Fitness Thread!

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
σολωμός γκουρμέ, δεν ξερω τι ειναι αυτο το ασπρο παντως οχι πουρες πατατας :redface:

View attachment 80366
Εύγε φίλη, εγώ σήμερα έφαγα τόνο φρέσκο ψητό με βραστά λαχανικα μετά την χθεσινή κραιπάλη αλλά έπεσα με τα μούτρα και φώτο δεν έβγαλα.

Το πρωί έκανα pyramid hiit και upper body με κάμψεις κατά βάση και ΠΈΘΑΝΑ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
Εγώ χθες δεν εκανα καμια κραιπάλη έφαγα 100γρ κατσικακι εκτός του κοτοπουλου πατατουλα φουρνου με λίγο λάδι και ένα homemade τζατζίκι πολυ ελαφρυ... Το μόνο ήταν ένα κομμάτι τσουρέκι σοκολάτας που μας κέρασαν. Τιποτε άλλο. Νιώθω πληρης. Όλα είναι θέμα διατροφικής συνήθειας.

Πλέον μου κάνει εντυπωση να βλέπεις ανθρώπους να ρωτάνε πως θα φτιάξουν το σώμα που μπορεί να έχουμε εμείς όταν δεν είναι διατεθειμένοι να κάνουν όλα αυτά που κανουμε εμείς για όλο το χρόνο. Εκτός αυτου είναι και θέμα κατά ποσο σ αρέσει η προπονηση αν σ αρέσει κ έχεις βάλει πχ έναν στόχο δεν προκειται να τον πςτυχεις χωρίς προγραμμα κ στη διατροφή.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πλέον μου κάνει εντυπωση να βλέπεις ανθρώπους να ρωτάνε πως θα φτιάξουν το σώμα που μπορεί να έχουμε εμείς όταν δεν είναι διατεθειμένοι να κάνουν όλα αυτά που κανουμε εμείς για όλο το χρόνο. Εκτός αυτου είναι και θέμα κατά ποσο σ αρέσει η προπονηση αν σ αρέσει κ έχεις βάλει πχ έναν στόχο δεν προκειται να τον πςτυχεις χωρίς προγραμμα κ στη διατροφή
Ναι όντως, είναι αστείο να θέλεις να φτιάξεις σώμα ενώ δεν ακολουθείς σωστή διατροφή και ξεκούραση.
Εγώ δίνω συμβουλές,αν μου ζητηθούν, σε απείθαρχα άτομα, αλλά αν δω ότι δεν πιάνουν τόπο, απομακρύνομαι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
'Πως θα κανω σώμα να βγω παραλια 3 μήνες πριν.... " αλλα μετά θέλω να τρωω πιτογυρα καθε μερα και οτι να ναι διατροφη και να το κρατησω !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ούτε εγώ έκανα κραιπαλη χθες. Έκανα και το AMRAP που είχα να κάνω και μια χαρά. Πεθανα βέβαια. Τα πόδια μου τα έχω διαλύσει. Σήμερα θα κάνω upper body γιατί τα πόδια δεν θα βγουν με τίποτα.

Χθες έκανα 4x7 κάμψεις στα γόνατα με τους αγκώνες σε σωστή θέση. Ζοριστηκα αλλά τα κατάφερα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
Ούτε εγώ έκανα κραιπαλη χθες. Έκανα και το AMRAP που είχα να κάνω και μια χαρά. Πεθανα βέβαια. Τα πόδια μου τα έχω διαλύσει. Σήμερα θα κάνω upper body γιατί τα πόδια δεν θα βγουν με τίποτα.

Χθες έκανα 4x7 κάμψεις στα γόνατα με τους αγκώνες σε σωστή θέση. Ζοριστηκα αλλά τα κατάφερα.

Όποτε μείνε σε αυτή την άσκηση μέχρι να φτάσεις τις 12 επαναλήψεις... Σε δυο μήνες λογικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
Δε ξανακανω one arm bent row.... πολυ στρες στη μέση για το τίποτα

και τα γονατα. Θα επιλέξω 2 διαφορετικές ασκησεις η μια θα ειναι σκυφτη κωπηλατικη αλλα θα καθομαι σε καρέκλα και η άλλη ξαπλωτος μπρουμυτα στον πάγκο.... οπου πάγκος θα χρησιμοποιηθει ενα καθισμα ορθογωνιο παραλληλεπιπεδο που εχει εδω ο σπιτονοικοκυρης μου και ουσιαστικά αντέχει ...

