Fitness Thread!

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Μαλακές πρωτεϊνικές μπάρες (υλικά για 6 μερίδες)

Υλικά
  • 250 γρ ασπράδι αυγού (παίρνω το παστεριωμένο από το ψυγείο των σουπερ μάρκετ) χωρίς γεύση (εσείς μπορείτε να βάλατε και σοκολάτας)
  • 100 γρ νιφάδες βρώμης
  • 50 γρ μιξ ξηρών καρπών
  • 2 κοφτές κουταλιές της σούπας μαύρη σταφίδα (είτε μπορείτε να βάλετε λίγους χουρμάδες, αφού τους βυθίσετε σε νερό να μαλακώσουν και έπειτα τους αλέσετε στο μπλέντερ)
  • μισή ώριμη μπανάνα
  • 2 κτγ κακάο
  • 25 γρ φουντουκοβουτυρο με κακάο (ή οποιοδήποτε άλλο βούτυρο ξηρών καρπών προτιμάτε). Προσωπικά παίρνω από το wild souls που αποτελούνται από 100% ξηρούς καρπούς, δεν περιέχουν ζάχαρη και φυσικά είναι χωρίς φοινικέλαιο
  • λίγη κανέλα
Προαιρετικά μπορείτε να βάλετε 1 κουταλιά της σούπας μέλι ή όσο επιθυμείτε. Προσωπικά θεωρώ τη γλυκήτα που προσδίδουν η μπανάνα και οι σταφίδες υπέρ αρκετή (αλλά! Προσοχή μου αρέσουν τα ψιλοαγλυκα γενικώς... αφού είναι παστεριωμένο το ασπράδι, δοκιμάστε το μείγμα). Επίσης, μπορείτε να βάλετε και σταγόνες σοκολάτας.


Εκτέλεση

Σε ένα μπωλ ανακατεύετε το ασπράδι με τη βρώμη και το φουντουκοβούτυρο. Έπειτα πρόσθετε τη μπανάνα (λιωμένη), τους ξηρούς καρπούς ελαφρώς κομματιασμένους, τις σταφίδες, το κακάο και ο,τι άλλο βάζετε. Ανακατεύετε πάλι και έπειτα απλώνετε το μείγμα ιδανικά σε μακρόστενη φόρμα κέικ (ενώ έχει λαδόκολλα από πάνω) ή σε κάποιο μικρο ταψάκι/πυρέξ. Αν δεν έχετε μικρό σκεύος, για να μην σας απλώσουν πολύ οι μπάρες μπορείτε να κάνετε «φωλίτσες» με το αντικολλητικό χαρτί.

Ψήνετε σε προθερμασμένο φούρνο (στην τελευταία σχάρα) για 50’ περίπου στους 170 βαθμούς.
Αφήνετε να κρυώσει και ξεφορμάρετε κόβοντας σε ίσα μέρη (η κάθε μπαρα δίνει 10 γρ πρωτεΐνης).

View attachment 88075

γιααααα τσεκάρετε @dum dum boy @meetmeinmontauk μιας που το συζητούσαμε προ ημερών.
Επισης, @vassilis498 δεν έχεις καμία δικαιολογία, είναι 3’ «μαγείρεμα» 🤓
Μ' αρέσει που είχα δεσμευτεί να τις κάνω μετά από μια εβδομάδα και μου πήρε μόλις 1 μήνα :hehe:
Έκανα τις εξής παραλλαγές:
-Μείωσα την ποσότητα των υλικών γιατί δεν ήθελα 6
-Αντί για φουντουκοβούτυρο έβαλα ταχίνι
-Δεν έβαλα καθόλου μπανάνα αλλά ούτε και σταφίδες, μόνο 1 γεμάτη κγ μέλι
-Δεν έβαλα μιξ ξηρών καρπών αλλά μόνο αμύγδαλα

Βουαλά
μπάρες.jpg
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Νίκο, για καύση λίπους, η αναερόβια άσκηση είναι μπροστά, μιας και δεν καίει μόνο εκείνη την ώρα, αλλά συνεχίζει και μετά την ολοκλήρωση αυτής.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη @finesse, θέλω να προσθέσω όμως, ότι το σύστημα HIIT συνήθως αναφέρεται σε ανθρώπους που έχουν κάποια εμπειρία με τη γυμναστική. Στους αρχάριους δεν ενδείκνυται.

