Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
IMG_20210413_231248.jpg

IMG_20210413_231431.jpg



Πρωινο κιυακεροπιτα με μια μπάρα πρωτεινης


Τα σπάει... Καλυτερο κ από πανκεικ κ αμα είχα κ σιρόπι;;;; πςςςςς

IMG_20210413_232018.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
View attachment 79390
View attachment 79391


Πρωινο κιυακεροπιτα με μια μπάρα πρωτεινης


Τα σπάει... Καλυτερο κ από πανκεικ κ αμα είχα κ σιρόπι;;;; πςςςςς

View attachment 79392

10% έκπτωση με τον κωδικό PHIL :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.

10% έκπτωση με τον κωδικό PHIL :P

Θέλω να τις πάρω αυτες τωρα που θα πληρωθω .... να τις δοκιμάσω.

Υλικα για την κουακεροπιτα

8γρ ελαιολαδο
5γρ ζαχαρη καρυδας
75γρ κουακερ
25γρ ταχινι
100γρ μπανανα
200γρ ασπράδι σε παστεριωμενη μορφη

+ 1 μπαρα πρωτεινης 50γρ

θερμιδες 193
πρωτεινη 16
υδατανθρακας 11
λιπαρα 9

ΜΑΚΡΟΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ

θερμιδες 857
πρωτεινη 52
υδατανθρακας 93
ΛΙΠΑΡΑ 33
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θέλω να τις πάρω αυτες τωρα που θα πληρωθω .... να τις δοκιμάσω.

Υλικα για την κουακεροπιτα

8γρ ελαιολαδο
5γρ ζαχαρη καρυδας
75γρ κουακερ
25γρ ταχινι
100γρ μπανανα
200γρ ασπράδι σε παστεριωμενη μορφη

+ 1 μπαρα πρωτεινης 50γρ

θερμιδες 193
πρωτεινη 16
υδατανθρακας 11
λιπαρα 9

ΜΑΚΡΟΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ

θερμιδες 857
πρωτεινη 52
υδατανθρακας 93
ΛΙΠΑΡΑ 33
Αν προσέξεις ,το 1 κομμάτι είναι πιο ακριβό σε σχέση με το κουτί !
Αν πάρεις νομίζω σε συμφέρει το κουτί (μακροπρόθεσμα) ...βάλε και κάνα κωδικό και κομπλέ 😝
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Αν προσέξεις ,το 1 κομμάτι είναι πιο ακριβό σε σχέση με το κουτί !
Αν πάρεις νομίζω σε συμφέρει το κουτί (μακροπρόθεσμα) ...βάλε και κάνα κωδικό και κομπλέ 😝

Ε ναι αμα τρως μέρα παρα μέρα σε βγάζει 1 μήνα. Το κακο με μενα ειναι οτι καμια φορά μου τα σκάει η πεινα ειδικα μετα τον απογευματινο υπνο κ θελω κάτι γλυκο οποτε χλαπακωνω επιτοπου μια.... ανοιγω το ντουλάπι και την αρπάζω. Ενω εχω ηδη φάει 1 το πρωι !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε ναι αμα τρως μέρα παρα μέρα σε βγάζει 1 μήνα. Το κακο με μενα ειναι οτι καμια φορά μου τα σκάει η πεινα ειδικα μετα τον απογευματινο υπνο κ θελω κάτι γλυκο οποτε χλαπακωνω επιτοπου μια.... ανοιγω το ντουλάπι και την αρπάζω. Ενω εχω ηδη φάει 1 το πρωι !
Ανέβασε μια τα συστατικά που γράφουν από πίσω,τα μάκρος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Τις πεταξα τις συσκευασίες κ δεν έχω άλλη...

383 θ
33 π
22 υ
18 λ

Στα 100γρ
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλα αυτο το ξεραμε, γιατι αλλωστε ο μεσος Ελληναρας ειναι συνεχως εξω με το 6;
Για σωματικη ασκηση.
Και ως γνωστον τον διακατεχει ενα πνευμα «καλυτερα το προλαμβανειν παρα το θεραπευειν»
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Χθες χαμηλωσα λίγο τα κιλά στις εκτάσεις Ωμων γιατί ένιωθα προχθες μια κουραση στον δελτοειδη δεξιά πραγμα που βοήθησε αρκετά να βγάλω χθες την προπονηση χωρίς κάποια ενόχληση και με το πρηξιμο που τελικά κατάφερα....