βαρέθηκα να προσπαθω να κάνω σοβαρά σέτ και να κουράζεται η μέση μου. Δε δουλευει αυτο το πράγμα κ θελω να απομονώσω τη πλάτη.

Τη μεση θα τη γυμνασουμε με άρσεις θανάτου και τα ποδια με προβολες κ καθισματα αμα βάλω και το στρες απο το bent over row...θα με κτυπησει κανα γονατο ή καμια μέση κ γεια σας μετά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
Σημερινη προπονηση

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION
1o σέτ 6 επαναλήψεις
2ο σέτ 5 επαναλήψεις
3ο σέτ 4 επαναλήψεις
4ο σέτ 4 επαναλήψεις
5ο σετ 4 επαναλήψεις
6ο σέτ 3 επαναλήψεις
Προοδος -> 4 επαναληψεις παραπάνω - PR σε ένα σέτ.

2) SINGLE ARM ROW

1ο σέτ 15 κιλά (σε κάθε χέρι) για 13 επαναληψεις
2ο σέτ 20 kg για 10 επαναλήψεις
3ο σέτ 19 κιλά για 12 επαν.
4ο σέτ 18 κιλά για 12 επαν.
Προοδος -> Σέτ με 20 κιλά αλτήρα - PR. Στρές στη μέση - θα επιλεχθέι άλλη παραλλαγή της άσκησης. Μπρούμυτα στο πάγκο και καθιστός έτσι ώστε να μειωθεί η κοπωση στη μέση που συσσωρεύεται και απο άλλες ασκησεις εντος της εβδομάδας πχ καθισματα και άρσεις.


3) ΑΡΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗ.
1o σέτ 12 κιλά 13 επαν.
2ο σετ 13 κιλά 11 επαν.
3ο σετ 12 κιλά σε κάθε χέρι 12 επαναλήψεις.
Προοδος -> Σταθερά.

4) ΠΡΟΒΟΛΕΣ

1ο σέτ 10 επαν. χωρις βάρος
2ο σέτ 10 επαν. με 7.5 κιλά σε κάθε χέρι
3ο σέτ 9 επαν. με 15 κιλά σε κάθε χέρι
4ο σέτ 12 κιλά για 10 επαν.
Προοδος -> Σέτ με 15 κιλά - νέο PR.

5) ΓΑΜΠΕΣ

1ο σέτ 30 επαναληψεις χωρις βάρος
2ο σέτ 17 επαναληψεις με 13 κιλά σε κάθε χέρι.
3ο σέτ 17 επαναληψεις με 13 κιλα σε κάθε χέρι
Προοδος -> Σταθερά.

ΠΛΑΤΗ -> 22
ΠΟΔΙΑ-> 17 (Μεσω arm row)
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 11
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 19

Και το φαγάκι μου για αποψε

εβαλα λιγη φετουλα μεσα και λιγο πολτο και έγινε σαν πιτσα.... πωπω υπερτατο φαγητο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210504_094356.jpg
    IMG_20210504_094356.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 93

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
IMG_20210505_005455.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όποιος θέλει συνταγή μου λέει.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210505_010133.jpg
    IMG_20210505_010133.jpg
    4 MB · Εμφανίσεις: 84

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
View attachment 80400
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όποιος θέλει συνταγή μου λέει.
Να είχαμε μπάρες πρωτεινης καλά θα ήταν :P

Εγώ προσωπικά τρώω 1 εβδομάδα τώρα 4 αυγά (ανακενο να κάνω τις εξετάσεις αίματος εντός εβδομάδας να δω αν έχει επηρεαστεί η χοληστερίνη)το πρωί και το παρακάτω ωραίο γεύμα για μεσημεριανό και βραδινό ότι κάτσει σε όσπρια κλπ


Έβαλα μέσα μάνγκο αυτήν την φορά ...το κάνει λίγο γλυκό αλλά Νταξ δεν χαλάει την γεύση τόσο πολύ

IMG_20210504_140604.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
Κουακεροοπιτα

180γρ ασπράδι ποσιμο
25γρ ταχίνι
80γρ κουακερ
6 γρ λάδι

Θα εβαζα και μπανάνα η ανανά αλλά δεν είχα... Και με φυστικοβουτυρο αντί ταχινιου γίνεται ωραίο.

