Fitness Thread!

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Back to the topic :
Πρωινο:
classic acai bowl με
γρανολα
berries
ανανα
goji berry
+ φυστικοβουτυρο
Στη φωτο δε φαινεται τιποτα απο αυτα γιατι ειναι μεσα στο μιξ αλλα anyways :p

CF1E7AD5-4F86-4BAB-9352-CCD3117B94C8.jpeg


Plus σήμερα εχει HIIT.
Σας βάζω το πρόγραμμα αλλά και δείτε και το κανάλι γενικότερα .
Δεν ξέρω αν την ξέρετε, εγώ την ανακάλυψα με τη καραντίνα οταν εκλεισαν τα γυμναστήρια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Χθεσινό πρόγραμμα γυμναστικής:

- Ένα 10λεπτο full-body cardio πρόγραμμα, το Agility Blitz απ' το Fiton με 3κιλα βαράκια στις λίγες ασκήσεις που ήθελαν.
- Ασκήσεις για τα πόδια με resistance bands (side-lying band clams, lying leg raises και μία που είναι σαν το leg raise αλλά με το πέλμα πλάγια ώστε να πιάνει προσαγωγό. Τα clams 2x20 και τα άλλα από 2 σετ των 12).
- Glute bridges (2x20) με 12 κιλά βάρος (την επόμενη φορά θα το αυξήσω) και lunges με δύο 3κιλα βαράκια (2x14).
- Ab wheel 2 σετ μέχρι τελικής πτώσης, κάπου στη 10η επανάληψη τα' παιζα λόγω αγύμναστων ώμων - πλάτης,
- Weighted side plank μέχρι τελικής πτώσης (aka 20" γιατί είμαι ντολμάς, στο κανονικό πλανκ κάνω ένα σεβαστό δίλεπτο)
- Double leg lifts (2x12)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Σήμερα είναι η κατάλληλη μέρα για προπονηση .... Εχω να κάνω από τη Παρασκευή αλλά νιώθω φουλ ξεκούραστος.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πόδια και γλουτούς χθες. 4 circuits, 2 ασκήσεις, 2 φορές επανάληψη το κάθε circuit (4x2x2).
Επειδή είχα ενέργεια μετά έκανα και 16 λεπτά total body ΗΙΙΤ. 3x3x2
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
IMG_20210413_174347.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Μετα την γυμναστική.....πριν την γυμναστική (2-3 ώρες πριν) είχα φάει κοτόπουλου με χωριάτικη σαλάτα


Αν είδα φάει αυτό για πρωινό στην δουλειά δεν θα άντεχα σίγουρα 😝

Έκανα προπονηση πριν λιγο ... συνολικος χρονος 1 ωρα (μαζι με τα διαλειματα). Νιωθω στηθος ωμους κ χέρια σαν πουλάκι !!! Και βεβαια πιασμένος. Αλλα το καλο το πιάσιμο οχι του τραυματισμου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έκανα προπονηση πριν λιγο ... συνολικος χρονος 1 ωρα (μαζι με τα διαλειματα). Νιωθω στηθος ωμους κ χέρια σαν πουλάκι !!! Και βεβαια πιασμένος. Αλλα το καλο το πιάσιμο οχι του τραυματισμου.
ΧΑΧΑΧΑ ανταλλγη χρονου καναμε . Εμενα συνηθως μου περνει η καθε μερα 1 με 1:15 ωρες .Σημερα ηταν λιγο πολυ φορτομενο το προγραμμα και εβγαλα την γυμναστικη σε 45 λεπτα.....15 λεπτα μεσος ορος παει χαμενος στο κινητο τις υπολειπες μερες για αυτο αργο τοσο ...το καταλαβα σημερα αχαχ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ ανταλλγη χρονου καναμε . Εμενα συνηθως μου περνει η καθε μερα 1 με 1:15 ωρες .Σημερα ηταν λιγο πολυ φορτομενο το προγραμμα και εβγαλα την γυμναστικη σε 45 λεπτα.....15 λεπτα μεσος ορος παει χαμενος στο κινητο τις υπολειπες μερες για αυτο αργο τοσο ...το καταλαβα σημερα αχαχ

