Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Δεν θα χτυπάς όμως χ2 κάποιες μυϊκές ομάδες

Τις κτυπάς Δευτερα - Κυριακή.... Τετάρτη - Τριτη .... Παρασκευη - Πέμπτη.

Τέσπα πάω για το τελευταιο γεύμα γιαουρτάκι 100γρ με λιγο σιροπι αγαυης. Ελάχιστο 5γρ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τις κτυπάς Δευτερα - Κυριακή.... Τετάρτη - Τριτη .... Παρασκευη - Πέμπτη.

Τέσπα πάω για το τελευταιο γεύμα γιαουρτάκι 100γρ με λιγο σιροπι αγαυης. Ελάχιστο 5γρ
Αααα νόμιζα ότι θα το έκανες μέσα σε δύο εβδομάδες αυτό το πρόγραμμα

Αλλά δεν έχεις μέρα ξεκούρασης αν κάνεις 7 φορές την εβδομάδα .Καλύτερο το πρόγραμμα που είχες και σε αποτέλεσμα αλλά και σε χρόνο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Αααα νόμιζα ότι θα το έκανες μέσα σε δύο εβδομάδες αυτό το πρόγραμμα

Αλλά δεν έχεις μέρα ξεκούρασης αν κάνεις 7 φορές την εβδομάδα .Καλύτερο το πρόγραμμα που είχες και σε αποτέλεσμα αλλά και σε χρόνο

Εχεις μια μέρα ξεκούραση κάθε φορά. Ντάξει για πολυ βαριές προπονήσεις δεν ειναι μονο μια μέρα.... εγω πχ άφησα το μονοζυγο 4 ημέρες επανήλθα σημερα αρκετα βελτιωμένος.

Σημερινα ΜΑΚΡΟΣ

ΘΕΡΜΙΔΕΣ -> 2475

ΠΡΩΤΕΙΝΗ -> 191 γρ

ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑΣ -> 181 γρ

ΛΙΠΑΡΑ -> 100γρ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εχεις μια μέρα ξεκούραση κάθε φορά. Ντάξει για πολυ βαριές προπονήσεις δεν ειναι μονο μια μέρα.... εγω πχ άφησα το μονοζυγο 4 ημέρες επανήλθα σημερα αρκετα βελτιωμένος.

Σημερινα ΜΑΚΡΟΣ

ΘΕΡΜΙΔΕΣ -> 2475

ΠΡΩΤΕΙΝΗ -> 191 γρ

ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑΣ -> 181 γρ

ΛΙΠΑΡΑ -> 100γρ
Αααααα τώρα κατάλαβα τι θα κάνεις ....ρε προφανώς και θα μειώσεις την πρόοδο σου έτσι ! Δοκίμασε το και δες με τις φωτογραφίες μετά από κάποιες εβδομάδες

Νομίζω σε διάστημα 7 ημερών πρέπει να χτυπάς την κάθε μυϊκή ομάδα για υπερτροφία
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Από τον Ιούλιο το παλεύω μαζί της αλλά εδώ και λίγο καιρό την έχω στριμωξει περισσότερο. Το πρόβλημα είναι που δεν απαντάει σε μηνύματα και κλήσεις και μας γράφει και δεν νοιάζεται για τον χρόνο μας, που στην τελική χάρη της κάνουμε, και όταν θέλει κάτι το θέλει όταν το θέλει αυτή και όταν οχι μπορούμε εμείς. Πριν πχ χωρίς να με ρωτήσει μου λέει ότι θα έρθει στις 4.30 σπίτι μου για χορό επειδή δε νιώθει χαρούμενη. Εγώ τελειώνω 6 από την δουλειά και μετά θέλω να κάνω βάρη. Ξέρει ότι κάνω βάρη μετά την δουλειά. Προφανώς όμως περιμενει να αλλάξω το πρόγραμμα μου για να ικανοποιήσω το εγώ της. Να βοηθήσουμε ρε παιδιά αλλά όχι να παρατήσουμε τις δικές μας δουλειές για να κάνουμε άσκηση οπότε της την βαρεσει. Πρέπει να μάθει ότι και η άσκηση θέλει πρόγραμμα.

