + 50γρ καρυδια.

το 2ο ηταν 100γρ ρυζι (ζυγισμενο αβραστο) , 120γρ τονος 10μλ λάδι ελάχιστη μουστάρδα

3ο γευμα 50γρ αβραστο ρυζι , 1 αυγο , 100γρ κοτατζ

Πολυ δυνατη διατροφη και ξεκινάω να γουστάρω :P

στο ενδιάμεσο μια βιταμινη C + μαγνησιο + 2.5 λιτρα νερο. ως ΤΩΡΑ θ πιω αλλο μισο λιτρο πριν κοιμηθω

αυριο πρωι αεροβιο μετα προπονηση full body.
Σε κρατάει αυτό το φαγητό?
Γιατί άκου τι συμβαίνει με εμένα

Σήμερα έφαγα :
Πρωινό:2 τοστ και γάλα
Μετά την γυμναστική : γιαούρτι 2-3 κουταλιές γεμάτες γιαούρτι με αμύγδαλα και μήλο.

Μεσημεριανό: μακαρόνια με μπιφτέκι

Απόγευμα :καρότα
Βράδυ :Σαλάτα ,με γεμιστά και φέτα

Και παρόλα αυτά τώρα νιώθω πως πειναω ακόμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Σε κρατάει αυτό το φαγητό?
Γιατί άκου τι συμβαίνει με εμένα

Σήμερα έφαγα :
Πρωινό:2 τοστ και γάλα
Μετά την γυμναστική : γιαούρτι 2-3 κουταλιές γεμάτες γιαούρτι με αμύγδαλα και μήλο.

Μεσημεριανό: μακαρόνια με μπιφτέκι

Απόγευμα :καρότα
Βράδυ :Σαλάτα ,με γεμιστά και φέτα

Και παρόλα αυτά τώρα νιώθω πως πειναω ακόμα

Τι γεμιστά με φέτα και τοστακια ρε :P

ευτυχως έχεις καλά γονιδια... αλλος δεν θα έβλεπε κοιλιακους και φλέβα στο μπράτσο με

τοστ - μακαρονια και γεμιστα με φέτα ουτε τον αιώνα τον άπαντα :P

νταξει δεν εχω κάτι με αυτα τα φαγητα ισα ισα μια χαρα νοστιμα και υγιεινα μπορουν να ειναι... αλλα για καλο bb δυσκολάκι :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σε κρατάει αυτό το φαγητό?
Γιατί άκου τι συμβαίνει με εμένα

Σήμερα έφαγα :
Πρωινό:2 τοστ και γάλα
Μετά την γυμναστική : γιαούρτι 2-3 κουταλιές γεμάτες γιαούρτι με αμύγδαλα και μήλο.

Μεσημεριανό: μακαρόνια με μπιφτέκι

Απόγευμα :καρότα
Βράδυ :Σαλάτα ,με γεμιστά και φέτα

Και παρόλα αυτά τώρα νιώθω πως πειναω ακόμα
Εφόσον μπορείς και βάζεις μυς έτσι σε ζηλεύω πραγματικά, όντως πρέπει να έχεις πολύ καλά γονίδια τα οποία κατά εμέ παίζουν το σημαντικότερο ρόλο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι γεμιστά με φέτα και τοστακια ρε :P

ευτυχως έχεις καλά γονιδια... αλλος δεν θα έβλεπε κοιλιακους και φλέβα στο μπράτσο με

τοστ - μακαρονια και γεμιστα με φέτα ουτε τον αιώνα τον άπαντα :P

νταξει δεν εχω κάτι με αυτα τα φαγητα ισα ισα μια χαρα νοστιμα και υγιεινα μπορουν να ειναι... αλλα για καλο bb δυσκολάκι :P
Γιατί γελάτε ρε παιδιά δεν είμαι καλή διατροφή αυτή ? 😂
Τα τοστ έχουν 7γρ πρωτεινης το κομμάτι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εφόσον μπορείς και βάζεις μυς έτσι σε ζηλεύω πραγματικά, όντως πρέπει να έχεις πολύ καλά γονίδια τα οποία κατά εμέ παίζουν το σημαντικότερο ρόλο.
Αφού δεν τρώω κάτι που να βάζω λίπος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εφόσον μπορείς και βάζεις μυς έτσι σε ζηλεύω πραγματικά, όντως πρέπει να έχεις πολύ καλά γονίδια τα οποία κατά εμέ παίζουν το σημαντικότερο ρόλο.

