Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πόσο έξω πέφτουν οι ζυγαριές; Εμένα με δείχνει στο 18% λίπος αλλά κοιλιακούς δεν έχω. Μια ανεπαίσθητη γράμμωση η οποία με το που φάω το πρώτο γεύμα μου κουνάει το μαντήλι γιατί φουσκώνω 😅
Ιδέα δεν έχω. Ξέρω όμως ότι δεν είναι αξιόπιστες.
1619075314321.png


Ακόμα όμως και οι φωτό δεν είναι αξιόπιστες γιατί η εμφάνιση καθορίζεται και από την μυϊκή μάζα. Ένας με μικρή μυϊκή μάζα και 10% λίπος μπορεί να έχει τις ίδιες γραμμώσεις με έναν με μεγάλη μυϊκή μάζα και 15% λίπος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Θα μου φέρει ένας φίλος 4 πλακες των 5 κιλών να βάλω στους αλτηρες άρα θα μπορώ να κάνω με 2 αλτηρες πιέσεις ώμων... Θα μπορέσω να κάνω και αρσεις με 22 κιλά σε κάθε χέρι... Και θα μπορέσω να κάνω και κωπηλατικη με 2 αλτηρες.

Θα μπορουσα να κάνω και ωραιότατες πιεσεις στήθους αλλά δεν έχω παγκο.

Τελικά με έναν παγκο και 2 αλτηρες κανεις θαυματα πραγματικα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ήταν το μόνο που χρειαζόταν από την αρχή της Καραντινός... Ένας παγκος με 200 ευρώ και ένα ζευγάρι αλτηρες με 70 κ αν βάλεις κ 4 πλαστικους δίσκους των 5 κιλών από τζάμπο τότε με ένα 25αρι ακόμη γυρω στα 300 ευρώ συνολο έκανες ωραιότατη προπονηση για 1 χρόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
2ο και 3ο γευμα ημέρας.... Θα επανέλθω με λεπτομέρειες αφου φάω 2 μπουκιές.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210423_043006.jpg
    IMG_20210423_043006.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 101
  • IMG_20210423_092143.jpg
    IMG_20210423_092143.jpg
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 108

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Γρήγορη προπόνηση δικεφάλων και τρικεφάλων μετά από 6 μέρες, σε homegym φίλου στη γενέτειρα.


Δικέφαλα
Superset 1
  • Κάμψεις δικεφάλων σε αργό τέμπο με αλτήρες: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
  • Κάμψεις δικεφάλων σε αργό τέμπο με EZ bar: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
Superset 2
  • Σφυριά σε αργό τέμπο με αλτήρες : 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
  • Κάμψεις δικεφάλων ανάστροφες (για πήχεις κυρίως) σε αργό τέμπο με EZ bar: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
Superset 3
  • Wide κάμψεις δικεφάλων σε αργό τέμπο με αλτήρες: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
  • Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης με αλτήρα: 2 set x 8 reps, 2 set x 6 reps
Τρικέφαλα
Superset 1
  • Κickbacks με αλτήρα: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
  • Εκτάσεις τρικεφάλων με EZ bar, όρθια θέση: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
Superset 2
  • Οπισθολαίμιες πιέσεις τρικέφαλων με αλτήρα: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
  • Πιέσεις τρικεφάλων με EZ bar σε ίσιο πάγκο: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
Superset 3
  • Skull crushers σε ίσιο πάγκο με αλτήρες: 2 set x 10 reps, 2 set x 8 reps
  • Dips σε δίζυγο: 2 set x 8 reps, 2 set x 6 reps
Επόμενη προπόνηση σε 3 μέρες στο σπίτι μου. Και φυσικά με νέο εξοπλισμό, αφού είχα ξεχάσει πόσο γαμάτες είναι οι EZ bars. :P
 

Συνημμένα

  • 22.4.2021.jpeg
    22.4.2021.jpeg
    599.5 KB · Εμφανίσεις: 97

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Sox ολα τα λεφτά ο εξοπλισμός... δεν ξέρεις ποσ ζηλεύω αυτον εδώ (καλοπροαιρετα πάντα)

