Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Romanian deadlifts δυνατη άσκηση και εγω στα 60 κιλα παιζω.... 12 αρες επαναληψεις.

Και κάτι για τον Νίκο που ανησυχει ωρες ωρες αλλα και εμεις με μικρο τραυματισμους

Does Arnold Schwarzenegger have joint problems?
To be fair, the seven-times Mr Olympia hasn't just put a lot of strain on his body through years of exercise and bodybuilding, but he's also had his fair share of painful issues, He's had shoulder, hip and knee surgery.

Γονατο - ωμο και ισχιο χειρουργεια..... την κάρδιά δεν γράφουν.
Εμαααααα χειρουργεία .....συνέχισε μετά το bodybuilding?


Με έχεις πιάσει η πλάτη μου ,καιρό σαν ψύξη και εχω αύριο πλάτη 🤦‍♂️
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Εμαααααα χειρουργεία .....συνέχισε μετά το bodybuilding?


Με έχεις πιάσει η πλάτη μου ,καιρό σαν ψύξη και εχω αύριο πλάτη 🤦‍♂️

Κανονικά ρε.... περιμενε θα σου βάλω βιντεάκι.

Μιλουσα με εναν γνωστο αυτες τις μέρες... 50 ετων εκανε γυμναστηρια χρονια... εκοψε τον υπερκάνθιο νωρις βεβαια αλλα δεν μπηκε ποτε χειρουργειο λεει αμα έμπαινα μετα θα ειχε ταλαιπωρια. Ουτε καν εγω θα ειχα μπει άμεσα να τελειωνουμε να ξαναμπω κάποια στιγμή.

Συμβαινουν αυτά. Για αυτο λέμε για ασφάλεια εδω μέσα. Για να το αποφυγουμε αλλα... αμα δεν το αποφυγεις μπαινεις αμεσα να τελειωνεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Τη βλέπεις παει να διαλυθεί.... Την αφήνεις δεν έχει ψηθεί καλά ακόμη για να την γυρίσεις. Έβαλα και γιαουρτακι μέσα για να γίνει πιο αφράτη. Ετοιμάζω το πρωινο για αυριο...
 

Συνημμένα

  • VID_20210615_141559.mp4
    58.3 MB · Εμφανίσεις: 0

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Κι εγώ μόλις τελείωσα με την προετοιμασία του αυριανού φαγητού μου. Κιμάς γαλοπούλας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Και αφου ειναι έτοιμο από τη μια μεριά... Το γυρίζουμε και από την άλλη... Τώρα δε θα διαλυθεί
 

Συνημμένα

  • VID_20210615_142303.mp4
    36.3 MB · Εμφανίσεις: 0

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα δοκιμάσω να βάλω και εγώ γιαούρτι .Και θα βάλω λίγο παραπάνω λάδι να δω αν θα γίνει κάτι
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Σήμερα το πρωινό λέει Fasting για κανένα 5ωρο. Σας σόκαρα έτσι; 😂
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απ το πουθενά μας τα σκας
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Από περιέργεια, για να δω πως θα συμπεριφερθεί το σώμα μου με χαμηλά επίπεδα ινσουλίνης.
Θα ρεφάρω με το πρώτο γεύμα της ημέρας κατά τις 12.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Από περιέργεια, για να δω πως θα συμπεριφερθεί το σώμα μου με χαμηλά επίπεδα ινσουλίνης.
Θα ρεφάρω με το πρώτο γεύμα της ημέρας κατά τις 12.
Περιμένουμε update αλλά νομίζω δεν είναι και κάτι το ουαου για μια μέρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Πρωινο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210615_220712.jpg
    IMG_20210615_220712.jpg
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 100

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Χθες δεν εκανα τιποτα. Δεν μπορω να κατσω :laugh: Καιρο ειχα να πιαστω ετσι. Σημερα θα ανεβασω κιλα στα χερια. Οι κοιλιακοι μου φαινονται πιο εντονα. Αν κοψω θερμιδες και αυξησω ΗΙΙΤ πιστευω σε ενα τριμηνο θα τους δω. Προς το παρον βλεπω 2 γραμμες σε καθε πλευρα και λιγο την linea alba.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Pull legs σήμερα πηγα πρωι που δεν είχε κόσμο.

