Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν δεν εχεις απο κατω μυες πιστευω οτι η διατροφη απο μονη της δεν θα κανει μεγαλη διαφορα, ειδικα αν εισαι τυπου skinny fat. Γυμναστικη που στοχευει σε συγκεκριμενα σημεια επισης δεν κανει δουλεια. Για να φυγει το λιπος απο την κοιλια πρεπει να μειωσεις το συνολικο ποσοστο λιπους στο σωμα σου και να αυξησεις την μυικη σου μαζα για να δεις γραμμωσεις. Οση αεροβια και να κανεις αποτελεσματα δεν θα δεις και θα παραμεινεις skinny fat. Θελη βαρη.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Σου έχει πει τίποτα για θερμιδικό έλλειμμα ?
δηλαδή;
Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείς αν λαμβάνω λιγότερες θερμίδες από όσες θα έπρεπε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα που το λες ....για λες μας λίγο πρώτα πως είναι η διατροφή με τον ειδικό?


Γνώμη μου ξεκινά HIIIT
Κάνω δύο φορές την εβδομάδα. Απλώς έλεγα μήπως έκανα κάποιο πρόγραμμα μετά από το αερόβιο μόνο για κοιλιακούς και ραχαίους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.

Νικο αυτο ειναι σχετικα με την άσκηση που έδειξες. Αναλογα τις θεσεις που παιρνουν οι τενοντες σε κάθε άσκηση μπορει να γινει επιβαρυντικο ή οχι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δηλαδή;
Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείς αν λαμβάνω λιγότερες θερμίδες από όσες θα έπρεπε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κάνω δύο φορές την εβδομάδα. Απλώς έλεγα μήπως έκανα κάποιο πρόγραμμα μετά από το αερόβιο μόνο για κοιλιακούς και ραχαίους.

Οτι σου ειπε η Νέλλη ισχυει Ιωάννη. Χωρις προπονηση με αντιστασεις - βάρη δε προκειται να δεις το σώμα σου να μεγαλώνει. Ενω θα καις λίπος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
δηλαδή;
Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείς αν λαμβάνω λιγότερες θερμίδες από όσες θα έπρεπε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κάνω δύο φορές την εβδομάδα. Απλώς έλεγα μήπως έκανα κάποιο πρόγραμμα μετά από το αερόβιο μόνο για κοιλιακούς και ραχαίους.
Νομίζω ότι οι ασκήσεις θα κάνουν ενδυνάμωση μυών ,ενώ το αερόβιο θα καίει το λίπος ...αύξησε HIIT ,εδώ η Nellie κάνει 5-6 φορές κάποιες εβδομάδες .
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

Νικο αυτο ειναι σχετικα με την άσκηση που έδειξες. Αναλογα τις θεσεις που παιρνουν οι τενοντες σε κάθε άσκηση μπορει να γινει επιβαρυντικο ή οχι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Οτι σου ειπε η Νέλλη ισχυει Ιωάννη. Χωρις προπονηση με αντιστασεις - βάρη δε προκειται να δεις το σώμα σου να μεγαλώνει. Ενω θα καις λίπος.
Δεν εννοούσα να πάρω όγκο. Μάλλον κάτι δεν εξήγησα καλά. Εννοούσα απλώς να φαίνονται οι κοιλιακοί. Το υπόλοιπο σώμα δεν έχει κανενα θεμα...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Νικο αυτο ειναι σχετικα με την άσκηση που έδειξες. Αναλογα τις θεσεις που παιρνουν οι τενοντες σε κάθε άσκηση μπορει να γινει επιβαρυντικο ή οχι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Οτι σου ειπε η Νέλλη ισχυει Ιωάννη. Χωρις προπονηση με αντιστασεις - βάρη δε προκειται να δεις το σώμα σου να μεγαλώνει. Ενω θα καις λίπος.
Δυνατό ! Ωραίο κανάλι
Αλλά εγώ αυτήν την άσκηση που λέει την έκανα συχνά και την έχω δει από influencers να την κάνουν .
Λες να την έπαθα και από αυτό που έχω λιτή τενοντίτιδα στην έξω παλάμη ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν εννοούσα να πάρω όγκο. Μάλλον κάτι δεν εξήγησα καλά. Εννοούσα απλώς να φαίνονται οι κοιλιακοί. Το υπόλοιπο σώμα δεν έχει κανενα θεμα...
HIIT και οτι ασκησεις βρεις για κοιλιακούς στο γιουτουμπ τότε .Οι κοιλιακοί είναι ο μόνος μυς πιστεύω που δεν έχει καλές και κακές ασκήσεις
Αλλά θέλει δουλειά !
Πες μας τι ύψος έχει και περίμετρο κοιλιάς
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Δυνατό ! Ωραίο κανάλι
Αλλά εγώ αυτήν την άσκηση που λέει την έκανα συχνά και την έχω δει από influencers να την κάνουν .
Λες να την έπαθα και από αυτό που έχω λιτή τενοντίτιδα στην έξω παλάμη ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