Μέγας Θεοδωρος για οσους δεν τον ξέρουν... εχει βγαλει και free e book με μυστικα προπονησης για οσους ενδιαφέρονται να μάθουν 2-3 βασικά πράγματα προπονησης και οπως λεει και ο ιδιος να μη γινονται ερειπια να τους πονανε ωμοι - χερια - μέσες - κώλοι κτλπ ... φοβερος :D

 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Sox ολα τα λεφτά ο εξοπλισμός... δεν ξέρεις ποσ ζηλεύω αυτον εδώ (καλοπροαιρετα πάντα)

Μέγας Θεοδωρος για οσους δεν τον ξέρουν... εχει βγαλει και free e book με μυστικα προπονησης για οσους ενδιαφέρονται να μάθουν 2-3 βασικά πράγματα προπονησης και οπως λεει και ο ιδιος να μη γινονται ερειπια να τους πονανε ωμοι - χερια - μέσες - κώλοι κτλπ ... φοβερος :D

Αυτόν τον τύπο τον παρακολουθούσα γύρω στο 2013-2017, που έκανε βίντεο για προπόνηση/διατροφή/φαρμακολογία. Δε μου αρέσει ο τρόπος του, οπότε σταμάτησα να τον παρακολουθώ.
Πλέον παρακολουθώ μόνο Dr.Τουλιάτο και λίγο Αλιμπάκη αν δεν έχω κάτι να χαζέψω την ώρα του φαγητού μου.

Όσο για τον εξοπλισμό, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να χτίσω πλήρες homegym και να μην ξαναγραφτώ μόλις ανοίξουν. Με κούρασε το άνοιξε-κλείσε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Αυτόν τον τύπο τον παρακολουθούσα γύρω στο 2013-2017, που έκανε βίντεο για προπόνηση/διατροφή/φαρμακολογία. Δε μου αρέσει ο τρόπος του, οπότε σταμάτησα να τον παρακολουθώ.
Πλέον παρακολουθώ μόνο Dr.Τουλιάτο και λίγο Αλιμπάκη αν δεν έχω κάτι να χαζέψω την ώρα του φαγητού μου.

Πολυ καλος ο Τουλιατος επιστήμονας. Ο Αλιμπάκης λιγο κάφρος μου φαινεται.
Ο συγκεκριμενος απλα έχει ενα ιδιαιτερο χιούμορ , κατα βαθος νομιζω ειναι ξηγημενος οπως του βάζω το φατσόμετρο.
Όσο για τον εξοπλισμό, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να χτίσω πλήρες homegym και να μην ξαναγραφτώ μόλις ανοίξουν. Με κούρασε το άνοιξε-κλείσε.

Γενικα ενα τέτοιο γυμναστηριο παρέχει ευκολιες και χωρις καραντίνες. Οτι ωρα θες ειναι διαθεσιμο... ειναι ΚΑΘΑΡΟ... δεν εχεις το καθε κάφρο διπλα να κάνει μαλακιες να τον βλεπεις και να σου έρχεται να τον πνιξεις με κανα λάστιχο αντιστασης μπορεις να κανεις προπονηση στις 11 το βράδυ.. ΠΧ εγω που ειμαι ακομη εργενης και καμια φορά σκληροπυρηνικος

επιστρέφω πες μια Παρασκευη απο τη δουλεια στις 4 το απογευμα θα κάτσω να φάω σα γουρουνι ρυζι με τονο ή οτι αλλο απο αυτα τα εδέσματα και μετά θα πέσω για ύπνο σαν αρκουδάκι. Θα κοιμηθω κανα 2 ωρο πές θα σηκωθω θα χαζεψω και λογω του υπνου θα εχω ενεργεια οποτε θα κάτσω να κάνω προπονηση χωρις να έχω το άγχος ααα θα κλεισει το γυμναστηριο κ μετα γαιτι οχι να κανονισω κ κανα ποτάκι με κανα φιλο. Μια ωραια Παρασκευη.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Γενικα ενα τέτοιο γυμναστηριο παρέχει ευκολιες και χωρις καραντίνες. Οτι ωρα θες ειναι διαθεσιμο... ειναι ΚΑΘΑΡΟ... δεν εχεις το καθε κάφρο διπλα να κάνει μαλακιες να τον βλεπεις και να σου έρχεται να τον πνιξεις με κανα λάστιχο αντιστασης μπορεις να κανεις προπονηση στις 11 το βράδυ.. ΠΧ εγω που ειμαι ακομη εργενης και καμια φορά σκληροπυρηνικος

