Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Εγώ κατρακυλησα χθες. Αγόρασα chicken nuggets. Τα έκανα ψητά όμως οπότε δεν είχαν λάδι. Δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά τα έφαγα με σαλάτα οπότε ότι υδατάνθρακα πήρα τον πήρα από την φρυγανιά που είχαν στην κρουστα. Σήμερα το μενού έχει porchetta με σαλάτα (παίρνω μια που περιέχει kale, πράσινο λάχανο, μωβ λάχανο, μαρούλι, κουνουπίδι, κρουτον, φέτα, και σάλτσα με άνηθο και pickles). Οι έτοιμες κομμένες σαλάτες μου έχουν λύσει τα χέρια.
Δικές σου ετοιμες ή έτοιμες μαγαζιού?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δικές σου ετοιμες ή έτοιμες μαγαζιού?
Τα nuggets? Όχι. Κατεψυγμένα και σαβουρα. Δεν ξαναπαίρνω. Οι σαλάτες είναι κομμένες και έχουν σε φακελάκια τα toppings. Τα βάζω αλλά δεν βάζω όλο το dressing γιατί το βρίσκω πολύ. Πιο πολύ με βολεύουν παρά να πάρω ένα ένα τα συστατικά και μετά να τα πετάω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Τα nuggets? Όχι. Κατεψυγμένα και σαβουρα. Δεν ξαναπαίρνω. Οι σαλάτες είναι κομμένες και έχουν σε φακελάκια τα toppings. Τα βάζω αλλά δεν βάζω όλο το dressing γιατί το βρίσκω πολύ. Πιο πολύ με βολεύουν παρά να πάρω ένα ένα τα συστατικά και μετά να τα πετάω.
Οι σαλάτες !
Πάντως θα ήταν καλύτερο να της κάνεις εσύ έτοιμες ,αν έχεις μαρούλι κόψε το και όποτε θες το εχεις έτοιμο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οι σαλάτες !
Πάντως θα ήταν καλύτερο να της κάνεις εσύ έτοιμες ,αν έχεις μαρούλι κόψε το και όποτε θες το εχεις έτοιμο
Σκέτο μαρούλι δεν προσφέρει πολλά. Θέλω ανάμεικτα χόρτα και δεν βολεύει να αγοράζω πολλά μαζί γιατί χαλάνε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Παιδια το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να μαγειρεψεις οταν εχεις επιστρεψει πτωμα απο τη δουλειά.

Σημερα το μεσημερι έφαγα ρυζι με τονο εβρασα απλα το ρυζι κ τωρα το βράδυ ειχα μια πατατα ψητη απο χθες στο ψυγειο την εβγαλα εβαλα λαδι εβαλα γιαουρτι ριγανη και την έφαγα απλά. Σε λιγο θα παρω κ το συμπληρωμα μου κ υπνο.

μετα τη δουλειά δεν μπορεις να μαγειρευεις δυστυχως. Θελεις απλα να φάς και να ξεκουραστείς !
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παιδια το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να μαγειρεψεις οταν εχεις επιστρεψει πτωμα απο τη δουλειά.

Σημερα το μεσημερι έφαγα ρυζι με τονο εβρασα απλα το ρυζι κ τωρα το βράδυ ειχα μια πατατα ψητη απο χθες στο ψυγειο την εβγαλα εβαλα λαδι εβαλα γιαουρτι ριγανη και την έφαγα απλά. Σε λιγο θα παρω κ το συμπληρωμα μου κ υπνο.

μετα τη δουλειά δεν μπορεις να μαγειρευεις δυστυχως. Θελεις απλα να φάς και να ξεκουραστείς !
Οι έτοιμες σαλάτες με έχουν σώσει. Ρίχνω κρέας ή ψάρι στο γκριλ και σε 10 λεπτά έχω έτοιμο φαγητό. Σημερα έχω διανύσει 6χλμ και είναι ακόμα 12.30 μεσημέρι. Μέχρι να πάω σπίτι στις 4 μπορεί να έχω χτυπήσει τα διπλά. Τρέχω όλη μέρα. Αύριο και την Πέμπτη προβλέπεται πάλι τρέξιμο. Κάθε μέρα κάνω από 10-12 χλμ. Δεν την παλεύω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Οι έτοιμες σαλάτες με έχουν σώσει. Ρίχνω κρέας ή ψάρι στο γκριλ και σε 10 λεπτά έχω έτοιμο φαγητό. Σημερα έχω διανύσει 6χλμ και είναι ακόμα 12.30 μεσημέρι. Μέχρι να πάω σπίτι στις 4 μπορεί να έχω χτυπήσει τα διπλά. Τρέχω όλη μέρα. Αύριο και την Πέμπτη προβλέπεται πάλι τρέξιμο. Κάθε μέρα κάνω από 10-12 χλμ. Δεν την παλεύω.

Προσεξε το πολύ αεροβιο , ειναι εχθρος της μυικης ανάπτυξης :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Παιδια το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να μαγειρεψεις οταν εχεις επιστρεψει πτωμα απο τη δουλειά.

