Fitness Thread!

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Μην είστε υπερβολικοί μια χαρά θα μεγαλώσεις με αυτά που σας δίνουν στη σχολή μην αγχώνεσαι και δεν θα βάλεις και πολύ λίπος. Είσαι ήδη στεγνός και 3000 θερμίδες να παίρνεις δεν θα παχύνεις και ίσα ίσα θα βάλεις μυς και θα φαίνεσαι πολύ καλυτερος. Αν δεις ότι παχαινεις με υπερβολικό ρυθμο τότε κόβεις κάτι. Γενικά δεν χρειάζονται να περιπλέκονται να πραγματα το να χτίσεις σωμα είναι αρκετά απλό σαν μεθοδολογία τρως πρωτεινη και θερμίδες ξεκουράζεσαι και κοιμάσαι καλά και κοιτάς να βελτιώνεται μέρα με τη μέρα μήνα με τον μήνα στο γυμναστήριο προοδευτικά. Το δύσκολο είναι να είμαστε συνεπείς γιατί όλα αυτά τα εύκολα θέλουν πάρα πολύ χρόνο. Στη θέση σου πιο πολύ θα στεναχωριωμουν
αν δεν είχα μπάρες βάρη κλπ εκεί μου ειμουν (αν ισχύει κάτι τέτοιο σε εσενα) πάρα τα υπόλοιπα άντε και να είχα και λίγη πρωτεινη που φαντάζομαι λύνεται εύκολα στην περίπτωσή σου με να ένα συμπλήρωμα. Αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι και οι bodyweight ασκήσεις είναι μια χαρά και υπάρχουν και πολύ δύσκολες παραλλαγές οπότε υπάρχουν λύσεις μέχρι να αλλάξει η ζωή σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,778 μηνύματα.
Εννοειται γιατρέ οι bodyweight μπορουν να γινουν δυσκολες πχ καμψεις με σακιδιο που θα εχει εξτρα βάρος μέσα.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καλησπέρα στο thread. Έπειτα από αποχή ενός μήνα για προσωπικούς λόγους, είχα σήμερα προπόνηση Crossfit με τον αγαπημένο μου γυμναστή. Αποφασίσαμε από κοινού ότι το CrossFit δεν αγγίζει τα δυνατά μου σημεία, οπότε πλέον το γυρνάμε σε Powerlifting με στόχο το next level, το οποίο είναι το 2.0+ x BW σε βάθος χρόνου, στις 3 βασικές ασκήσεις (Back Squat, Deadlift, Bench Press). Θα δουλέψω με team 2 προπονητών που εξειδικεύονται στο powerlifting, ενός φυσιοθεραπευτή για τακτικούς ελέγχους μιας που έχω θέμα με το σκαφοειδές μου, και τη διατροφή στην αρχή θα την αναλάβω εξ'ολοκλήρου. Ενδεχομένως αργότερα να έχω και διατροφολόγο, όταν αρχίσω να τα βλέπω σκούρα στην πρόοδο.
Σε αναμονή λοιπόν για το νέο μου πρόγραμμα, αυτή τη φορά από προπονητές. Είχα καιρό να ακολουθήσω πρόγραμμα που δεν έχω φτιάξει ο ίδιος.
Ο ενθουσιασμός μου είναι στα ύψη αλλά είμαι επιφυλακτικός ακόμη, γιατί το επίπεδο ανεβαίνει και απαιτεί περισσότερη προσοχή.
Ο στόχος μου αρχικά, είναι να φτάσω γύρω στα 77-80 kg BW, και ξεκινάω από 73 kg που ζυγίζω τώρα. Δε θα δώσω έμφαση στην εικόνα του σώματος, μιας που η απόδοση/δύναμη με ενδιαφέρει περισσότερο αυτή τη στιγμή. Ας κάνουμε κοιλίτσα και κωλαράκι, δεν πειράζει. :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,778 μηνύματα.
Πολυ ωραια. Μια ερωτηση μονο.... ειναι ασφαλές να στοχευεις στο πάγκο στο ιδιο φορτο με τις άρσεις ;