Άλλωστε ο δελτοειδης έφαγε αρκετή ένταση στην πρωτη άσκηση των καμψεων η οποία είναι πολυαρθρικη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλα αυτο το ξεραμε, γιατι αλλωστε ο μεσος Ελληναρας ειναι συνεχως εξω με το 6;
Για σωματικη ασκηση.
Και ως γνωστον τον διακατεχει ενα πνευμα «καλυτερα το προλαμβανειν παρα το θεραπευειν»
Παναγία μου όλοι αθλούνται 😝
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χθες χαμηλωσα λίγο τα κιλά στις εκτάσεις Ωμων γιατί ένιωθα προχθες μια κουραση στον δελτοειδη δεξιά πραγμα που βοήθησε αρκετά να βγάλω χθες την προπονηση χωρίς κάποια ενόχληση και με το πρηξιμο που τελικά κατάφερα....

Άλλωστε ο δελτοειδης έφαγε αρκετή ένταση στην πρωτη άσκηση των καμψεων η οποία είναι πολυαρθρικη.
Εγώ τα ανέβασα ,από εκεί που έκανα 6κγ ,τελικά πήρα 2 εξάδες νερά (9κγ) σε κάθε χέρι και βγάζω το τελευταίο σετ με 5 επαναλήψεις μόνο ,θα έχω προοδο αν πάω στα 10
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Παναγία μου όλοι αθλούνται 😝
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ τα ανέβασα ,από εκεί που έκανα 6κγ ,τελικά πήρα 2 εξάδες νερά (9κγ) σε κάθε χέρι και βγάζω το τελευταίο σετ με 5 επαναλήψεις μόνο ,θα έχω προοδο αν πάω στα 10

Σε ποια άσκηση αυτό ;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
United Colors of Benetton σήμερα το ταπεράκι μου. :P
558 kCal-> 27.2 g C/79.7 g P/11.3 g F
 

Συνημμένα

  • 14.4.2021.jpeg
    14.4.2021.jpeg
    667.2 KB · Εμφανίσεις: 120

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Είμαι έξω για δουλειές σήμερα κ αφου δε πήρα ταπεράκι....

Το λιγότερο επεξεργασμένο φαγητό στο σκλαβενιτη έχει μέσα ένα τόνο λάδι!!! Εννοείται δεν θα το φάω όλο αυτό.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210414_033206.jpg
    IMG_20210414_033206.jpg
    5.5 MB · Εμφανίσεις: 122

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αναφερομουν γενικα στη σωστη διατροφη και οχι σε κατι ειδικο.
Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα υγειας που να καθιστα επιτακτική αναγκη να τρως συνεχεια ψωμιλα, πιτσες και πιτογυρα.
Και δυστυχως πολυς κοσμος τρεφεται ετσι και μαλιστα σε καθημερινη βαση.
Δεν ειναι λογω ιατρικου προβληματος αλλα λογω ευχαριστησης/λαιμαργιας/συνηθειας κ.ο.κ
Δεν νομιζω να ανέφερα πουθενα να τρωνε ολοι lean protein και νεροβραστα λαχανικα.
(αν και θα ηταν το optimal :p )
Νομίζω το οτι τον πρωτο λογο εχει ο γιατρος εξυπακουεται και χωρις καποιος να εχει ιατρικο προβλημα.
Σιγουρα θα ξερει καλυτερα απο εμενα στο πως λειτουργει ενας οργανισμος.
Ωστοτο το ζητημα ειναι πως αυτα που αναφερω ειναι αυτονοητα και δεν χρειαζεται καν να φτασουμε σε γιατρο.

