Fitness Thread!

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση:

3x10 έλξεις με κλειστή λαβή στην τροχαλια (25 kg)
3x10 έλξεις στο pulldown (27.5 kg)
3x10 (σε κάθε χέρι) κωπηλατική με αλτήρα (8 kg ο αλτηρας)

3x12 κάμψεις δικεφάλων (σφυριά) με αλτήρες σε μαξιλάρι, 4 kg κάθε αλτηρας
Κανονικά είχα και 3x12 κάμψεις δικεφάλων σε τροχαλια αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι ξέχασα να την κάνω 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Υγεία, πάμε παρακάτω.

3x12 πιέσεις μηρων σε ευθεία πρέσα, high feet (70 kg)
3x12 (σε κάθε πόδι) Bulgarian split squats με μπάρα (27 kg)
3x12 (σε κάθε πόδι) cable glute kickbacks (8.5 kg-κανονικά βάζω 10 αλλά είχα ήδη πεθάνει απ την προηγούμενη οπότε κατέβασα λίγο)
3x12 αρσεις γαμπων rotary calf (25 kg)
3x12 (σε κάθε πόδι) πιέσεις απαγωγων στο multi (32.5 kg)

2x20 crunches σε επικλινή πάγκο
30" χαμηλό plank
30" hollow hold
1x15 μια άσκηση σαν teasers αλλά με μπάλα που τη μεταφέρεις απ τα χέρια στα γόνατα, δεν ξέρω πώς τη λένε

Και πολλές πολλές πολλές διατάσεις στο τέλος γιατί πιάστηκα πολύ και χθες και σήμερα οπότε πρέπει λίγο να χαλαρώσω.

Pre workout το πρωτεινομπιφτεκακι που ανέβασα,

Post workout το κλασικό μου πρωτεινουχο smoothie μπανάνα με φυστικοβουτυρο και σε λίγο μπορεί να τσιμπήσω και λίγο μοσχαράκι με χυλοπίτες
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μόλις τελειώσει η εκπομπή και φύγει η Αννίτα, ενημερώστε με να γράψω το νέο μου πρόγραμμα που είναι ένας συνδυασμός CrossFit με Powerlifting γι αντοχή και δύναμη. 😂


-Ένας ακροατής.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ελα @SOx παρε θεση, με τετοια χυλοπιτα το εχω ριξει στο φαγητο σημερα μετα απο μια δυνατη προπονηση πλατης :P
IMG_20211116_214230.jpg
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ζέσταμα

Superset 1 ( 2 κύκλοι)
  1. Push-ups με 45 μοίρες άνοιγμα ώμων. (15 reps/κύκλο)
  2. Σανίδα (1'/κύκλο)
Superset 2 ( 2 κύκλοι)
  1. Pushups σε ορειβατική μπάλα (5 reps/κύκλο)
  2. Ορειβατικές σε ελβετική μπάλα (20 reps/κύκλο)
Κύριο μέρος

Α) Powerlifting Part
  1. Bench Press
1α) Δύναμη : 10 reps @ 50% 1 RM, 5 reps @ 75% 1 RM, 3 reps @ 80% 1 RM, κι έπειτα 1 rep ανά σετ από το 80% μέχρι να πάμε στo 100% 1 RM, προσθέτοντας κάθε φορά 2.5 kg.

1β) Αντοχή : 5 sets x 6 reps @ 70% 1 RM.

B) Crossfit Part

Superset 1 ( 4 κύκλοι)
  1. Dips στο δίζυγο με αλυσίδα +10 kg ( 10 reps/κύκλο)
  2. Chest ground burpees ( 10 reps/κύκλο)
Superset 2 ( 4 κύκλοι)
  1. Side planks raises στον πάγκο (10 reps/side/κύκλο)
  2. Πλάγιες εκτάσεις ώμων με 10 kg αλτήρες ( 5 reps/κύκλο)
Superset 3 ( 3 κύκλοι)
  1. Situps σε ελβετική μπάλα με τις πατούσες να στηρίζονται πάνω στον τοίχο. ( 15 reps/κύκλο)
  2. Rollouts με ρόδα ( 10 reps/κύκλο)

Αποθεραπεία

Διατάσεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Ήταν λίγο "ζήτα μου κι ευχαριστώ που υπάρχω" η όλη φάση, λυπάμαι αλλά μπορείς και καλύτερα. @Devil σε παρακαλώ πες του τι κάνει λάθος γιατί με χάνεις από πελάτισσα.

