Fitness Thread!

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα χειροτερα γεμιστα που εχω φαει ηταν οταν δεν γνωριζα για την υπαρξη του cilantro και μπερδεψα τον μαιντανο με αυτο το σιχαμερο χορτο και πεταξα ενα ταψι γεμιστα. Ευτυχως δεν μου εμεινε ως τραυματικη εμπειρια γιατι τα γεμιστα ειναι απο τα αγαπημενα μου φαγητα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Την αγάπησα την χθεσινή προπόνηση με έκαψε ωραία.

Μπορω να κάνω 16 επαναληψεις με 5 κιλά έξτρα βάρος με καλή τεχνική

στις κάμψεις !

Πιεσεις ωμων έπαιξα στα 12-13 κιλα .... δεν ξανα εκανα max μετα τη προσπαθεια στα 15 κιλα σε κάθε χέρι

έπαιξα με το 60% της δυναμικοτητας για επαναλήψεις.... 12-13 επαναληψεις. Και οι 15 καλό εύρος ειναι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
2 ατομα σημερα (αντρας και γυναικα) σχολιασαν την αλλαγη στο σωμα μου και με ρωτησαν αν εκανα διαιτα για να χασω βαρος. Η απαντηση μου τους σοκαρε: "δεν εχω χασει κιλα και τρωω περισσοτερο σε σχεση με πριν"

Τους ειπα οτι κανω γυμναστικη και μειωσα το λιπος ενω παραλληλα αυξησα μυικη μαζα. Τετοια σχολια ακους και μετα θελεις να πορωθεις ακομα περισσοτερο στην γυμανστικη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Να κάνω και εγώ λίγο το μοντέλο; :P

5-5-21 (5).jpg



1.80 80.5 - 81 κιλά.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Όταν πλέον τελειώνει η αναστολή και πρέπει να πας στην δουλειά, αλλά για να μην φας τις σαβουρες που υπάρχουν εκεί ενώ είσαι σε πρόγραμμα διατροφής παίρνεις τα ταπερακια μαζί σου (λες και είμαστε στο Νηπιαγωγείο στο ολοήμερο 😂)
IMG_20210508_094157.jpg
Μπιφτέκια με μιξ κιμά μοσχαρίσιο και κοτόπουλου και λίγη σαλάτα μαρουλι-καροτο.

Disclaimer: κανονικά αντί για την μισή σαλάτα που έβαλα θα έμπαινε στην θέση του ρύζι (που θα έπρεπε κανονικά) αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να το ετοιμάσω καν, οπότε το αφήνω εκτός (θα με βρίζετε με το δίκιο σας, το ξέρω)....
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.
Τυχερέ ,ξεκινάς δουλειά .Εγώ όταν δούλευα στο ξενοδοχείο είχα πρόσβαση στο φαγητό ,στο μενού ,και έτρωγα μόνο κοτόπουλο ,ρύζι , ψαρονέφρι ,πατάτες και μακαρόνια.

Νταξ είχε πολύ ποικιλία και μου άρεσε .Τα μακαρόνια δεν τα υπολόγιζα να μην τρώω και τέτοια .Οπότε έκανε ο μάγειρας έτρωγα ....είχε κάνει κάτι σπουδές από Ιταλία και πράγματικα το τι μακαρονάδες έφτιαχνε δεν φαντάζεσαι

(Ετρωγα ότι ήθελα γιατί στην δουλειά είχε πολύ καρδιο οπότε έχανα τις θερμίδες που έτρωγα 😂)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το έκλεψα απ' τον Γκασπάρ στην πανδημία.
Έχουν σκεφτεί ότι οι κάτω των 30 δεν έχουν εμβολιαστεί? Γιατί σε πλειοψηφία μόνο αυτοί πάνε

Ο αδερφός μου που είναι 15 και ήθελε να ξεκινήσει γυμναστήριο όταν ανοίξουν ....θα περιμένει μέχρι να εμβολιαστεί ?🤦‍♂️🤦‍♂️

Πωπω αυτή η μπανανία ρε παιδιά δεν έχει όρια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Όταν πλέον τελειώνει η αναστολή και πρέπει να πας στην δουλειά, αλλά για να μην φας τις σαβουρες που υπάρχουν εκεί ενώ είσαι σε πρόγραμμα διατροφής παίρνεις τα ταπερακια μαζί σου (λες και είμαστε στο Νηπιαγωγείο στο ολοήμερο 😂)
View attachment 80576
Μπιφτέκια με μιξ κιμά μοσχαρίσιο και κοτόπουλου και λίγη σαλάτα μαρουλι-καροτο.