Αυτά αν τα μαζεψεις ζήτημα να βγάζουν 80-100γρ πρωτεινης τη στιγμή που πρέπει να παιρνει απο 130 κ πανω. Δεν έχω κάτι με το φίλο μου τον Νικ αλλά μου θυμίζει το βίντεο του Sharoseto Fitness που έλεγε ότι του στέλνουν μηνυματα οτι δε μπορουν να παρουν όγκο κ όταν τους ρωτάει τι τρώνε όλη μέρα... Το πρωι 1 τοστ με γάλα... Το μεσημέρι οκ κοτόπουλο η μπιφτέκι με ρυζι και το βράδυ.... Ότι κάτσει κ ότι λάχει. Παιδιά σορρυ αλλά δε παει έτσι θέλει προγραμμα καλώς η κακώς.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Αυτά αν τα μαζεψεις ζήτημα να βγάζουν 80-100γρ πρωτεινης τη στιγμή που πρέπει να παιρνει απο 130 κ πανω. Δεν έχω κάτι με το φίλο μου τον Νικ αλλά μου θυμίζει το βίντεο του Sharoseto Fitness που έλεγε ότι του στέλνουν μηνυματα οτι δε μπορουν να παρουν όγκο κ όταν τους ρωτάει τι τρώνε όλη μέρα... Το πρωι 1 τοστ με γάλα... Το μεσημέρι οκ κοτόπουλο η μπιφτέκι με ρυζι και το βράδυ.... Ότι κάτσει κ ότι λάχει. Παιδιά σορρυ αλλά δε παει έτσι θέλει προγραμμα καλώς η κακώς.
Κοίταξε σίγουρα δεν είναι αρκετή θεωρητικά η πρωτεϊνη του αλλά αφού έχει πολύ καλά αποτελέσματα όπως του γράφεις τότε πρόκειται για ιδιαίτερα γονίδια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Γιατί γελάτε ρε παιδιά δεν είμαι καλή διατροφή αυτή ? 😂
Τα τοστ έχουν 7γρ πρωτεινης το κομμάτι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αφού δεν τρώω κάτι που να βάζω λίπος

Νίκο αυτή η διατροφή είναι για έναν άνθρωπο που οκ θέλει να είναι υγιής χωρίς να έχει στόχο συγκεκριμένο. Εννοείται ότι με αυτή τη διατροφή δε μπορείς να ανταπεξελθεις σε προπονησεις απαιτητικές. Κακά τα ψέμματα. Στο είπε και ο Άλκης.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νίκο αυτή η διατροφή είναι για έναν άνθρωπο που οκ θέλει να είναι υγιής χωρίς να έχει στόχο συγκεκριμένο. Εννοείται ότι με αυτή τη διατροφή δε μπορείς να ανταπεξελθεις σε προπονησεις απαιτητικές. Κακά τα ψέμματα. Στο είπε και ο Άλκης.
Κοιτα ανταπεξερχομαι κάπως αφού κάνω 1:30. Λεπτά γυμναστική κάθε μέρα από 10-20 λεπτά αερόβιο HIIT ή τρέξιμο ......


Για αυτό είπα να ποσταρουμε διατροφές για να δούμε τι παίζει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Κοιτα ανταπεξερχομαι κάπως αφού κάνω 1:30. Λεπτά γυμναστική κάθε μέρα από 10-20 λεπτά αερόβιο HIIT ή τρέξιμο ......


Για αυτό είπα να ποσταρουμε διατροφές για να δούμε τι παίζει

Εν αρχή είναι οι θερμίδες στη συνέχεια είναι η προελευση τους. Εγώ αυτό πιστευω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εν αρχή είναι οι θερμίδες στη συνέχεια είναι η προελευση τους. Εγώ αυτό πιστευω.
Αρα αυτά που τρώω είναι λίγα ή πολλά ? Εγώ πιστεύω είναι πάρα πολλά σε σχέση με αυτά που ανεβάζετε εσείς
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κοιτα ανταπεξερχομαι κάπως αφού κάνω 1:30. Λεπτά γυμναστική κάθε μέρα από 10-20 λεπτά αερόβιο HIIT ή τρέξιμο ......


Για αυτό είπα να ποσταρουμε διατροφές για να δούμε τι παίζει
Παιδια μπορει καποιος να ακολουθει ενα αυστηρά διαιτητικο προγραμμα με μονο πρωτεινες και καποιος αλλος να ακολουθει ενα αλλο προγραμμα

Νομιζω αυτο ειναι οκ. Ο καθενας εφαρμοζει αυτο που θέλει, νομιζω ειναι αναλογα με τι τον καλύπτει καταλαβατε. 😊
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Προσωπικα τρωω ξεκινωντας απο το μεσημερι (δεν κανω πρωινο)
300 γραμμαρια κρεας-ψαρι-κοτοπουλο ή 150 γραμμαρια ζηγισμενα ξηρα φασολια-φακες-ρεβυθια με αφθονα πρασινα λαχανικα η ρυζι.
Το απογευμα τρωω 3 αβγα με αφθονη σαλατα μαζι με 150-200 γραμμαρια απο το μεσημεριανο αν δεν προκειται για οσπρια και μισο κιλο γιαουρτι.
Ενδιαμεσα συμπληρωνω θερμιδες ειτε με φυστικια-αμυγδαλα ειτε με ταχινι μελι και φριγανιες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Προσωπικα τρωω ξεκινωντας απο το μεσημερι (δεν κανω πρωινο)
300 γραμμαρια κρεας-ψαρι-κοτοπουλο ή 150 γραμμαρια ζηγισμενα ξηρα φασολια-φακες-ρεβυθια με αφθονα πρασινα λαχανικα η ρυζι.
Το απογευμα τρωω 3 αβγα με αφθονη σαλατα μαζι με 150-200 γραμμαρια απο το μεσημεριανο αν δεν προκειται για οσπρια και μισο κιλο γιαουρτι.
Ενδιαμεσα συμπληρωνω θερμιδες ειτε με φυστικια-αμυγδαλα ειτε με ταχινι μελι και φριγανιες.
Μισό κιλό γιαούρτι ?😂

