Fitness Thread!

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι υπάρχει συνταγούλα :dwarf:

Χαχαχα θα ανατρεξω! Ευχαριστώ. Απλά έλεγα να σηκωθώ το πρωι να φάω πιο λίγο πρωινο το μισό οπότε μετά να παιξω μπαλίτσα με παγωτο καλά το κιλο προφανωε ήταν υπερβολή... Αλλά ένα μισό λίτρο το πελεκαω ευκολα... 1000 θερμίδες μετά βραδακι κοτοπουλάκι με σαλάτα χαχαχα 😂😂😂
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ώρα για σνακ

View attachment 82862View attachment 82863

Νοστιμότατες μπάρες δημητριακων ❤️

Χρησιμοποίησα:

200 g ταχίνι ελαφρώς ζεσταμένο
200 g βρώμη
4 κ.σ. μέλι
Σταφίδες
Λιναροσπορο
Chia seeds
Goji Berries
Blueberries (αποξηραμένα)
Raspberries (το ίδιο)
Κολοκυθόσπορο

Ανακάτεμα - απλωμα - ψυγείο - κόψιμο - έτοιμο.
Καλοφαγωτες 😋

ΥΓ:ένα πραγμα με πλήγωσε.... που είναι τα φουντουκια;;;


θα φτιάξω και την πατατοσαλάτα το σκ και θα κάνω update στην κουβεντούλα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν ξέρω την περίπτωση του παιδιού ούτε γιατί έπαθε ό,τι έπαθε αλλά ως αρχάρια η ίδια, μπορώ να πω με αρκετή σιγουριά ότι σχεδόν καμία άσκηση απ αυτές που περιγράφεις δεν είναι για αρχάριους. Ειδικά δε τα 10 λεπτά για όλα αυτά είναι ανήκουστο, που σημαίνει ότι μάλλον του ήταν τόσο ζόρικες που έκοβε επαναλήψεις.
Απ οτι φανηκε δεν ηταν για αρχαριουσ λογικα :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1625090448137.png

@SOx δεν ειμια αρχαριος ,δες εδω τι εχω :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Απ οτι φανηκε δεν ηταν για αρχαριουσ λογικα :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 82869
@SOx δεν ειμια αρχαριος ,δες εδω τι εχω :P

Εγώ τις προαλλες είδα έναν πιτσιρικα να προσπαθει να κάνει καμψεις απλά με το βάρος του.... Και δυσκολευοταν να βγάλει 10 καλές. Του λέω να δοκιμάσει στα γονατα κ μ είπε ότι φταίει πως πιο πριν είχε κάνει βυθίσεις σε διζυγο.

Αμα κάνεις βυθίσεις σε διζυγο δεν χρειάζεται να κάνεις και καμψεις. Επιβαρύνει πολυ τους ώμους. Εγώ θα τους βγάλω τους ώμους που έκανα την ίδια μέρα με στήθος.

Θα τους έχω άλλη μέρα πιο ξεκουραστους να δώσουμε πονο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Τρικέφαλους γυμνάζεις με αυτό .Για στήθος η τεχνική είναι πάρα πολύ δύσκολη νομίζω

Τώρα ειλικρινά θα έβαζες αρχαριο να σηκώσει το βάρος του Σώματος του με τους τρικέφαλους;;;;;; τα χέρια του θα είναι τέλεις αδυνατα ως αρχάριος

Συνήθως φέρνεις μπροστά το στήθος για να σε πιάσει εκεί οπότε δουλευουν ώμοι στήθος και τρικεφαλοι μαζί.

Πάει ο άλλος βάζει 50 κιλά στις εκτάσεις... Λες και έχει νόημα. Να κάνει 60 κιλά παγκο και 50 εκτάσεις στο μηχάνημα. Έτσι έρχονται και οι τραυματισμοί

Αν κανεις 70-80 στο παγκο βάζεις 40-50 στο μηχάνημα. Πιο λογικό ακουγεται.

Σε αλλά νέα το πιασιμο στο στήθος παει καλα... Εκει που το ειχα μέρα παρά μέρα τώρα το χω μέρα παρα 2-3 μέρες.... Μόλις αντιλήφθηκα ενόχληση έμεινα στα ίδια κιλά στήθος και μπορώ να κάνω και ένα deload...

Δηλαδή εκεί που έπαιζα 20-22 κιλά αρτηρίες σε κάθε χέρι μια βδομαδα να κάνω με 12-15.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τώρα ειλικρινά θα έβαζες αρχαριο να σηκώσει το βάρος του Σώματος του με τους τρικέφαλους;;;;;; τα χέρια του θα είναι τέλεις αδυνατα ως αρχάριος

Συνήθως φέρνεις μπροστά το στήθος για να σε πιάσει εκεί οπότε δουλευουν ώμοι στήθος και τρικεφαλοι μαζί.

