Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
1100 θερμιδες πρωινο ειναι πολλες θερμιδες. Σκεψου αυτοι που σου λεω θα κανανε πρωινο εξισου γευστικο με το δικο σου με τις μισες και λιγοτερες. Εγω ουτε καν τρωω πρωινο για να βαλω τις θερμιδες που εξοικονομω σε ενα μεγαλο μεσημεριανο γιατι δεν χορταινω τον τελευταιο καιρο με τιποτα και τρωω αρκετες θερμιδες για ελλειμμα 2200 περιπου με 2300. Αν ετρωγα αυτο το πρωινο ολη την μερα θα εκλεγα απο την πεινα.

ε νταξει τα υπολοιπα γευματα μου επειδη ειναι πιο στεγνα.... συνηθως ειναι 700-800 το πολυ. Οποτε φτανω τις 2500 καθε μερα κάπως έτσι.

δεν εφαγα πολυ ρε συ !

200γρ γιαουρτι , 100 γρ μπανανα , 50γρ καρυδια , 20γρ σιροπαι αγαυης 50γρ μπαρα πρωτεινης και 80γρ κουακερ !

Α και μια βιταμινη C portokali διπλα... σαν φάντα... καλα ηταν το πρωινο ολα τα λεφτα. Τι να λεμε.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
ε νταξει τα υπολοιπα γευματα μου επειδη ειναι πιο στεγνα.... συνηθως ειναι 700-800 το πολυ. Οποτε φτανω τις 2500 καθε μερα κάπως έτσι.

δεν εφαγα πολυ ρε συ !

200γρ γιαουρτι , 100 γρ μπανανα , 50γρ καρυδια , 20γρ σιροπαι αγαυης 50γρ μπαρα πρωτεινης και 80γρ κουακερ !

Α και μια βιταμινη C portokali διπλα... σαν φάντα... καλα ηταν το πρωινο ολα τα λεφτα. Τι να λεμε.
Οντως ακουγεται πολυ δυνατο. Εγω σκεψου σημερα εφαγα 400 γραμμαρια κοτοπουλο και αλλα 450 μπροκολο κοντα στο 1 κιλο φαι δηλαδη και σηκωθηκα απο το τραπεζι και χωρις πλακα δεν ειμουν ικανοποιημενος, νταξει προφανως δεν εφυγα πεινασμενος αλλα απειχα πολυ απο το ''ευχαριστηθηκα'' που λενε. Πιστευω στη φαση που ειμαι και με βαση το πως αισθανομαι θελω τουλαχιστον 3.5κ θερμιδες για να πω οκ ειμαι πληρης. Δεν ξερω τι γινεται παλιοτερα το κοντρολαρα πιο ευκολα τωρα πλεον ζοριζομαι αλλα νταξει το ελεγχω. Ορμονικο λογικα ειναι κατι με την γκρελινη εχει αυξηθει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Οντως ακουγεται πολυ δυνατο. Εγω σκεψου σημερα εφαγα 400 γραμμαρια κοτοπουλο και αλλα 450 μπροκολο κοντα στο 1 κιλο φαι δηλαδη και σηκωθηκα απο το τραπεζι και χωρις πλακα δεν ειμουν ικανοποιημενος, νταξει προφανως δεν εφυγα πεινασμενος αλλα απειχα πολυ απο το ''ευχαριστηθηκα'' που λενε. Πιστευω στη φαση που ειμαι και με βαση το πως αισθανομαι θελω τουλαχιστον 3.5κ θερμιδες για να πω οκ ειμαι πληρης. Δεν ξερω τι γινεται παλιοτερα το κοντρολαρα πιο ευκολα τωρα πλεον ζοριζομαι αλλα νταξει το ελεγχω.

