Fitness Thread!

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ελα ρε φιλε που εχεις εσυ κοιλιτσα θα μας τρελανεις.... μηπως θές να κατεβεις σε τιποτα αγώνες και μας το φέρνεις σιγα σιγα :P

Αλήθεια έχω κοιλιτσα. Σημερινή:

Ουψ, δεν πρόλαβες. :redface:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Αλήθεια έχω κοιλιτσα. Σημερινή:


Τωρα θα σου πω κάτι που κανεις μας δεν θέλει να ακούσει... επειδη ειμαστε κ λιγο κολλημενοι με τα νουμερα... απο οτι φαινεται για αυτο που θές να κανεις.... γιατι κοιλιακους έχεις απλα δεν έχεις και τους 8 κομμάτια , θα χρειαστει να πέσεις και αλλο αμα βλέπεις πως με την ανασυσταση στο ιδιο βάρος δεν γινεται.

Προσωπικα φαινονται σε μενα οι 4 .... κατω δεν εχω κοιλιτσα αλλα δεν εχω κ γραμμωση. Θα έπεφτα στα 75 κιλα για να την αποκτησω;;; οχι. Προσωπικα... εσυ αμα θέλεις κάνε το. Αλλα να κρατησεις μυικη μάζα οπως εισαι. Εγω τωρα ειμαι στα 80.5 και δουλευω σε αυτο το βάρος μονο.

Επισης θα σου έλεγα να σκεφτεις μηπως κάνεις περισσοτερο αεροβιο απο οσο πρέπει γιατι ο οργανισμος δεν μπορει να μαξαρει και στα 2 ταυτοχρονα... δηλαδη και στο αεροβιο και στα βάρη.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δύσκολα θα πέσω πιο χαμηλά σε λίπος με το ίδιο βάρος και την ίδια μυική μάζα!
Αλλά αξίζει η προσπάθεια και το επιχειρώ.
Από αερόβιο, έχω συνολικά σε κάθε προπόνηση 20’-30’ σε χαμηλή ένταση και σκέφτομαι να καθιερώσω 10k Σ ή Κ με ρυθμό 5.0-6.0 min/km.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Δύσκολα θα πέσω πιο χαμηλά σε λίπος με το ίδιο βάρος και την ίδια μυική μάζα!
Αλλά αξίζει η προσπάθεια και το επιχειρώ.
Από αερόβιο, έχω συνολικά σε κάθε προπόνηση 20’-30’ σε χαμηλή ένταση και σκέφτομαι να καθιερώσω 10k Σ ή Κ με ρυθμό 5.0-6.0 min/km.

Eιναι πολυ δυσκολο πάντως να διατηρησεις 8 pack με καλή μυικοτητα καθολη τη διαρκεια του έτους.... απο την αποψη οτι θα έχει άλλες θυσιες οι οποιες δεν ξερω κ εν τελει αν αξιζουν το κοπο.

Μη σου πω οτι μπορει να σου μπουν και τρικλοποδιες στη κοινωνικη σου ζωη.

Δεν ειδες τι λεγανε στο βιντεο οι Μεν οφ Σταϊλ στον Χρηστο Κογια... θα σου πουν λεει να βγειτε ενα βραδυ να πατε για ποτάρες αι φαγητάρες.... τι θα κανεις... θα πιω σοδα ειπε αυτος κ θα φαω ελαφρά.

Αυτο πες ειναι εφικτο τη μια... τη δευτερη αντε και μια τριτη.... Θα το πάω πιο βαθεια... πιστευεις οτι η κοπελα σου θα σε στηριξει σε ολο αυτο... να χεις δηλαδη ενα αγωνιστικο σωμα για ολη τη διαρκεια του χρονου γιατι μυωδης εισαι και γυμνασμενος. Αλλα αυτο που θες να κανεις εσυ ειναι ενα λέβελ ακομη πιο πέρα.

Θα σε βλεπει με τους κοιλιακους και θα εκνευριζεται ειδικα αμα βλέπει οτι κοιτάνε αλλες στη παραλία. Για αυτο καμια φορά αναρωτιεμαι αν αυτο που θέλουμε ειναι τελικα αυτο που πρέπει.

Ο Greg σου λεει ειμαι σε ενα ποσοστο 10% το οποιο με βοηθαει να ειμαι χαρουμενος ολο το χρονο.....

Δεν θα εισαι χαρουμενος εάν δεν μπορεις να βγεις να το ριξεις κ λιγο εξω με τη παρέα σου.... ή με τη κοπελα σου....

