Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
AAA κατάλαβα 6 γεύματα την ημέρα .
Εγώ πάω με το σύστημα των4

Το πρωτο ήταν αυτό τα αλλά 2 αυτά που είδες με το μπιφτέκι ένα μετά προπονητικό πρωτεινη κ 1 μήλο. Πιο μετά θα φαω άλλο 1 μαζί με 1 αυγό και 1 πατατα ακόμη.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210106_235738.jpg
    IMG_20210106_235738.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 97

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Εγω δεν μπορώ να κάνω γιατί το λάστιχο που έχω δεν έχει μεγάλη αντίσταση (γυναικείο)

Έλα ρε μάγκα ! έλα απο εδώ να σε τεντώσω εγώ .... και με γυναικεια λάστιχάκια :D

 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έλα ρε μάγκα ! έλα απο εδώ να σε τεντώσω εγώ .... και με γυναικεια λάστιχάκια :D

View attachment 74076
Τα "γυναικεία" είναι πολύ καλά για προθέρμανση ή και για pump οταν έχεις να πας βόλτα .
Για squat έχω την 40κιλα μπάρα χωρίς ζώνη πλέον
Αυτό που χρησιμοποιείς έχω ένα παρόμοιο σε μπλε ,αυτό θα βάλω για δικέφαλους
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Τα "γυναικεία" είναι πολύ καλά για προθέρμανση ή και για pump οταν έχεις να πας βόλτα .
Για squat έχω την 40κιλα μπάρα χωρίς ζώνη πλέον
Αυτό που χρησιμοποιείς έχω ένα παρόμοιο σε μπλε ,αυτό θα βάλω για δικέφαλους
Εχεις κανει ποτε τη συγκεκριμενη άσκηση ;

γαμεί! Ειδικα για γλουτους.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εχεις κανει ποτε τη συγκεκριμενη άσκηση ;

γαμεί! Ειδικα για γλουτους.
Ναι την κάνω με 20κιλη μπάρα
Δοκίμασε την ίδια άσκηση που κανείς χωρίς λάστιχο να πηδάς και να πας στο άλλο πόδι .jumping squats κάπως έτσι λέγεται
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ναι την κάνω με 20κιλη μπάρα
Δοκίμασε την ίδια άσκηση που κανείς χωρίς λάστιχο να πηδάς και να πας στο άλλο πόδι .jumping squats κάπως έτσι λέγεται

Δεν κάνω τέτοια χοροπηδητα σε αυτές τις ασκήσεις γιατί όπως βλέπεις στη 4η επανάληψη πατξσα λίγο στραβά...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπον @Nick890 το βραδυνο μου,ψωμακι μπριος,μπιφτεκι,τυρι και μπεικον.
Ειπα να κανω μια παρασπονδια :D καλη και η διαιτα αλλα αμα δε φας αυτο που λαχταρας παθαινεις συνδρομο μετα:D

122544629_116325743586669_2165529187665958148_n.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι την κάνω με 20κιλη μπάρα
Δοκίμασε την ίδια άσκηση που κανείς χωρίς λάστιχο να πηδάς και να πας στο άλλο πόδι .jumping squats κάπως έτσι λέγεται
κανω κι εγω τετοιες ασκησεις αλματα,αλλα πρεπει να εχεις καλο συγχρονισμο για να μην προσγειωθεις ανωμαλα μαζι με το βαρος:D
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για πρωινο εφαγα chaffles. Χτυπησα 2 αυγα και τα ανακατεψα με τυρι cheddar και τα εβαλα στην τοστιερα για βαφλες. Απο πανω εβαλα ψητη γαλοπουλα, παρμεζανα και cottage cheese. Βγηκαν τραγανιστες και υψηλες σε πρωτεινη και πιστευω καλυτερη επιλογη απο τις κλασσικες βαφλες.