Αυτές τις ημέρες διοργανώνω ομάδα για ποδήλατο. Πιστεύω 1-2 ώρες 2-3 φορές την εβδομάδα είναι ότι πρέπει για αερόβια. Χαλαρά. Θα αγοράσω το spring challenge όταν το βγάλει και ανυπομονώ να το ξεκινήσω. Πιο πολύ μου αρέσει το πρόγραμμα που έχει 2-3 μέρες ΗΙΙΤ και 2 βάρη παρα αυτό με τις 4 μέρες βάρη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


1. 15-30 λεπτά intro. Μιλάμε για ασκήσεις που είναι τόσο απλές που τις βγάζει άνετα. Τις έχουμε κάνει ουκ ολίγες φορές και δεν είχε θέμα. Δεν την βάλαμε να κάνει box jumps για 30 λεπτά. Έλεος.
2. Τα 10χλμ μόνη της ήθελε και τα έκανε. Εγώ απλά πήγα για παρέα και καθίσαμε όσο ήθελε και σταματήσαμε και για να φάει. Εγώ πάω συχνά για 5χλμ και τις λέω να έρχεται μαζί μου αλλά δεν το κάνει και το κάνει οπότε της την βαρεσει να πάει για περπάτημα. Εμένα με ρώτησε αν ήθελα να κάνω 10χλμ εκείνη τη μέρα; Αυτή έκανε 10 εγώ όμως έκανα 16 τότε. Συν 1 ώρα βάρη. Να την βοηθήσουμε αλλά όχι και να μας καβαλάει από πάνω.
3. Την έχω ήδη βοηθήσει με την διατροφή. Και μου στέλνει μια μέρα φωτό με deep fried φαγητά και μου λέει δες τι μας κέρασε σήμερα το αφεντικό. Είχε την επιλογή να διαλέξει ότι ήθελε και διάλεξε τα τηγανητά. Τόσο καιρό της λέω τι να αποφεύγει και μου λέει ότι επειδή κέρασε πήρε το πιο ακριβό.
4. Καμιά σχέση, δεν την αντιμετωπίζουμε έτσι. Ελεος. Το αντίθετο μάλιστα την ενθαρρύνω πάρα πολύ και στο παραπάνω γεύμα πχ της είπα ότι την επόμενη φορά καλό είναι να διαλέξει κάτι πιο υγιεινό και ότι δεν βλάπτει να έχει ένα cheat meal την εβδομάδα. Δεν την ζοριζουμε όσο νομίζεις και προσωπικά της λέω να μην χάσει πάνω από 2-3 κιλά τον μήνα γιατι θα καταλήξει με χαλαρό δέρμα. Το πρόβλημα μας δεν είναι ότι δεν ασκείται αλλά ότι μας γράφει και δεν μπαίνει σε πρόγραμμα. Πχ τελευταία φορά που έκανε 15 λεπτά άσκηση ήταν η περασμένη Τρίτη. Από τότε την παρακαλάμε και μας γράφει. Την ρωτάμε ποτέ θέλει και δεν απαντάει. Σήμερα μου έστειλε μήνυμα και ουσιαστικά χωρίς να λάβει υπόψη και το δικό μου πρόγραμμα και διάθεση θέλει γυμναστική στις 4.30. Δε νομίζεις ότι πρέπει να σεβαστεί και τον δικό μας χρόνο που στην τελική το κάνουμε εθελοντικά;
Αν θές τη γνώμη μου πές της το 1-2 φορές και τέλος.... δεν εισαι υποχρεωμένη να την βελτιώσεις ειδικά αν δεν θέλει. Στο τέλος θα καταληξεις και παρεξηγημένη για αυτο στο λέω. Ο καθε ανθρωπος εχει τη δικη του κοσμο θεωρια και αν εχει γινει και συνηθεια ειναι πολυ δυσκολο να την αφήσει. Εχω παρεξηγηθει αρκετές φορές με γνωστούς κ φίλους. Επειδη απλα ήθελα να τους ξεστραβωσω λιγο σε κάποια θεματα που ειχαν μαύρα μεσανυχτα. Στο τέλος έγινα ο κακός. Δεν ειναι αποδοτικό. Άστην να ειναι οπως θέλει. Άστον τρελό στη τρέλα του.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παιδια εγω σημερα ειπα να το ριξω εξω,μια στο τοσο νομιζω επιτρεπεται,πηρα καλαμακια χοιρινα για μεσημεριανο πιστευω να μεινουν και για το βραδυ :D
Capture.JPG


Επισης η σημερινη γυμναστικη ηταν περπατημα/λιγα βαρακια ωμους,ανατασεις,καμψεις αυτα :D
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
IMG_20210324_144551.jpg


Πρωινό: 150 γρ βρώμη, 1 σκουπ πρωτεινη, λίγο παραπάνω από 0.5 lt γάλα πράσινο, 1 κουταλάκι του γλυκού ταχίνι με κακάο, μια μπανάνα, καρύδια
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
IMG_20210118_144046.jpg