Δεν θα εισαι χαρουμενος αν η αλλη σου κανει παραπονα επειδη... εισαι πολυ τελειος πλέον και αυτο ειναι ύποπτο.

Τεσπα αυτη ειναι μια συζητηση που πάντα θα προβληματιζει. Ο καθενας ας κανει οτι θέλει αλλα μη νομιζεις πως το να εισαι τοσο κομμενος ολο το χρονο θα ειναι απλα δύσκολο. Θελει θυσιες στις οποιες θα πρέπει να έχεις διπλα σου ατομα με κατανοηση και που ξέρουν τη διαδικασια.

Τις προαλλες ειχε ανεβει η θεια μου εδω πανω με τη παρέα της για διακοπες... προχθές φυγανε.... οποτε εβγαινα κ εγω μαζι τους... πηγαμε και σε ενα καλο ταβερνάκι ερχεται η σερβιτορα λεω εγω θελω ενα φιλέτο με τι το σερβιρεις... λεει με πατατες τηγανητες λεω οχι... θα βαλεις χορτα και πολιτικη σαλατα διπλα.... και θελω και μια κοκα κολα λαίτ σε παρακαλώ. Και φερε μου και μια μεριδα ψητα λαχανικά με τζατζικι.

Ο αλλος μολις τα ακουσε αυτα... αρχισε... έχουμε λεει εδω και τους φιτ ! Οι τυποι λοιπον τα μεσημερια πηγαιναν σε καντινες και κατεβαζανε τις μπυρες με το λίτρο... αραζαν στη παραλια και μετα πηγαιναν στη καντινα επιναν τα ουζα τις μπυρες τις πατατες τηγανητες τα σουβλακια τηγανητα ολα χαμος...

θα μπορουσα εγω να ακολουθησω ; ΟΧΙ.

Μη νομιζεις οτι εχουμε το ιδιο λάιφ σταιλ με τον μεσο άνθρωπο. Ο αλλος βγαινει εξω και θελει να χει διπλα του ατομο να τρωει ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ..... να κατσει κάτω να του γαμησει τη μάνα. Θα πας εσυ με το κοτοπουλάκι και τη μπριζολιτσα και θα αρχισει το δουλεμα :P

Δυστυχως ειμαστε δαφορετικοι και η διαφορετικοτητα καμια φορά δεν ειναι αποδεκτή. Θα σου πέσουν τα μαλλιά να ξέρεις.... εχω δει πολλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τώρα που είπατε δουλειά .Θα προτιμούσατε πριν ή μετά την δουλειά γυμναστική και γιστι ?

Εγώ για το κάποιο λόγο όταν γυρνάω απ' την δουλειά ,τα πόδια μου είναι λιώμα και απλά θέλω να ξαπλώσω να κοιμηθώ λίγο και μόλις ξυπνήσω να χτυπήσω γυμναστική
Αναλογα την δουλεια. Αν εισαι στο ποδι ολη μερα καλυτερα πριν την δουλεια. Αν καθεσαι, μετα. Επισης συνιστω προπονηση πριν το σεξ :laugh:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλυτερα ξεκουραστος για να τα δώσεις όλα.
Είχα ακούσει ότι είναι καλύτερο μετά την δουλειά πριν ξεκουραστείς .....τώρα πως γίνεται αυτό ένας θεός ξέρει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τότε απλά παίρνω καφεΐνη πριν τη προπόνηση και πάω και πεθαίνω στα βάρη. 👌🏻
Βοηθάει αυτό πουθενά στην ξεκούραση?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αναλογα την δουλεια. Αν εισαι στο ποδι ολη μερα καλυτερα πριν την δουλεια. Αν καθεσαι, μετα. Επισης συνιστω προπονηση πριν το σεξ :laugh:
Ποιο σεξ βρε ,αυτό έχω καιρώ να το ακούσω :P

Κυριολεκτικά είμαι όρθιος 8 ώρες .8/8 .....
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είχα ακούσει ότι είναι καλύτερο μετά την δουλειά πριν ξεκουραστείς .....τώρα πως γίνεται αυτό ένας θεός ξέρει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Βοηθάει αυτό πουθενά στην ξεκούραση?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ποιο σεξ βρε ,αυτό έχω καιρώ να το ακούσω :P

