Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Καρδιο σήμερα
 

Συνημμένα

  • IMG_20210411_023151.jpg
    IMG_20210411_023151.jpg
    10.8 MB · Εμφανίσεις: 134

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
IMG_20210411_163430.jpg


Αμα έχεις κήπο ,Τσάκα Τσάκα γίνεται η σαλάτα
Σαλάτα μαρούλι με λιανοσπορο ....χάλασα το οπτικό look γιατί το ανακατεψα και μετά σκέφτηκα να βγάλω φωτό
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Προτείνω το wild souls κορίτσια, κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά γλιτώνετε πρόσθετη ζάχαρη, φοινικέλαιο κτλ

έχει και πολλή μεγάλη ποικιλία


Εμένα το αγαπημένο μου είναι το φουντουκοβουτυρο με κακάο και μια στο τόσο το αλείφω σε ρυζογκοφρετα σαν σνακ.
Το πουλανε τα σουπερ μαρκετ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το έχω κάνει χρυσό το wild souls, αξίζει πολύ.
7 ευρώ συν 1,30 αντικαταβολή συν 3,50 κούριερ, συνολο 12 ευρώ για το βουτυρο? Πολλά βρε κορίτσια!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έχεις food processor/blender/μηχανή του κιμα? Αν ναι, αγόρασε αμυγδαλα ή φυστίκια, ψησε τα στον φούρνο και αλεσε τα. Πολύ πιο οικονομικό και ξέρεις και τι βάζεις μέσα.
Αν δεν σου βγει καλό στην υφη προτείνω να πάρεις μηχανή του κιμά, έστω και χειροκίνητη (μεταλλική όμως).
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το πουλανε τα σουπερ μαρκετ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


7 ευρώ συν 1,30 αντικαταβολή συν 3,50 κούριερ, συνολο 12 ευρώ για το βουτυρο? Πολλά βρε κορίτσια!
εγώ τα παίρνω κατευθείαν από το μαγαζί οπότε δεν έχω τα επιπλέον έξοδα, είμαι και μόνη μου οπότε το ένα βάζο δεν τελειώνει γρήγορα
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Για τα γαλακτομικά γενικά ποια η γνώμη σας ;

Γενικά λένε ότι τα κατσικίσια είναι καλύτερα από πολλές απόψεις αλλά αν ρίξουμε μια ματιά στους διαιτολόγους και στις προτάσεις τους για διατροφή όλοι λένε ''τυρί χαμηλών λιπαρών'' , δηλαδή καταλαβαίνω κάτι τύπου milner ή κότατζ ; Δεν έχω δει και κάνα κατσικίσιο να είναι χαμηλών λιπαρών .
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
εγώ τα παίρνω κατευθείαν από το μαγαζί οπότε δεν έχω τα επιπλέον έξοδα, είμαι και μόνη μου οπότε το ένα βάζο δεν τελειώνει γρήγορα
Και γώ το ίδιο, μου κρατάει αρκετούς μήνες. Δεν τα αλλάζω με τίποτα και συνήθως παίρνω 2-3 διαφορετικά για ποικιλία


7 ευρώ συν 1,30 αντικαταβολή συν 3,50 κούριερ, συνολο 12 ευρώ για το βουτυρο? Πολλά βρε κορίτσια!

Τα αγοράζω στην καθαρή τιμή τους από το μαγαζί. Αν μένεις μακριά σε συμφέρει όποτε και όταν τύχει να κατέβεις κέντρο να πάρεις 3-4 βαζάκια μαζεμένα για να μην πηγαινοέρχεσαι.
(Όλα αυτά, αν μένεις Αθήνα)
Πάντως αξίζει γιατί είναι ο,τι καλύτερο μπορείς να βρεις έξω και 100% αλεσμένος ξηρός καρπός. Γλιτώνεις όλη την ταλαιπωρία με το να φτιάχνεις μόνη(με μωρά δε νομίζω να έχεις το χρόνο και την όρεξη να κανεις σπιτικά μέχρι και τα βούτυρα ξηρών καρπών, άσε που δύσκολα να το πετύχεις πολύ καλό).
Πάντως εχε κατά νου πως σαν γεύση δεν μοιάζουν με του εμπορίου. Ακριβώς γιατί δεν έχουν ζάχαρη και τόσα άλλα πρόσθετα συστατικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το πουλανε τα σουπερ μαρκετ?
Όχι, δεν υπάρχουν στα σουπερ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Πρωινο αυριο στη δουλειά...
 