Επειδή η σαλάτα αυτή δεν ταιριάζει με τα ρεβίθια, την χλαπακιαζω ώσπου να γίνουν...
IMG_20210126_142020.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αν και καθυστερημένα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, θα σας πω κι εγώ δύο λόγια για τη διατροφή που ακολουθώ αυτό τον καιρό.
Είμαι σε φάση recomposition ακόμη, οπότε κρατάω σχεδόν ισοθερμιδική διατροφή (30%C / 40% P / 30% F ). Δουλεύω πολύ με καθαρό φαγητό, ακόμη και στο cheating refeed, αυξάνοντας τις θερμίδες μου γύρω στο 20% από την συντήρησή μου, όλες να προέρχονται από υδατάνθρακα. Χοντρικά, είμαι στις 2500 kCal/ημέρα αν υπολογίσω και ότι καίω κατά μ.ο. 800 kCal με την προπόνηση καθημερινά.

Όσον αφορά το κόστος της διατροφής, είναι σχετικά υψηλό, λόγω των θαλασσινών.
Πολύ χοντρικά θα έλεγα ότι ξοδεύω γύρω στα 300 με 350 ευρώ το μήνα για τη διατροφή.
Προσπαθώ να έχω 3 φορές την εβδομάδα σολομό/γαρίδες, 3 φορές την εβδομάδα φιλέτο κοτόπουλο και 1 φορά την εβδομάδα άπαχο μοσχάρι. Τα παραπάνω πιάτα τα συνοδεύω με λαχανικά ή ζυμαρικά ολικής.
Από υδατάνθρακες καταναλώνω πολλά ζυμαρικά ολικής, δημητριακά ολικής, ψωμί ολικής, και μέλι.
Για σνακ μέσα στην ημέρα καταναλώνω αυγά, φρούτα και σοκολάτες πρωτεΐνης όταν έχω μεγάλη επιθυμία για γλυκό.
Τέλος, ζάχαρη δεν καταναλώνω σχεδόν ποτέ, ούτε καν στον καφέ μου.
Δεκτές οι παρατηρήσεις καθώς και οι ερωτήσεις για τη διατροφή μου. :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Αν και καθυστερημένα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, θα σας πω κι εγώ δύο λόγια για τη διατροφή που ακολουθώ αυτό τον καιρό.
Είμαι σε φάση recomposition ακόμη, οπότε κρατάω σχεδόν ισοθερμιδική διατροφή (30%C / 40% P / 30% F ). Δουλεύω πολύ με καθαρό φαγητό, ακόμη και στο cheating refeed, αυξάνοντας τις θερμίδες μου γύρω στο 20% από την συντήρησή μου, όλες να προέρχονται από υδατάνθρακα. Χοντρικά, είμαι στις 2500 kCal/ημέρα αν υπολογίσω και ότι καίω κατά μ.ο. 800 kCal με την προπόνηση καθημερινά.

Όσον αφορά το κόστος της διατροφής, είναι σχετικά υψηλό, λόγω των θαλασσινών.
Πολύ χοντρικά θα έλεγα ότι ξοδεύω γύρω στα 300 με 350 ευρώ το μήνα για τη διατροφή.
Προσπαθώ να έχω 3 φορές την εβδομάδα σολομό/γαρίδες, 3 φορές την εβδομάδα φιλέτο κοτόπουλο και 1 φορά την εβδομάδα άπαχο μοσχάρι. Τα παραπάνω πιάτα τα συνοδεύω με λαχανικά ή ζυμαρικά ολικής.
Από υδατάνθρακες καταναλώνω πολλά ζυμαρικά ολικής, δημητριακά ολικής, ψωμί ολικής, και μέλι.
Για σνακ μέσα στην ημέρα καταναλώνω αυγά, φρούτα και σοκολάτες πρωτεΐνης όταν έχω μεγάλη επιθυμία για γλυκό.
Τέλος, ζάχαρη δεν καταναλώνω σχεδόν ποτέ, ούτε καν στον καφέ μου.
Δεκτές οι παρατηρήσεις καθώς και οι ερωτήσεις για τη διατροφή μου. :)