HIIT και οτι ασκησεις βρεις για κοιλιακούς στο γιουτουμπ τότε .Οι κοιλιακοί είναι ο μόνος μυς πιστεύω που δεν έχει καλές και κακές ασκήσεις
Αλλά θέλει δουλειά !
Πες μας τι ύψος έχει και περίμετρο κοιλιάς

Κάνεις εκτασεις - καμψεις καρπων με βαράκι ;

Αμα την ειχες πατησει θα ειχες θεμα στον ώμο. Τυχερος ησουν.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Δυνατό ! Ωραίο κανάλι
Αλλά εγώ αυτήν την άσκηση που λέει την έκανα συχνά και την έχω δει από influencers να την κάνουν .
Λες να την έπαθα και από αυτό που έχω λιτή τενοντίτιδα στην έξω παλάμη ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


HIIT και οτι ασκησεις βρεις για κοιλιακούς στο γιουτουμπ τότε .Οι κοιλιακοί είναι ο μόνος μυς πιστεύω που δεν έχει καλές και κακές ασκήσεις
Αλλά θέλει δουλειά !
Πες μας τι ύψος έχει και περίμετρο κοιλιάς
ύψος 1,73 και περίμετρο κοιλιάς 74
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Δεν εννοούσα να πάρω όγκο. Μάλλον κάτι δεν εξήγησα καλά. Εννοούσα απλώς να φαίνονται οι κοιλιακοί. Το υπόλοιπο σώμα δεν έχει κανενα θεμα...

Οι κοιλιακοι σου αν δεν ειναι ανεπτυγμένοι θα πρέπει να πάς στα 65-70 κιλά για να φαινονται. Προσωπικα δεν μ αρεσει ο αντρας να ειναι τοσο αδυνατος.... Γιατι γενικα δεν θα φαινεσαι ωραια. Αυτο σου εξηγούν και τα παιδια εδώ οτι η διαδικασια που έχει να κάνει με την μυικη αναπτυξη και την καλυτερευση και των κοιλιαων ειναι συνολικης ορμονικής αποκρισης.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Οι κοιλιακοι σου αν δεν ειναι ανεπτυγμένοι θα πρέπει να πάς στα 65-70 κιλά για να φαινονται. Προσωπικα δεν μ αρεσει ο αντρας να ειναι τοσο αδυνατος.... Γιατι γενικα δεν θα φαινεσαι ωραια. Αυτο σου εξηγούν και τα παιδια εδώ οτι η διαδικασια που έχει να κάνει με την μυικη αναπτυξη και την καλυτερευση και των κοιλιαων ειναι συνολικης ορμονικής αποκρισης.
Συνεπώς πρέπει να χάσω λίπος και να πάρω μυική μάζα με βάρη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Συνεπώς πρέπει να χάσω λίπος και να πάρω μυική μάζα με βάρη.