Disclaimer: κανονικά αντί για την μισή σαλάτα που έβαλα θα έμπαινε στην θέση του ρύζι (που θα έπρεπε κανονικά) αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να το ετοιμάσω καν, οπότε το αφήνω εκτός (θα με βρίζετε με το δίκιο σας, το ξέρω)....

Ωραιο πιάτο αλλα οχι για μεσημερι , για μενα μιλάω πάντα θα χρειαστει σιγουρα 150-200γρ ρυζι ή πατατα δίπλα. Τα λαχανικα ειναι καλά για βράδυ που δεν θέλεις να φορτωσεις τον οργανισμο με υδατανθρακα που και παλι αυτο σχετικό ειναι... πχ αμα φάς στις 11 και προκειται να κοιμηθεις στις 2 και εχεις περιθωρειο θερμιδων δεν υπάρχει θέμα.

Εγω για αυτο βαζω συχνα πυκνα φωτογραφιες πως ειμαι , γιατι ο καθενας οταν μιλάει για διατροφη εννοει κάτι διαφορετικο.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Όταν πλέον τελειώνει η αναστολή και πρέπει να πας στην δουλειά, αλλά για να μην φας τις σαβουρες που υπάρχουν εκεί ενώ είσαι σε πρόγραμμα διατροφής παίρνεις τα ταπερακια μαζί σου (λες και είμαστε στο Νηπιαγωγείο στο ολοήμερο 😂)
View attachment 80576
Μπιφτέκια με μιξ κιμά μοσχαρίσιο και κοτόπουλου και λίγη σαλάτα μαρουλι-καροτο.

Disclaimer: κανονικά αντί για την μισή σαλάτα που έβαλα θα έμπαινε στην θέση του ρύζι (που θα έπρεπε κανονικά) αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να το ετοιμάσω καν, οπότε το αφήνω εκτός (θα με βρίζετε με το δίκιο σας, το ξέρω)....
Έχουν βρώμη μέσα τα μπιφτέκια; Αν ναι, λίγο υδατάνθρακα θα τον πάρεις από εκεί. Άλλως φρόντιζε να βράζεις λίγο ρύζι ή καμιά πατάτα για να είναι πλήρες το γεύμα σου.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Τυχερέ ,ξεκινάς δουλειά .Εγώ όταν δούλευα στο ξενοδοχείο είχα πρόσβαση στο φαγητό ,στο μενού ,και έτρωγα μόνο κοτόπουλο ,ρύζι , ψαρονέφρι ,πατάτες και μακαρόνια.

Νταξ είχε πολύ ποικιλία και μου άρεσε .Τα μακαρόνια δεν τα υπολόγιζα να μην τρώω και τέτοια .Οπότε έκανε ο μάγειρας έτρωγα ....είχε κάνει κάτι σπουδές από Ιταλία και πράγματικα το τι μακαρονάδες έφτιαχνε δεν φαντάζεσαι

(Ετρωγα ότι ήθελα γιατί στην δουλειά είχε πολύ καρδιο οπότε έχανα τις θερμίδες που έτρωγα 😂)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το έκλεψα απ' τον Γκασπάρ στην πανδημία.
Έχουν σκεφτεί ότι οι κάτω των 30 δεν έχουν εμβολιαστεί? Γιατί σε πλειοψηφία μόνο αυτοί πάνε

Ο αδερφός μου που είναι 15 και ήθελε να ξεκινήσει γυμναστήριο όταν ανοίξουν ....θα περιμένει μέχρι να εμβολιαστεί ?🤦‍♂️🤦‍♂️

Πωπω αυτή η μπανανία ρε παιδιά δεν έχει όρια

Τοσο καιρο σου τα λέω... θα μπορουσαν απλα με ενα σέλφ τέστ να μπαινουν μέσα.... τι περιμενεις τωρα απο τον Άδωνη τον ασοβαρο ;

Για μένα με εναν μονοζυγο , 2 αλτήρες 20-30 κιλών και έναν πάγκο κανεις ολοκληρωμενη προπονηση.