Συνημμένα

  • IMG_20210411_102418.jpg
    IMG_20210411_102418.jpg
    864 KB · Εμφανίσεις: 121

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για τα γαλακτομικά γενικά ποια η γνώμη σας ;

Γενικά λένε ότι τα κατσικίσια είναι καλύτερα από πολλές απόψεις αλλά αν ρίξουμε μια ματιά στους διαιτολόγους και στις προτάσεις τους για διατροφή όλοι λένε ''τυρί χαμηλών λιπαρών'' , δηλαδή καταλαβαίνω κάτι τύπου milner ή κότατζ ; Δεν έχω δει και κάνα κατσικίσιο να είναι χαμηλών λιπαρών .
το ανθοτυρο πιστευω δεν εχω ψαξει αναλογιες λιπους αναμεσα στα τυρια.Πιο λαιτ ας πουμε
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μεταπροπονητικό γεύμα, έπειτα από Leg Day. Κοτόπουλο με βραστά λαχανικά και μπρόκολο --> 909 kCal ( 39.6 g C / 135 g P / 18.7 g F)

Άντε, κι ένα ποτήρι Coke Zero. :laugh:
 

Συνημμένα

  • 11.04.2021.jpeg
    11.04.2021.jpeg
    636.9 KB · Εμφανίσεις: 118

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Η δικη μου εκτελεση ειχε τα εξης

80γρ κουάκερ
25γρ ταχινι
110γρ αυγα (2 αυγά)
100γρ μπανανα (αλεσμενη στο μπλέντερ)
100μλ νερό

και το έριξα στο αντικολλητικο... βγηκε πολυ νοστιμο αν ειχα κ λιγο σιροπάκι θα ητανε τέλειο. Για αυριο

Θα το συνδυάσω με μια μπάρα πρωτεινης.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η δικη μου εκτελεση ειχε τα εξης

80γρ κουάκερ
25γρ ταχινι
110γρ αυγα (2 αυγά)
100γρ μπανανα (αλεσμενη στο μπλέντερ)
100μλ νερό

και το έριξα στο αντικολλητικο... βγηκε πολυ νοστιμο αν ειχα κ λιγο σιροπάκι θα ητανε τέλειο. Για αυριο

Θα το συνδυάσω με μια μπάρα πρωτεινης.
Ολα στο μιξ για να φτιάξεις μίγμα και μετά τηγάνι?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Ολα στο μιξ για να φτιάξεις μίγμα και μετά τηγάνι?

Ναι για να τα έχω έτοιμα για αύριο. Μεσημερι παιζει να πάω για προπονηση.... μου διορθωσε κάτι πραγματάκια ο Κοουτς τα οποια αγνοουσα και θέλω να τα δοκιμάσω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι για να τα έχω έτοιμα για αύριο. Μεσημερι παιζει να πάω για προπονηση.... μου διορθωσε κάτι πραγματάκια ο Κοουτς τα οποια αγνοουσα και θέλω να τα δοκιμάσω.
Γιατί όχι γάλα αντί για νερό ?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Για τα γαλακτομικά γενικά ποια η γνώμη σας ;

Γενικά λένε ότι τα κατσικίσια είναι καλύτερα από πολλές απόψεις αλλά αν ρίξουμε μια ματιά στους διαιτολόγους και στις προτάσεις τους για διατροφή όλοι λένε ''τυρί χαμηλών λιπαρών'' , δηλαδή καταλαβαίνω κάτι τύπου milner ή κότατζ ; Δεν έχω δει και κάνα κατσικίσιο να είναι χαμηλών λιπαρών .

Η γνώμη μου καλύπτεται από αυτό εδώ:

https://www.fnl-guide.com/gr/el/health-and-leisure/iealti-12102016/
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ναι για να τα έχω έτοιμα για αύριο. Μεσημερι παιζει να πάω για προπονηση.... μου διορθωσε κάτι πραγματάκια ο Κοουτς τα οποια αγνοουσα και θέλω να τα δοκιμάσω.
Προσελαβες προπονητή τελικά? Γενικά τι σου λέει. Δεν εννοώ να μας πεις τις οδηγίες προφανώς αλλιώς θα τα βάζαμε μαζί τα λεφτά😝. Εννοώ σε συμβουλεύει και για άσκηση και για διατροφή, έχεις μάθει κάτι σημαντικό που αγνωουσες στο παρελθόν?
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Το πουλανε τα σουπερ μαρκετ?
Γενικά σε ό,τι έχει να κάνει με φυστικοβούτυρο, ταχίνι, αμυγδαλοβούτυρο κτλ στην περιοχή μου βγαίνουν και από τοπικούς παραγωγούς βιολογικά και μπορείς να τα βρεις σε μικρά σούπερ μάρκετ κατά καιρούς, δεν ξέρω αν γίνεται και στην υπόλοιπη επαρχία.
Στα αστικά κέντρα λογικά υπάρχουν χωρις ζάχαρη, φοινικέλαιο κτλ σε όλα τα συμπληρωματάδικα. Απλά πήγαινε στο πιο κοντινό του σπιτιού σου, δεν χρειάζεται το προϊόν να είναι συγκεκριμένη μάρκα. Απλά να μην είναι από αλυσίδα σούπερ μάρκετ γιατί τότε υγιεινό δεν θα είναι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top