συνηθως στις άρσεις εισαι πιο δυνατος γιατι συμμετεχουν κ περισσοτεροι μυς πχ

2 επι το βαρος σου σε άρσεις και 1.5 επι το βάρος σου σε πάγκο θα έλεγα εγώ.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πολυ ωραια. Μια ερωτηση μονο.... ειναι ασφαλές να στοχευεις στο πάγκο στο ιδιο φορτο με τις άρσεις ;

συνηθως στις άρσεις εισαι πιο δυνατος γιατι συμμετεχουν κ περισσοτεροι μυς πχ

2 επι το βαρος σου σε άρσεις και 1.5 επι το βάρος σου σε πάγκο θα έλεγα εγώ.
Όχι, ο στόχος στον πάγκο θα είναι χαμηλότερος σε σχέση με τα deadlifts και τα back squats. Απλά, θα ήθελα να έχω αναλογική αύξηση και στις 3 ασκήσεις. Άσχετα αν το απόλυτο νούμερο είναι 1.5, 2.0 ή 2.5 x BW. Θα δούμε εν καιρώ πάντως, δε βιαζόμαστε.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Καλησπέρα στο thread. Έπειτα από αποχή ενός μήνα για προσωπικούς λόγους, είχα σήμερα προπόνηση Crossfit με τον αγαπημένο μου γυμναστή. Αποφασίσαμε από κοινού ότι το CrossFit δεν αγγίζει τα δυνατά μου σημεία, οπότε πλέον το γυρνάμε σε Powerlifting με στόχο το next level, το οποίο είναι το 2.0+ x BW σε βάθος χρόνου, στις 3 βασικές ασκήσεις (Back Squat, Deadlift, Bench Press). Θα δουλέψω με team 2 προπονητών που εξειδικεύονται στο powerlifting, ενός φυσιοθεραπευτή για τακτικούς ελέγχους μιας που έχω θέμα με το σκαφοειδές μου, και τη διατροφή στην αρχή θα την αναλάβω εξ'ολοκλήρου. Ενδεχομένως αργότερα να έχω και διατροφολόγο, όταν αρχίσω να τα βλέπω σκούρα στην πρόοδο.
Σε αναμονή λοιπόν για το νέο μου πρόγραμμα, αυτή τη φορά από προπονητές. Είχα καιρό να ακολουθήσω πρόγραμμα που δεν έχω φτιάξει ο ίδιος.
Ο ενθουσιασμός μου είναι στα ύψη αλλά είμαι επιφυλακτικός ακόμη, γιατί το επίπεδο ανεβαίνει και απαιτεί περισσότερη προσοχή.
Ο στόχος μου αρχικά, είναι να φτάσω γύρω στα 77-80 kg BW, και ξεκινάω από 73 kg που ζυγίζω τώρα. Δε θα δώσω έμφαση στην εικόνα του σώματος, μιας που η απόδοση/δύναμη με ενδιαφέρει περισσότερο αυτή τη στιγμή. Ας κάνουμε κοιλίτσα και κωλαράκι, δεν πειράζει. :P
Aν φτασεις 2.0BW στον παγκο θα ειναι επικο, ισως πανελληνιο ρεκορ στην κατηγορια. Ποια ειναι τα νουμερα σου τωρα?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,778 μηνύματα.
Όχι, ο στόχος στον πάγκο θα είναι χαμηλότερος σε σχέση με τα deadlifts και τα back squats. Απλά, θα ήθελα να έχω αναλογική αύξηση και στις 3 ασκήσεις. Άσχετα αν το απόλυτο νούμερο είναι 1.5, 2.0 ή 2.5 x BW. Θα δούμε εν καιρώ πάντως, δε βιαζόμαστε.

Άντε καλή τυχη ... εγω στο ποστο που ηρθα έχει εστιατοριο εσωτερικό και καθε μερα μαγειρευουν γαμωτο... ελπιζω να μην το ριξω έξω :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Aν φτασεις 2.0BW στον παγκο θα ειναι επικο, ισως πανελληνιο ρεκορ στην κατηγορια. Ποια ειναι τα νουμερα σου τωρα?
BP : 120 kg
DL: 160 kg
BS: 130 kg

Όλες 1 RM, στα 73 kg BW.