Και ξαναρωτάω πως γίνεται να μην χωρτασεις μετά από αυτό .Έτσι όπως το βλέπω εγώ στο πιάτο μου θα έβαζα διπλή ποσότητα πατάτα και γιαούρτι
Εγω θα εβαζα διπλο μπιφτεκι :lol:

Το γιαουρτι δεν μπορω να το φαω, εκτος αν ειναι τζατζικι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν κάνω τέτοια χοροπηδητα σε αυτές τις ασκήσεις γιατί όπως βλέπεις στη 4η επανάληψη πατξσα λίγο στραβά...
Πως μου ξεφυγε αυτο;
Εγω συμφωνω με τον Νικο. Πρεπει να ενταξεις τα πηδηματα στο προγραμμα σου. Θα ανεβεις επιπεδο! Οχι με πολλα κιλα βεβαια και με προσοχη. Θα δεις διαφορα στην καθημερινοτητα σου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πως μου ξεφυγε αυτο;
Εγω συμφωνω με τον Νικο. Πρεπει να ενταξεις τα πηδηματα στο προγραμμα σου. Θα ανεβεις επιπεδο! Οχι με πολλα κιλα βεβαια και με προσοχη. Θα δεις διαφορα στην καθημερινοτητα σου.
Εγώ κάνω με 14 κιλά .Δεν ξέρω αν προκαλω κάποια ζημιά αλλά πιάνει πολύ καλά
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ κάνω με 14 κιλά .Δεν ξέρω αν προκαλω κάποια ζημιά αλλά πιάνει πολύ καλά
Εγώ με 14lbs. Στα lunge jumps τα ρίχνω στα 4lbs γιατί ξέρω ότι έχω μεγαλύτερη αστάθεια και αν αυξήσω βάρος θα τραυματιστω. Αν νιώθεις ότι δεν εκτελείς καλά την άσκηση μειώνεις κιλα.

Το μεσημεριανό μου σήμερα:
PXL_20210107_025110495.NIGHT~2.jpg


Κοτόπουλο, σαλάτα, γλυκοπατάτα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Devil σήμερα έχω στήθος και λέω να δοκιμάσω τις καμψεις όπως τις δικές σου υπό τάση 2 λεπτών και μετά να κάνω μπάρα .....αλλά δεν ξέρω αν θα έχω αντοχή μετά για μπάρα .Σκέφτομαι να κάνω το αντίθετο
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ήρθαν (επιτέλους) αυτά που περίμενα απ το ίντερνετ και το hype είναι τεράστιο!! Αν ξέρετε καμιά συνταγή για να τα αξιοποιήσω, πχ μια ωραία συνταγή για μπάρες δημητριακων, καλοδεχουμενη!!

IMG_20210107_122445.jpg



Για να μη σας βγουν τα μάτια, σας λέω ότι είναι
Λιναρόσπορος
Κολοκυθόσπορος ψίχα
Αποξηραμένα γκοτζι μπερι, κρανμπερι, μπλουμπερι, ρασμπερι
Σπόροι chia
Τρίχρωμη Κινόα
Παπαρουνόσπορος (honestly αυτόν τον πήρα για μια σπιτική πίτσα που θέλω να φτιάξω)
Τζιντζερ σε σκόνη (γιατί το άλλο χαλάει)
Και γλουταμινικο μονονατριο που δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά λένε ότι δίνει γεύση στα φαγητά!

Τα άλλα 2 είναι αμύγδαλα ψημένα και καραμελωμενα φυστίκια με σουσάμι για σνακ με το κρασάκι μου.


Btw, για να λέμε και τo fitness progress μας, μετά το γυμναστήριο είχα πέσει λίγο αυτόν τον καιρό, κυρίως λόγω εργασιακού φόρτου. Προχθές λοιπόν έκανα ένα full body πρόγραμμα και προς μεγάλη μου έκπληξη έβγαλα 3 σετ των 15 επαναλήψεων κάμψεις (απλώς τις έκανα όλες απλές, ενώ το πρόγραμμα έλεγε και diamond push ups που δεν κατάφερα ούτε ένα, χε) από εκεί που παλιά δεν μπορούσα να βγάλω πάνω από 10 σύνολο. Μάλλον η δουλειά έγινε στο γυμναστήριο αλλά μου κάνει εντύπωση που είχα διατηρήσει τη φόρμα μου από τότε. Αυτά!! Θα σας ενημερώσω για τη συνέχεια γιατί μ' άρεσε αυτό το app και λέω να το συνεχίσω μέχρι να ξανανοίξει το gym. Καλές μαγειρικές και καλή γυμναστική συμφορουμίτες!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ήρθαν (επιτέλους) αυτά που περίμενα απ το ίντερνετ και το hype είναι τεράστιο!! Αν ξέρετε καμιά συνταγή για να τα αξιοποιήσω, πχ μια ωραία συνταγή για μπάρες δημητριακων, καλοδεχουμενη!!