Δικέ μου ! Αμα ενιωθες ευχαριστημενος φουλ με το μπροκολο ! Και τη ψητη κοτα ! Τοτε θα σου εδινα 500 ευρω !!! χαχαχα

ελα ρε συ ! Εννοειται καταρχας αυτο ειναι για βραδυ οχι για μεσημερι.... το μπροκολο εχει ελαχιστο υδατανθρακα - τιποτα. Το κτοπουλο αμα το ψηνεις συνεχεια γινεται βαρετο. Στα καρβουνα ειναι γαματο. Ψητο σε σχάρα φιλετάκι ;)
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Δικέ μου ! Αμα ενιωθες ευχαριστημενος φουλ με το μπροκολο ! Και τη ψητη κοτα ! Τοτε θα σου εδινα 500 ευρω !!! χαχαχα

ελα ρε συ ! Εννοειται καταρχας αυτο ειναι για βραδυ οχι για μεσημερι.... το μπροκολο εχει ελαχιστο υδατανθρακα - τιποτα. Το κτοπουλο αμα το ψηνεις συνεχεια γινεται βαρετο. Στα καρβουνα ειναι γαματο. Ψητο σε σχάρα φιλετάκι
Εγω δεν εχω καρβουνο τα κανω σε σχαρα ηλεκτρικη και εκει καλο βγαινει δεν παραπονιεμαι. Μου φαινεται καμια μερα θα μου τη δωσει και θα κανω κανενα 10κ θερμιδες τσαλεντζ αν φαω τροφες πλουσιες σε θερμιδες το βγαζω στο ρελαντι πιστευω
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ε νταξει τα υπολοιπα γευματα μου επειδη ειναι πιο στεγνα.... συνηθως ειναι 700-800 το πολυ. Οποτε φτανω τις 2500 καθε μερα κάπως έτσι.

δεν εφαγα πολυ ρε συ !

200γρ γιαουρτι , 100 γρ μπανανα , 50γρ καρυδια , 20γρ σιροπαι αγαυης 50γρ μπαρα πρωτεινης και 80γρ κουακερ !

Α και μια βιταμινη C portokali διπλα... σαν φάντα... καλα ηταν το πρωινο ολα τα λεφτα. Τι να λεμε.
Εγώ συνήθως κάτι τέτοιο το τρώω μετά την γυμναστική
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Εγω δεν εχω καρβουνο τα κανω σε σχαρα ηλεκτρικη και εκει καλο βγαινει δεν παραπονιεμαι. Μου φαινεται καμια μερα θα μου τη δωσει και θα κανω κανενα 10κ θερμιδες τσαλεντζ αν φαω τροφες πλουσιες σε θερμιδες το βγαζω στο ρελαντι πιστευω

Και εγω οπου να ναι σε μερικες μερες θα κτυπησω καμια πιτσα γιατι την πεθυμησα !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και εγω οπου να ναι σε μερικες μερες θα κτυπησω καμια πιτσα γιατι την πεθυμησα !
Τωρα που ειπες πίτσα .Έψαχνα να δω υγιεινό τρόπο για πίτσα αλλά τα τυριά πάνω κάτω έχω το ίδιο ποσοστό λίπους ,αρα που μπορεί να είναι το υγιεινό που λένε ,light τυρί κλπ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Τωρα που ειπες πίτσα .Έψαχνα να δω υγιεινό τρόπο για πίτσα αλλά τα τυριά πάνω κάτω έχω το ίδιο ποσοστό λίπους ,αρα που μπορεί να είναι το υγιεινό που λένε ,light τυρί κλπ

Δε πειραζει για μια φορά φιλε :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα κάνει πάρα πολύ κρύο . Σκέφτομαι να κάνω γυμναστικη με κανονικά ρούχα όχι κοντομανικο και μαγιό .....δεν ξέρω κατά πόσο ευελιξία στην κίνηση θα έχω ώστε να κάνω σωστά τις ασκήσεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα κάνει πάρα πολύ κρύο . Σκέφτομαι να κάνω γυμναστικη με κανονικά ρούχα όχι κοντομανικο και μαγιό .....δεν ξέρω κατά πόσο ευελιξία στην κίνηση θα έχω ώστε να κάνω σωστά τις ασκήσεις