To κινητο το εχω για να τραβηξω κανα βιντεο την εκτέλεση αν δεν ειμαι σιγουρος να την δούμε μετά ... και για χρονόμετρο. Μη χαζολογάς οταν κανεις προπονηση γιατι χάνεις το τέμπο. Απο εδω στο εξης καμια προπονηση δεν θα ξεπερνά την 1 ώρα μαζι με το διαλειμα.... αντε κ κανα 10λεπτο το ζεσταμα ειναι πολυ φιλε 1,5 ωρα κ 2 που κάνουν κάποιοι. Ειναι υπερ προπονηση. Δε χρειάζεται.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
To κινητο το εχω για να τραβηξω κανα βιντεο την εκτέλεση αν δεν ειμαι σιγουρος να την δούμε μετά ... και για χρονόμετρο. Μη χαζολογάς οταν κανεις προπονηση γιατι χάνεις το τέμπο. Απο εδω στο εξης καμια προπονηση δεν θα ξεπερνά την 1 ώρα μαζι με το διαλειμα.... αντε κ κανα 10λεπτο το ζεσταμα ειναι πολυ φιλε 1,5 ωρα κ 2 που κάνουν κάποιοι. Ειναι υπερ προπονηση. Δε χρειάζεται.
Μονο για μουσικη θα το εχω ....ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσο χρονο θα μου παρει .Η χρονος της ζωης ειναι πολυτιμος :P
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι κάνετε ανάμεσα σε cheat day και cheat meal?
Εγώ κάνω cheat meals και θεωρώ πως είναι πιο σωστά για εμένα.
Τι προτιμάτε και τι δουλεύει για εσάς;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν νιώθω καλά με τα cheat days δοκιμασα παλαιότερα και πλεόν περιορίζω σε ενα μόνο γεύμα και πάλι δεν τρώω απεριόριστα, αλλα θα ειναι high carb σίγουρα
Νομιζω πως με σωζει το οτι ω ναι ΔΕΝ μου αρεσουν οι τηγανητες πατατες 😋
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
ο @SOx κανει ωραιο cheat day ....τρωει περισσοτερο αλλα ποιοτικα
Σωστά, αυτό κάνω. Από το Μάρτη βέβαια μέχρι και τον Αύγουστο. Το χειμώνα όλο και κάτι τρώω απέξω και σε τεράστια ποσότητα, αλλά όχι τόσο συχνά. 2-3 φορές το μήνα.

ON Topic : Σήμερα πάμε για ένα δυνατό Pull day (Πλάτη, δικέφαλα, Abs). Αν έχω χρόνο, ίσως ποστάρω και το πρόγραμμα μου αργότερα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
στα leg day τα εχεις αφησει μονο τους ?
Nαι, ακολουθώ τη ρουτίνα P/P/L 2 φορές την εβδομάδα και την έβδομη day-off. Μέσα στο Μαϊο που ξεκινάω το αερόβιό μου, ίσως να αλλάξω τη ρουτίνα σε U/L για να μπορώ να χτυπάω και καλές αερόβιες στα κενά. Το 2019 με P/P/L 6 στα 7 και 3 φορές HIIT την εβδομάδα για 5 μήνες μου βγήκε η πίστη. Άξιζε όμως η προσπάθεια και δεν έβγαλα ούτε έναν τραυματισμό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
εξαρτάται ποσο cheat είναι αυτό το cheat πχ εγώ αν φτιάξω μακαρόνια με κιμά κ τυρί Μίλνερ τρίμενο από πανω μπορώ να φάω κ 2 δόσεις γιατί αν εξαιρέσεις τα μακαρόνια δεν υπάρχει κάτι άλλο κακό σε αυτό ενώ πχ το πιτογυρο κ η πίτσα είναι σαβουρες εντελώς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Nαι, ακολουθώ τη ρουτίνα P/P/L 2 φορές την εβδομάδα και την έβδομη day-off. Μέσα στο Μαϊο που ξεκινάω το αερόβιό μου, ίσως να αλλάξω τη ρουτίνα σε U/L για να μπορώ να χτυπάω και καλές αερόβιες στα κενά. Το 2019 με P/P/L 6 στα 7 και 3 φορές HIIT την εβδομάδα για 5 μήνες μου βγήκε η πίστη. Άξιζε όμως η προσπάθεια και δεν έβγαλα ούτε έναν τραυματισμό.
οι κοιλιακοι ομως δεν ειναι στα legs ? ή οπου θες βαζεις αυτην την ομαδα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

πχ το πιτογυρο κ η πίτσα είναι σαβουρες εντελώς.
σπιτικο φτιαξε ρε και φαε θες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top