επιστρέφω πες μια Παρασκευη απο τη δουλεια στις 4 το απογευμα θα κάτσω να φάω σα γουρουνι ρυζι με τονο ή οτι αλλο απο αυτα τα εδέσματα και μετά θα πέσω για ύπνο σαν αρκουδάκι. Θα κοιμηθω κανα 2 ωρο πές θα σηκωθω θα χαζεψω και λογω του υπνου θα εχω ενεργεια οποτε θα κάτσω να κάνω προπονηση χωρις να έχω το άγχος ααα θα κλεισει το γυμναστηριο κ μετα γαιτι οχι να κανονισω κ κανα ποτάκι με κανα φιλο. Μια ωραια Παρασκευη.
Συμφωνώ απόλυτα. Βάζω πρώτα την καθαριότητα και μετά τον χρόνο. Κι εγώ επειδή μένω μόνος μου και δουλεύω τρελά ωράρια, τυχαίνει να κάνω προπόνηση και μετά τις 12 το βράδυ, κάτι που δε μπορώ να βρω έξω. Τώρα με τον κόσμο γύρω μου στο γυμναστήριο δεν ασχολούμαι, παντού υπάρχουν αυτά. Επικεντρώνομαι πάντα στην προπόνησή μου και στη μουσική μου. Γενικά μιλώντας, είναι μια πολύ καλή επένδυση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα. Βάζω πρώτα την καθαριότητα και μετά τον χρόνο. Κι εγώ επειδή μένω μόνος μου και δουλεύω τρελά ωράρια, τυχαίνει να κάνω προπόνηση και μετά τις 12 το βράδυ, κάτι που δε μπορώ να βρω έξω. Τώρα με τον κόσμο γύρω μου στο γυμναστήριο δεν ασχολούμαι, παντού υπάρχουν αυτά. Επικεντρώνομαι πάντα στην προπόνησή μου και στη μουσική μου. Γενικά μιλώντας, είναι μια πολύ καλή επένδυση.

Κοιτα τη προπονηση που κάνεις εσυ με τα σουπερ σέτ δεν μπορεις να την κανεις στο γυμναστηριο αν έχει κοσμο και τα μηχανηματα ειναι 2-3 πχ θες να κάνεις σουπερ σε pull down αν κάνει άλλος σε έκοψε.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Κοιτα τη προπονηση που κάνεις εσυ με τα σουπερ σέτ δεν μπορεις να την κανεις στο γυμναστηριο αν έχει κοσμο και τα μηχανηματα ειναι 2-3 πχ θες να κάνεις σουπερ σε pull down αν κάνει άλλος σε έκοψε.
Σωστά, στο γυμναστήριο δε δουλεύω σχεδόν ποτέ supersets, εκτός αν πάω πολύ αργά ή πολύ νωρίς και δεν έχει κόσμο. Καλά στο γυμναστήριο στην Ουγγαρία δεν έχω δουλέψει ποτέ supersets εδώ και 1.5 χρόνο γιατί πάντα θα έχει πολύ κόσμο. Δράμα. :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Σωστά, στο γυμναστήριο δε δουλεύω σχεδόν ποτέ supersets, εκτός αν πάω πολύ αργά ή πολύ νωρίς και δεν έχει κόσμο. Καλά στο γυμναστήριο στην Ουγγαρία δεν έχω δουλέψει ποτέ supersets εδώ και 1.5 χρόνο γιατί πάντα θα έχει πολύ κόσμο. Δράμα. :P

Εξαρτάται τις ώρες ναι.... Νταξει κ το γυμναστήριο αν είναι ήρεμα εκεί κατά τις 12-2 το μεσημερακι είναι τέλεια αλλά δε πρεπει να δουλευεις.

Χθες βράδυ αν και περασε η ώρα εκεί κατά τη 1 εφτιαξα κουακεροπιτα για σήμερα στη δουλειά γιατί έχω εθιστεί ΛΟΛ.

