Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σήμερα το βράδυ έσπασα και έφαγα κάτι σούσι που είχα ψοφήσει να φάω πάρα πολύ καιρό τώρα.Δεν ήταν πολλά αλλά είχαν σόγια και βλακείες.
Αύριο μάλλον θα λιώσω στο ποδήλατο.
Έχει πάρα πολυ καλό καιρο.
Καλό είναι το σούσι αλλά ανάλογα με την γέμιση. Εγώ παίρνω με τόνο ή σολομό και χωρίς πολλές αηδιες μέσα. Έχει κάτι rolls με deep fried yams. Μένουμε μακριά από αυτά. Η σογια δεν παχαινει αλλά μπορεί να έχεις κατακράτηση υγρών για μερικές ημερες

Μου ήρθε το Fitbit sense και θα το δοκιμάσω σε 2-3 ώρες 💖
PXL_20210420_234551342.MP.jpg

PXL_20210420_235522963.MP.jpg
 

Eff1e

Νεοφερμένος

Η Eff1e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις προπονητήριο ποδηλάτου όπου στερεωνεις τη μία ρόδα σε μια βάση κι έτσι μετατρέπεις το κανονικό σου ποδήλατο σε στατικό.
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό, θα το κοιτάξω. Σε ευχαριστώ!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό, θα το κοιτάξω. Σε ευχαριστώ!
Πρόσεχε τι βάση θα πάρεις. Σκεφτόμουν και εγώ βάση και το έψαξα. Πάρε από αυτές που βγαίνει η πίσω ροδα. Είναι πιο ακριβές αλλά δεν θα σου χαλάσουν το λάστιχο. Εναλλακτικά αν δεν σε συμφέρει να πάρεις τέτοια βάση, πάρε από τις απλές αλλά πάρε ειδικό λάστιχο για το ποδήλατο για να μην αλλάζεις συχνά λάστιχο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πρόσεχε τι βάση θα πάρεις. Σκεφτόμουν και εγώ βάση και το έψαξα. Πάρε από αυτές που βγαίνει η πίσω ροδα. Είναι πιο ακριβές αλλά δεν θα σου χαλάσουν το λάστιχο. Εναλλακτικά αν δεν σε συμφέρει να πάρεις τέτοια βάση, πάρε από τις απλές αλλά πάρε ειδικό λάστιχο για το ποδήλατο για να μην αλλάζεις συχνά λάστιχο.

Ναι κι εγώ απ' αυτές που βγαίνει εννοούσα, είναι πολύ βολική, το βάζεις μπροστά απ' την τηλεόραση και δίνεις πόνο :P
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
viber_image_2021-04-21_10-33-44.jpg


Αν και σπάνια κάνω αυγά σήμερα έκανα αυτά με μισή κουταλιά λάδι.

Το έχω μπουκώσει στο πιπέρι,I know.

Καλημέρα!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Χαιρετω το καλυτερο θρέντ στο στέκι και όχι μονο !

Σημερα δεν θα φάω κουακερόπιτα (ειχα ξεμεινει απο παστεριωμενο ασπράδι χθες και δεν έφτιαξα απο βραδύς)

Οποτε έχουμε

65 κουκερ
65 καρυδια
70 ανανας
25 μπισκοτο τριμενο με ταχινι (γιολαντα) απο τα "υγιεινα" και "φιτνεες" :P
και 300 γιαουρτι.

Ωραίο ηταν αν κ ειχα καιρο να φάω γιαουρτι κ με φουσκωσε λιγο.
 

Συνημμένα

  • 175940663_505664390701977_1859090608459127848_n.jpg
    175940663_505664390701977_1859090608459127848_n.jpg
    129.4 KB · Εμφανίσεις: 92

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
View attachment 79786

Αν και σπάνια κάνω αυγά σήμερα έκανα αυτά με μισή κουταλιά λάδι.

Το έχω μπουκώσει στο πιπέρι,I know.

Καλημέρα!
Εγώ βάζω παραπάνω πιπέρι.

Έχεις κάψει λίγο τα αυγά από κάτω όμως. Αν έβαζες παραπάνω λάδι ίσως να μην γινόταν αυτό. Χρησιμοποίησες καυτό αντικολλητικό τηγάνι;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ βάζω παραπάνω πιπέρι.