Πρέσα ποδιων 90 κιλά για 20 επαναλήψεις
Είχα καιρό να κάνω και είπα να μη ζόρι με τη μια... Πιο πριν είχα κάνει ρουμανικές αρσεις θανάτου 60 κιλά για 16 επαναλήψεις!
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Pull legs σήμερα πηγα πρωι που δεν είχε κόσμο.

Πρέσα ποδιων 90 κιλά για 20 επαναλήψεις
Είχα καιρό να κάνω και είπα να μη ζόρι με τη μια... Πιο πριν είχα κάνει ρουμανικές αρσεις θανάτου 60 κιλά για 16 επαναλήψεις!

Ζηλεύω ρε, μην τα λες έτσι απότομα! Κάτι από τα παλιά, μιας που πιάσαμε πρέσες. Αυτή εδώ είναι της technogym. Τότε που είχα προπόνηση δύναμης, μέσα στον Οκτώβρη :

FC575B12-B651-4517-B356-8EE5C4B9E804.jpeg


25 kg/plate
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Αυτά πρεπει να είναι 40 κιλά lat pull down... Εκανα σημερα και από αυτό.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210615_235942.jpg
    IMG_20210615_235942.jpg
    885.5 KB · Εμφανίσεις: 90

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Ζηλεύω ρε, μην τα λες έτσι απότομα! Κάτι από τα παλιά, μιας που πιάσαμε πρέσες. Αυτή εδώ είναι της technogym. Τότε που είχα προπόνηση δύναμης, μέσα στον Οκτώβρη :

View attachment 82376

25 kg/plate

Πρώτη φορά βλέπω 25 κιλά σε μαυρους δίσκους amila... Καλά τρελάθηκες;;;; έβαλες 300 κιλά στη πρεσα ; !!! Το μέγιστο που έχω κάνει είναι 150.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καλά τρελάθηκες;;;; έβαλες 300 κιλά στη πρεσα ; !!! Το μέγιστο που έχω κάνει είναι 150.
E ναι, πρόγραμμα δύναμης ήταν. 6άρα στα 300 kg και 8αρα στα 250 kg. Θα επιστρέψω, που θα πάει. Και σκέψου ήταν προεξάντληση. Μετά είχε Leg Extensions, Back Squats, Hack Squats, RDLs, Leg Curls και 2 ασκήσεις για γάμπες. Όλα σχεδόν στο max. Αυτά ήταν προγράμματα. Όχι οι ξεφτίλες που κάνω τώρα και δε μπορώ να περάσω τα 70 kg στο σπίτι. Τα σκέφτομαι και συγχίζομαι.
Ας γυρίσω πίσω στη δουλειά μου. :bleh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,743 μηνύματα.
Ακόμη είμαι μικρός βέβαια αλλά δεν νομίζω να φτάσω ποτε στο σημείο να κάνω αυτα τα κιλά. Θέλει και αλλά μετά συμπληρώματα κρεατίνες κτλπ.

Αν και αμα προσεξεις τα ίδια κιλά κάναμε αθροιστικά εγώ σήμερα έκανα τα 90 κιλά για 20 φορές που σημαίνει 1.800 κιλά και εσυ 6 φορές τα 300. Αθροιστικά δεν είναι η ίδια προπονηση; 😇
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ακόμη είμαι μικρός βέβαια αλλά δεν νομίζω να φτάσω ποτε στο σημείο να κάνω αυτα τα κιλά. Θέλει και αλλά μετά συμπληρώματα κρεατίνες κτλπ.
Συνέπεια, πειθαρχία και πείσμα θέλει Devil. Κρεατίνες και συμπληρώματα παίρνουν όλοι. Πόσοι όμως στα 75 kg μπορούν να χτυπήσουν 300άρα στις 6 και μετά να συνεχίσουν στο max αυτά που έγραψα; Ελάχιστοι θα πω από την εμπειρία μου.

Αν και αμα προσεξεις τα ίδια κιλά κάναμε αθροιστικά εγώ σήμερα έκανα τα 90 κιλά για 20 φορές που σημαίνει 1.800 κιλά και εσυ 6 φορές τα 300. Αθροιστικά δεν είναι η ίδια προπονηση;
Αυτό εσύ το γνωρίζεις. Αν σε πιάνει, όλα κομπλέ. Εμένα πάντως αυτές οι προπονήσεις με έπιαναν και δε μπορούσα να περπατήσω σαν άνθρωπος για 2 μέρες. Τρομερές μέρες και θα ξανάρθουν το χειμώνα, είμαι σίγουρος γι αυτό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top