Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δοκιμασα μια φορα να κανω ολα τα σετ απο 40 δευτερολεπτα .....ουτε για πλακα ξανα :P

Τις επομενες μερες θα φτιαξω 50 ή 55kg μπαρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Πως θα τη φτιάξεις ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τσιμεντο :P


Αξιζει να εχει καποιος αυτον τον διατροφολογο στο youtube
εχει πολυ δυνατο περιεχομενο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Νικο καλυτερα φτιαξε μια μπαρα να έχει υποδοχες για να παιρνει δισκους. Κάνε την να ζυγιζει 15-20 κιλά. Ωστε να βάζεις... εγω θέλω να τελειωσω το σχολειο της καλισθενικης πρώτα για να συνεχισω την επομενη σεζόν σε άλλα βάρη.

Το σχολειο της καλισθενικης θέλει να διαγωνιστεις σε κάμψεις και έλξεις και προβολές.

Θέλω 12-15 πλήρεις έλξεις σε σέτ τωρα ειμαι στις 7.

Θέλω 20 κάμψεις με προσθετο βάρος 10 - 15 κιλά και 30-35 κάμψεις χωρις κανενα βάρος.

Προβολές με 15 κιλά σε κάθε χέρι για 12 - 15 επαναλήψεις.


3 βασικές ασκήσεις... αν τις βγάλω μπορω να προχωρήσω. Αφου κανω 1 μήνα διάλειμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοειται οτι ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ με πληρη κίνηση.... οχι κοροϊδια να κάνω το μισο εύρος επειδη πονανε τα χεράκια μου ΜΠΑΧΑΧΑΧ

Το κατωτερο στα παραπάνω ορια ειναι Η ΒΑΣΗ το ανωτερο ειναι η αποφοιτηση με ΑΡΙΣΤΑ ! :D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Oποιος θέλει να δοκιμασει τις επιδοσεις του μπορει να το δοκιμασει κ ο ιδιος... και αν δεν τα καταφερει μπορει να ξεκινησει προγραματισμο ωστε να το βγάλει καποια στιγμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θέλω 15 πλήρεις έλξεις σε σέτ τωρα ειμαι στις 7.

Θέλω 20 κάμψεις με προσθετο βάρος 10 - 15 κιλά και 30-35 κάμψεις χωρις κανενα βάρος.

Προβολές με 15 κιλά σε κάθε χέρι
Τώρα πόσο είσαι ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Τώρα πόσο είσαι ?

Σου ειπα έλξεις ειμαι στις μισές .... 7

Κάμψεις ειχα κάνει 15 επαναληψεις με 10 κιλα προσθετο βάρος και 10 κάμψεις με προσθετο βάρος 15 κιλά πάνω μου.

Προβολες ειμαι 10 επαναληψεις με 15 κιλα σε κάθε χέρι.

30 καμψεις με καλη τεχνική χωρις κανενα βάρος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ξέρεις για τα κιλά μου 15 έλξεις σημαινει Intermediate Level Strength standards.
35 push ups τα ιδια

για αυτο θα ονομαστει Intermediate Challenge του Strength standards.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σου ειπα έλξεις ειμαι στις μισές .... 7

Κάμψεις ειχα κάνει 15 επαναληψεις με 10 κιλα προσθετο βάρος και 10 κάμψεις με προσθετο βάρος 15 κιλά πάνω μου.

Προβολες ειμαι 10 επαναληψεις με 15 κιλα σε κάθε χέρι.

30 καμψεις με καλη τεχνική χωρις κανενα βάρος.
Ενταξει κοντά είσαι .Μόνο στο μονόζυγο είσαι λίγο πίσω σε σχέση με τα άλλα

Ποτέ τα κάνεις ? Μετά που τελειώνεις την προπόνηση ή μετά την προθέρμανση?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ενταξει κοντά είσαι .Μόνο στο μονόζυγο είσαι λίγο πίσω σε σχέση με τα άλλα

Ποτέ τα κάνεις ? Μετά που τελειώνεις την προπόνηση ή μετά την προθέρμανση?

χαχα τρελάθηκες ;;; θα κανω έλξεις 15 αφου τελειωσω προπονηση θα ειμαι να πέσω κάτω ρε !

θα εχω ξεχωριστές μέρες ορίσει οταν βλέπω πως έχω πλησιάσει. Πχ οταν κάνω 12 έλξεις σε μονοζυγο.

Θα κάνω ζέσταμα και θα πάω να διαγωνιστω ! χαχα (το χω πιστεψει)

οι οπαδοι λειπουν να ζητω κραυγαζουν χαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πως σου φαινεται σαν challenge; ελξεις θα προσπαθησω για τις 15.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
χαχα τρελάθηκες ;;; θα κανω έλξεις 15 αφου τελειωσω προπονηση θα ειμαι να πέσω κάτω ρε !

θα εχω ξεχωριστές μέρες ορίσει οταν βλέπω πως έχω πλησιάσει. Πχ οταν κάνω 12 έλξεις σε μονοζυγο.