Εγω τουλαχιστον αυτο πιστευω , πως δεν πρεπει να ρωτησω γιατρο για το αν θα τρωω πιτογυρα , πιτσες και πανκεικς μαρμελαδαα για πρωινο σε καθημερινη βαση.
I hope I am not wrong.
δεν αναφερθηκα στα πιτογυρα και κανενας γιατρος δε σου λεει να τρως πιτογυρα και κοκα κολες.
Αναφερθηκα σε προβληματα αλλα που σε καποιους δεν μπορουν να φανε σπορια ας πουμε τσια ή αυτα που βαζετε εσεις τα ολικης γιατι ενοχλουν και δυσχεραινουν την παθηση.Ηξερα μια κοπελα ειχε αυτοανοσο στο εντερο αυτη λοιπον ετρωγε συγκεκριμενα τροφιμα και μονο αυτα γιατι τα υπολοιπα ειδικα αυτα με τα πολυσπορα της δυσχεραιναν την κατασταση της.
Επισης καποιος που εχει προβλημα με τη χολη του,υπηρξα τετοια ασθενης δεν θελει καθολου σπορια πχ και με το στομαχι επισης αλλη ειδικη διατροφη εκει οταν επρεπε να την κανω.
Σε τετοιες περιπτωσεις αναφερθηκα.
Και προφανως υπαρχουν και τοσες αλλες περιπτωσεις πχ μια κυρια διπλα μου δεν ετρωγε καθολου χορτα γιατι την επιανε κολικος,θελω να πω μην εισαι τοσο απολυτη ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ή τη διατροφη την υγιεινη,ειναι υγιεινη ναι συμφωνω κι εγω νεροβραστα τρωω αναλατα και οσο γινεται μεσογειακη διατροφη μακρια απο λιπη και ελαια επιβαρυντικα,οσο γινεται πιο διαιτητικη.
Στο νοσοκομειο καλη μου γιατι σου σερβιρουν μονο αυτα τα φαγητα?Αμα ηταν θα εδιναν σπορους τσια.
θελω να πω δεν μπορεις να ξερεις την κατασταση του αλλου και την ενδεχομενη παθηση του ετσι?
Το οτι δεν το γραφει εδω δε σημαινει ας πουμε οτι καποιος που μας διαβαζει μπορει να εχει ενα θεμα να μην κανει να φαει οσα συστηνετε.
Δεν ειναι ολα για ολους.
και δεν ειπε κανενας για πιτογυρα ενταξει? :D με ολο το σεβασμο.