Θέλει μέτρο η προσέγγιση κατα τη γνωμη μου να μην είσαι ούτε πολύ επιθετικός ούτε πολύ νάρκισσος. Και οπως ειπα κ πάνω 15-20 λεπτά ειναι η όλη ιστορία βαριά 30. Η άλλη εχει βγει με τη φιλη της και εισαι άγνωστος, αν θελει θα δωσει κινητο να τα πειτε άλλη μέρα εκτος βεβαια κ αν γινετε παρέα όλοι μαζί και πινετε παρέα απο ενα σημείο κ μετά. Δεν εχει νόημα να καθεσαι παραπάνω, οπως ειπες και εσυ αν δεν γουσταρεις το δειχνεις κ ο άλλος το παιρνει χαμπάρι.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σήμερα έχει σπανακόρυζο για μεσημέρι λέτε να φάω μια κονσέρβα που έχω ;Η είναι καλά από άποψη πρωτεϊνών αν σκεφτούμε το σπανάκι...έχω και ένα συμπλήρωμα αλλά έλεγα αν κάνω προπόνηση σμρ (μερικές κάμψεις και σανίδες ο θεός να το κάνει προπόνηση 😛να το πιω τότε)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Αυτό το ξέραμε ήδη, άρα να το εκλάβω ως μηδενική προσπάθεια;

@Gate4 Βαλε μια Αννίτα Πάνια να χτυπάει το κυμβαλο για να περάσει το επόμενο περιστατικό σε παρακαλώ πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τΑ ΔΙΚΑ σου λαθάκια στη προσεγγιση να τα δούμε ή δεν θέλεις ;

όχι τιποτα άλλο αλλα μπορει σε επομενη φάση να ειναι κάποιος που όντως γουστάρεις και να ξενερώσει ο άνθρωπος. Δεν κάνουν μονο οι άντρες λάθη στη προσεγγιση να ξέρετε.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
τΑ ΔΙΚΑ σου λαθάκια στη προσεγγιση να τα δούμε ή δεν θέλεις ;

όχι τιποτα άλλο αλλα μπορει σε επομενη φάση να ειναι κάποιος που όντως γουστάρεις και να ξενερώσει ο άνθρωπος. Δεν κάνουν μονο οι άντρες λάθη στη προσεγγιση να ξέρετε.

Καλέ πότε προσέγγισα άνθρωπο εδώ μέσα και δεν το θυμάμαι??!!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Καλέ πότε προσέγγισα άνθρωπο εδώ μέσα και δεν το θυμάμαι??!!!

Ναι οκ δικιο έχεις , εγω ξερω οτι δεν ψάχνεσαι....
Ούτε αυτός σε προσέγγισε υποθετικό ειναι το σενάριο. Θέλεις να συζητησουμε σχετικα σε αυτο το υποθετικό σενάριο λοιπον ή οχι ;
Επισης κάτι που θέλω να διορθωσω... επειδη ανεφερες εμενα χθές ως coach... ο coach δεν θα του έλεγε ποτέ να προσεγγισει κάποια που θα του κάνει την υπεράνω λέγοντας "δεν θυμαμαι να προσέγγισα ποτέ ανθρωπο απο εδω μέσα" σε φάση χαλαρωστε μια πλάκα κάνουμε. Και τα τάγκς σε άλλους για να γινει σουσουρο επισης για μενα ειναι περιττά. Γνώμη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι οκ δικιο έχεις , εγω ξερω οτι δεν ψάχνεσαι....
Ούτε αυτός σε προσέγγισε υποθετικό ειναι το σενάριο. Θέλεις να συζητησουμε σχετικα σε αυτο το υποθετικό σενάριο λοιπον ή οχι ;
Επισης κάτι που θέλω να διορθωσω... επειδη ανεφερες εμενα χθές ως coach... ο coach δεν θα του έλεγε ποτέ να προσεγγισει κάποια που θα του κάνει την υπεράνω λέγοντας "δεν θυμαμαι να προσέγγισα ποτέ ανθρωπο απο εδω μέσα" σε φάση χαλαρωστε μια πλάκα κάνουμε. Και τα τάγκς σε άλλους για να γινει σουσουρο επισης για μενα ειναι περιττά. Γνώμη μου.