Παιδιά ξέχασα να αναφέρω ότι δεν μπορώ να κάνω και αυστηρή δίαιτα λόγο οικονομίας .Αλλά μέχρι στιγμής έχω πρόοδο με το συγκεκριμένο πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής .Για φαντάσου τι έχει να γίνει με σωστοτατη διατροφή και γυμναστήριο 😱...για φανταστείτε και κε συμπλήρωματα πρωτεινης ....θα με λέτε αναβολικακια 😂
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Μισό κιλό γιαούρτι ?😂

Παιδιά ξέχασα να αναφέρω ότι δεν μπορώ να κάνω και αυστηρή δίαιτα λόγο οικονομίας .Αλλά μέχρι στιγμής έχω πρόοδο με το συγκεκριμένο πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής .Για φαντάσου τι έχει να γίνει με σωστοτατη διατροφή και γυμναστήριο 😱...για φανταστείτε και κε συμπλήρωματα πρωτεινης ....θα με λέτε αναβολικακια 😂
Καλα και εμενα πολυ φτηνα μου ερχεται ψωνιζω απο γωνστη αλυσιδα σουπερ μαρκετ γερμανικης προελευσης :P και γενικα πλεον τροφιμα οπως γιαουρτι κοτοπουλο και αυγα ειναι πολυ φθηνα ιδιως οταν ειναι σε προσφορα. Οταν αγοραζα σαβουρα πιο ακριβα μου ερχοταν συμπληρωμα ουτε εγω παιρνω αλλα η σχεση πρωτεινης/τιμης ειναι πολυ καλη σε σχεση με τα κλασικα τροφιμα. Δηλαδη αξιζει καποιος να παρει και εγω ενδεχομενως θα επαιρνα αν δεν ηταν το οικονομικο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλα και εμενα πολυ φτηνα μου ερχεται ψωνιζω απο γωνστη αλυσιδα σουπερ μαρκετ γερμανικης προελευσης :P και γενικα πλεον τροφιμα οπως γιαουρτι κοτοπουλο και αυγα ειναι πολυ φθηνα ιδιως οταν ειναι σε προσφορα. Οταν αγοραζα σαβουρα πιο ακριβα μου ερχοταν συμπληρωμα ουτε εγω παιρνω αλλα η σχεση πρωτεινης/τιμης ειναι πολυ καλη σε σχεση με τα κλασικα τροφιμα. Δηλαδη αξιζει καποιος να παρει και εγω ενδεχομενως θα επαιρνα αν δεν ηταν το οικονομικο.
Και εγώ από εκεί παίρνω αχαχαχ .Αλλά αδύνατο να φάω μισό κιλό γιαούρτι .Άντε τα 2 /10 του γιαουρτιού να φάω σε κάθε γεύμα.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Και εγώ από εκεί παίρνω αχαχαχ .Αλλά αδύνατο να φάω μισό κιλό γιαούρτι .Άντε τα 2 /10 του γιαουρτιού να φάω σε κάθε γεύμα.
Ε νταξει εγω κανω 2 γευματα την μερα 18 ωρες ασιτια 6 ωρες σιτιση οποτε ειναι μεγαλα αυτα τα γευματα.
 

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Όσοι τρώτε ζυγισμένο φαγήτο, πραγματικά σας ζηλεύω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αρα αυτά που τρώω είναι λίγα ή πολλά ? Εγώ πιστεύω είναι πάρα πολλά σε σχέση με αυτά που ανεβάζετε εσείς

Πες μας ποσοτητα να σου πουμε ρε Νίκο.... Το μακαρόνια σκέτα δεν μου λέει τίποτα 100γρ Αβραστα ζυγισμενα είναι 360 θερμίδες... 200γρ Αβραστα είναι 720

Δε μπορουμε να μιλάμε γενικά κ να λέμε τρώω πολυ η λίγο δεν ξέρεις ποσο τρως και αυτό όταν θες να κάνεις συγκεκριμένη διατροφη είναι προβλημα.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Εγω πλεον ζυγισεις σε τροφιμα που γνωριζω και τρωω συχνα δεν κανω τα εχω μαθει. Τα εκανα ολα τον πρωτο μηνα και μου αποτυπωθηκαν. Βοηθαει πολυ να χρησιμοποιεις συγκεκριμενα σκευη ποτηρια μπολ κλπ ως δοσομετρητες. Εγω ετσι δουλευω, εχω μια κουπα και ξερω πλεον γεματη ποσα γραμμαρια ειναι απο το καθε τι υλικο χρησιμοποιω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top