Η HIIT προκαλεί σε μεγάλη ένταση το γνωστό Afterburn Effect, ή πιο ορθά EPOC. Excess Post-exercise Oxygen Consumption. Δηλαδή, εξαιτίας του υψηλού μεταβολικού ρυθμού που σου προκαλεί η (αν)αερόβια άσκηση, συνεχίζεις να καταναλώνεις οξυγόνο για να επανέλθεις στη baseline του μεταβολικού ρυθμού, μετά την προπόνηση. Επίσης, οξυγόνο καταναλώνεται για τις εξής διεργασίες : i) Σύνθεση της Τριφωσφορικής Αδενοσίνης (ATP), ii) Σύνθεση του μυϊκού γλυκογόνου, iii) Επαναφορά των επιπέδων συγκέντρωσης οξυγόνου στο αίμα, iv) Σύνθεση, και επιδιόρθωση του κατεστραμμένου μυϊκού ιστού και v) Επαναφορά της default θερμοκρασίας στο σώμα.
Χοντρικά, έχει υπολογιστεί ότι το σώμα καίει περίπου 5 kCal για να χρησιμοποιήσει 1 l οξυγόνου στις παραπάνω διεργασίες. Οπότε είναι σαφές ότι όσο περισσότερο οξυγόνο θα χρειαστεί το σώμα μετά την προπόνηση για να επανέλθει, τόσο περισσότερες θερμίδες θα καούν.

Αποδεδειγμένα, ο καλύτερος τρόπος για να ενισχύσεις το φαινόμενο EPOC, είναι οι προπονήσεις HIIT. Το φαινόμενο αυτό σχετίζεται με την ένταση της άσκησης, κι όχι τη διάρκεια της.

Περισσότερες πληροφορίες για το EPOC θα βρείτε εδώ. Επίσης, μια ωραία έρευνα που συγκρίνει την αεροβική HIIT, με την συνεχή αεροβική, ως προς το EPOC, θα βρείτε εδώ. Είναι μεταφρασμένη και στα αγγλικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ναι, έχεις δίκιο, SOx. Κακώς δεν ανέφερα ότι δεν είναι για όλους η HIIT. Η 20-40λεπτη αερόβια είναι μια χαρά, για κάποιον που ξεκινάει. Απ' την άλλη, ίσως να μπορούσε να πάει και σε HIIT, αλλά μετριοπαθώς, όχι τέρμα τα γκάζια, για να μην τραυματιστεί.

-Επίσης, μην ξεχνάμε και τα βάρη. Η μυϊκή ανάπτυξη και το κάψιμο λίπους, πάνε χέρι χέρι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ο χρήστης @Nick890 αισθάνεται χαρούμενος παχουλός στην τοποθεσία e-steki.
Θα αισθανθώ ακόμα πιο χαρούμενος όταν σε 15 μέρες ξεκινήσει αντίστροφα η μέτρηση για απώλεια λίπους :superman:

*Το βάρος μου έχει μπει σε πλατό και ας τρώω μεγάλες ποσότητες φαγητων

IMG_20211214_200406.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Δουλειά σήμερα... Η μερίδα που βλεπετε μαζί με τη σαλάτα... 3.5 ευρώ.
 