Θα κάνω ζέσταμα και θα πάω να διαγωνιστω ! χαχα (το χω πιστεψει)

οι οπαδοι λειπουν να ζητω κραυγαζουν χαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πως σου φαινεται σαν challenge; ελξεις θα προσπαθησω για τις 15.
Όταν κανείς μονόζυγο πας μέχρι αποτυχία κάθε φορά?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Όταν κανείς μονόζυγο πας μέχρι αποτυχία κάθε φορά?

Οχι. Τον μονοζυγο δεν τον δουλευα γιατί ήμουν άσχετος. Είναι τρομερή άσκηση για όλο το πανω σώμα.

Δεν παω μέχρι αποτυχίας γιατί στο σημείο της αποτυχίας ρισκάρεις. Παίζω μια επανάληψη πριν την αποτυχία δηλαδή ένα 70-80% το πολυ. Και το 50-60 καλο ειναι αρκεί να είσαι συγκεντρωμενος η κίνηση να είναι ελεγχόμενη και να είσαι σταθερός στην εκκεντρη φάση της κίνησης δηλαδή στο κατέβασμα.

Η αποτυχία είναι πολυ συγκεκριμένη τακτική προπονησης όταν είσαι κολλημένος επί μήνες σε ένα σημείο τότε θα αποφασίσεις αν θα πας μέχρι αποτυχία για να ωθήσεις το νευρικό κ το μυϊκό συστημα να προσαρμοστει σε κάτι καινουργιο. Προς το πατον δεν χρειάζεται να παιζω αποτυχία γιατί είμαι αρχάριος... Στο μονοζυγο όταν δεν μπορείς να βγάλεις πχ 10 επαναλήψεις η να κρατήσεις το σετ στα 40 δευτερόλεπτα είσαι αρχάριος σε αυτό το σετ σε αυτή την άσκηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στις καμψεις που δεν είμαι αρχάριος μπορώ να παιξω μέχρι αποτυχία αλλά με προσοχη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Πάντως ρε παιδια απορω που χάνετε κιλά , εγω σημερα ζυγιστηκα και ειμαι 81.1 ο μηνας εχει 16/5 και εχω να δώ πτώση απο τις 30/4 που ήμουν 80.6.

Σχετικα με τη μπάρα χθές Νίκο αυτο ειναι το κακο με τις "ετοιμες" μπαρες , αν θές να προοδευσεις δεν μπορεις.

Για αυτο κ εγω προτιμησα τους κανονικους αλτηρες βάλε - βγαλε και οχι τους ετοιμους με τις 6 γωνιες. Ναι μεν οι τελευταιοι ειναι πιο βολικοι ειδικα αν θές να σπρώξεις με το γονατο τον αλτηρα ωστε να φτάσει στο χέρι σου (για πιέσεις ωμων > 15 κιλών) αλλά για να κάνεις σωστη προπονηση πρέπει να πάρεις 10 να χεις να δωσεις δηλαδη κανα 300αρι.

Για μενα σου ξαναλεω εάν εχεις σκοπο να κανεις προπονηση σπιτι για 1-2 χρονια κάνε μια επενδυση κ πάρε εναν πάγκο ο οποιος γινεται και επικλινης. Πάρε ενα ζευγαρι αλτηρες ή μια μπάρα και ξεκινα σιγα σιγα να βάζεις βαρη. Εμενα τα 20 κιλα 4 δισκους των 5 μου τα έδωσε ενας φιλος για 3 εβδομάδες να φανταστεις τωρα που θα κατεβω Αθηνα θα πάω να πάρω δικά μου. Και θα κοιτάξω και για πάγκο. Δεν γινεται διαφορετικά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νταξ για challenge καλό είναι .Ας πούμε εγω στο μονόζυγο εκτός από τα κανονικά μου σετ κάνω και 2 σετ όπου τα 20 δευτερόλεπτα πάω αργά πάνω και 20 δευτερόλεπτα αργά κάτω

Για την μπάρα τωρα θα δείξει τι θα κάνω .Πιο πολύ το θέλω για πλάτη που θέλω να μεγαλώσει και άλλο αλλά και για στήθος να ανέβω λίγο .Για χέρια δεν αλλάζω τίποτα μέχρι στιγμής αφού είμαι σε καλό επίπεδο,αν προχωρήσω θα χαλάσω την ισορροπία με το υπόλοιπο σώμα


Σήμερα έφτιαξα τα pancakes του c.bumb
2 αυγά
1 μπανάνα
3φραουλες
80γρ βρώμη
20γρ αλεύρι (γιατι δεν βγήκε πηχτό)

