Fitness Thread!

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ξεκινήσαμε δυνατά την εβδομάδα το πρωί:

Clean Pulls, 5 σετ
1 clean deadlift
2 hang clean pulls
5″ παύση σε Hang στο ύψος του γονάτου
1 hang clean pull και μετά,

24 θερμίδες echo bike
3 γύροι 24 T2B, 12 jerks (εγώ εδώ δεν ήθελα να πιεστώ και τα έκανα με 20άρα μπάρα)
24 θερμίδες echo bike
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Αμα ξαναπάω γυμναστήριο 3 ασκήσεις θα κάνω για πλατη και γεια σας...

Μονοζυγο η Lat pull down
Seated row
Deadlift.

4 σετ στο καθένα και γεια σας. Και άλλες 2 ασκήσεις για ποδια. Γάμπες και προσαγωγους.

Καλο το arm single row αλλά όπως λέει και ο Greg είναι βλακεία να κάνεις το ένα χέρι κάθε φορά το μεγάλο μειονέκτημα αυτής της κατά τα αλλά πολυ καλής άσκησης είναι πως κουράζεται η μέση ακόμη και αν εισαι σε Λόρδωση και όπως πρεπει. Εχεις 3 σετ και ουσιαστικά είναι 6...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τεσπα τώρα με τη καραντίνα δεν είχαμε κ πολλες επιλογές και πολυ καλη προπονηση έκανα για τον εξοπλισμό που είχα. Το είδα και χθες στη παραλια που φουσκώναν οι ώμοι 😊 και κολυμπησα μισό χιλιόμετρο συνολο! Χαλαρά.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καιρό έχω να ανεβάσω το φαΐ μου και είμαι σίγουρος ότι σας έλειψε.
Ταπεράκι λοιπόν + 50 g Whey Hydro, στο γραφείο.

5D9E3C8F-6FE0-45CB-AC7D-710915C10AA5.jpeg

Σύνολο: 768 kCal —> 17 g C / 100 g P / 32 g F
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Το κοιτάω το κοιτάω και ακόμα σκέφτομαι το πώς είναι αυτό 768κCal
Που κόπτεσαι;
Πάμε λοιπόν :
• 140 g μπρόκολο —> 36 kCal
• 100 g ανάμεικτα λαχανικά —> 65 kCal
• 228 g ψημένος σολομός με skin —> 463 kCal
• 50 g BiotechUSA ISO Whey Zero Black —> 203 kCal

Άθροισμα —> 767 kCal. Οκ, έχεις δίκιο. Έκλεψα 1 kCal.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Κινοα με τόνο πολυ καλό!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210608_035407.jpg
    IMG_20210608_035407.jpg
    4.8 MB · Εμφανίσεις: 91

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Που κόπτεσαι;
Πάμε λοιπόν :
• 140 g μπρόκολο —> 36 kCal
• 100 g ανάμεικτα λαχανικά —> 65 kCal
• 228 g ψημένος σολομός με skin —> 463 kCal
• 50 g BiotechUSA ISO Whey Zero Black —> 203 kCal

Άθροισμα —> 767 kCal. Οκ, έχεις δίκιο. Έκλεψα 1 kCal.
300-400 πιστευα λογω του ψαριου ....ξεχασα οτι και η πρωτεινη βαζει πολλα kcal απο μονη της
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κινοα με τόνο πολυ καλό!
Ειδες οτι διορθωσα τον Σοχ στις θερμιδες και ειπες να μην ανεβασεις ε? :P



Εγω παιδες χτυπησα ρυζι με 4 αυγα και φετα ....ετοιμαζομαι για δυνατη προπονηση ξανα αλλα ειδα οτι οταν καθομαι εχουν αλλαξει λιγο τα στρωματα της κοιλιας μου,εχουν αυξηθει

Λοιπον ανεβαίνω λεβελ .

Παγκο πάω για 46κιλα ...δεν έχει καμιά τρομερή διάφορα με τα 40
Βρήκα και ένα ωραίο (κανίβαλο ) τρόπο για chest flys οπότε μπαίνουν και αυτά στο παιχνίδι

Και μιας και έβγαλα την ζυγαριά για να ζυγίσω τα κιλά ζυγισα και το μαραφετι που κάνω τρικέφαλους

Τελικά δεν ήταν 14 που έλεγα .23 κιλα ειναι .Οπότε κανω τα εξής στα tricep extensions
1x10
2x12
1x10 ( με πρόσθετο βάρος ,26κιλα συνολικά )
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επειδη χθες εκανα ποδια ενω επρεπε να τα κανω Παρασκευη και να ξεκουραστω το ΣΚ, σημερα λεω να κανω AMRAP γιατι αν κανω ξανα ποδια θα καψω τους μυες μου :lol: Χερια, ωμοι, πλατη και στηθος ειναι ακομα πιασμενα απο Παρασκευη και Σαββατο. Οποτε χαλαρα σημερα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Για όσους θέλουν να δουν κάτι ευχάριστο σχετικά με τη γυμναστική και το Bodybuilding, προτείνω αυτή την εκπομπή που είδα πρόσφατα στο Ertflix:

Screenshot_20210607_214519_com.ertflix.app.jpg



Εγώ σήμερα τελείωσα τα κυκλικά προγράμματα και απ' την επόμενη φορά ξαναξεκινάω το κανονικό πρόγραμμα που μου είχε βγάλει ο γυμναστής πριν κλείσουν. Το πιο ευχάριστο είναι ότι επειδή έκανα γυμναστική και μόνη μου όλο αυτό το διάστημα, όχι απλώς δεν έχασα τη φόρμα μου αλλά είμαι σε καλύτερη φυσική κατάσταση από αυτή που ήμουν τον Νοέμβριο. Χάρηκα γιατί ήταν το άγχος μου αυτό γενικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Και εγω τα ιδια σήμερα στα deadlift 60kg για 12 -15 επαναληψεις εύρος εύκολα.

