Fitness Thread!

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μπορεί να μη χασεις κ καθόλου μάζα. Πόσο% υπολογίζεις τώρα ;
Ανάλογα με το πόσο γρήγορα θα κόβω κιλά. Θέλω να το πάω πολύ σταθερά. Χθεσινή μέτρηση από ζυγαριά 18.4%. Θεωρώ ότι προλαβαίνω άνετα. Τέλος του μήνα επιστρέφω στο γυμναστήριο, αν δεν αλλάξει κάτι πάλι με την πανδημία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ανάλογα με το πόσο γρήγορα θα κόβω κιλά. Θέλω να το πάω πολύ σταθερά. Χθεσινή μέτρηση από ζυγαριά 18.4%. Θεωρώ ότι προλαβαίνω άνετα. Τέλος του μήνα επιστρέφω στο γυμναστήριο, αν δεν αλλάξει κάτι πάλι με την πανδημία.

Πόσα κιλά είσαι κ υψος ; με μείωση κιλων φαντάζομαι θα κόψεις λίπος.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
69.8 kg και ύψος 1.70 m. Αναγκαστικά, αν και θα ακολουθήσω πρόγραμμα δύναμης για να μην πέσω πολύ.

Aμα βλέπεις κοιλιακους να αχνοφαινονται με λιγα πιασιματα στα πλαγια εισαι στο 15% νομιζω πολυ έβαλες. 18.5% εισαι με σωσιβιο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Aμα βλέπεις κοιλιακους να αχνοφαινονται με λιγα πιασιματα στα πλαγια εισαι στο 15% νομιζω πολυ έβαλες. 18.5% εισαι με σωσιβιο.
Αυτό λέει η ζυγαριά. Με το μάτι θα με έβαζα γύρω στο 16%, γιατί έχω σχήματα και μέχρι και οι πλάγιοι φαίνονται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αυτό λέει η ζυγαριά. Με το μάτι θα με έβαζα γύρω στο 16%, γιατί έχω σχήματα και μέχρι και οι πλάγιοι φαίνονται.

Άσε τις ζυγαρίες !


τσεκαρε εδώ τα λέει συνοπτικά.

Εγω ειμαι γυρω στο 15%

ειδικα τα κοψιματα που δειχνει στο στηθος στο 15% ειναι ακριβως αυτα που βλεπω και στο καθρεφτη στο δικο μου σώμα. Εγω βεβαια κοβω ωραια και στη μέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεις με recomp να κρατησεις την ιδια μυικοτητα μπορει και να αυξησεις κ πολύ λιγο αλλα πρέπει να το κάνεις οπως το λένε.

Προσωπικα στο 13% θα ήμουν πολυ ευχαριστημένος.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Kάπου στο 17% είμαι τότε. Αυτό που μου χρειάζεται είναι να χαμηλώνω σταδιακά τους υδατάνθρακες. Ήδη στην πρωτεϊνη μου είμαι πολύ ψηλά (2.5-3.0 g/kg), οπότε θα'ρθει και θα δέσει ο χαμηλότερος υδατάνθρακας. Ή έστω ένα carb cycling με 4 χαμηλές και 3 ψηλές.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Sox εγώ είμαι 71.7 κατά μέσο όρο τώρα με ύψος 1.75 και πολύ χαμηλό ποσοστου λίπους .......εσύ άμα είσαι σε φάση όγκου 69.8 σε φάση χαμηλού ποσοστού τι νούμερα πιάνεις ?
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Sox εγώ είμαι 71.7 κατά μέσο όρο τώρα με ύψος 1.75 και πολύ χαμηλό ποσοστου λίπους .......εσύ άμα είσαι σε φάση όγκου 69.8 σε φάση χαμηλού ποσοστού τι νούμερα πιάνεις ?
Σε φάση όγκου ξεπερνάω τα 75 kg. Τώρα είναι ειδική περίπτωση επειδή δεν έχω πρόσβαση σε γυμναστήριο. Δε μπορώ να κρατήσω μυϊκή μάζα με χαμηλότερα φορτία. Όπως και να το κάνω, πάλι στο γυμναστήριο βάζω πιο πολλά. Το ιδανικό θα ήταν 70 kg με 8%.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Sox εγώ είμαι 71.7 κατά μέσο όρο τώρα με ύψος 1.75 και πολύ χαμηλό ποσοστου λίπους .......εσύ άμα είσαι σε φάση όγκου 69.8 σε φάση χαμηλού ποσοστού τι νούμερα πιάνεις ?