Νταξ δεν με τρελαίνει ,γιατί από Πρωτεινη δεν λέει ,δεν έχει ισορροπία δηλαδή ...πιο πολύ υδατάνθρακες έχει .Μόνο με συμπλήρωμα πρωτεινης είναι καλά αυτα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Εσυ Νίκο θα ανέβεις επίπεδο μόνο όταν αρχίσεις και φορτώνεις. Πχ από τον Νοέμβριο κάνουμε αυτό το προγραμμα... Αν κάνουμε το ίδιο κ του χρόνου θα είμαστε λογικά στο ίδιο επίπεδο. Του χρόνου τέτοιο καιρο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ποσοστο λίπους σου είναι παρα πολυ καλο οπότε είτε είσαι για maingain είτε για πολυ ελαφρυ πλεονασμα 100-150 θερμίδες πανω.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Εγω παντως το προηγουμενο καλοκαιρι δεν μπορουσα να βγαλω ουτε μια σωστη ελξη απο κρεμασμενος τελειως. Στο μονοζυγο επαιζα και συνεχιζω μεχρι αποτυχια απο την αρχη και εχω δει πολυ γρηγορη προοδο. Γρηγορη δια δεδομενα γυμναστικης παντα ετσι, οχι απο την μια επαναληψη να παω στις 20 την επομενη μερα. Θα σε συμβουλευα να το λιωνεις το μονοζυγο θα δεις γρηγορο αποτελεσμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Εγω παντως το προηγουμενο καλοκαιρι δεν μπορουσα να βγαλω ουτε μια σωστη ελξη απο κρεμασμενος τελειως. Στο μονοζυγο επαιζα και συνεχιζω μεχρι αποτυχια απο την αρχη και εχω δει πολυ γρηγορη προοδο. Γρηγορη δια δεδομενα γυμναστικης παντα ετσι, οχι απο την μια επαναληψη να παω στις 20 την επομενη μερα. Θα σε συμβουλευα να το λιωνεις το μονοζυγο θα δεις γρηγορο αποτελεσμα.

Όσοι δεν είμαστε αθλητές της παραλιας δεν είναι προβλημα ο χρόνος το αποτέλεσμα θα έρθει έτσι κ αλλιώς.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Όσοι δεν είμαστε αθλητές της παραλιας δεν είναι προβλημα ο χρόνος το αποτέλεσμα θα έρθει έτσι κ αλλιώς.
Καλα αθλητες παραλιας δεν γινεται να υπαρχουν απο βιολογικης πλευρας θελει το χρονο του
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Καλα αθλητες παραλιας δεν γινεται να υπαρχουν απο βιολογικης πλευρας θελει το χρονο του

Νομίζεις τους ενδιαφέρει η βιολογία ; η τι θα πω εγω η εσυ ; για αυτό κ τραυματίζονται η τα παρατανε. Μου λέει ο άλλος εγώ κανω καμψεις με 20 κιλά πανω μου και ελξεις με +10 κιλά... Και αμα τον δεις πωςτα κάνει.... Και βέβαια έχει χειρότερο αποτέλεσμα από μένα πχ που κάνω ελξεις χωρίς βάρος κ καμψεις μέχρι 10 κιλά πανω μου.

Ο λόγος είναι το ego lifting. Εμένα με νοιάζει να απολαμβάνω τη προπονηση. Δεν παω να κάνω προπονησξ για κανέναν.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όσοι δεν είμαστε αθλητές της παραλιας δεν είναι προβλημα ο χρόνος το αποτέλεσμα θα έρθει έτσι κ αλλιώς.
Aν δεν αγωνιζεσαι σε κατι τι εισαι αν οχι αθλητης της παραλιας? Οχι οτι ειναι κακο αυτο, μια χαρα ειναι. Η ασκηση ειναι υγεια ο πρωταθλητισμος καταχρηση (πυρρος δημας - speaking of who, τον εχω δει απο κοντα να κανει προπονηση. Γυρησα σπιτι και δεν πλησιασα σε γυμναστηριο για ενα μηνα)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Aν δεν αγωνιζεσαι σε κατι τι εισαι αν οχι αθλητης της παραλιας? Οχι οτι ειναι κακο αυτο, μια χαρα ειναι. Η ασκηση ειναι υγεια ο πρωταθλητισμος καταχρηση (πυρρος δημας - speaking of who, τον εχω δει απο κοντα να κανει προπονηση. Γυρησα σπιτι και δεν πλησιασα σε γυμναστηριο για ενα μηνα)

Κατάλαβα πως το λες... Αθλητής της παραλιας εννοουσα να είσαι στο γυμναστήριο ανά 3μηνο πριν το καλοκαίρι.

Ο Δήμας..... Είχε κατέβει το 2004 μετά από επέμβαση στο καρπό νομιζω ... Είχε διαλυσει τα παντα λέει. Ε αυτοί όπως είπες κατάχρηση επειδή παιζανε στο 100-110%
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ χθες ζυγιστηκα και έπεσα στα 64.5kg από 65 που κυμαινομουν τελευταία. Σε άλλες εποχές θα χαιρομουν αλλά τώρα δεν ξέρω πως να το πάρω. Ελπίζω να μην χάνω μυϊκή μάζα γιατί τελευταία δεν μετράω πόση πρωτεϊνη προσλαμβάνω και ανησυχώ ότι είμαι κάτω από το 1.5γρ ανά κιλό σωματικού βάρους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top