Συνημμένα

  • IMG_20211214_132448.jpg
    IMG_20211214_132448.jpg
    5.6 MB · Εμφανίσεις: 81
  • IMG_20211214_131847.jpg
    IMG_20211214_131847.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 85

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δουλειά σήμερα... Η μερίδα που βλεπετε μαζί με τη σαλάτα... 3.5 ευρώ.
Καλά λέω εγώ ότι κάνεις ζωή και κότα ρε Θείε. Άρχοντας είσαι με τέτοιες τιμές. Αλίμονο σε εμάς που τα πληρώνουμε για χρυσάφι. :angel:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Τσάμπα εντελώς

Ε φίλε.... δεν ειμαστε τυχαιοι... μας προσέχουν :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά λέω εγώ ότι κάνεις ζωή και κότα ρε Θείε. Άρχοντας είσαι με τέτοιες τιμές. Αλίμονο σε εμάς που τα πληρώνουμε για χρυσάφι. :angel:

Ελα Αθηνα να σε κερνάω :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Θα αργήσω μερικά χρόνια, αλλά θα σε προλάβω σίγουρα. Παίζει μέχρι τότε το φαγητό να είναι ακόμη φθηνότερο. Σ’ευχαριστω πάντως για την πρόταση! :D

Τιποτα ρε φιλε να εισαι καλα... εγω σας ειπα αμα έρθετε προς Αθηνα μπορουμε να κανονισουμε κ μια χαλαρη προπονηση.... να κάνουμε εναν πάγκο... λίγο άρσεις.... τέτοια πράγματα...
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Έσπασα το φράγμα των 100κγ για 10 επαναλήψεις στα καθίσματα χθες
Η τελευταία είχε άπειρο grind. Μπορεί να ήταν 15 secs.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Εγω σήμερα έσπασα το φράγμα των 70 στον πάγκο...

εκανα 11 επαναληψεις στα 70 κιλά ! Την μεγιστη μου την βγάζει πάνω απο τα 90 κιλά το strength standards ενω εχω πιάσει σχεδον το Intermediate level !!! Ολα αυτα χωρις κρεατίνη. Ακόμη τουλάχιστον....

meeee.jpg


Η τελευταια επαναληψη βγήκε δύσκολα.... ειχα φωνάξει σπότερ τον coach στην 10η.... και μετα βίας μπορεσα να κλειδωσω τα 70 στην 11η επαναληψη στους ορθοστάτες. Ισως τα έγλειψε λιγο κ με το χέρι του.... αλλα ηταν απειροελάχιστο.

Ηρθα σπιτι κατέβασα ηδη 400γρ γιαούρτι και 150γρ ρύζι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω σήμερα έσπασα το φράγμα των 70 στον πάγκο...

εκανα 11 επαναληψεις στα 70 κιλά ! Την μεγιστη μου την βγάζει πάνω απο τα 90 κιλά το strength standards ενω εχω πιάσει σχεδον το Intermediate level !!! Ολα αυτα χωρις κρεατίνη. Ακόμη τουλάχιστον....



Η τελευταια επαναληψη βγήκε δύσκολα.... ειχα φωνάξει σπότερ τον coach στην 10η.... και μετα βίας μπορεσα να κλειδωσω τα 70 στην 11η επαναληψη στους ορθοστάτες. Ισως τα έγλειψε λιγο κ με το χέρι του.... αλλα ηταν απειροελάχιστο.

Ηρθα σπιτι κατέβασα ηδη 400γρ γιαούρτι και 150γρ ρύζι.
Να σου χαλάσω λίγο την διάθεση?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Να σου χαλάσω λίγο την διάθεση?

Ποσα κάνεις πάγκο ;

δεν εναι μικρά τα χέρια μου απλα ετσι εχει βγει η λήψη.... καλα βεβαια σαν αυτουνου που παιρνει ξέρεις τι.... δεν ειναι εντάξει λογικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξυ δεν εχω δει χειροτερη εκτέλεση σε καμψεις δικεφάλων... και βεβαια οι δικεφαλοι ειναι ΜΙΚΡΟΙ ΜΥΣ και δεν χρειαζονται τοσα κιλά.... αλλα στου κουοφυ τη πόρτα....

