Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ κάνω λίγες μέρες τώρα dips και βλέπω τρομερή διάφορα .Πρέπει όμως να μάθω καλή τεχνική γιατί χάνω εκεί
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Στο στήθος η στους τρικεφαλους θα εστιάσεις;
Στήθος θέλω ,εκεί χρειάζομαι μύες αλλά η τεχνική είναι κάπως περίεργη ,θα δω βίντεο σήμερα το βράδυ να δω πως γίνεται .Επίσης πρέπει να δω και πως στοχεύω στο στέρνο το στήθος


Τρικέφαλους δεν νομίζω να μεγαλώνουν άλλο 😢....αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος .Αυτά και οι κοιλιακοί είναι που δεν με απογοητεύουν ...τα άλλα θέλω δουλειά ακόμα 😝
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Στο στηθος στοχευεις οταν το γέρνεις ελαφρά μπροστα αλλα θέλει προσοχή στους ώμους.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Στο στηθος στοχευεις οταν το γέρνεις ελαφρά μπροστα αλλα θέλει προσοχή στους ώμους.
Ναι αυτό θέλω να μάθω γιατί διάβασα στα πεταχτά ότι προκαλείς άνετα πρόβλημα στην ώμο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ναι αυτό θέλω να μάθω γιατί διάβασα στα πεταχτά ότι προκαλείς άνετα πρόβλημα στην ώμο

Καλά προβλημα στους ώμους μπορεις να προκαλέσεις και με το μονόζυγο. Εσυ κάνεις σωστα το μονοζυγο ; στο λεω γιατι εγω σημερα ετσι οπως με ειδα σε ενα βιντεο... θα μειωσω τις επαναληψεις απο 4 στις 2. :P

Στις κλασσικές έλξεις. Θα κάνω περισσοτερες επαναληψεις στις neutral. Aναλογα με τη λαβή βάζεις στο παιχνιδι λιγοτερο ή περισσοτερο τον πλατυ ραχιαιο και αρα γινεται ευκολοτερο ή δυσκολοτερο αντίστοιχα. Πχ μια λαβη με ανοιγμα πιο πέρα απο τους ώμους ειναι πιο δυσκολη απο μια λαβη neutral.

Neutral βγάζω 7-8 επαναλήψεις σχετικά εύκολα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλά προβλημα στους ώμους μπορεις να προκαλέσεις και με το μονόζυγο. Εσυ κάνεις σωστα το μονοζυγο ; στο λεω γιατι εγω σημερα ετσι οπως με ειδα σε ενα βιντεο... θα μειωσω τις επαναληψεις απο 4 στις 2. :P

Στις κλασσικές έλξεις. Θα κάνω περισσοτερες επαναληψεις στις neutral. Aναλογα με τη λαβή βάζεις στο παιχνιδι λιγοτερο ή περισσοτερο τον πλατυ ραχιαιο και αρα γινεται ευκολοτερο ή δυσκολοτερο αντίστοιχα. Πχ μια λαβη με ανοιγμα πιο πέρα απο τους ώμους ειναι πιο δυσκολη απο μια λαβη neutral.

Neutral βγάζω 7-8 επαναλήψεις σχετικά εύκολα.
Χαχαχαχ ναι εκεί το μόνο που κάνω είναι, καθώς κρέμομαι φέρνω τους όμως κάτω και νομίζω το στήθος πάει ελάχιστα μπροστά .Αν έχεις δει σε κάνα βίντεο τίποτα άλλο δώσε μας τα φώτα σου ντεβ

Σε κανονικες έλξεις νταξ είμαι κομπλέ εκεί ,κάνω 3χ10 εκ των οποίων στα 2 τελευταια σετ βάζω +10 κιλά περίπου

Αυτό με το άνοιγμα που λες δεν ξέρω αν δουλεύει αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο ούτε καν 7 επαναλήψεις κάνω στο πρώτο σετ χαχαχ