Πηγα γυμναστηριο σημερα... τελικα :P θα ανεβάσω σε λιγο προπονησουλα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
χθες εκανα walking lunges και lunge jumps με 15 κιλα και πεθανα, αλλα για μενα ηταν πολυ καλη προοδος! Δεν μπορω να κατσω σημερα!

Χρειαζομαι δουλεια στα kickbacks (ορθια) με λαστιχα. Δεν μπορεσα με το πιο σκληρο λαστιχο και χρησιμοποιησα το μεσαιο. Ενταξει δεν ειναι εντελως χαλια, αλλα πιστευω σε μερικους μηνες να εχω κανει μεταβαση στο σκληρο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
15 κιλά σε κάθε χέρι ; Ta lunges θέλουν καλη ισορροπια και κινητικοτητα στο ισχιο. Γιατι σε τσιμπάνε για πλάκα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Σημερινή προπονηση σε ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ....


ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION
1o σέτ 7 επαναλήψεις
2ο σέτ 6 επαναλήψεις
3ο σέτ 5 επαναλήψεις
4ο σέτ 10 επαναλήψεις (με λάστιχο)
5ο σέτ 8 επαναληψεις (με λάστιχο)
Προοδος -> Σταθερά - Καλύτερη τεχνική.

2) ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ
1o σέτ 12 επαναληψεις 40 κιλά
2ο σετ 15 επαναληψεις 50 κιλά
3ο σετ 12 επαναλήψεις 60 κιλά
4ο σέτ 12 επαναλήψεις 60 κιλά
5ο σέτ 10 για 50 κιλά
Προοδος -> Τεχνική.

3) SEATED ROW - KΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

1ο σέτ 25 κιλά 15 επαν.
2ο σέτ 27 κιλά 13 επαν.
3ο σέτ 30 κιλά 12 επαν.
Προοδος -> Τεχνική.

4) ΓΑΜΠΕΣ
1ο σέτ 25 επαναληψεις χωρις βάρος
2ο σέτ 22 επαν. με 20 κιλά
3ο σέτ 20 επαν. με 30 κιλά.
Πρόοδος -> Σέτ με βάρος.

ΠΛΑΤΗ -> 25
ΠΟΔΙΑ-> 18
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 15
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 19


Αρσεις έκανα λίγα κιλά γιατι ειχα καιρο να κάνω με μπάρα. Να πω την αμαρτια μου τις ευχαριστηθηκα με αυτα τα κιλά ! Ωραιο κάψιμο χωρις πολλα πολλά ζόρια. Τα ιδια και στη κωπηλατική. Πολυ ανωτερη προπονηση απο αυτην που έκανα μονος μου με one single arm row μεχρι να βγαλεις 3 σετ σε ειχε πιασει η μέση.

Τελικά για να κανεις σοβαρη προπονηση σπιτι θέλεις σιγουρα ενα μηχανημα κωπηλατικής. Και μια μπάρα με δάπεδο για άρσεις.

Το στηθος δεν με ένοχλησε στη προπονηση καθόλου αλλα με έπιασε ενα πιασιμο τώρα... έβαλα λιγο bio freeze και θα κατεβάσω λιγο ένταση στις κάμψεις. Βασικά θα κανω μια PUSH προπονηση και στο γυμναστήριο μάλλον την επομενη φορά να δώ αν θα με ξεπιάσει ο πάγκος ο επικληνης με αλτήρες. Δεν θα παιξω πολλά 20 κιλους θα πάρω για πάγκο.

"20 κιλους αλτηρες για στήθος ρε.... ρεζιλι της κατηγοριας των 81 κιλών;;; " :D

20 κιλους για 15 επαναληψεις .... ετσι ωραιες τεχνικές και χωρις βιασύνες. τέμπο 1 δευτερολεπτο πάνω 3 δευτερολεπτα κάτω. Απόλαυση η προπονησουλα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
"20 κιλους αλτηρες για στήθος ρε.... ρεζιλι της κατηγοριας των 81 κιλών;;; " :D
Της πλάκας θα τα έχεις .Εδώ κάνω εγώ με "αλτήρα" (μπάρα 20κγ) με ένα χέρι για να φτιάξω την ανισορροπία στο στήθος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Της πλάκας θα τα έχεις .Εδώ κάνω εγώ με "αλτήρα" (μπάρα 20κγ) με ένα χέρι για να φτιάξω την ανισορροπία στο στήθος

Αμα βγάζω εύκολα 15 επαναληψεις.... στο επομενο σέτ θα πάρω 22-23. Αλλα εγω τις επαναληψεις τις κάνω οπως τις κάνει και ο Greg στο Pull down.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τσεκαρε στο 2:30

με αυτο το ρυθμο τις κανω κ εγω τις ασκήσεις. Για αυτο κ παιζω λιγα κιλά χωρις momentum και τινάγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εγώ τρώω όπως έτρωγα "φαγητό της μαμάς" αλλά ξεκίνησα επιπλέον καθημερινή γυμναστική.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,794 μηνύματα.
Νέλλη εγω πλέον τεινω να καταργησω ασκήσεις που δουλευουν τη μια μεριά και με την άλλη...

πχ arm single row
lunges

μονο αν εχεις ανισορροπια και θελεις να δουλεψεις τη μια πλευρα περισσοτερο.

Μετα απο 15 επαναληψεις σε καθε ποδι εχεις κουραστει για να κανεις αλλες τοσες και στο άλλο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top