Πάρε το μια αποφαση δώσε ενα 500αρι απο μια πιστωτικη με ατοκες δοσεις καθε μηνα ενα 50αρικο σε 10 μηνες εχεις ξεχρεωσει και μετά ουτε θα ξαναπας γυμναστηριο.... για 2-3 χρονια. Και οποτε θα θες να κανεις προπονηση αλλα το γυμναστηριο θα ειναι κλειστο θα κάθεσαι σπιτι και θα κάνεις με την ησυχια σου....

15αυγουστο ειχαν κλεισει απο τη Πεμπτη ρε φιλε έλεος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.
Απορώ αυτά που σκέφτεται τα υπολογίζει καλά ή απλά πετάει την ιδέα και ότι γίνει

Αυτό ντεβιλ συμφέρει για κάποιον που έχει μόνιμη κατοικία .Εγώ δυστυχώς δεν έχω ακόμα .Δηλαδή αν επενδύσω εδώ με τους δικούς μου ,όταν θα φύγω θα τα πάρω και αυτά ? Αυτό είναι το θέμα διότι αν είχα μόνιμη κατοικία εδώ θα αγόραζα όλο τον εξοπλισμό μονομιάς γιατί μακροπρόθεσμα δεν συμφέρει το γυμναστήριο

420ευρω θα άφηνα εδώ το χρόνο σε γυμναστήριο ενώ θα μπορούσα να πάρω ένα σετ σαν του σοχ και πάγκο μονομιάς
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Απορώ αυτά που σκέφτεται τα υπολογίζει καλά ή απλά πετάει την ιδέα και ότι γίνει

O τύπος ειναι ασόβαρος τον ειχαν μπουγελώσει με ρυζογαλα παλαιοτερα ...



Αυτό ντεβιλ συμφέρει για κάποιον που έχει μόνιμη κατοικία .Εγώ δυστυχώς δεν έχω ακόμα .Δηλαδή αν επενδύσω εδώ με τους δικούς μου ,όταν θα φύγω θα τα πάρω και αυτά ? Αυτό είναι το θέμα διότι αν είχα μόνιμη κατοικία εδώ θα αγόραζα όλο τον εξοπλισμό μονομιάς γιατί μακροπρόθεσμα δεν συμφέρει το γυμναστήριο

420ευρω θα άφηνα εδώ το χρόνο σε γυμναστήριο ενώ θα μπορούσα να πάρω ένα σετ σαν του σοχ και πάγκο μονομιάς

Ένας πάγκος δεν ζυγιζει πάνω απο 20-30 κιλά και αντε να ειναι 1,70 σε μήκος , οι αλτηρες τα ιδια σε μια γωνια θα τα βάλεις.

κΛΈΦΤΕς ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ επαρχια στα γυμναστηρια.... και κεφτέδες τελειως πας εκει και δεν δινουν ουτε ενα προγραμμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ζαχαροπλαστειο που έφαγε τα γιαουρτια ειναι κοντα στο σπιτι μου :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.
O τύπος ειναι ασόβαρος τον ειχαν μπουγελώσει με ρυζογαλα παλαιοτερα ...





Ένας πάγκος δεν ζυγιζει πάνω απο 20-30 κιλά και αντε να ειναι 1,70 σε μήκος , οι αλτηρες τα ιδια σε μια γωνια θα τα βάλεις.

κΛΈΦΤΕς ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ επαρχια στα γυμναστηρια.... και κεφτέδες τελειως πας εκει και δεν δινουν ουτε ενα προγραμμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ζαχαροπλαστειο που έφαγε τα γιαουρτια ειναι κοντα στο σπιτι μου :P
Μάλλον του άρεσε και θέλει να φάει και άλλη


Ισχύει αυτό ντεβιλ ,στο γυμναστήριο που έχω εδώ κοντά και είμαστε λίγο εκτός κέντρου ξέρεις τι έχει κάνει ο τύπος ? Έχει αυξήσει τις τιμές 35-40 το μήνα έτσι ώστε να πηγαίνουν λίγα άτομα αλλά και να βγάζει τα ίδια χρήματα σε σχέση με 20-30 ευρώ με περισσότερο κόσμο