Κυριολεκτικά είμαι όρθιος 8 ώρες .8/8 .....
Τοτε πριν την δουλεια. Μετα λογικα θα εισαι κουρασμενος. Εκτος αν κοιμασαι για 1-2 ωρες και μετα εισαι γεματος ενεργεια.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Βοηθάει αυτό πουθενά στην ξεκούραση?
Όχι. Η καφεΐνη είναι διεγερτικό του ΚΝΣ και στην ουσία σε boostάρει να χτυπήσεις μια πολύ δυνατή προπόνηση μετά από μια κουραστική μέρα. Είναι για μια στο τόσο. Δεν το συνιστώ για κάθε μέρα. Άσε που και κάθε μέρα να παίρνεις, κάποια στιγμή θα τη συνηθίσεις και δε θα έχεις διαφορά στην προπόνηση σου.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ πάντως γυμναστήριο πάω μετά τη δουλειά όσο είμαι ακόμη σε υπερένταση, αντε μαξ να ρίξω ένα 20λεπτο power nap. Με 1-2 ώρες ύπνου πέφτεις σε λήθαργο και δεν ξανασηκωνεσαι με τίποτα, το είχα κάνει μια φορά και μετά στο γυμναστήριο έκανα μέχρι και deload σε κάποιες ασκήσεις για να αντεπεξελθω. Ποτέ ξανά.


Χθεσινό πρόγραμμα:

Προθέρμανση: 10 λεπτά διάδρομο με speed 5,5

ΣΤΗΘΟΣ

Ό,τι έκανα και τις προηγούμενες φορές, ακόμη δεν έχω ανεβάσει ιδιαίτερα δυσκολία εδώ, αν και έχω αρχίσει να τις βγάζω με μεγαλύτερη ευκολία και ανέβασα επαναλήψεις στη μία:

3 x 15 chest press με 7,5 κιλά (την επόμενη θα κάνω λιγότερες επαναλήψεις με 10 κιλά μάλλον)
3 x 12 pectoral με 10 κιλά
3 x 12 πάλι στο chest press αλλά τη μπροστινή χειρολαβή (iso-lateral Chest press? Το λέω καλά?)

ΧΕΡΙΑ
3 x 12 κάμψεις δικεφάλων με βαράκια 3 kg (νιώθω έτοιμη να δοκιμάσω ένα σετ με 4 την επόμενη φορά ή έστω ν' αυξήσω επαναλήψεις)
3 x 12 standing biceps cable curl με 6 kg (αυτή η άσκηση με πεθαίνει, not gonna lie)

ΠΟΔΙΑ

3 x 12 adduction 15 kg
3 x 12 gluteus machine 20 kg
3 x 12 (σε κάθε πόδι) cable side kicks με 5 kg
3 x 12 squats (στο squat rack) με 20 kg (νομίζω, δεν είμαι σίγουρη για το πόσα είναι η μπάρα)

Κοιλιακούς 3 σετ των 15 crunches από ευθεία και 3 σετ crunches από πιο χαμηλά. Τις προηγούμενες φορές έκανα και 3 σετ των 8 στο ab coaster από κάθε γωνία (ευθεία και πλάγια) αλλά χθες ειπα να κρατήσω δυνάμεις μήπως και ξαναπάω σήμερα, θα δω.

Ραχιαιους στο μηχάνημα.

Αποθερμανση: 10 λεπτά ποδήλατο. Στην αρχή το βάζω στο 4 και μόλις χαλαρώσω το πάω στο 3.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά , συνεχιστε προπονησεις και το αποτελεσμα θα έρθει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Η ποταρα μου! Μετά το μπάνιο βιταμίνη C παγωμένη με νερό μέσα από το ψυγείο... Και η μπάρα σοκολάτας που τρώω κάθε πρωι μέσα στην κουακεροπιτα την τριβω από πανω.... Πολυ καλη παιδια δοκιμάστε τη θα με θυμηθείτε.

Εχω γεμίσει ένα ντουλαπάκι με καμια 20αρια χεχε
 

Συνημμένα

  • IMG_20210709_163616.jpg
    IMG_20210709_163616.jpg
    816.1 KB · Εμφανίσεις: 104

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα κάνω κάτι ωραίο σήμερα .Θα χτυπήσω τώρα πόδια και μόλις τελείωσα την δουλειά .