ΑΠΟ ΤΗ Στιγμη που βλέπεις κοιλιακους εστω και αχνά τους 4.... δεν εισαι πάνω απο 15-16%.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σε φάση όγκου ξεπερνάω τα 75 kg. Τώρα είναι ειδική περίπτωση επειδή δεν έχω πρόσβαση σε γυμναστήριο. Δε μπορώ να κρατήσω μυϊκή μάζα με χαμηλότερα φορτία. Όπως και να το κάνω, πάλι στο γυμναστήριο βάζω πιο πολλά. Το ιδανικό θα ήταν 70 kg με 8%.
Αφού είσαι 69.8 κιλά τώρα ,εφόσον θα κόψεις πως θα μείνεις σταθερός στα 70 ? Γιατί άμα είσαι τόσο τώρα ,λογικά χωρίς το λίπος θα πέσεις 4-5 κιλά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΑΠΟ ΤΗ Στιγμη που βλέπεις κοιλιακους εστω και αχνά τους 4.... δεν εισαι πάνω απο 15-16%.
Εγώ με τέτοια ποσοστά νούμερα θα με λέω ότι είμαι σούμο χαχαχα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αφού είσαι 69.8 κιλά τώρα ,εφόσον θα κόψεις πως θα μείνεις σταθερός ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ με τέτοια ποσοστά νούμερα θα με λέω ότι είμαι σούμο χαχαχα

Ε καλα εσυ εχεις και τρελα με τους κοιλιακους... εμενα δεν με τρελαινουν.... ενα 12-13% θα ειμαι ιδανικά.

Πχ τσεκαρε αυτον εδω ειναι 17-18% αλλα στα παπαρια του εχει πολλη μάζα απο κάτω.


εν τω μεταξυ οποτε βλεπω βιντεο του πεθαινω στα γέλια ! χαχαχα
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αφού είσαι 69.8 κιλά τώρα ,εφόσον θα κόψεις πως θα μείνεις σταθερός στα 70 ? Γιατί άμα είσαι τόσο τώρα ,λογικά χωρίς το λίπος θα πέσεις 4-5 κιλά
Δε θα πέσω γιατί θα κυνηγήσω δύναμη στο γυμναστήριο με sets στα 80-90% 1 RM. Για να μην πω ότι θα ανέβω κιόλας και με πείτε υπερβολικό. Βασικά φέτος δεν είναι γράμμωση, πιο πολύ σε recomposition φέρνει.

Devil, ο τύπος που υποστηρίζεις ότι έχει πολλά κιλά μάζα και 17-18% που παίζει να είναι και παραπάνω, δεν είναι φυσικός. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τον συγκρίνεις με αλλά μέτρα και αλλά σταθμά. ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δε θα πέσω γιατί θα κυνηγήσω δύναμη στο γυμναστήριο με sets στα 80-90% 1 RM. Για να μην πω ότι θα ανέβω κιόλας και με πείτε υπερβολικό. Βασικά φέτος δεν είναι γράμμωση, πιο πολύ σε recomposition φέρνει.

Δηλαδη θα κατεβεις σε λιπος αλλα στο ιδιο νουμερο κιλών ;
Devil, ο τύπος που υποστηρίζεις ότι έχει πολλά κιλά μάζα και 17-18% που παίζει να είναι και παραπάνω, δεν είναι φυσικός. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τον συγκρίνεις με αλλά μέτρα και αλλά σταθμά. ;)

Νομιζω πρεπει να χει πει πως εκανε παλαιοτερα χρηση... τον ακουσες και εσυ να το λεει ή ετσι σου φαινεται ; αλλα οταν εσαι 12 χρονια δουλεμενος σε γυμναστηρια και φυσικος να εισαι μην νομιζεις οτι θα δειχνεις πολυ διαφορετικα ο τύπος κάνει 150 κιλα καθισμα. Μιλάμε για κιλά που τα κάνει χρόνια. 140 κιλα στο πάγκο... μιλαμε για νουμερα τωρα.... οχι αστεία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Tον εχω παρακολουθησει να κάνει 100 κιλα κάθισμα για 20 επαναληψεις και ηταν πολυ τεχνικός ακομη και οταν ειχε κουραστει αρκετά.