Σημερα το μεσημερι έφαγα ρυζι με τονο εβρασα απλα το ρυζι κ τωρα το βράδυ ειχα μια πατατα ψητη απο χθες στο ψυγειο την εβγαλα εβαλα λαδι εβαλα γιαουρτι ριγανη και την έφαγα απλά. Σε λιγο θα παρω κ το συμπληρωμα μου κ υπνο.

μετα τη δουλειά δεν μπορεις να μαγειρευεις δυστυχως. Θελεις απλα να φάς και να ξεκουραστείς !
Εγώ έχω εμμονή ότι μαγειρεύω να είναι της στιγμής (ξεκάθαρα επειδή δεν έχω τόσες ευθύνες ,δουλεια ,μόνος κλπ) ένα κόλπο είναι το γεύμα που κανείς να είναι διπλό.Αν τρως 200γρ ρύζι κάντο 400-500 γρ.Στο τέλος θα έχεις 200-300 ρύζι έτοιμο ,μετά κάνεις άλλο γεύμα για αύριο τρως ,μετά από αυτό το γεύμα τρως το ρύζι που είχε απομείνει και σου μένει η φασολάδα για αύριο και πάει λέγοντας .
Δεν ξέρω αν με έπιασες 😊
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Αυριανή προπονηση

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ
1) ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟ ΒΑΡΟΣ 12 ΚΙΛΑ

1o set ζεσταμα 10 επαναληψεις χωρις βάρος.
2ο σέτ 12 επαναληψεις
3ο σέτ 12 επαναληψεις
4ο σέτ το ίδιο
5ο σετ το ίδιο

Πρόοδος -> +2 κιλά

2) ANOIΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ + ΧΑΜΗΛΟ CROSSOVER ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ + ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.

3 σετ * 12 επαναληψεις + 3 σετ * 12 επαναληψεις + 3 σέτ * 12 επαναληψεις
Προοδος-> ΤΡΙΠΛΑ ΣΕΤ

ΩΜΟΙ
3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΤΩΝ 8 ΚΙΛΩΝ & ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ AΛΤΗΡΑ 7 ΚΙΛΩΝ & ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

4 σέτ * 12 επαναλήψεις + 4 σέτ * 12 επαναλήψεις + 3 σέτ * 12 επαναληψεις
Προοδος-> ΤΡΙΠΛΑ ΣΕΤ

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
4) EKTΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ

4 σετ των 15 επαναλήψεων
Προοδος -> Σταθερά.

ΣΤΗΘΟΣ -> 14 σετ
ΩΜΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ -> 15 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 8 σετ
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προσεξε το πολύ αεροβιο , ειναι εχθρος της μυικης ανάπτυξης :P
Το ξέρω 😢 Είμαι στα 8.8χλμ τώρα και έχω αλλά 40 λεπτά και μετά μισό χιλιόμετρο να πάω σπίτι. Θα πιάσω πάλι τα 10 σήμερα 😢 Έχει καλό καιρό και θέλω να πάω βόλτα μετά αλλά που να περπατήσεις αλλά 5-6. Θα κάψω ότι μυ έχτισα το φθινόπωρο 😭
Εγώ έχω εμμονή ότι μαγειρεύω να είναι της στιγμής (ξεκάθαρα επειδή δεν έχω τόσες ευθύνες ,δουλεια ,μόνος κλπ) ένα κόλπο είναι το γεύμα που κανείς να είναι διπλό.Αν τρως 200γρ ρύζι κάντο 400-500 γρ.Στο τέλος θα έχεις 200-300 ρύζι έτοιμο ,μετά κάνεις άλλο γεύμα για αύριο τρως ,μετά από αυτό το γεύμα τρως το ρύζι που είχε απομείνει και σου μένει η φασολάδα για αύριο και πάει λέγοντας .
Δεν ξέρω αν με έπιασες 😊
Αυτό όμως δεν είναι στιγμής αλλά χθεσινό φαγητό 🤣 Κάποιες φορές μαγειρεύω για 2-3 μέρες αλλά προτιμώ την σαλάτα με το φρέσκο κρέας στο γκριλ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Το ξέρω 😢 Είμαι στα 8.8χλμ τώρα και έχω αλλά 40 λεπτά και μετά μισό χιλιόμετρο να πάω σπίτι. Θα πιάσω πάλι τα 10 σήμερα 😢 Έχει καλό καιρό και θέλω να πάω βόλτα μετά αλλά που να περπατήσεις αλλά 5-6. Θα κάψω ότι μυ έχτισα το φθινόπωρο 😭

Αυτό όμως δεν είναι στιγμής αλλά χθεσινό φαγητό 🤣 Κάποιες φορές μαγειρεύω για 2-3 μέρες αλλά προτιμώ την σαλάτα με το φρέσκο κρέας στο γκριλ
Ναι αλλά για τον ντεβιλ που δουλεύει ή και εσένα δε επωφελει αυτό 😂
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Αυριανή προπονηση

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ
1) ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟ ΒΑΡΟΣ 12 ΚΙΛΑ

1o set ζεσταμα 10 επαναληψεις χωρις βάρος.
2ο σέτ 12 επαναληψεις
3ο σέτ 12 επαναληψεις
4ο σέτ το ίδιο
5ο σετ το ίδιο

Πρόοδος -> +2 κιλά

2) ANOIΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ + ΧΑΜΗΛΟ CROSSOVER ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ + ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.

