Fitness Thread!

WhaleOilBeefHooked

Νεοφερμένος

Ο WhaleOilBeefHooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δε θα θελα να γεννηθω στον μεσαίωνα ούτως ή άλλως.
Οι ελάχιστοι πενηνταρηδες του Μεσαίωνα έδειχναν σαν ογδονταρηδες. Τα δε παραγωγικά τους χρόνια ήταν μισά σε σχέση με τα σημερινά.
Ακόμα κ την δεκαετία του 60 ένας σαραντάρης έδειχνε ήδη γέρος.
Τώρα υπάρχουν ένα σωρό 60ρηδες που μοιάζουν με μεσήλικες.
Τυχαία θυμήθηκα που έβλεπα κάτι video πριν από μήνες ή χρόνια σχετικά με το τι φαγητό έτρωγαν τα χαμηλά στρώματα στον μεσαίωνα και απ' ότι κατάλαβα
  • ψωμί σίκαλης
  • φυσικά μπύρα αντί για νερό, νερό μόνο αν ήταν από καθαρή πηγή
  • σολωμό που είχαν άφθονο στα ποτάμια
  • αρακά και χόρτα εποχής
  • όλα τα μέρη από γουρούνι
Όχι τόσο χάλιο όσο πολλοί πιστεύουν, τo ίδιο θρεπτικά με τα σημερινά φαγητά, sign me up :laugh: Βρήκα τα βιντεο: 1, 2
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Οι εξηνταρηδες τον Μεσαίωνα ηταν πιο λίγοι απο τους σημερινούς ενενηνταρηδες, για να μην πω αιωνοβιους. Δεν υπηρχαν καν υγειονομικοί έλεγχοι.
...
Σολωμό στα ποταμια; Μηπως εννοεις πέστροφες; Επίσης, το γουρούνι είναι το χειροτερο ποιοτικά κρέας.
 

WhaleOilBeefHooked

Νεοφερμένος

Ο WhaleOilBeefHooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Οι εξηνταρηδες τον Μεσαίωνα ηταν πιο λίγοι απο τους σημερινούς ενενηνταρηδες, για να μην πω αιωνοβιους. Δεν υπηρχαν καν υγειονομικοί έλεγχοι.
...
Σολωμό στα ποταμια; Μηπως εννοεις πέστροφες; Επίσης, το γουρούνι είναι το χειροτερο ποιοτικά κρέας.
Απ' ότι λέει η τύπισσα ήταν σολωμός, αλλά τότε είχαν περισσότερες ασθένεις. Αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι δεν έτρωγαν ψωμί κάθε μέρα. Τέλως πάντων, ας μην βγαίνουμε off topic :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
IMG_20210429_114605.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

gamhse ασχημα το τελευταιο γευμα... 200γρ αγγελαδιτσα 40γρ μπαρα σοκολατας πρωτεινη , 10γρ γλυκο κερασι κουταλιου 15γρ καρυδι... αν εξαιρεσεις τα 10γρ γλυκο κουταλιου που και ποιος χέστηκε το πιατακι αυτο ειναι καλυτερο κ απο κρέπα ! Καλυτερο και απο τζις κεηκ ζαχαροπλαστειου.... γιατι η ζαχαρη ειναι σωστα κατανεμημενη και ειναι ελάχιστη.

Αλλη μια αποδειξη οτι μπορουμε να τρωμε υγιεινα και σωστα κ να μη στερουμαστε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΛΑΤΗΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Push Day σήμερα, κλασική προπόνηση 2 ωρών. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα και για τα δικά μου αποκαλυπτήρια.


Εμπρός λοιπόν, κράχτε. :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Push Day σήμερα, κλασική προπόνηση 2 ωρών. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα και για τα δικά μου αποκαλυπτήρια.


Εμπρός λοιπόν, κράχτε. :P
Μια χαρά πολυ καλός ! Φαινεται οτι εχεις ποιοτική σωματική δομή φίλε... βεβαια δεν συμφωνω με τις φορτωμενες προπονησεις σου για να ειμαι ειλικρινης παρολαυτα εννοειται πολυ καλο αποτελεσμα. Μπράβο. :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Kαθενας με την σωματοδομη του... εγω πχ εχω πιο ανοιχτό κορμό.... Και ποδια ξυλοκόπου. :D

Να και μια χαλαρή φώτο.... 2-3 μερες εκτος προπονησης.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210427_114553.jpg
    IMG_20210427_114553.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 118