Ούτε λίγο χαβαλέ δεν μπορούμε να κάνουμε :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Ούτε λίγο χαβαλέ δεν μπορούμε να κάνουμε :P

Μπορούμε και χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε γιατι κάπως μπλέχτηκε η κουβεντα σε κάποια φάση κ μπορει να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

Οι δικες μου προσεγγισεις οταν γινονται δεν ειναι του χαβαλέ, οχι επειδη θέλω να κάνω τον κάποιον αλλα επειδη θέλω εξαρχης να δωσω να καταλαβει στην άλλη οτι δεν ψάχνομαι να κάνω τον κλόουν για να γελάει. ή ελάτε καμια 10αρια άτομα εχουμε εδω παρατραγουδο της Ανίτας.... Καταλαβες ; καθαρα θέμα τι προθεσεις θα δειξεις. Και αν καταλαβω οτι κάποια με αντιμετωπιζει έτσι εχω κάνει στροφούλα και γειά σας. Μια και ανεφερες τον coach. ;)

Όλα καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αφού τελείωσε άδοξα το χρυσό κουφέτο για τον Νικολιό, ας βάλουμε και μια προπόνηση.

Σήμερα ήταν περισσότερο προπόνησης δύναμης παρά το κλασσικό wod:
4 γύροι από
20″ Tuck L-Sit Hold
20″ Star Side Plank κάθε μεριά
20″ Plank to Top of Push up

άλλοι 4 γύροι από
15 sit ups με med ball
30″ hamstring Walkouts
20 side to side leg lifts περνώντας τα πάνω από dumbbell

και 2 γύροι από
20 Renegade Push up Rows (είχαμε κάνει ΠΟΛΛΈΣ κάμψεις την Δευτέρα οπότε τα σπάσαμε, κάναμε πρώτα τα rows και μετά τις κάμψεις)
20 Single kettlebell deadlifts
20 Burpees (αυτά με τις κάμψεις)
20 V-ups
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έμενα ,αφού μου κάνεις λαικς:bleh:

Μπορούμε και χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε γιατι κάπως μπλέχτηκε η κουβεντα σε κάποια φάση κ μπορει να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

Οι δικες μου προσεγγισεις οταν γινονται δεν ειναι του χαβαλέ, οχι επειδη θέλω να κάνω τον κάποιον αλλα επειδη θέλω εξαρχης να δωσω να καταλαβει στην άλλη οτι δεν ψάχνομαι να κάνω τον κλόουν για να γελάει. ή ελάτε καμια 10αρια άτομα εχουμε εδω παρατραγουδο της Ανίτας.... Καταλαβες ; καθαρα θέμα τι προθεσεις θα δειξεις. Και αν καταλαβω οτι κάποια με αντιμετωπιζει έτσι εχω κάνει στροφούλα και γειά σας. Μια και ανεφερες τον coach. ;)

Όλα καλά.

Γιατί κάνουμε κούκου-τσα με τα σποιλερς;

Νικ βρίσκομαι σε άρνηση ακόμη, η αγάπη μου για σένα είναι πολύ άγουρη για να την παραδεχτώ.