Οντως σημερα το τσουζει , εγω ελεψα την ευκαιρια κ εκανα το Σαββατο που ειχε καλο καιρο εδω πάνω !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οντως σημερα το τσουζει , εγω ελεψα την ευκαιρια κ εκανα το Σαββατο που ειχε καλο καιρο εδω πάνω !
Οπως είχες πει παλιά ,αν κάποιος θέλει πολύ κάτι θα το κάνει ανεξαρτήτως καιρού .
Έβαλα μαγιό κοντομανικο και ζακέτα έκανα την προθέρμανση μου μετά έβγαλα την ζακέτα και έκανα κανονικά την γυμναστική μου
Το πρόγραμμα δεν το βάζω γιατί κρατάω στάνταρ πρόγραμμα .Σήμερα έβαλα και λάστιχο στις πιέσεις πάγκου (πολύ καλο)
Καπακι μετά εφαγα 2 αυγά ,πατάτες και κουνουπίδια βραστά ,φέτα και σαλάτα λάχανο .Λογικά νομίζω πήρα πολύ καλά θρεπτικά από αυτά
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Και εγώ σήμερα off ήταν να κάνω χθες off κανονικά αλλά άλλαξα τις μέρες. Έχει έρθει και η εξεταστική τώρα και είμαι λίγο πιεσμένος ίσως ρίξω ρυθμούς αναγκαστικά μέχρι να τελειώσω ειδικά όταν αρχίσω και να δίνω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Ωραιος Νίκο !

Άλκη μια ξεκουραση χρειαζεται που και πού !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και εγώ σήμερα off ήταν να κάνω χθες off κανονικά αλλά άλλαξα τις μέρες. Έχει έρθει και η εξεταστική τώρα και είμαι λίγο πιεσμένος ίσως ρίξω ρυθμούς αναγκαστικά μέχρι να τελειώσω ειδικά όταν αρχίσω και να δίνω.
Εγω συνήθως αρχίζω Δεκέμβριο το διάβασμα για εξεταστική (1 παρουσιάσει την μέρα -30 με 1 ώρα περίπου) και έτσι είμαι χαλαρός τώρα
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Εγω συνήθως αρχίζω Δεκέμβριο το διάβασμα για εξεταστική (1 παρουσιάσει την μέρα -30 με 1 ώρα περίπου) και έτσι είμαι χαλαρός τώρα
Καλα και εγω αν ξεκινουσα 1 μηνα πριν προφανως δεν θα περνουσα τιποτα εχω ξεκινησει αρκετους μηνες για την ακριβεια ολο το εξαμηνο διαβαζω, απλα τωρα ειναι πιο εντατικα...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλα και εγω αν ξεκινουσα 1 μηνα πριν προφανως δεν θα περνουσα τιποτα εχω ξεκινησει αρκετους μηνες για την ακριβεια ολο το εξαμηνο διαβαζω, απλα τωρα ειναι πιο εντατικα...
Πάντως χωρίς να ξέρω σε ποια σχολή εισαι ,νομίζω είσαι στης Κρήτης που είναι το λεγόμενο Χάρβαρντ της Μεσογείου 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
H ιατρικη ειναι δυσκολη σχολη λογικο που ο άλκης διαβαζει συστηματικα !

Γιατρέ.... που εισαι ! Κάνε ενα μπρέικ να έρθεις να σε φιλέψω μια σαρδελιτσα με λιγο τσιπουράκι χαχα !

IMG_20210119_090732.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.


Εγώ πήρα τονο σημερα και θα φτιάξω αυτήν την σαλάτα για pre workout παρόλο που έφαγα φακορυζο σήμερα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ κατρακυλησα χθες. Αγόρασα chicken nuggets. Τα έκανα ψητά όμως οπότε δεν είχαν λάδι. Δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά τα έφαγα με σαλάτα οπότε ότι υδατάνθρακα πήρα τον πήρα από την φρυγανιά που είχαν στην κρουστα. Σήμερα το μενού έχει porchetta με σαλάτα (παίρνω μια που περιέχει kale, πράσινο λάχανο, μωβ λάχανο, μαρούλι, κουνουπίδι, κρουτον, φέτα, και σάλτσα με άνηθο και pickles). Οι έτοιμες κομμένες σαλάτες μου έχουν λύσει τα χέρια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top