Απλα να καταλαβαινουμε οτι καθε οργανισμος με καθε οργανισμο διαφερει.Αυτο.Και καλη συνεχεια :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για πες μας για τον νεκρο στη χωρα μας που ηταν και αθλητης κιολας αυτος γιατι δε σωθηκε?
Κορωνοϊός: Πώς πέθανε ο υγιής και αθλητικός 42χρονος Γερμανός στην Κρήτη
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-thanatos-42hronoy-kathigiti-stin-kriti
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν αναφερθηκα στα πιτογυρα και κανενας γιατρος δε σου λεει να τρως πιτογυρα και κοκα κολες.
Αναφερθηκα σε προβληματα αλλα που σε καποιους δεν μπορουν να φανε σπορια ας πουμε τσια ή αυτα που βαζετε εσεις τα ολικης γιατι ενοχλουν και δυσχεραινουν την παθηση.Ηξερα μια κοπελα ειχε αυτοανοσο στο εντερο αυτη λοιπον ετρωγε συγκεκριμενα τροφιμα και μονο αυτα γιατι τα υπολοιπα ειδικα αυτα με τα πολυσπορα της δυσχεραιναν την κατασταση της.
Επισης καποιος που εχει προβλημα με τη χολη του,υπηρξα τετοια ασθενης δεν θελει καθολου σπορια πχ και με το στομαχι επισης αλλη ειδικη διατροφη εκει οταν επρεπε να την κανω.
Σε τετοιες περιπτωσεις αναφερθηκα.
Και προφανως υπαρχουν και τοσες αλλες περιπτωσεις πχ μια κυρια διπλα μου δεν ετρωγε καθολου χορτα γιατι την επιανε κολικος,θελω να πω μην εισαι τοσο απολυτη ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ή τη διατροφη την υγιεινη,ειναι υγιεινη ναι συμφωνω κι εγω νεροβραστα τρωω αναλατα και οσο γινεται μεσογειακη διατροφη μακρια απο λιπη και ελαια επιβαρυντικα,οσο γινεται πιο διαιτητικη.
Στο νοσοκομειο καλη μου γιατι σου σερβιρουν μονο αυτα τα φαγητα?Αμα ηταν θα εδιναν σπορους τσια.
θελω να πω δεν μπορεις να ξερεις την κατασταση του αλλου και την ενδεχομενη παθηση του ετσι?
Το οτι δεν το γραφει εδω δε σημαινει ας πουμε οτι καποιος που μας διαβαζει μπορει να εχει ενα θεμα να μην κανει να φαει οσα συστηνετε.
Δεν ειναι ολα για ολους.
και δεν ειπε κανενας για πιτογυρα ενταξει? :D με ολο το σεβασμο.
Καλα εσυ πιστευεις πως εδω περα τρωμε μερα νυχτα τσια; τι κολλημα ειναι αυτο το ανεφερες 3 φορες.
Εν πασει περιπτωσει δεν καταλαβαινω το ποιντ σου ειλικρινα, οποιος εχει προβλημα με ενα φαγητο το βγαζει απο τη διαιτα ειτε κανει φιτνες η οχι.
Δεν ανεφερα ποτε να ακολουθησει κανεις τη διατροφη μου διοτι η δικη μου ειναι παντελως περιορισμενη για διαφορους λογους.
Διαβασε καλα τα οσα γραφω γιατι το μονο που λεω ειναι να μην αφηνουμε τη γευση και τη λαιμαργια να αλλοιωσουν την ουσια της πεψης που ειναι η θρεψη.
Δεν καταλαβαινω γιατι τοσο τριγκερ και διαθεση αποπροσανατολισμου της συζητησης.
Επισης με ολον τον σεβασμο σε ενα fitness thread τιμη μου μεγαλη ειναι να εμπνεομαι και να εμπνεω ανθρωπους με τη διατροφη μου.
Και αυτο θα συνεχισω να κανω.Και εσυ ευχομαι να εμπνεεις τους ανθρωπους με τον τροπο σου και την ζωη σου.
Για την ιστορια ειμαι κι εγω σε ενα φιτνες θρεντ που οι περισσοτεροι τρωνε κρεας και γαλακτοκομικα ενω εγω απεχω και απο τα δυο, σεβομαι το οτι αυτο που κανουν ειναι το καλυτερο για το σωμα τους με βαση τη δικη τους προσωπικη ερευνα.
Κανεις δεν με πιεσε να φαω κοτοπουλο για την πρωτεινη ενω αντικειμενικα ειναι πολυ καλο source.
To wrap everything up, αυτος που θελει να ψαχτει με τη διατροφη του θα το κανει μονος του , εδω προσπαθουμε να εμπνευσουμε ο ενας τον αλλον, να ενθαρρυνουμε η και να κρινουμε πολλες φορες.
Το να αντιτιθεσαι οταν λεω πως πρεπει να ειμαστε πιο ευσυνειδητοι με τη διατροφη μας αποπροσανατολιζοντας τη συζητηση δεν βοηθαει.
Anyway, οπως καταλαβαινεις εχουν περασει πολλες σελιδες απο τοτε που θιξαμε το θεμα και δεν ειναι το main focus του τοπικ.
Δεν εχω καμια αρνητικη διαθεση για οσα γραφω παρα πανω μην τα παρεις ετσι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλα εσυ πιστευεις πως εδω περα τρωμε μερα νυχτα τσια; τι κολλημα ειναι αυτο το ανεφερες 3 φορες.
Εν πασει περιπτωσει δεν καταλαβαινω το ποιντ σου ειλικρινα, οποιος εχει προβλημα με ενα φαγητο το βγαζει απο τη διαιτα ειτε κανει φιτνες η οχι.
Δεν ανεφερα ποτε να ακολουθησει κανεις τη διατροφη μου διοτι η δικη μου ειναι παντελως περιορισμενη για διαφορους λογους.
Διαβασε καλα τα οσα γραφω γιατι το μονο που λεω ειναι να μην αφηνουμε τη γευση και τη λαιμαργια να αλλοιωσουν την ουσια της πεψης που ειναι η θρεψη.
Δεν καταλαβαινω γιατι τοσο τριγκερ και διαθεση αποπροσανατολισμου της συζητησης.
Επισης με ολον τον σεβασμο σε ενα fitness thread τιμη μου μεγαλη ειναι να εμπνεομαι και να εμπνεω ανθρωπους με τη διατροφη μου.
Και αυτο θα συνεχισω να κανω.Και εσυ ευχομαι να εμπνεεις τους ανθρωπους με τον τροπο σου και την ζωη σου.
Για την ιστορια ειμαι κι εγω σε ενα φιτνες θρεντ που οι περισσοτεροι τρωνε κρεας και γαλακτοκομικα ενω εγω απεχω και απο τα δυο, σεβομαι το οτι αυτο που κανουν ειναι το καλυτερο για το σωμα τους με βαση τη δικη τους προσωπικη ερευνα.
Κανεις δεν με πιεσε να φαω κοτοπουλο για την πρωτεινη ενω αντικειμενικα ειναι πολυ καλο source.
To wrap everything up, αυτος που θελει να ψαχτει με τη διατροφη του θα το κανει μονος του , εδω προσπαθουμε να εμπνευσουμε ο ενας τον αλλον, να ενθαρρυνουμε η και να κρινουμε πολλες φορες.
Το να αντιτιθεσαι οταν λεω πως πρεπει να ειμαστε πιο ευσυνειδητοι με τη διατροφη μας αποπροσανατολιζοντας τη συζητηση δεν βοηθαει.
Anyway, οπως καταλαβαινεις εχουν περασει πολλες σελιδες απο τοτε που θιξαμε το θεμα και δεν ειναι το main focus του τοπικ.
Δεν εχω καμια αρνητικη διαθεση για οσα γραφω παρα πανω μην τα παρεις ετσι.
μα δεν αντιτιθεμαι στο να ειναι κανεις ευσυνειδητος με το φαγητο ειναι και ο δικος μου τροπος ζωης εξαλλου.
Καλα κανετε και εμπνεετε αλλους και ετσι να συνεχισετε,ειναι πολυ βοηθητικο το ολο προζεκτ και παιρνουμε και ιδεες που μπορουμε να τις εφαρμοσουμε,ολα καλα λοιπον :thumbup:

(το τσια ηταν γιατι επεμενες στα πιτογυρα το εγραψες 3 φορες, λες και ειπα καπου ή σε κανεναν να γινει θαμωνας σουβλατζιδικου και ηταν λιγο ψιλο ειρωνεια,ετσι το εισεπραξα,η γνωμη μου ηταν να ακολουθουμε εναν υγιεινο τροπο ζωης,να εμπνεουμε ναι οπως εγραψες,ομως να εχουμε στην ακρη του μυαλου μας αν θες οτι δεν ειναι ουτε ολα τα φαγητα ουτε ολες οι ασκησεις για ολους,καποιος μπορει να παιρνει φαρμακευτικη αγωγη να πρεπει να φαει κατι αλλο καταλαβατε,δε σημαινει οτι οποιος γραφει οτι εφαγε κατι αλλο σας αποκηρυσσει εντελως,ο καθενας προσπαθει να τα κανει στο μετρο του δυνατου,επισης ουτε καποιοι εχουν την οικονομικη ευχερεια να αγοραζουν καθε μερα) Ας τους αποδεχτουμε αυτη ειναι η προτροπη μου.Σιγουρα να εμπνευσουμε ναι.
Καλη συνεχεια λοιπον :thumbup:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για πες μας για τον νεκρο στη χωρα μας που ηταν και αθλητης κιολας αυτος γιατι δε σωθηκε?
Κορωνοϊός: Πώς πέθανε ο υγιής και αθλητικός 42χρονος Γερμανός στην Κρήτη
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-thanatos-42hronoy-kathigiti-stin-kriti
Η γυμναστικη παντα σωζει ζωες ...βρες μου μια παρενεργεια της και παω πασο :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top