Επίσης , παρατήρησα ότι ο καιρός παιδί σημαντικό παράγοντα στην απόφαση της γυμναστική (για εμένα τουλάχιστον) . Της μέρες που κάνει κρύο δύσκολα βγάζω τα σετ που πρέπει σε σχέση με όταν έχει ήλιο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Χαχαχαχ ναι εκεί το μόνο που κάνω είναι, καθώς κρέμομαι φέρνω τους όμως κάτω και νομίζω το στήθος πάει ελάχιστα μπροστά .Αν έχεις δει σε κάνα βίντεο τίποτα άλλο δώσε μας τα φώτα σου ντεβ

Σε κανονικες έλξεις νταξ είμαι κομπλέ εκεί ,κάνω 3χ10 εκ των οποίων στα 2 τελευταια σετ βάζω +10 κιλά περίπου

Αυτό με το άνοιγμα που λες δεν ξέρω αν δουλεύει αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο ούτε καν 7 επαναλήψεις κάνω στο πρώτο σετ χαχαχ


Επίσης , παρατήρησα ότι ο καιρός παιδί σημαντικό παράγοντα στην απόφαση της γυμναστική (για εμένα τουλάχιστον) . Της μέρες που κάνει κρύο δύσκολα βγάζω τα σετ που πρέπει σε σχέση με όταν έχει ήλιο


Διάβασε.

Οσο ανοιγεις τη λαβή τοσο περισσοτερο δουλευει ο πλατυς ραχιαιος και τοσο λιγοτερο τα χέρια για αυτο σου ειναι δύσκολο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ δεν ανεβάζω το πρωινο μου σήμερα γιατί θα φάω ban 🤐
Θα ακολουθήσω τακτική @SOx και θα λιώσω στην γυμναστική γιατί ξέφυγα χθες και σήμερα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Διάβασε.

Οσο ανοιγεις τη λαβή τοσο περισσοτερο δουλευει ο πλατυς ραχιαιος και τοσο λιγοτερο τα χέρια για αυτο σου ειναι δύσκολο.
Θα του δώσω μια δοκιμή και θα σου πω την καταστάση μου σε αυτό

Πάντως εγώ βάζω τα χέρια μου ευθεία με των ώμο και μετά πάω μια μισή παλάμη στην άκρη σε κάθε χέρι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν μου το ανοίγει αλλά είδα παρόμοιο άρθρο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γίνεται να αυξήσουμε μυϊκή μάζα και να κάψουμε λίπος χωρίς να κάνουμε bulk + cut? Πχ μέσω υψηλής πρόσληψης πρωτεινης και θερμιδικου ελλείμματος; Θέλω να χτίσω λίγη μυϊκή μάζα ακόμα αλλά χωρίς το bulk. Να κάνω cut και μετά να επιχειρήσω ξανά bulk και μετά άλλο ένα cut?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Θα του δώσω μια δοκιμή και θα σου πω την καταστάση μου σε αυτό

Πάντως εγώ βάζω τα χέρια μου ευθεία με των ώμο και μετά πάω μια μισή παλάμη στην άκρη σε κάθε χέρι

Βάλε κάμερα και τραβηξε βιντεο πως κάνεις τις έλξεις... μετα συγκρινε τη σταση του σωματος σου με τα βιντεο... συγκεκριμενα δές εδω... το δειχνει 100% καθαρά.


δες στο 04¨08
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν μου το ανοίγει αλλά είδα παρόμοιο άρθρο


δεν ξερω γιατι δεν στο ανοιγει βάλε στο γκουκλ mastering pull ups schwarzenegger
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γίνεται να αυξήσουμε μυϊκή μάζα και να κάψουμε λίπος χωρίς να κάνουμε bulk + cut? Πχ μέσω υψηλής πρόσληψης πρωτεινης και θερμιδικου ελλείμματος; Θέλω να χτίσω λίγη μυϊκή μάζα ακόμα αλλά χωρίς το bulk. Να κάνω cut και μετά να επιχειρήσω ξανά bulk και μετά άλλο ένα cut?