Έχεις κάψει λίγο τα αυγά από κάτω όμως. Αν έβαζες παραπάνω λάδι ίσως να μην γινόταν αυτό. Χρησιμοποίησες καυτό αντικολλητικό τηγάνι;
Ναιιι
Το έκαψα λίγο επειδή χάζευα στο κινητό :redface:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το βάζεις σε καυτό τηγανι και το αφαιρείς από τη φωτιά ή το ψήνεις χαμηλώνοντας την ένταση;
Το πρώτο.
Κοίτα γενικά δεν είμαι και τοπ σεφ και γενικά τα αυγά τα θεωρώ δύσκολα.
Πάντως δεν κάηκε όσο φαίνεται μόνο οι άκρες είναι το υπόλοιπο βγήκε νορμάλ.
Δώσε συμβουλές ομως ευχαριστώ
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λοιπόν οχι και τόσο fitness αλλά μπορείτε να με κάνετε roast (δεν ειναι σημερινό αλλά είναι το τελευταίο μου αυγό). Ακόμα το δουλεύω στην εμφάνιση. Το πέθανα στα μπαχαρικά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210408_115428.jpg
    IMG_20210408_115428.jpg
    669.9 KB · Εμφανίσεις: 140

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν οχι και τόσο fitness αλλά μπορείτε να με κάνετε roast (δεν ειναι σημερινό αλλά είναι το τελευταίο μου αυγό). Ακόμα το δουλεύω στην εμφάνιση.
Α έλα ρε εσύ κάνεις και ωραίο στήσιμο γιαυτο με έκραξες,τωρα μετά απο αυτό το δικό μου φαίνεται pleb :cry_x:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α έλα ρε εσύ κάνεις και ωραίο στήσιμο γιαυτο με έκραξες,τωρα μετά απο αυτό το δικό μου φαίνεται pleb :cry_x:
Παίρνει αρκετή βελτίωση, θέλω να έχω τους κρόκους στη μέση, αλλά τους κάνω πάντα μελάτους για να σπάνε και μερικές φορές με δυσκολεύει όταν το μαζεύω από το τηγάνι.

Τα μπεικονάκια οκ, ίσως πρέπει να τα κόψω γιατι θα πεθάνω από χοληστερίνη.

Τα ψωμιά τα βάζω σε toaster πριν για να είναι crunchy.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίρνει αρκετή βελτίωση, θέλω να έχω τους κρόκους στη μέση, αλλά τους κάνω πάντα μελάτους για να σπάνε και μερικές φορές με δυσκολεύει όταν το μαζεύω από το τηγάνι.

Τα μπεικονάκια οκ, ίσως πρέπει να τα κόψω γιατι θα πεθάνω από χοληστερίνη.

Τα ψωμιά τα βάζω σε toaster πριν για να είναι crunchy.
Ναι.
Επίσης νομίζω θα ταίριαζε και κανένα φρέσκο αβοκάντο λιωμένο σαν spread απο πάνω αλλά δεν ξέρω αν σου αρέσει.
Ενω φυσικά αφαιρέσεις το bacon. :sly:
Γιατί και bacon και αβοκάντο έχω άσχημα νέα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι.
Επίσης νομίζω θα ταίριαζε και κανένα φρέσκο αβοκάντο λιωμένο σαν spread απο πάνω αλλά δεν ξέρω αν σου αρέσει.
Ενω φυσικά αφαιρέσεις το bacon. :sly:
Γιατί και bacon και αβοκάντο έχω άσχημα νέα.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ αβοκάντο, αλλά εδώ το πουλάνε παντού.
Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα αφαιρέσω το μπεικον κάποιες φορές.
Γιατί δεν πάει το μπέικον με το ακοβάντο;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ αβοκάντο, αλλά εδώ το πουλάνε παντού.
Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα αφαιρέσω το μπεικον κάποιες φορές.
Γιατί δεν πάει το μπέικον με το ακοβάντο;
Πάει απλά μιλάμε για πολύ λίπος combined.Καλό λίπος το αβοκάντο βέβαια αλλά κατάλαβες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Inkedviber_image_2021-04-21_18-42-54_LI.jpg


Τώρα αυτό να το φάω ή οχι;
Υ.Γ1: το σώζει που έχει πρωτείνη κάνναβης :redface:
Υ.Γ2: τα πόδια μου στη σκιά φαίνονται σαν να έκανα skip the leg day.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δε ξαναπάω 7 η ώρα για προπονηση έχει κουνομωρα κ μαμάδες
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Κάνω γυμναστική στο σπίτι εδώ και καιρό με αντιστάσεις, κάνω αερόβιο σε διάδρομο ή μη. Κάνω και ένα μηνιαίο πρόγραμμα για να τονώσω τους κοιλιακούς καθώς και διατροφή με διατροφολόγο. Δυστυχώς εδώ και 3 μήνες δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στην κοιλιά μου ( λίγη μόνο στο πλάι - φαίνονται σιγά σιγά οι πλάγιοι κοιλιακοί) και αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος. Το ποσοστό λίπους μου είναι στο 8%.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top