Άντε καλή τυχη ... εγω στο ποστο που ηρθα έχει εστιατοριο εσωτερικό και καθε μερα μαγειρευουν γαμωτο... ελπιζω να μην το ριξω έξω :P
Ευχαριστώ Devil. Σε κόβω να κανεις ζωάρα βρε μπαγάσα. 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,778 μηνύματα.
BP : 120 kg
DL: 160 kg
BS: 130 kg

Όλες 1 RM, στα 73 kg BW.


Ευχαριστώ Devil. Σε κόβω να κανεις ζωάρα βρε μπαγάσα. 😂

Φιλε εχει κατι μεριδες γαμησετα.... μπιφτεκια με πατατες χθες και σαλατα και φρουτο 4 ευρώ. Πηγα 2 μεριδες και σπιτι στους δικους μου χαχα

Πολυ καλος στα νουμερα φιλε... μπράβο.. δυναμιτης. Εγω θα εμενα σε αυτες και θα προσπαθουσα να αυξησω 5-6 επαναληψεις.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Φιλε εχει κατι μεριδες γαμησετα.... μπιφτεκια με πατατες χθες και σαλατα και φρουτο 4 ευρώ. Πηγα 2 μεριδες και σπιτι στους δικους μου χαχα
Καλά τα λέω εγώ, ζωάρα φίνα και οικονομικά απ’ό,τι διαβάζω. Ποιος τη χάρη σου!
Πολυ καλος στα νουμερα φιλε... μπράβο.. δυναμιτης. Εγω θα εμενα σε αυτες και θα προσπαθουσα να αυξησω 5-6 επαναληψεις.
Ευχαριστώ και πάλι. Στις προπονήσεις μου, όπως έχω αναφέρει και παλιότερα, χτυπάω όλο το εύρος επαναλήψεων/φορτίων. Δεν χτυπάω πάντα 1 RM σε κάθε προπόνηση. Plus ότι το νέο πλάνο θα είναι πιο αραιό ως προς τη συχνότητα, αλλά πιο πυκνό ως προς την ένταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,778 μηνύματα.
Καλά τα λέω εγώ, ζωάρα φίνα και οικονομικά απ’ό,τι διαβάζω. Ποιος τη χάρη σου!

Ευχαριστώ και πάλι. Στις προπονήσεις μου, όπως έχω αναφέρει και παλιότερα, χτυπάω όλο το εύρος επαναλήψεων/φορτίων. Δεν χτυπάω πάντα 1 RM σε κάθε προπόνηση. Plus ότι το νέο πλάνο θα είναι πιο αραιό ως προς τη συχνότητα, αλλά πιο πυκνό.

Φίλε το εστιατόριο της δουλειάς ειναι ολα τα λεφτά μάλλον μια φορά την εβδομάδα εδώ θα κάνω το cheat μου...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στο μεταξυ μολις ειδαν τις φωτο μπηκαν και άλλοι στο κολπο... μαμα - μπαμπας - θεια χαχα θα φευγω με σακουλες απο τη δουλεια να τους ταιζω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20211101_134223.jpg
    IMG_20211101_134223.jpg
    4.7 MB · Εμφανίσεις: 84
  • mam.jpg
    mam.jpg
    133.6 KB · Εμφανίσεις: 86

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Απο όσους αθλούνται ποιοι έχουν το ταχίνι στην διατροφή τους;
εδώ είναι μια ερεύνα που μου έστειλαν, όποιος ενδιαφέρεται την κάνει.

https://ieraxanalytix.typeform.com/to/kWnoEaRQ


Πηγή έρευνας:

Iέραξ εταιρεία έρευνας αγοράς
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θελω να χασω λιγο λιπος ακομα και να χτισω μυες. Να κανω μονο HIIT μεχρι το νεο ετος; Ή να συνδιασω ΗΙΙΤ 2 φορες την εβδομαδα με βαρη 2 φορες; Ή να κανω μονο βαρη για 2 μηνες για bulking και επειτα ΗΙΙΤ να χασω το λιπος που θα παρω συν αυτο που θελω να χασω; Ο μεταβολισμος μου εχει εκτοξευθει. Τρωω και δεν παχαινω :laugh:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θελω να χασω λιγο λιπος ακομα και να χτισω μυες. Να κανω μονο HIIT μεχρι το νεο ετος; Ή να συνδιασω ΗΙΙΤ 2 φορες την εβδομαδα με βαρη 2 φορες; Ή να κανω μονο βαρη για 2 μηνες για bulking και επειτα ΗΙΙΤ να χασω το λιπος που θα παρω συν αυτο που θελω να χασω; Ο μεταβολισμος μου εχει εκτοξευθει. Τρωω και δεν παχαινω :laugh:

Εγώ πάντως έχασα λίπος απλώς τρώγοντας πιο υγιεινά 🤷🏼‍♀️
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θελω να χασω λιγο λιπος ακομα και να χτισω μυες. Να κανω μονο HIIT μεχρι το νεο ετος; Ή να συνδιασω ΗΙΙΤ 2 φορες την εβδομαδα με βαρη 2 φορες; Ή να κανω μονο βαρη για 2 μηνες για bulking και επειτα ΗΙΙΤ να χασω το λιπος που θα παρω συν αυτο που θελω να χασω; Ο μεταβολισμος μου εχει εκτοξευθει. Τρωω και δεν παχαινω :laugh:
Έχεις κάνει πρόσφατα λιπομέτρηση να δεις που βρίσκεσαι;
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Το HIIT δεν θα έλεγα είναι τόσο αποδοτικό στο να χτίσεις μύες. Αν το κάνεις για το λίπος οκ καλώς αν και εγώ θα προτιμούσα ένα steady state cardio το θεωρώ πιο ασφαλές για να διατηρήσεις τους μύες σου. Τώρα το HIIT για μυϊκή ανάπτυξη είναι χάσιμο χρόνου από τη στιγμή που μπορείς να αφιερώσεις την ίδια ώρα στα βάρη. Εγώ θα πρότεινα έναν καθαρό όγκο φάση 10-15% πλεόνασμα και progressive overload στα βάρη με ψηλές επαναλήψεις 8+ για μυϊκή μάζα και υπερτροφία και μετά cut.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το HIIT δεν θα έλεγα είναι τόσο αποδοτικό στο να χτίσεις μύες. Αν το κάνεις για το λίπος οκ καλώς αν και εγώ θα προτιμούσα ένα steady state cardio το θεωρώ πιο ασφαλές για να διατηρήσεις τους μύες σου. Τώρα το HIIT για μυϊκή ανάπτυξη είναι χάσιμο χρόνου από τη στιγμή που μπορείς να αφιερώσεις την ίδια ώρα στα βάρη. Εγώ θα πρότεινα έναν καθαρό όγκο φάση 10-15% πλεόνασμα και progressive overload στα βάρη με ψηλές επαναλήψεις 8+ για μυϊκή μάζα και υπερτροφία και μετά cut.
δεν ισχυει το αντιθετο; Με το SS cardio χανεις μυικη μαζα; Με το ΗΙΙΤ κανεις ασκησεις με βαρακια και plyo :hmm:
Εγώ πάντως έχασα λίπος απλώς τρώγοντας πιο υγιεινά 🤷🏼‍♀️
Υγιεινα τρωω και εγω, αλλα νομιζω οτι εχω φτασει σε πλατω
Έχεις κάνει πρόσφατα λιπομέτρηση να δεις που βρίσκεσαι;
Χμμ, τελευταια φορα ημουν στο 21%. Θελω να παω στο 19 και μετα δεν ασχολουμαι αλλο με το λιπος. Βλεπω γραμμωσεις σε κοιλιακους και ποδια, αλλα επειδη πιανω λιπος, θελω να το διωξω και αυτο. Ισως να μην ειναι ρεαλιστικο, δεν θα πεινασω κιολας
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
δεν ισχυει το αντιθετο; Με το SS cardio χανεις μυικη μαζα; Με το ΗΙΙΤ κανεις ασκησεις με βαρακια και plyo :hmm:

Υγιεινα τρωω και εγω, αλλα νομιζω οτι εχω φτασει σε πλατω

Χμμ, τελευταια φορα ημουν στο 21%. Θελω να παω στο 19 και μετα δεν ασχολουμαι αλλο με το λιπος. Βλεπω γραμμωσεις σε κοιλιακους και ποδια, αλλα επειδη πιανω λιπος, θελω να το διωξω και αυτο. Ισως να μην ειναι ρεαλιστικο, δεν θα πεινασω κιολας

Ε καλά 21 μια χαρά είναι... Εγώ με τη φώτο που ανέβασα πιο πάνω είμαι κοντά στο 25 (σύμφωνα με τη smart ζυγαριά μου που δεν ξέρω πόσο smart είναι βέβαια), αλλά παίζει ρόλο και το στήθος.