3 σετ * 12 επαναληψεις + 3 σετ * 12 επαναληψεις + 3 σέτ * 12 επαναληψεις
Προοδος-> ΤΡΙΠΛΑ ΣΕΤ

ΩΜΟΙ
3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΤΩΝ 8 ΚΙΛΩΝ & ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ AΛΤΗΡΑ 7 ΚΙΛΩΝ & ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

4 σέτ * 12 επαναλήψεις + 4 σέτ * 12 επαναλήψεις + 3 σέτ * 12 επαναληψεις
Προοδος-> ΤΡΙΠΛΑ ΣΕΤ

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
4) EKTΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ

4 σετ των 15 επαναλήψεων
Προοδος -> Σταθερά.

ΣΤΗΘΟΣ -> 14 σετ
ΩΜΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ -> 15 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 8 σετ
Δοκιμασε πιεσεις στηθους με αναποδη λαβη !θα σε πιανει καλυτερα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Χαχαχαχα μου τον πέταξε το γιουτιουμπ και είπα κάτσε να το κάνω κοινοποίηση να δουν ότι δεν παίζει σημασία το να μετράς θερμίδες

Ο συγκεκριμενος παιζει και σε τσοντα στο sugarbabes. Αλλα ειναι κακή η συμμετοχη του πολύ άγαρμπος και άψυχος στο σέξ. Λες και ειναι ζώο η παρτενέρ του.

Μια χαρα τα λεει στο συγκεκριμενο. Δε χρειαζεται εμμονικο μέτρημα των θερμιδων απλα να εχεις τη ζυγαρια και να κοιτάς 2-3 φορες το πολυ την εβδομάδα. Αμα βλέπεις οτι πέφτεις γρηγορα τρως περισσοτερο .... καθαρή διατροφη πάντα καθαρες πηγες πρωτεινης , να παιρνεις τη πρωτεινη σου τον υδατανθρακα κ αμα κανεις κ προπονηση με βάρη οι μυς θα μεγαλώσουν έτσι και αλλιώς. Σωστα ειναι αυτα που λέει. Τα βλέπω και σε μένα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ο συγκεκριμενος παιζει και σε τσοντα στο sugarbabes. Αλλα ειναι κακή η συμμετοχη του πολύ άγαρμπος και άψυχος στο σέξ. Λες και ειναι ζώο η παρτενέρ του.

Μια χαρα τα λεει στο συγκεκριμενο. Δε χρειαζεται εμμονικο μέτρημα των θερμιδων απλα να εχεις τη ζυγαρια και να κοιτάς 2-3 φορες το πολυ την εβδομάδα. Αμα βλέπεις οτι πέφτεις γρηγορα τρως περισσοτερο .... καθαρή διατροφη πάντα καθαρες πηγες πρωτεινης , να παιρνεις τη πρωτεινη σου τον υδατανθρακα κ αμα κανεις κ προπονηση με βάρη οι μυς θα μεγαλώσουν έτσι και αλλιώς. Σωστα ειναι αυτα που λέει. Τα βλέπω και σε μένα.
Αυτο ακριβώς,δεν χρειάζεται να μετράς θερμίδες αν δεν ξέρεις ....εγώ που δεν ξέρω τόσο καλά όσο εσύ δεν μπαίνω στον κόπο απλά βλέπω και πάω ανάλογος .



Δεν ο έχω δει αυτό που λες 😂
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ μετράω μέχρι και το τελευταίο τοματινι. Αναπνέω και βάζω κιλά 🤣 Βασικά δεν είναι αλήθεια. Τελευταία φορά που έβαλα κιλά ήταν επειδή έτρωγα έξω κάθε μέρα και τα γεύματα ήταν από 1000 θερμίδες το καθένα και μετά έτρωγα σπίτι αλλά 2 γεύματα. Θαύμα είναι που έβαλα τότε μόνο 5-6 κιλά και όχι 50!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Εκανα μια προπονηση αποψε ... διαλυθηκα. Επιασα τις κάμψεις με 13 κιλά αποψε 10 επαναληψεις.

Εκανα και τρισέτ για ώμους - πολυ ένταση γενικοτερα ... δεν ειναι για κάθε φορά τα τρισέτ ;)

θα ανεβάσω σε λιγο ή αυριο το αποψινο προγραμμα. Ηταν καλό πάντως. Απο πρωτεινη πιάσαμε τα 160γρ μονο απο τις ζωικές - οσπρια με ρυζι κτλπ.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια χαρά! Εγώ σήμερα έχω upper body. Χθες ήμουν σκατα (πονοκέφαλο, κουρασμένη) αλλά τελικά έκανα ΗΙΙΤ. Ξεκίνησα με 2 γύρους αλλά κατέληξα να κάνω 4. Ένιωσα καλύτερα μετά τον 1ο γύρο. Η γυμναστική κάνει καλό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top