Πάς κ βρισκεις το καθενα που εχει ανοιξει ενακαναλι στο γιουτιουμπ ρε φιλε κ ανεβάζει οτι να ναι υλικό !

Στους δικεφάλους δεν παιζεις πολλά κιλά. Το πολυ πολυ με αυτη τη μαλακια που δειχνει αυτος ο ψαγμενος να τραβηξεις καναν τένοντα. Οι ώμοι τραβανε εν τω μεταξυ.... η μέση κουνιεται.... τωρα αυτος τι νομιζει οτι κάνει δεν μπορω να καταλαβω. Αλλα ντάξει ο καθενας οτι νομιζει.

Και μη συγκρινεις τωρα εμενα που δεν παιρνω ουτε κρεατινη με αυτον... παω κ εγω μια βδομαδα να κουμπωσω λιγη κρεατινουλα.... θα χω μαζεψει νεράκι... θα φαινομαι ενα κλικ πιο γεμάτος.

Δεν ειναι κακο να κλεψεις λιγο στις καμψεις δικεφαλων στις 2-3 τελευταιες επαναληψεις με σκοπο να ξεκολησεις λίγο... αλλα αυτος εδω κλεβει απο την αρχη ως το τέλος... πολυ ακατάλληλο υλικο φιλε σορρυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ποσα κάνεις πάγκο ;

δεν εναι μικρά τα χέρια μου απλα ετσι εχει βγει η λήψη.... καλα βεβαια σαν αυτουνου που παιρνει ξέρεις τι.... δεν ειναι εντάξει λογικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξυ δεν εχω δει χειροτερη εκτέλεση σε καμψεις δικεφάλων... και βεβαια οι δικεφαλοι ειναι ΜΙΚΡΟΙ ΜΥΣ και δεν χρειαζονται τοσα κιλά.... αλλα στου κουοφυ τη πόρτα....

Πάς κ βρισκεις το καθενα που εχει ανοιξει ενακαναλι στο γιουτιουμπ ρε φιλε κ ανεβάζει οτι να ναι υλικό !

Στους δικεφάλους δεν παιζεις πολλά κιλά. Το πολυ πολυ με αυτη τη μαλακια που δειχνει αυτος ο ψαγμενος να τραβηξεις καναν τένοντα. Οι ώμοι τραβανε εν τω μεταξυ.... η μέση κουνιεται.... τωρα αυτος τι νομιζει οτι κάνει δεν μπορω να καταλαβω. Αλλα ντάξει ο καθενας οτι νομιζει.

Και μη συγκρινεις τωρα εμενα που δεν παιρνω ουτε κρεατινη με αυτον... παω κ εγω μια βδομαδα να κουμπωσω λιγη κρεατινουλα.... θα χω μαζεψει νεράκι... θα φαινομαι ενα κλικ πιο γεμάτος.
70....και θα κάτσω για αρκετό καιρό λογικά


Σιγά μωρέ ,τι να παίρνει ? Άμα ήταν να παίρνει και να ήταν έτσι...τότε εγώ είμαι ο coach greg.Πιο πολύ για την εκτέλεση το έστειλα...αυτός κανει online coaching
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
70....και θα κάτσω για αρκετό καιρό λογικά


Σιγά μωρέ ,τι να παίρνει ? Άμα ήταν να παίρνει και να ήταν έτσι...τότε εγώ είμαι ο coach greg.Πιο πολύ για την εκτέλεση το έστειλα...αυτός κανει online coaching

70 για ποσες επαναληψεις ;

γιατι πως ειναι ρε φιλε ;; :P τουμπανος ειναι.... ο ωμος του ειναι τρισδιάστατος. Το στηθος επισης ανεπτυγμένο... χέρια κανα 40αρι εκατοστά .... απο σενα ειναι πιο γεμάτος Νίκο :P

εσυ εισαι πιο γραμμωμένος αλλα κ αυτος θα πεινάσει 2-3 μηνες την Άνοιξη... κ θα βγει δυνατα στη παραλια....