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Οκ. Αν θέλετε να δειτε μια και καλή πως γινεται το body recomp δειτε τον Phil strife στο βιντεο που έβαλα πριν και τον Jeremy Ethier.... αλλα προτιμω Phill τα λεει πιο πιασάρικα και γελάς κιολας !!! Δειτε το βιντεο ολο... ειναι μιση ώρα αλλα αξιζει το κοπο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Μετα απο αυτο θα κατσω κατω να γραψω αναλυτικα εβδομαδιαιο προγραμμα ....σως κερδισω και χρονο ετσι απ την γυμναστικη . Εγω συνηθως κανω γυρο στα 20-25 σετ ανα εβδομαδα ...αυτος λεει για καπου στα 10 ....αλλα εγω ομως δεν εχω τοση δυσκολια στις ασκησεις οποτε καλα κανω που τα κραταω εκει ε?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

με τρομξε στην αρχη ο τυπος αλλα ευτυχως μας εδωσε την απαντηση στο τελος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

με τρομξε στην αρχη ο τυπος αλλα ευτυχως μας εδωσε την απαντηση στο τελος

Αυτο να το δουν κάποιοι που το καλοκαιρι μας έλεγαν εδω μέσα " Δεν σηκωνεις 200 κιλα στις άρσεις εισαι αρχάριος" βεβαια βαζω στοιχημα οτι αυτοι που το έλεγαν αυτο δεν σηκωναν ουτε 100. Γιατι οταν τους προκάλεσα να μας δειξουν αυτα που σηκωνουν εξαφανίστηκαν.

Ολες αυτες οι ασκησεις μπορει να σε κοψουν στα 2 οπως έγινε και με το ψώνιο που επιχειρησε 485λιβρες απο 400 που έκανε στον πάγκο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτο να το δουν κάποιοι που το καλοκαιρι μας έλεγαν εδω μέσα " Δεν σηκωνεις 200 κιλα στις άρσεις εισαι αρχάριος" βεβαια βαζω στοιχημα οτι αυτοι που το έλεγαν αυτο δεν σηκωναν ουτε 100. Γιατι οταν τους προκάλεσα να μας δειξουν αυτα που σηκωνουν εξαφανίστηκαν.

Ολες αυτες οι ασκησεις μπορει να σε κοψουν στα 2 οπως έγινε και με το ψώνιο που επιχειρησε 485λιβρες απο 400 που έκανε στον πάγκο.
αχααχαχ με κανεις και θελω να γυρισω να διαβαζω τα παλια ποστ :P

STEROIDS=Εμφανιση .....οχι ευχαρηστω παιδια δεν θελω να εχω τοσο ογκο οσο οι influencers


@Devil τον jeremy πως τον κρινεις ? Νομιζω πανω κατω το ιδιο σωματοτυπο με αυτον εχω αλλα δεν εχω δει τις μετρησεις του
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
αχααχαχ με κανεις και θελω να γυρισω να διαβαζω τα παλια ποστ :P

STEROIDS=Εμφανιση .....οχι ευχαρηστω παιδια δεν θελω να εχω τοσο ογκο οσο οι influencers


@Devil τον jeremy πως τον κρινεις ? Νομιζω πανω κατω το ιδιο σωματοτυπο με αυτον εχω αλλα δεν εχω δει τις μετρησεις του

Ο Athlean ειναι πολύ καλός.... ειναι φυσικοθεραπευτης και ξέρει πως δουλευει το σώμα. Τωρα ολοι οι άσχετοι με τα αναβολικα που έχουν γεμισει τα γυμναστηρια ειναι παραδειγματα προς αποφυγη. Καραγκιοζηδες οι περισσοτεροι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top