Σερβίρεται με 15γρ σιρόπι αγαυης και μια μπάρα πρωτεινης σοκολάτα σαν να τρως κρεπα σοκολάτα

Μη το ψήσετε σε μεγάλο βαθμό θα σας καεί γρήγορα... Αν η κουζίνα έχει 8 σκάλες ματιου βάλτε στο 4 αν έχει 3 στο 1.5 με 2.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
Οκτωβριο 2021 έχω εξετάσεις.

Στόχος

ΣΤΗΘΟΣ
Κάμψεις -> 30 κάμψεις χωρις βάρος
20 κάμψεις με προσθετο βάρος 10 κιλά στη πλάτη.

Αντι των 20 καμψεων με βάρος θα έβαζα πάγκο πιέσεις με 20 κιλους αλτήρες.

ΩΜΟΙ
Πιέσεις με αλτήρες -> 15-16 κιλά για 12 επαν. να βγαινουν σχετικά εύκολα. Στη 12 να έχω αλλη μια.

ΠΛΑΤΗ
Έλξεις σε μονόζυγο με ουδετερη λαβή -> 12 - 13 επαν.

ΠΟΔΙΑ
Προβολές με αλτήρες -> 15 κιλά για 12 επαν.
Καθίσματα με αλτήρες -> 15 κιλά για 12 επαν.

Το παν στο γυμναστηριο ειναι να θέτεις στόχους για να πηγαινεις το κορμι σου ένα βήμα πιο πέρα. Η διατροφη σταθερή... ειναι εργαλείο.

Οι δικοι σας στοχοι ποιοι ειναι ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
εγώ παντως αν συνεχίσω με το homemade gym θα επιλέξω ένα παγκο και μετά με 2 αλτηρες 25-30 κιλά κανεις υπέρ προπονηση και έναν μονοζυγο. Στήθος χέρια ώμους πλατη κ ποδια τα καλυπτεις μια χαρά με αυτά για 2-3 χρόνια. Όποτε με ενα 300αρι συνολο το πολυ 400 ευρω κανεις προπονηση όπου κ όποτε γουστάρεις πρωι μεσημερι βραδυ ξημερώματα μεταμεσονυχτια ρε όποτε θες και συμφέρει ειδικά επαρχία που είμαι εγώ που θέλουν το χρόνο 350 άρα 1000 στα δυο τρία χρόνια. Θα βάλεις στη τσέπη 700 ευρώ δηλαδή. Δεν πειραζει ας μην κάνεις μπάρες οι μπάρες έχουν κ κίνδυνο αμα δεν έχεις από πανω κάποιον να σε κοιτάει. Και στο γυμναστήριο ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ. Τα χουμε ξαναπεί. Δυστυχώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το 5ημερο fasting την μεγάλη βδομάδα με άφησε 4.5 κιλά μείον. Μετά από 4 μέρες refeeding κυρίως με κρέας από το Πάσχα, είμαι +2 κιλά μετά το refilling του γλυκό γόνου. Άρα net worth - 2.5 κιλα λιπος αυτές τις 5 μέρες. Όπως ακριβώς το υπολόγιζα.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
O στόχος είναι να φτάσω γύρω στο 8% σωματικό λίπος για μια εβδομάδα στο τέλος του Αυγούστου με όση περισσότερη μυϊκή μάζα μπορώ να κρατήσω, και από Σεπτέμβρη υπερτροφία, ευελπιστώ στο γυμναστήριο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,542 μηνύματα.
O στόχος είναι να φτάσω γύρω στο 8% σωματικό λίπος για μια εβδομάδα στο τέλος του Αυγούστου με όση περισσότερη μυϊκή μάζα μπορώ να κρατήσω, και από Σεπτέμβρη υπερτροφία, ευελπιστώ στο γυμναστήριο.

Μπορεί να μη χασεις κ καθόλου μάζα. Πόσο% υπολογίζεις τώρα ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top