καλα... μη νομιζεις οτι πρεπει να εισαι ΑΛΙΜΠΑΚΗΣ για να παιρνεις.... καποιοι παιρνουν για να πετυχουν ενα αποτελεσμα πιο γρηγορα... πχ αυτος αν ηταν ετσι σε 3-4 χρονια φυσικος θα πάρει να το κανει πιο νωρίς....

δεν ειμαστε χθεσινοι στα γυμναστηρια τωρα να μας δειξει αυτος καμψεις δικεφαλων με 30 κιλα σε κάθε χέρι.... μη το κανεις αυτο που δειχνει θα τραυματιστεις χωρις λογο. Φιλικη συμβουλη.

Ακου τον coach Greg ειναι ο πιο σοβαρος που χω βρει ως τωρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να μας πει και ο @SOx τη γνωμη του πανω σε αυτο κ αν συμφωνεί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
70 για ποσες επαναληψεις ;

γιατι πως ειναι ρε φιλε ;; :P τουμπανος ειναι.... ο ωμος του ειναι τρισδιάστατος. Το στηθος επισης ανεπτυγμένο... χέρια κανα 40αρι εκατοστά .... απο σενα ειναι πιο γεμάτος Νίκο :P
10 .....είναι το.σημειο που πιάνει πολύ καλά ,δηλαδή σε κάθε προπόνηση πιάνει


Θείο άμα βάλω και τρώω και εγώ ότι νάνε (που αυτό κανω τώρα τον Δεκέμβρη με τα μελομακαρονα ) σιγουρα απο περιπου 8-9 κιλα που ειμαι πανω τωρα ...με την σαβουρα αντε να παρψ 5 κιλα και να φαινομαι ντουκι κλπ .Δεν παει ετσι ομως

Πρεπει να γινει σαν τους κατω αν μιλαμε απο αποψη οπτικης .Μικρη μεση ,μεγαλους ωμους, χαμηλο ποσοστο λιπους , καλη μυικοτητα με γραμμωση και ογκο .Αυτο ειναι το ολο κονσεπτ

1639603933546.png
1639604015262.png


Για να μην λετε περι αναβολικων κλπ
1639604157953.png




Και το συγκρινεις με αυτο ?
1639604242809.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ρε φιλε οι τυποι που δειχνεις ειναι δεκαετίες στα φάρμακα..... εγω δεν τους συγκρινω οχι... εσυ πας να τους συγκρινεις.

Τωρα μου δειχνεις Αμερικανους Αθλητες επαγγελματιες που ειναι στην Αμερικη καταρχας που εκει τα φαρμακα ειναι άλλη γενιά.... με τον πιτσιρικά πιο κάτω που άντε να πηρε κάτι ελαφρυ και για λιγο καιρο.

Αν ευελπιστεις να γινεις σαν τους απο πάνω.... που εδειξες... φυγε για την Αμερικη καλυτερα και παντρεψου μια ενδοκρινολογο που θα χει αδερφο καναν καρδιολογο και πατερα κανεναν ειδικο παθολόγο .... να σου λεει καθε μερα τις δοσολογίες κ να σε περνανε τέστ καθε μήνα.

Δηλαδη εντάξει σορρυ κιολας αλλα το πολυ ιντερνετ και η απειρη πληροφορια που υπάρχει σας έχει τρελάνει :D

ειλικρινα πιστευεις πως υπάρχει πιθανοτητα να γινεις ποτε σαν αυτους.... ΚΑΜΙΑ στο λεω εγω... τρωγε καθε μερα χορτα με κοτοπουλο βραστο... αν ποτε γινεις έτσι εγω θα κάτσω να με.... δειρεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