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μια χαρά πολυ καλός ! Φαινεται οτι εχεις ποιοτική σωματική δομή φίλε... βεβαια δεν συμφωνω με τις φορτωμενες προπονησεις σου για να ειμαι ειλικρινης παρολαυτα εννοειται πολυ καλο αποτελεσμα. Μπράβο. :)
Σε ευχαριστώ Devil! Καλά ναι, το γνωρίζω ότι το στυλ των προπονήσεων μας είναι διαφορετικό, αλλά μετά από ένα σημείο είναι και θέμα προσωπικού γούστου. 😉
Αλλαξε tatto artist
Πολυ χαλια εισαι ρε , do you even lift?:P
Ε με μέγιστο φορτίο 45 kg δεν πάω και πολύ μακριά, ξέρεις. Έπρεπε να με δεις στους καλούς μου όγκους το Νοέμβρη. +6 kg από αυτό που βλέπεις τώρα. 😛
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτος εκει πισω ειναι πιο ποζερι και κανει και φαστ :P
Kαθενας με την σωματοδομη του... εγω πχ εχω πιο ανοιχτό κορμό.... Και ποδια ξυλοκόπου. :D

Να και μια χαλαρή φώτο.... 2-3 μερες εκτος προπονησης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Τα δικα μου δυνατα σημεια ... ειναι εννοειται τα πόδια. Πολυ δυνατο σημειο.

Μετά εύρος ώμων - ανοιγμα πλάτης - ώμοι... θα δουλεψουμε κ τα υπολοιπα όμως.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Kαθενας με την σωματοδομη του... εγω πχ εχω πιο ανοιχτό κορμό.... Και ποδια ξυλοκόπου. :D

Να και μια χαλαρή φώτο.... 2-3 μερες εκτος προπονησης.
Εσύ είσαι παραπάνω κυβικά Devil, είσαι σε άλλο επίπεδο. Μας ρίχνεις 10 kg+ 👌
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε με μέγιστο φορτίο 45 kg δεν πάω και πολύ μακριά, ξέρεις. Έπρεπε να με δεις στους καλούς μου όγκους το Νοέμβρη. +6 kg από αυτό που βλέπεις τώρα. 😛
Ειχα πει και στον ντεβιλ οτι θα δοκιμασω μπαλκ ....αλλα σε τετοια επιπεδα δεν νομιζω
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οι εξηνταρηδες τον Μεσαίωνα ηταν πιο λίγοι απο τους σημερινούς ενενηνταρηδες, για να μην πω αιωνοβιους. Δεν υπηρχαν καν υγειονομικοί έλεγχοι.
...
Σολωμό στα ποταμια; Μηπως εννοεις πέστροφες; Επίσης, το γουρούνι είναι το χειροτερο ποιοτικά κρέας.
Σωστό είναι. Ο σολομός ψαρεύεται και στα ποτάμια. Μεγαλώνει στο ποτάμι, έπειτα φεύγει στην θάλασσα και μετά επιστρέφει στο ποτάμι για να αναπαραχθεί. Πάω κάπου κάπου για ψάρεμα σολομού σε ποτάμια. Έχουμε πολύ σολομό εδώ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Εσύ είσαι παραπάνω κυβικά Devil, είσαι σε άλλο επίπεδο. Μας ρίχνεις 10 kg+ 👌

Σταθερά στα 81 κιλα αλλα μη νομιζεις ειμαι και 1.80... να ανεβεις 10 κιλα πανω απο το υψος σου με χαμηλο σχετικα λιπος πχ 12-13% θελει πολύ κοπο και γυμναστικη και χρονια στα γυμναστηρια.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ειχα πει και στον ντεβιλ οτι θα δοκιμασω μπαλκ ....αλλα σε τετοια επιπεδα δεν νομιζω
Μη φοβάσαι να βάλεις κρέας πάνω σου. Τα ίδια λάθη έκανα μικρότερος και δες τώρα που είμαι μπακαλιάρος. 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Μη φοβάσαι να βάλεις κρέας πάνω σου. Τα ίδια λάθη έκανα μικρότερος και δες τώρα που είμαι μπακαλιάρος. 😂

Τι μπακαλιαρος ρε μια χαρα εισαι.... εχεις μετρησει μέγεθος χεριού ;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Τι μπακαλιαρος ρε μια χαρα εισαι.... εχεις μετρησει μέγεθος χεριού ;
Κάνω πλάκα στο Nick, φυσιολογικός είμαι για την προσπάθεια μου. Δεν ξέρω, πόσο το βλέπεις; Δε θα είναι 37-38 cm ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top