Θέλω να παρω κ ενα σιρόπι φράουλα 0% θα είναι κόλαση μαζί με την μπάρα πρωτεινης σοκολάτα που βάζω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210423_224536.jpg
    IMG_20210423_224536.jpg
    4.5 MB · Εμφανίσεις: 105

Guest 298675

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, καταναλωνω στεβια αντί ζάχαρης εδώ και περίπου 2 χρόνια στον καφέ μου κυρίως.Εσπρεσσο με γάλα καρυδας για την ακρίβεια.
Θεωρείτε ότι μπορεί να πειράξει κάποιο όργανο?
Την καταναλωνω ξεκάθαρα λόγω θερμίδων αλλά από άποψη ποιότητας τι γνώμη έχετε?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
2ο γευμα ημέρας

Φασουλοριζο και ομελέτα με λίγη φέτα. Περίπου 25γρ

Το φασουλοριζο απίστευτο έβαλα κ έναν κυβο στο ρυζι... Τα σπάει άσχημα. Δεν έφαγα άλλο γιατί θα γίνω γουρουνι. Θα μπορουσα άνετα να φάω μια κατσαρόλα αντί για 250γρ μερίδα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210424_044751.jpg
    IMG_20210424_044751.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 112

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Παιδιά, καταναλωνω στεβια αντί ζάχαρης εδώ και περίπου 2 χρόνια στον καφέ μου κυρίως.Εσπρεσσο με γάλα καρυδας για την ακρίβεια.
Θεωρείτε ότι μπορεί να πειράξει κάποιο όργανο?
Την καταναλωνω ξεκάθαρα λόγω θερμίδων αλλά από άποψη ποιότητας τι γνώμη έχετε?
Άκου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην βάζεις τίποτα στον καφέ. Δηλαδή να τον πίνεις σκέτο. Αλλά η μετάβαση σε αυτό είναι δύσκολη. Αν και εγώ από τότε που έπινα φρέντο καπουτσινο μέτριο και φρέντο εσπρέσσο μέτριο προς γλυκό, τώρα πίνω καπουτσίνο σκέτο (ή φρέντο αν είναι με φυτική κρέμα), αν και πολλές φορές προτιμώ φρέντο εσπρέσσο σκέτο με λίγο γάλα σόγιας ή αμυγδάλου (αν τα έχω), αλλιώς γαλατάκι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εντωμεταξυ ενώ έχω αρκετά κιλά έχω προσπαθήσει να αλλάξω τελείως τις διατροφικές συνήθειες μου, αλλά πάλι δεν βλέπω αποτελέσματα (μάλιστα πάλι ανεβαίνει η μάζα μου). Οι γονείς μου λένε ξέρω γω να τρώω για πρωινό στυλ ένα αβγό βραστό με μια φρυγανιά, μεσημεριανό το φαγητό χωρίς καθόλου ψωμί και για βράδυ τίποτα ή ένα κεσεδάκι γιαούρτι, αλλά όταν έχω κάνει αυτά μπορεί να έχω χάσει αρχικά μάζα, αλλά μετά ο,τι έχανα το ξαναέπαιρνα γιατί δεν μπορούσα να ακολουθήσω αυτήν την τακτική μακροπρόθεσμα. Είχα δοκιμάσει και στο παρελθόν χημικές δίαιτες, αλλά μπορεί σε μια βδομάδα να έχανα 10 κιλά, αλλά μετά και που έκανα προσεκτική διατροφή πάλι τα έπαιρνα. Και το χειρότερο είναι ότι μπορεί σε θέμα ποσότητας να μην τρώω πολύ σε σχέση με τους υπόλοιπους, αλλά αν μια μέρα λόγω γενεθλίων πχ ή εξόδου και τέτοια ξεφύγω λίγο, αμέσως παίρνω κιλά.