10 .....είναι το.σημειο που πιάνει πολύ καλά ,δηλαδή σε κάθε προπόνηση πιάνει


Θείο άμα βάλω και τρώω και εγώ ότι νάνε (που αυτό κανω τώρα τον Δεκέμβρη με τα μελομακαρονα ) σιγουρα απο περιπου 8-9 κιλα που ειμαι πανω τωρα ...με την σαβουρα αντε να παρψ 5 κιλα και να φαινομαι ντουκι κλπ .Δεν παει ετσι ομως

Πρεπει να γινει σαν τους κατω αν μιλαμε απο αποψη οπτικης .Μικρη μεση ,μεγαλους ωμους, χαμηλο ποσοστο λιπους , καλη μυικοτητα με γραμμωση και ογκο .Αυτο ειναι το ολο κονσεπτ

View attachment 89769View attachment 89770

Για να μην λετε περι αναβολικων κλπ
View attachment 89771



Και το συγκρινεις με αυτο ?
View attachment 89772


Φιλε το αυτό που λες... απλα πηρες μια ληψη.... που δεν τον κολακεύει.... ο τυπος αν και μου τη δινει στα νευρα ειμαι δικαιος... εχει ωμους - στηθος και χέρια.... ειναι μυικα ανεπτυγμένος. Τωρα πας να συγκρινεις αυτο τον πιτσιρικα ... με επαγγελματιες που ειναι χρονια στα φάρμακα και το επαγγελματικο body building... μεχρι κ το νερό που πινουν μετράνε καθε μέρα.

Και εγω αμα σου έδειχνα μια φωτο που εχω βγαλει χωρις μπλούζα μεσα στο μπάνιο θα εβλεπες το χέρι μου διπλάσιο απο την παραπανω εικονα που εχει σκιά και δεν εστιάζει.... ΑΛΛΑ δεν εχει νοημα να ανεβάσω άλλη φωτο... καταρχας ανεβάζω μονο εγω κ θα με περάσετε για ψώνιο... αντε παλια ειχε ανεβάσει και ο Σόξ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε φιλε οι τυποι που δειχνεις ειναι δεκαετίες στα φάρμακα..... εγω δεν τους συγκρινω οχι... εσυ πας να τους συγκρινεις.

Τωρα μου δειχνεις Αμερικανους Αθλητες επαγγελματιες που ειναι στην Αμερικη καταρχας που εκει τα φαρμακα ειναι άλλη γενιά.... με τον πιτσιρικά πιο κάτω που άντε να πηρε κάτι ελαφρυ και για λιγο καιρο.

Αν ευελπιστεις να γινεις σαν τους απο πάνω.... που εδειξες... φυγε για την Αμερικη καλυτερα και παντρεψου μια ενδοκρινολογο που θα χει αδερφο καναν καρδιολογο και πατερα κανεναν ειδικο παθολόγο .... να σου λεει καθε μερα τις δοσολογίες κ να σε περνανε τέστ καθε μήνα.

Δηλαδη εντάξει σορρυ κιολας αλλα το πολυ ιντερνετ και η απειρη πληροφορια που υπάρχει σας έχει τρελάνει :D

ειλικρινα πιστευεις πως υπάρχει πιθανοτητα να γινεις ποτε σαν αυτους.... ΚΑΜΙΑ στο λεω εγω... τρωγε καθε μερα χορτα με κοτοπουλο βραστο... αν ποτε γινεις έτσι εγω θα κάτσω να με.... δειρεις.
Για αυτό έβαλα τον athlean

Ο Έλληνας δεν παίρνει τίποτα .Κάνει μπαμ


Το όλο θέμα είναι να φτιάξεις καλή αναλογία για το φαίνεσθαι .Πρέπει να έχεις μεγάλο άνοιγμα ώμων ,μικρή μέση ,χαμηλό ποσοστό λίπους για να φαίνονται οι κοιλιακοί αλλά και πολύ μύες για να έχεις όγκο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Screenshot_2021-12-15-23-51-18-822_com.brave.browser.png




Ο athlean παίρνει τίποτα δλδ ? Εμένα μου φαίνεται νορμάλ ο τύπος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top