Ντεβιλ δεν καταλαβαίνω γιατί ο αυτοσαρκασμός θεωρείται "κάνω τον κλόουν" ούτε πού κολλάει η προσφώνηση "κόουτς" με το πώς θες να σε προσεγγίζουν, με μπέρδεψες χειρότερα τώρα. Τέλος πάντων, ας επανέλθουμε στα του θρεντ γιατί το ξηλωσαμε το θέμα :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Γιατί κάνουμε κούκου-τσα με τα σποιλερς;

Νικ βρίσκομαι σε άρνηση ακόμη, η αγάπη μου για σένα είναι πολύ άγουρη για να την παραδεχτώ.

Ντεβιλ δεν καταλαβαίνω γιατί ο αυτοσαρκασμός θεωρείται "κάνω τον κλόουν" ούτε πού κολλάει η προσφώνηση "κόουτς" με το πώς θες να σε προσεγγίζουν, με μπέρδεψες χειρότερα τώρα. Τέλος πάντων, ας επανέλθουμε στα του θρεντ γιατί το ξηλωσαμε το θέμα :P

Δεν θεωρειται ο αυτοσαρκασμος κάνω το κλοουν κάθε άλλο... η συγκεκριμενη φάση εμενα δεν μ αρεσε... του στυλ να κανεις και άλλα άτομα τάγκ να έρθουν να γελάσουν. Τεσπα εσεις ξέρετε... εσυ και ο Νικ εμενα δεν μ πέφτει κ λόγος.

Το coach βασικα το σχολιασα επειδη με ανεφερες και ηθελα να σου πω οτι εγω σε τέτοιο σκηνικο δεν θα έστελνα αυτους που κάνω coaching (δεν κανω αλλα έτσι υποθετικά μιλώντας) δεν μ αρεσε το σκηνικό απλά... και εσας δε σας αρέσαν πραγματα στο παρελθον δεν ειναι κακό. Καθενας με τα γουστα του.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γιατί κάνουμε κούκου-τσα με τα σποιλερς;

Νικ βρίσκομαι σε άρνηση ακόμη, η αγάπη μου για σένα είναι πολύ άγουρη για να την παραδεχτώ.

Ντεβιλ δεν καταλαβαίνω γιατί ο αυτοσαρκασμός θεωρείται "κάνω τον κλόουν" ούτε πού κολλάει η προσφώνηση "κόουτς" με το πώς θες να σε προσεγγίζουν, με μπέρδεψες χειρότερα τώρα. Τέλος πάντων, ας επανέλθουμε στα του θρεντ γιατί το ξηλωσαμε το θέμα :P
Ελα μονο για εσενα.....για λιγο μονο θα μεινει πανω !
1637172063056.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Επειδή κάποιες παραπονιούνται για τους ώμους τους , οριστε μια ρουτινα εκγυμνασης του στροφικού πετάλου .... βεβαια για οποιαδηποτε προβλημα αντιμετωπίζει κάποιος / κάποια πρωτα θα συμβουλευτει το γιατρο του για μενα αθλιατρο στην ειδικοτητα διοτι οι ορθοπεδικοι δεν λενε πολλά οταν θές να κανεις προπονησεις με βάρη.


4 ασκησεις συνολικά ειναι εσω - εξω στροφεις και η άλλη πιέσης. Ο ώμος αποτελειται απο τον υπερακανθιο - υπακανθιο- υποπλατιο και ελάσσων στρογγυλο μύ. Ειναι γυμνη άρθρωση , στηριζεται σε συνδέσμους και για αυτο κ ειναι επιρρεπης σε τραυματισμους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Γιατι σιρόπι και όχι μέλι; Η κάνα δυο κομμένους χουρμάδες;

Κοίτα το σιρόπι αγαβης μ αρέσει περισσοτερο γιατί έχει πιο ελαφρά κ διαφανή έτσι υφή το μέλι είναι παχυρευστο.... Και παιζει να χει κ πιο πολυ ζάχαρη κατά την επεξεργασία. Χουρμάδες τρώνε οι γονείς μου... Εγώ σπάνια. Και εσυ που είσαι ψαγμένος 😇

@Λένω τσεκαρε το βιντεακι που έβαλα χθες για τους ώμους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top