Για να μη σας βγουν τα μάτια, σας λέω ότι είναι
Λιναρόσπορος
Κολοκυθόσπορος ψίχα
Αποξηραμένα γκοτζι μπερι, κρανμπερι, μπλουμπερι, ρασμπερι
Σπόροι chia
Τρίχρωμη Κινόα
Παπαρουνόσπορος (honestly αυτόν τον πήρα για μια σπιτική πίτσα που θέλω να φτιάξω)
Τζιντζερ σε σκόνη (γιατί το άλλο χαλάει)
Και γλουταμινικο μονονατριο που δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά λένε ότι δίνει γεύση στα φαγητά!

Τα άλλα 2 είναι αμύγδαλα ψημένα και καραμελωμενα φυστίκια με σουσάμι για σνακ με το κρασάκι μου.
Θα σε χορτασουν ολα αυτα? :clapping: Λοιπον συνταγες εχω αυτες

Παπαρουνόσπορος, ο «σπόρος της χαράς»!:clapping:

Γενικα @Agaphbou η σελιδα αυτη εχει οσες συνταγες θελεις!:thumbup:
Βλεπω το ριξαμε στη μακροζωια:clapping:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ήρθαν (επιτέλους) αυτά που περίμενα απ το ίντερνετ και το hype είναι τεράστιο!! Αν ξέρετε καμιά συνταγή για να τα αξιοποιήσω, πχ μια ωραία συνταγή για μπάρες δημητριακων, καλοδεχουμενη!!

View attachment 74106


Για να μη σας βγουν τα μάτια, σας λέω ότι είναι
Λιναρόσπορος
Κολοκυθόσπορος ψίχα
Αποξηραμένα γκοτζι μπερι, κρανμπερι, μπλουμπερι, ρασμπερι
Σπόροι chia
Τρίχρωμη Κινόα
Παπαρουνόσπορος (honestly αυτόν τον πήρα για μια σπιτική πίτσα που θέλω να φτιάξω)
Τζιντζερ σε σκόνη (γιατί το άλλο χαλάει)
Και γλουταμινικο μονονατριο που δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά λένε ότι δίνει γεύση στα φαγητά!

Τα άλλα 2 είναι αμύγδαλα ψημένα και καραμελωμενα φυστίκια με σουσάμι για σνακ με το κρασάκι μου.


Btw, για να λέμε και τo fitness progress μας, μετά το γυμναστήριο είχα πέσει λίγο αυτόν τον καιρό, κυρίως λόγω εργασιακού φόρτου. Προχθές λοιπόν έκανα ένα full body πρόγραμμα και προς μεγάλη μου έκπληξη έβγαλα 3 σετ των 15 επαναλήψεων κάμψεις (απλώς τις έκανα όλες απλές, ενώ το πρόγραμμα έλεγε και diamond push ups που δεν κατάφερα ούτε ένα, χε) από εκεί που παλιά δεν μπορούσα να βγάλω πάνω από 10 σύνολο. Μάλλον η δουλειά έγινε στο γυμναστήριο αλλά μου κάνει εντύπωση που είχα διατηρήσει τη φόρμα μου από τότε. Αυτά!! Θα σας ενημερώσω για τη συνέχεια γιατί μ' άρεσε αυτό το app και λέω να το συνεχίσω μέχρι να ξανανοίξει το gym. Καλές μαγειρικές και καλή γυμναστική συμφορουμίτες!!
https://konasfoodcreations.gr/
έχω ξαναβάλει το μπλογκ της εδώ νομίζω. έχω κάνει άπειρες συνταγές της και έχω φάει και στο μαγαζί που μαγειρεύει, είναι εξαιρετική. νομίζω θα βρεις συνταγές για όλα σου τα υλικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Είχα καιρο να φάω γαρίδες... Εκτός από παπαρουνόσπορο μπορείτε να βάλετε κ άλλους σπόρους στο ρύζι (Καρολίνα το συγκεκριμένο).
IMG_20210107_155256.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
@Devil σήμερα έχω στήθος και λέω να δοκιμάσω τις καμψεις όπως τις δικές σου υπό τάση 2 λεπτών και μετά να κάνω μπάρα .....αλλά δεν ξέρω αν θα έχω αντοχή μετά για μπάρα .Σκέφτομαι να κάνω το αντίθετο

Εγω πιστευω πως ηρθε η ωρα να δοκιμάσεις να πιέσεις 50 κιλά στον πάγκο !
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top