Τί άλλο μπορώ να κάνω μπας και τα χάσω αυτά τα ρημαδοκιλα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παιδιά, καταναλωνω στεβια αντί ζάχαρης εδώ και περίπου 2 χρόνια στον καφέ μου κυρίως.Εσπρεσσο με γάλα καρυδας για την ακρίβεια.
Θεωρείτε ότι μπορεί να πειράξει κάποιο όργανο?
Την καταναλωνω ξεκάθαρα λόγω θερμίδων αλλά από άποψη ποιότητας τι γνώμη έχετε?
Μη βαζεις καθολου γλυκαντικες ουσιες στον καφε σου. Εγω τον πινω σκετο με γαλα. Αν τον συνηθισεις μετα δεν θα τον θελεις γλυκο. ΕΙναι ηδη γλυκος με το γαλα.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιβεβαιώνω όσα λένε τα παιδιά.
Μια ζωή έπινα μέτριο καφέ.
Τα τελευταία 3 χρόνια έκανα switch σε σκέτο και δεν μπορώ με τίποτα να πιώ οτιδήποτε άλλο.
Η αρχή ενδεχομένως να είναι σκληρή αλλά αξίζει τον κόπο 100%.
Και πέρα απο το φιτνες καταλαβαίνεις την γεύση του καφέ καλύτερα.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Επιβεβαιώνω όσα λένε τα παιδιά.
Μια ζωή έπινα μέτριο καφέ.
Τα τελευταία 3 χρόνια έκανα switch σε σκέτο και δεν μπορώ με τίποτα να πιώ οτιδήποτε άλλο.
Η αρχή ενδεχομένως να είναι σκληρή αλλά αξίζει τον κόπο 100%.
Και πέρα απο το φιτνες καταλαβαίνεις την γεύση του καφέ καλύτερα.
Αυτό ακριβώς. Όταν έχω καταλάθος δοκιμάσει γλυκό φρέντο με πιάνει περισσότερη αηδία από το να πίνω σκέτο καφέ κακής ποιότητας (πχ καμένο)
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ με όσους γενικά δεν καταναλώνουν γλυκαντικά.
Κι εγώ από το γυμνάσιο πίνω σκέτο καφέ και δεν το μετανιώνω στιγμή, καταλαβαίνω τα αρώματα καλύτερα.
Το μόνο μου αδύνατο σημείο είναι η Coke Zero που εμπεριέχει γλυκαντικές ουσίες ( Ασπαρτάμη και Ακεσουλφάμη Καλίου), αλλά προσπαθώ να πίνω 1 ποτήρι ανά δύο ημέρες.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το fitbit sense παει τελεια. Το εχω λατρεψει. Το φορτισα Τριτη μεσημερι και μεχρι τωρα (Παρασκευη πρωι) η μπαταρια ειναι στο 43%. Με βγαζει ανετα 5 μερες χωρις φορτιση. Δεν το περιμενα. Μου εκανε migrate ολα τα data απο το παλιο στο καινουριο, οποτε δεν ειχα να κανω πολλες ρυθμισεις. Στις ασκησεις ο σφυγμος παει καλα. Δεν ειδα διαφορα σε σχεση με το προηγουμενο fitbit. Game changer να εχεις smartwatch.


Συμφωνώ κι εγώ με όσους γενικά δεν καταναλώνουν γλυκαντικά.
Κι εγώ από το γυμνάσιο πίνω σκέτο καφέ και δεν το μετανιώνω στιγμή, καταλαβαίνω τα αρώματα καλύτερα.
Το μόνο μου αδύνατο σημείο είναι η Coke Zero που εμπεριέχει γλυκαντικές ουσίες ( Ασπαρτάμη και Ακεσουλφάμη Καλίου), αλλά προσπαθώ να πίνω 1 ποτήρι ανά δύο ημέρες.
Με τα ανθρακουχα ποτα δεν ανησυχεις για τα δοντια σου; Με τιποτα δεν θα επινα τοσο συχνα κοκα κολα. Κοκα κολα πινω 1-2 φορες τον χρονο, συνηθως σε καποια ζεστη μερα του καλοκαιριου που ειμαι εξω και θελω κατι παγωμενο.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν λέμε "σκέτο καφέ" εννοούμε τελείως σκέτο καφέ. Το γάλα/σιρόπι κτλ είναι κλέψιμο. :slourp:


Υ.Γ. Πώς πίνετε σκέτο ελληνικό; :'(
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top