Αν δοκίμαζες να κόψεις λίγες θερμίδες διατηρώντας σταθερή την πρωτεΐνη; Δε νομίζω να χάσεις μυική μάζα αν το πας αργά και προσεκτικά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ε καλά 21 μια χαρά είναι... Εγώ με τη φώτο που ανέβασα πιο πάνω είμαι κοντά στο 25 (σύμφωνα με τη smart ζυγαριά μου που δεν ξέρω πόσο smart είναι βέβαια), αλλά παίζει ρόλο και το στήθος.

Αν δοκίμαζες να κόψεις λίγες θερμίδες διατηρώντας σταθερή την πρωτεΐνη; Δε νομίζω να χάσεις μυική μάζα αν το πας αργά και προσεκτικά.
χμμ, ξεχασα εντελως τον παραγοντα στηθος. Σαν εσενα ειναι οι κοιλιακοι μου με την διαφορα οτι στα πλαγια εχουν πιο πολυ βαθος. Σε κοβω γυρω στο 20-21 και εσενα. Θα δοκιμασω να κοψω θερμιδες. Μια μερα να κανω fasting χανω βαρος :laugh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,778 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση στήθους - χέρια.... έβαλα στο πάγκο 70 κιλά και έβγαλα 8 επαναληψεις , πηγε πολύ καλά. Στοχος ειναι να φτάσω τις 10-12! Εως το τέλος του έτους.

ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
1o σέτ 20 κιλά 10 επαν. Zέσταμα
2ο σέτ 40 κιλά αλτήρες για 10 επαν. ζέσταμα
3ο σέτ 70 κιλά 8 επαν. hard 45 sec οριακα
4ο σέτ 60 κιλά 10 επαναλ. hard set
5o set 50 κιλά 9 επαν. hard set
Πρόοδος -> 70 κιλά για 8

2) ANOIΓΜΑΤΑ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ
1ο σέτ 12 ΕΠΑΝ. Με 6 κιλά σε κάθε μεριά
2ο σετ 12 ΕΠΑΝ. Με 10 σε καθε μεριά hard set
3ο σέτ 13 επαν. με 7 kg σε κάθε χέρι normal
Πρόοδος -> +2 επαναληψεις με 10 σε καθε μεριά.

3) PEC DEC
1ο σέτ 12 επαν. Με 20 κιλά νορμαλ σετ
2o σέτ 12 επαν. Με 21.5 κιλά normal
3ο σέτ 10 επαν. Με 21.5 κιλά. hard
Προοδος -> 21.5 kg 12 reps

4) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΣΧΟΙΝΙ
1ο σέτ 12 επαναλήψεις με 20 κιλά normal
2ο σέτ 12 επαν. Με 25 κιλά normal
3ο σέτ 11 επαν. 26 κιλά hard
4ο σέτ 10 επαν. 25 κιλά normal
Προοδος -> 26 κιλά 11 επαν.

5) KAMΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ
1ο σέτ με 5 κιλα σε κάθε χέρι 12 επαν. Ζέσταμα
2ο σέτ με 10 κιλα 12 επαν. hard
3ο σέτ με 10 κιλά 12 επαν. hard
4ο σέτ 10.5 επαν. με 7 κιλά hard set
Προοδος -> 10 κιλά 12 επαν. 2 σέτ. Σταθερά

6) ΠΗΧΕΙΣ REVERSE CURLS
12.5 κιλά 13 επαν.
15 κιλα 12 επαν.
15 κιλά 10 επαν. (μικρή μπάρα)


WIN_20211114_204919.JPG

Πολύ γουστάρω τους ώμους μου !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολυ καλό το σέτ στα 70 κιλά , έλεγχος του βάρους και γενικα ικανοποιητικός χρόνος σέτ. δεν ειχα κανει ποτέ ξανα τοσες επαναληψεις με 70 κιλα βάρος πάνω μου. Θα μεινω εδω να φτασω 10-12 επαναληψεις

στις 12 επαναληψεις συμφωνα με το strength standards θεωρουμε πλεον Intermidiate level στον πάγκο !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top