Ο αδερφός μου πήγαινε εκεί και του έλεγε ότι νάνε ,μόνο στις ασκήσεις ήταν καλό που έδειχνε .... πρόγραμμα ότι νάνε : στήθος ,τρικεφαλα ,δικέφαλα μια μέρα την άλλη πλάτη ,πόδια ώμους

Ότι νάνε σου λέω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Μάλλον του άρεσε και θέλει να φάει και άλλη


κοιτα εμενα στη τελικη δεν με ενδιαφέρει... μέχρι Οκτωβριο παιζω ανετα με μονοζυγο - κωπηλατικες με αλτηρες - κάμψεις με βάρος - ώμους - χέρια με αλτήρες και θα κανω και πολυ καλή δουλειά. Και μονος μου με ησυχια οποτε ειναι στελνω και στον κοουτς να με βλέπει.

Και αμα πάρω και πάγκο ... ενα 150αρι ευρω ακομη παιζει να μπορω να κάνω και μεχρι του χρονου προπονησάρες τέτοιο καιρό.

Ισχύει αυτό ντεβιλ ,στο γυμναστήριο που έχω εδώ κοντά και είμαστε λίγο εκτός κέντρου ξέρεις τι έχει κάνει ο τύπος ? Έχει αυξήσει τις τιμές 35-40 το μήνα έτσι ώστε να πηγαίνουν λίγα άτομα αλλά και να βγάζει τα ίδια χρήματα σε σχέση με 20-30 ευρώ με περισσότερο κόσμο

Ο αδερφός μου πήγαινε εκεί και του έλεγε ότι νάνε ,μόνο στις ασκήσεις ήταν καλό που έδειχνε .... πρόγραμμα ότι νάνε : στήθος ,τρικεφαλα ,δικέφαλα μια μέρα την άλλη πλάτη ,πόδια ώμους

Ότι νάνε σου λέω

Δεν ξέρουν οι περισσοτεροι. Δεν τους ενδιαφέρει , δεν διαβαζουν δεν ψάχνονται και ψάχνουν γρηγορα και ακουραστα λεφτά. Τι να μου πει εμενα ενας γυμναστης που κάθεται στο γυμναστηριο και δεν ξερει να σου πει ουτε τι θέση θα ρυθμισεις το μηχάνημα - δεν μιλαμε καν για ελευθερα βάρη που έχουν ενα καρο γωνιες και η αναλυση ειναι αναγκαστικα πιο περιπλοκη - σύνθετη

και δεν ήξερε να μου πει οτι αμα κάτσω πιο πάνω και ανεβει το κάθισμα τοτε παιζω πιο πολυ πλατυ ραχιαιο παρα πισω μοιρα ώμων. Ένας άλλος, ποτε δεν ειχε βγαλει προγραμμα μου λεγε τον Σεπτεμβριο (που δεν ημουν κ στη κατασταση που ειμαι σημερα) πωπω μπραβο εκαψες λιπος εχεις σχηματισει , με πετυχε και στο σουπερ προχθες και μου λεει εσυ ανεβηκες κ αλλο με τη καραντινα. Πως το έκανες με λάστιχα ;

του κάνω ξέρεις τι δουλεια κάνει το λάστιχο στο στήθος αμα το δουλεψεις σωστα ; εννοειται μου λεει ! Ναι εννοειται εκανα να του πώ αλλα τα έμαθα μόνος μου ενω τοσο καιρο σας πληρωνα....

Εμενα τι να μου πουν στο γυμναστηριο ρε φιλε πρεπει να ειναι πολυ ψαγμενος ο αλλος για να με μάθει , να χει ασχοληθει. Δεν ειμαι αρχάριος.

Και το ψαχνω και απο επιστημονικης άποψης το θέμα. Μου λέει ο άλλος "ανοιξε τα χέρια γιατι επιβαρυνεις τους τρικεφαλους στις πιέσεις ωμων..." ετσι και αλλιως για να γυμνασεις και τρικεφαλους ειναι οι πιέσεις ωμων.... καλυτερα να χεις πιο κλειστα τα χέρια γιατι προστατευεις τον υπερακάνθιο να κινειται πιο ελευθερα μέσα στο σόκετ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top