Θα χτυπήσω ένα shot βότκα καφεινης
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπαίνω στην κουβεντούλα μιλάνε για διαλειμματική νηστεία, μπαίνω στο τσατ μιλάνε για ανώτερα μαθηματικά, μπαίνω εδώ μετράτε τους πόντους λίπους της κοιλιάς σας...
Μήπως έχω πάρει τη ζωή μου λάθος;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μήπως έχω πάρει τη ζωή μου λάθος;
Δεν υπάρχει λάθος και σωστό σε αυτά τα πράγματα Λένω. Αν και άνθρωπος των patterns, μιας που ασχολούμαι εδώ και πολλά χρόνια με μοντέλα (όχι δίμετρες καλλονές), εδώ τα σιχαίνομαι.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Γυμνάζομαι με αυτό στο ριπιτ από χθες, ναι ναι έχω ξεφύγει....

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@SOx @Zukov εεεε όχι και λυπημένη φατσούλα σε αυτό το καλοκαιρινό αντικαταθλιπτικό άσμα.... ας σοβαρευτούμε :shifty:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει λάθος και σωστό σε αυτά τα πράγματα Λένω. Αν και άνθρωπος των patterns, μιας που ασχολούμαι εδώ και πολλά χρόνια με μοντέλα (όχι δίμετρες καλλονές), εδώ τα σιχαίνομαι.
Παιδί μου εδώ προέκυψαν και νέες λέξεις όπως Omegle, Hayate και τους ρωτάω και δεν μου εξηγούν...
Ανησυχώ!:lol::lol::lol:

Ελπίζω να είσαι καλά αγαπητέ μου!

΄Αντε γιατί θα μας βάλει ποινή ο Devil που λέμε άσχετα.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
@SOx @Zukov εεεε όχι και λυπημένη φατσούλα σε αυτό το καλοκαιρινό αντικαταθλιπτικό άσμα.... ας σοβαρευτούμε :shifty:
Για τον Zukov δε γνωρίζω, εγώ πάντως είμαι ένα τέρας σοβαρότητας.


Παιδί μου εδώ προέκυψαν και νέες λέξεις όπως Omegle, Hayate και τους ρωτάω και δεν μου εξηγούν...
Ανησυχώ!:lol::lol::lol:

Ελπίζω να είσαι καλά αγαπητέ μου!

΄Αντε γιατί θα μας βάλει ποινή ο Devil που λέμε άσχετα.
Εγώ στη θέση σου δε θα ενδιαφερόμουνα καν, πάντως.
Προσπαθώ Λένω, δυσκολεύομαι αλλά θα τα καταφέρω.
Για να είμαι στο θέμα, σήμερα δε θα πάω στην προπόνηση γιατι έχει βόλτα στη Βουδαπέστη.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ στη θέση σου δε θα ενδιαφερόμουνα καν, πάντως.
Προσπαθώ Λένω, δυσκολεύομαι αλλά θα τα καταφέρω.
Για να είμαι στο θέμα, σήμερα δε θα πάω στην προπόνηση γιατι έχει βόλτα στη Βουδαπέστη.
Καλά λες!

Είμαι απολύτως βέβαιη ότι θα τα καταφέρεις!

Η βόλτα στη Βουδαπέστη μου δίνει μεγάλη χαρά!
Να ξεσκάσεις λίγο!

Θα τα πούμε...
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έφτιαξα ξανά αυτή την συνταγή, πάλι έχοντας κάνει παραλλαγές. Έβαλα μόνο 30 γρ αλεσμένα αμύγδαλα, τα υπόλοιπα άλευρα ήταν μίξη αλεσμένης βρώμης και αλεύρι ολικής. Επίσης έβαλα μόνο το ένα αυγό. Από πάνω έβαλα δική μου σάλτσα ντομάτας, πιπεριά πράσινη, λίγο κίτρινο τυρί και λίγη μοτσαρέλα. Βγήκε αρκετά decent, σίγουρα δεν θυμίζει την κλασσική πίτσα που ξέρουμε βέβαια.

215349530_314063200411005_7030889474355082558_n.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ο
Έφτιαξα ξανά αυτή την συνταγή, πάλι έχοντας κάνει παραλλαγές. Έβαλα μόνο 30 γρ αλεσμένα αμύγδαλα, τα υπόλοιπα άλευρα ήταν μίξη αλεσμένης βρώμης και αλεύρι ολικής. Επίσης έβαλα μόνο το ένα αυγό. Από πάνω έβαλα δική μου σάλτσα ντομάτας, πιπεριά πράσινη, λίγο κίτρινο τυρί και λίγη μοτσαρέλα. Βγήκε αρκετά decent, σίγουρα δεν θυμίζει την κλασσική πίτσα που ξέρουμε βέβαια.

View attachment 83214

Θα μας κανεις το φιτ τραπέζι καμια μερα ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top