Υπάρχουν 2 τροποι να χάσεις βάρος.

Ο πρώτος τροπος ειναι ο μη αποδοτικος τον κάναμε ολοι οταν ειμασταν άσχετοι - μεναμε ολη μερα με ενα γευμα πηγαιναμε γυμναστηριο κάναμε μαλακιες και το βραδυ πιναμε ενα ποτηρι γάλα. Το νούμερο κατέβαινε μέν στη ζυγαριά αλλα κάναμε μια τρυπα στο νερό. Αποτελεσμα ηταν μολις μας βλέπανε να μας πετάνε αμφιλεγομενου τύπου σχολια "Έλιωσες..." , "Εμεινες μισος..." και άλλα.... τα οποια και έδειχναν ένα κακό αποτέλεσμα. Η πραγματικοτητα ηταν οτι επειδη κάναμε οτι νά ναι καταβολιζαμε μπολικη μυικη μάζα χάναμε απο οποιο σημειο γουσταρε ο οργανισμος randomly και έμενε και το λίπος. Το αποτελεσμα ηταν αυτο που σου ειπαν τα παιδια... το σκινυ φάτ. Δηλαδη να εισαι αδύνατος αλλα να έχεις και λλίπος. Ενω οι μυς σου ηταν πλεον συρρικνωμένοι.

Ο άλλος ο τροπος που ειναι και ο πιο αποδοτικος ειναι να χάσεις λίπος βελτιώνοντας την σωματική σου συσταση. Αν δεν αφησεις τον οργανισμο σου να κάνει οτι γουστάρει και τον οδηγησεις εσύ τοτε θα κάνει αυτο που θέλεις εσύ και οχι τυχαια.

Ο τροπος αυτος ειναι να κάνεις τη διατροφη που σου δωσε ο διατροφολογος (θεωρουμαι οτι ξέρει τι του γινεται κ εχει καταλαβει το στοχο σου) και παραλληλα να κάνεις προοδευτικη προπονηση με αντιστασεις ετσι ωστε απο τη μια να καις λιπος (μεσω της διατροφης) και απο την άλλη να αναγκάζεις τον οργανισμο σου μεσω του μυικου ερεθισματος που θα προκαλέσεις στο γυμναστηριο να ενεργοποιησει μηχανισμους αμυνας οπως ειναι η μυικη ανάπτυξη. Ουσιαστικα θα μεγαλωσει τους μυς για να ανταποκρινονται στις αυξανομενες ανάγκες. Αφου βεβαια λαμβανεις επαρκη πρωτεινη μέσω της τροφής.

Άν θές δωσε το προγραμμα μιας ημέρας να σου πω τη γνώμη μου εγώ ή καποιο αλλο παιδι - ψάχνομαστε ολοι με αυτά σε καθημερινη βάση.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Υπάρχουν 2 τροποι να χάσεις βάρος.

Ο πρώτος τροπος ειναι ο μη αποδοτικος τον κάναμε ολοι οταν ειμασταν άσχετοι - μεναμε ολη μερα με ενα γευμα πηγαιναμε γυμναστηριο κάναμε μαλακιες και το βραδυ πιναμε ενα ποτηρι γάλα. Το νούμερο κατέβαινε μέν στη ζυγαριά αλλα κάναμε μια τρυπα στο νερό. Αποτελεσμα ηταν μολις μας βλέπανε να μας πετάνε αμφιλεγομενου τύπου σχολια "Έλιωσες..." , "Εμεινες μισος..." και άλλα.... τα οποια και έδειχναν ένα κακό αποτέλεσμα. Η πραγματικοτητα ηταν οτι επειδη κάναμε οτι νά ναι καταβολιζαμε μπολικη μυικη μάζα χάναμε απο οποιο σημειο γουσταρε ο οργανισμος randomly και έμενε και το λίπος. Το αποτελεσμα ηταν αυτο που σου ειπαν τα παιδια... το σκινυ φάτ. Δηλαδη να εισαι αδύνατος αλλα να έχεις και λλίπος. Ενω οι μυς σου ηταν πλεον συρρικνωμένοι.