Δεν ειναι κανενας μυρωδιας στη προπονηση απο αυτους που απλα φορτώνουν τη μπάρα για να ανεβασουν βιντεάκι στο ινσταγραμ


για αυτο κ εμενα με βλέπεις να προσπαθω να κλειδωσω πρωτα στις πολλες επαναληψεις και μετα ανεβάζω. Έχουμε χρονια ακομη στα γυμναστηρια....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παρολο και αυτος που σου δειχνω πιο πανω που ηταν τέρμα αμπαλος στη τεχνική πάλι τον ειδα εχει γεμισει τράπς - ωμους κτλπ κτλπ

δε γινεται να κανεις τοση προπονηση και να μη γινεις θηριο κάποια στιγμη εκει θα καταλήξω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δηλαδη θα κατεβεις σε λιπος αλλα στο ιδιο νουμερο κιλών ;
Ναι. Αλλά, επειδή το σώμα μου έχει μάθει με υψηλότερη μυϊκη μάζα όσο πήγαινα στο γυμναστήριο, ενδέχεται να ανέβω σε κιλά.
Νομιζω πρεπει να χει πει πως εκανε παλαιοτερα χρηση... αλλα οταν εσαι 12 χρονια δουλεμενος σε γυμναστηρια και φυσικος να εισαι μην νομιζεις οτι θα δειχνεις πολυ διαφορετικα ο τύπος κάνει 150 κιλα καθισμα. Μιλάμε για κιλά που τα κάνει χρόνια. 140 κιλα στο πάγκο... μιλαμε για νουμερα τωρα.... οχι αστεία.
Λοιπόν, δες πως έχει το πράγμα. Αρχικά, δεν προσπαθώ να μειώσω την δουλειά, τον κόπο και τα ρεκόρ του. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι έχει φτάσει σε υψηλότερο σημείο απο κάποιον φυσικό αντίστοιχα με την ίδια δουλειά, οπότε δε μπορεί να συγκριθεί.
Ωστόσο για χρήστης αναβολικών, πάλι δεν έχει και ιδιαίτερα πολλά κιλά στα PR. Και στο λέω επειδή γνωρίζω άτομα που είναι φυσικοί και έχουν καλύτερα PR από αυτόν.

Ωστόσο, κι εγώ σαν φυσικός και 75 kg στις καλές μου με τα δικά μου PR, αναλογικά με τα κιλά του και το γεγονός ότι έχει πάρει αναβολικά, θεωρώ ότι είμαι σε καλύτερη κατάσταση.
Το τονίζω ξανά για να μην παρεξηγηθώ : ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ.

Έφυγα για πόδια. :superman:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δε θα πέσω γιατί θα κυνηγήσω δύναμη στο γυμναστήριο με sets στα 80-90% 1 RM. Για να μην πω ότι θα ανέβω κιόλας και με πείτε υπερβολικό. Βασικά φέτος δεν είναι γράμμωση, πιο πολύ σε recomposition φέρνει.

Devil, ο τύπος που υποστηρίζεις ότι έχει πολλά κιλά μάζα και 17-18% που παίζει να είναι και παραπάνω, δεν είναι φυσικός. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τον συγκρίνεις με αλλά μέτρα και αλλά σταθμά. ;)
Χμμμ περίεργο πάντως γιατί στο νου μου το recomp το είχα ως εξής .

Έστω ότι κανονικά είσαι 70 κιλά και 8% .Κάνεις όγκο 78κιλα και μετά όταν κόβεις φτάνεις στα 71ή72 κιλά με 8%
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ναι. Αλλά, επειδή το σώμα μου έχει μάθει με υψηλότερη μυϊκη μάζα όσο πήγαινα στο γυμναστήριο, ενδέχεται να ανέβω σε κιλά.

Λοιπόν, δες πως έχει το πράγμα. Αρχικά, δεν προσπαθώ να μειώσω την δουλειά, τον κόπο και τα ρεκόρ του. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι έχει φτάσει σε υψηλότερο σημείο απο κάποιον φυσικό αντίστοιχα με την ίδια δουλειά, οπότε δε μπορεί να συγκριθεί.
Ωστόσο για χρήστης αναβολικών, πάλι δεν έχει και ιδιαίτερα πολλά κιλά στα PR. Και στο λέω επειδή γνωρίζω άτομα που είναι φυσικοί και έχουν καλύτερα PR από αυτόν.

Ωστόσο, κι εγώ σαν φυσικός και 75 kg στις καλές μου με τα δικά μου PR, αναλογικά με τα κιλά του και το γεγονός ότι έχει πάρει αναβολικά, θεωρώ ότι είμαι σε καλύτερη κατάσταση.
Το τονίζω ξανά για να μην παρεξηγηθώ : ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ.