Πάει ο άλλος βάζει 50 κιλά στις εκτάσεις... Λες και έχει νόημα. Να κάνει 60 κιλά παγκο και 50 εκτάσεις στο μηχάνημα. Έτσι έρχονται και οι τραυματισμοί

Αν κανεις 70-80 στο παγκο βάζεις 40-50 στο μηχάνημα. Πιο λογικό ακουγεται.
Οχι ρε γενικά εννοούσα.Εβας αρχάριος μπορεί να βάλει ego lifting και να την κάνει όπως νάνε την άσκηση


(Εγώ αρχίζω και βαριέμαι την γυμναστική ,νομίζω ήρθε η ώρα για 1 εβδομάδα ξεκούραση αλλά δεν θέλω να σταματήσω)


@_Christine_ Μπιλ θα μπορείς να τρως και εσύ κρέας τωρα ,φρέσκο ωραίο ζουμερο κρέας :P
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι θα γίνει με την κλιματική αλλαγή βρε παιδιά ? 5 κότες μου πέθαναν και δεν έχω από πού να πάρω τόση πρωτεινη που επερνα 👿
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Πήγα να κάνω προπονησουλα σήμερα πανω στο ζέσταμα... Τηλεφωνακι από δουλειά... Κυριλέ. Ίσα που προλαβα να κάνω 40 κιλά αρσεις για 8 επαναλήψεις... Που πουλο ήταν 😄 να ισιώσω λίγο τη μεσουλα μου.

Απλά παρατηρησα ότι τι ένα το παξιμαδι γυριζε την άλλη φορά θα παρω άλλη μπάρα.... Δεν είναι κ πολυ καλο να γυρίζει το παξιμαδι. Το χει προσεξει κάνεις αυτό ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι είναι το παξιμάδι βρε θείο :P

Ο σοχ που είναι ? Έχω να τον ακούσω από τότε που έκανε το εμβόλιο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επιτελους θα κανω προπονηση σημερα μετα απο μια ολοκληρη βδομαδα κολασης. Εφυγε η ζεστη, εχει συννεφια και φυσαει. To Λυτον μετα απο το ρεκορ των 49.6 βαθμων καηκε ολοσχαιρως χθες. Εχουμε παλι φωτιες και πολυ φοβαμαι οτι θα πνιγουμε στον καπνο αυτο το καλοκαιρι και δεν θα κανω παλι γυμναστικη, οποτε παρηγγειλα air purifiers για να αναπνεω καθαρο αερα μεσα. Περιμενω να φερουν αποθεματα κλιματιστικων για να παρω ενα φορητο.

Με την ζεστη η διατροφη μου πηγε περιπατο. Δεν ετρωγα. Μονο υγρα καταναλωνα και υδατανθρακες. Επεσα στα 62.5 κιλα. Σημερα επιστροφη στην σωστη διατροφη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Εγώ αυριο θέλω να κάνω δυνατή προπονηση πλατης.... Εχω να κάνω μονοζυγο καμια 10 άρια μέρες είναι περιεργος να δω πως θα βγουν οι 7 ελξεις λογικά θα βγαίνουν πιο άνετα...

Μετά θα παίξω αρσεις.... Θα κάνω 10-15 επαναλήψεις με άδεια μπάρα... 5-6 επαναλήψεις με 40 κιλά.... 2-3 με 60 κιλά...

Και μετά θα ξεκινήσω φόρτωμα. Θα βάλω 70 για 2 και μετά 80 για επαναλήψεις. Να ισιωσουμε λίγο τη μέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ανάλογα και πως θα νιώσω το σετ στα 70 συνήθως το νιώθω σχετικά οκ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Σε λίγο τελειώνω προπονηση.... Σήμερα ξεκολησα 80 κιλά από το έδαφος 😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικά αυτές τις μέρες είμαι λίγο πεσμενος οπότε έδωσα πονο και στη προπονηση σήμερα.

Η προπονηση έχει μπει μεσα στο αίμα μας σαν σκληρό ναρκωτικό. Πάλι καλά έχουμε κ αυτο κ ξέσπαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδιά εγώ ήμουν κουρασμένη σήμερα λόγω μαθημάτων και τελικά δεν πήγα κροσφιτ. Θα κάνω αύριο HIIT στο σπίτι για να μειώσω τις τύψεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εδω που ειμαι εγω παντως ζεστη δεν εχει καθολου (ισα ισα μονιμη συννεφια:laugh: ).

Σημερα επαιξα :

1) πιεσεις παγκου 3χ1 στα 90 kg
2)πιεσεις ωμων 3χ10 στα 16 kg
3)εκτασεις ωμων 3*12 στα 8kg
4) δικεφαλα με στραβομπαρα 3*10 στα 15kg

Πιστευω σε 1-2 μηνες θα εχω επανελθει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top