Ο άλλος ο τροπος που ειναι και ο πιο αποδοτικος ειναι να χάσεις λίπος βελτιώνοντας την σωματική σου συσταση. Αν δεν αφησεις τον οργανισμο σου να κάνει οτι γουστάρει και τον οδηγησεις εσύ τοτε θα κάνει αυτο που θέλεις εσύ και οχι τυχαια.

Ο τροπος αυτος ειναι να κάνεις τη διατροφη που σου δωσε ο διατροφολογος (θεωρουμαι οτι ξέρει τι του γινεται κ εχει καταλαβει το στοχο σου) και παραλληλα να κάνεις προοδευτικη προπονηση με αντιστασεις ετσι ωστε απο τη μια να καις λιπος (μεσω της διατροφης) και απο την άλλη να αναγκάζεις τον οργανισμο σου μεσω του μυικου ερεθισματος που θα προκαλέσεις στο γυμναστηριο να ενεργοποιησει μηχανισμους αμυνας οπως ειναι η μυικη ανάπτυξη. Ουσιαστικα θα μεγαλωσει τους μυς για να ανταποκρινονται στις αυξανομενες ανάγκες. Αφου βεβαια λαμβανεις επαρκη πρωτεινη μέσω της τροφής.

Άν θές δωσε το προγραμμα μιας ημέρας να σου πω τη γνώμη μου εγώ ή καποιο αλλο παιδι - ψάχνομαστε ολοι με αυτά σε καθημερινη βάση.
πρόγραμμα διατροφής μίας ημέρας:
πρωινό 1 αυγό βραστό και 3 φέτες γαλοπούλα.
δεκατιανό τοστ με γαλοπούλα και τυρί
μεσημεριανό κοτόπουλο ψητό, σαλάτα βραστή, 2 κ.σ. λάδι, 1 φέτα ψωμί.
απογευματινό 1 φρούτο
βραδινό μισή ποσότητα μεσημεριανού
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
4o geyma (και τελευταιο )

300γρ γιαουρτι 5% + 60γρ μήλο + 100μλ πρωτεινη (ασπράδι)

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΑΚΡΟΣ (ΗΜΕΡΑΣ)

2450 ΘΕΡΜΙΔΕΣ (ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ 2500)
170 ΠΡΩΤΕΙΝΗ
230 ΥΔΑΤΑΘΡΑΚΑΣ
78 ΛΙΠΑΡΑ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυριο θα έχει σκληρη προπόνηση. Περιμενω πως και πώς.
 

Συνημμένα

  • γιαουρτι.jpg
    γιαουρτι.jpg
    96.4 KB · Εμφανίσεις: 85

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
4o geyma (και τελευταιο )

300γρ γιαουρτι 5% + 60γρ μήλο + 100μλ πρωτεινη (ασπράδι)

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΑΚΡΟΣ (ΗΜΕΡΑΣ)

2450 ΘΕΡΜΙΔΕΣ (ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ 2500)
170 ΠΡΩΤΕΙΝΗ
230 ΥΔΑΤΑΘΡΑΚΑΣ
78 ΛΙΠΑΡΑ
ξεχασα να πω πως καθε μερα πινω, απο μονος μου ενα ροφημα με γευση απο ασπραδι που εχει55 γρ πρωτεινη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
ξεχασα να πω πως καθε μερα πινω, απο μονος μου ενα ροφημα με γευση απο ασπραδι που εχει55 γρ πρωτεινη.

Φαντασου ουτε καν στο έχει πει ο διατροφολογος.... αληθεια εχω περιεργεια στο διατροφολογο γιατι πηγες; δεν ρωταω ειρωνικα :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ντεβ σου φαίνεται οκ η διατροφή του που είπε ?
Εμένα μου φαίνεται κάπως
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top