Έφυγα για πόδια. :superman:

Ε τι να παρεξηγηθουμε τωρα για ξένον άνθρωπο ; κουβεντα κάνουμε. Αυτοι που λες ειναι καλυτεροι γιατι ισως κανουν κ πρωταθλητισμο. Κατασταση σε τι εννοεις καλυτερη σωματικη.... δεν τον ενδιαφέρει απλα κανει τα βάρη του και τρώει ! Και οπως εχει πει οποτε θέλω πέφτω σε λίπος. Δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανέναν.

Εγω πάντως εκτιμάω τη σωστη τεχνική του και οτι κακα τα ψέμματα ειναι δουλεμένος και ξέρει απο προπονητική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χμμμ περίεργο πάντως γιατί στο νου μου το recomp το είχα ως εξής .

Έστω ότι κανονικά είσαι 70 κιλά και 8% .Κάνεις όγκο 78κιλα και μετά όταν κόβεις φτάνεις στα 71ή72 κιλά με 8%

Ο gREG λεει οτι οι φασεις ογκου ειναι ηλιθιοτητες.... να παιρνεις λιπος ενα καρο για να πάρεις μισο κιλο μάζα δεν το λές και πολυ αποδοτικο κ μετα να προσπαθεις να τα χάσεις ψοφώντας στη πείνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οντως what is the fucking point να παρεις 5 κιλα και τα 4 να ειναι λίπος και μετα να προσπαθεις να τα χασεις κιολας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε τι να παρεξηγηθουμε τωρα για ξένον άνθρωπο ; κουβεντα κάνουμε. Αυτοι που λες ειναι καλυτεροι γιατι ισως κανουν κ πρωταθλητισμο. Κατασταση σε τι εννοεις καλυτερη σωματικη.... δεν τον ενδιαφέρει απλα κανει τα βάρη του και τρώει ! Και οπως εχει πει οποτε θέλω πέφτω σε λίπος. Δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανέναν.

Εγω πάντως εκτιμάω τη σωστη τεχνική του και οτι κακα τα ψέμματα ειναι δουλεμένος και ξέρει απο προπονητική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ο gREG λεει οτι οι φασεις ογκου ειναι ηλιθιοτητες.... να παιρνεις λιπος ενα καρο για να πάρεις μισο κιλο μάζα δεν το λές και πολυ αποδοτικο κ μετα να προσπαθεις να τα χάσεις ψοφώντας στη πείνα.
Μα αυτό δεν κάνεις και εσυ ? Βασικά όταν μιλάγαμε παλια για bulking εγώ αυτό είχα στο νου μου πάντως 😂(ίσως παίχτηκε παρεξήγηση)

Και εγώ το θεωρώ βλακεια (για τους στόχους που έχω θέσει και με τα κιλά που κάνω )αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να δω την διαφορά σε δύναμη που λέτε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μα αυτό δεν κάνεις και εσυ ? Βασικά όταν μιλάγαμε παλια για bulking εγώ αυτό είχα στο νου μου πάντως 😂(ίσως παίχτηκε παρεξήγηση)
Μαλακίες ειχα κάνει πέρυσι.... στο τέλος απλα έφτασα 20% λίπος. Θα μπορουσα να βαλω τους ιδιους μύς χωρις να φορτωσω τον οργανισμο με 7-8 κιλα και στο τέλος τα έχασα κιολας κάποια απο αυτα.... Σταματησα στα 85.5 κιλά και τωρα ειμαι 80.5-81.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ογκοι δεν ειναι για εμάς φίλε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το τι μαλακια κυκλοφορει στο Ιντερνετ δε λεγεται πάρε παράδειγμα αυτους εδω


10 κιλα σε 2 μήνες. Οκ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μαλακίες ειχα κάνει πέρυσι.... στο τέλος απλα έφτασα 20% λίπος. Θα μπορουσα να βαλω τους ιδιους μύς χωρις να φορτωσω τον οργανισμο με 7-8 κιλα και στο τέλος τα έχασα κιολας κάποια απο αυτα.... Σταματησα στα 85.5 κιλά και τωρα ειμαι 80.5-81.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ογκοι δεν ειναι για εμάς φίλε.
Με μπερδέψες ρε .Τώρα τι ακριβώς κάνεις ? Θα πέσεις σε ποσοστό και απλά θα χτίζεις μύες με χαμηλό ποσοστό?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top