Κοιτα εγω μακαρονια και ψωμι δεν θα προτεινα συχνά αλλα αν εσύ εισαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα τοτε οκ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγω πριν λιγο λυσαξα για σοκολατα και πηρα μια τομπλερον 35γρ αλλα για να μη πάει τελειως στράφι το γευμα προσθεσα και 100γρ γιαουρτάκι και ελάχιστο μέλι και εγινε σουπερ !
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Κοιτα εγω μακαρονια και ψωμι δεν θα προτεινα συχνά αλλα αν εσύ εισαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα τοτε οκ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγω πριν λιγο λυσαξα για σοκολατα και πηρα μια τομπλερον 35γρ αλλα για να μη πάει τελειως στράφι το γευμα προσθεσα και 100γρ γιαουρτάκι και ελάχιστο μέλι και εγινε σουπερ !
Το ψωμί, στην ουσία είναι πολύσπορο και μόνο για κανένα τοστ. Ψωμί με το φαγητό δεν τρώω ποτέ. Κι αυτό γιατί δε μου αρέσει, όχι για λόγους δίαιτας.
Επίσης τα ζυμαρικά είναι ο μόνος υδατάνθρακας που μου αρέσει, μαζί με την τηγανιτή πατάτα, οπότε κερδίζει. Ρύζι δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου, δε μου αρέσει.

Ωραίος συνδυασμός στο γεύμα σου, το απογείωσες! :clapping:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Το ψωμί, στην ουσία είναι πολύσπορο και μόνο για κανένα τοστ. Ψωμί με το φαγητό δεν τρώω ποτέ. Κι αυτό γιατί δε μου αρέσει, όχι για λόγους δίαιτας.
Επίσης τα ζυμαρικά είναι ο μόνος υδατάνθρακας που μου αρέσει, μαζί με την τηγανιτή πατάτα, οπότε κερδίζει. Ρύζι δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου, δε μου αρέσει.

Ωραίος συνδυασμός στο γεύμα σου, το απογείωσες! :clapping:

Ε ναι να βάλουμε κ λίγη πρωτεινη ακόμη κρατιέμαι δεν έχω κάνει σκληρό cheat ... Ευκολα έφτιαχνα ένα πρωινό με 300 γρ γιαουρτι και 200 σοκολάτα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
IMG_20210324_141041.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Αυριανή προπόνηση

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ
ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ
εξω στροφή Υπακάνθιος + ελάσσων στρογγυλός
έσω στροφή Υποπλάτιος
απαγωγές - πιέσεις ώμων μέσος , προσθιος δελτοειδης , τρικεφαλος , υπερακάνθιος.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) ONE LEG INCLINE PUSH UPS

4 σέτ των 12 , 12 , 12 , 12
Πρόοδος -> 2 περισσότερες επαναλήψεις.

2) ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ

4 σέτ των 12 με αλτήρες 10 κιλών σε κάθε χέρι.
Προοδος-> Νέα άσκηση.

ΩΜΟΙ - ΠΡΟΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ
3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

1ο σέτ 10 κιλά με 12 επαναληψεις πιο αργό τέμπο
2ο σέτ 12 κιλά με 12 επαναλήψεις δυνατό σέτ
3ο σέτ 13 κιλά .....
4ο σέτ 12 κιλά 12 επαναλήψεις
Προοδος -> Αύξηση κατα ένα κιλό.

ΩΜΟΙ ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ
4) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1ο σέτ 14 επαναληψεις 7 κιλά
2ο σετ 12 επαναληψεις 8.6 κιλά
3ο σέτ 12 επαναληψεις 8.6 κιλά (2,5+2,5+1,25+0,5 δισκάκια)
Προοδος -> 2 επαναληψεις παραπάνω στα 8.6.

5) ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ

1ο σέτ 15 επαν. με λάστιχο (18)
2ο 12 επαν. με 9.5 κιλά
3ο 12 επαν. με 8 κιλά
4ο σέτ 12 επαναληψεις με 8 κιλά
Προοδος -> 1 σέτ παραπάνω με 8 κιλά.

ΣΤΗΘΟΣ -> 8 σετ
ΩΜΟΙ -> 11 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 12 σετ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ποια μέρα σου αρέσει πιο πολύ ντεβιλ ,ποιες ασκήσεις σου αρέσουν ? :P
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Ποια μέρα σου αρέσει πιο πολύ ντεβιλ ,ποιες ασκήσεις σου αρέσουν ? :P

PUSH η αγαπημενη μου προπονηση.... μετά τα PULL .... FULL BODY ΕΙΝΑΙ ημέρα τουρλομπουκι. Αυριο θα πάω μεσημερι γηπεδο γιατι χθες που πηγα απογευμα σκαγανε τα πιτσιρικια κ μου ζαλιζανε τα κουάκερ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αλήθεια είναι ότι ναι είναι λίγο πολύ .....αλλά ο τύπος κάνει γύρο στις 2 ώρες γυμναστική ...

Δυνατός ο Χημικός ! Και με εξαιρετικά πιάτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top