Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ο Athlean και ο πιτσιρικας σιγουρα παιρνουν κρεατίνη η οποια βεβαια δεν ειναι αναβολικό και δεν έχει σχέση με αυτά. Αλλα σιγουρα δινει ενα boost....Μπορει κάποιος απο τους πιτσιρικαδες που εχει μπαλάρει πολύ τους ώμους να παιρνουν κάτι ελαφρύ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο Δαντεκ ειχε ανεβάσει βιντεο που συζητουσε με τους άλλους για το winstrol... και δηθεν τα πεταξε στην τουαλετα.... εσυ πιστευεις δεν εχουν μπει 1-2 κύκλους ; :)

απλα αυτοι που ανεβασες παιρνουν της παναγιας τα μάτια για χρόνια....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και γιατι να τα πάρεις ολα αυτα ρε φιλε.... αμα δεν εισαι επαγγελματιας.... οπως οι Αμερικανοι που έχουν κ γιατρους απο πισω... και στις γυναικες δεν αρέσει το υπερβολικά γυμνασμένο. Άλλα μετράνε... πηγαινε κάνε τη προπονησούλα σου πάρε κ μια πρωτεινη και ώς εκει.... φτάσε ενα καλο επιπεδο στο πάγκο πχ το σωματικο σου βάρος για 10 επαναληψεις ή και 1,25 δηλαδη εγω τωρα θα ειμαι ευχαριστημενος αμα βγάλω στο πάγκο 3-4 επαναληψεις στο μέλλον στα 100 κιλά. Και άρσεις το 1.5 του βάρους μου εκει στα 120... άντε 130... δεν χρειάζονται πολλά κιλά.

Τουλαχιστον έτσι το βλέπω εγώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Τώρα αυτό δεν έπρεπε... Αλλά δε βαριέσαι... Εχω πρωτεινη αρκετή...

Κοιμηθηκα κ το απόγευμα από τις 4:50 έως τις 7 ... Κ τώρα είμαι ντουρασελ όχι τίποτα άλλο, ξυπνάω κ αυριο πρωι...
 

Συνημμένα

  • IMG_20211216_000316.jpg
    IMG_20211216_000316.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 93

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τώρα αυτό δεν έπρεπε... Αλλά δε βαριέσαι... Εχω πρωτεινη αρκετή...

Κοιμηθηκα κ το απόγευμα από τις 4:50 έως τις 7 ... Κ τώρα είμαι ντουρασελ όχι τίποτα άλλο, ξυπνάω κ αυριο πρωι...
Γκοου κλαμπινγκ Μάι Φρεντ 😋
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Γκοου κλαμπινγκ Μάι Φρεντ 😋

Μπα σημερα δεν ειμαι ειμαι για κλάμπινγκ φιλε.... Παρασκευη ή Σαββατο αυτά...

κάθε πρωι επειδη ξεκινάω απο βορεια προάστεια καθως εκει ειναι το σπίτι μου... εχω να διασχισω τον Κηφισο... ο οποιος θελει πολυ μεγαλη προσοχη.... περνανε τα μηχανάκια απο διπλα σου χωρις να το πάρεις χαμπάρι. Αμα εισαι άυπνος κ ταλαιπωρημενος πως θα πάς δουλεια... εμενα η δουλεια μου ειναι στον Πειραιά. Θα αρχισω να παιρνω προαστιακό βέβαια κυριως απο το νέο χρόνο... 130 ευρω βενζινη θα τα βαζω στη τσεπη μου καθε μηνα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μπα σημερα δεν ειμαι ειμαι για κλάμπινγκ φιλε.... Παρασκευη ή Σαββατο αυτά...

κάθε πρωι επειδη ξεκινάω απο βορεια προάστεια καθως εκει ειναι το σπίτι μου... εχω να διασχισω τον Κηφισο... ο οποιος θελει πολυ μεγαλη προσοχη.... περνανε τα μηχανάκια απο διπλα σου χωρις να το πάρεις χαμπάρι. Αμα εισαι άυπνος κ ταλαιπωρημενος πως θα πάς δουλεια... εμενα η δουλεια μου ειναι στον Πειραιά. Θα αρχισω να παιρνω προαστιακό βέβαια κυριως απο το νέο χρόνο... 130 ευρω βενζινη θα τα βαζω στη τσεπη μου καθε μηνα.
Ο χρόνος είναι μόνο το θέμα

Τι μηχανάκι σώζει αρκετό χρόνο .....αλλά έχεις μόνο μειονεκτήματα πέραν της εξοικονόμησης χρόνου και βενζίνης
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Δεν πειράζει Νικο μην λυπασαι.... απο το να ειμαι σε κανα χωριό και να μη μπορω να σταυρωσω γκομενα χαχα εδω απο τοτε που εχω ερθει βγαινω πολυ συχνά ραντεβού.... μεσα σε 2 μηνες εχω βγει 5-6.

Πολυ περισσοτερες οι επιλογες στην Αθηνα... καμια σχέση με επαρχία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο χρόνος είναι μόνο το θέμα

Τι μηχανάκι σώζει αρκετό χρόνο .....αλλά έχεις μόνο μειονεκτήματα πέραν της εξοικονόμησης χρόνου και βενζίνης

εγω θελω να γλιτωσω τα 130 ευρω.... επειδη θελω να τα τρωω στη διασκεδαση.... γιατι να τα δινω στις βενζινες... θα βγαλω μια καρτα διαδρομων το μήνα με κανα 30αρι... το 100αρικακι θα μεινει τσεπούλα. Θα κατεβαινω με το αμαξι προαστιακο θα παρκαρω εκει.... κ σε ενα μισάωρο θα ειμαι κάτω... ουτε οδηγηση ουτε τιποτα... απλα το καλο με την οδηγηση ειναι οτι εισαι πιο ανετος... εχεις καλοριφέρ μεσα μουσικούλα... νταξει καμια φορά θα παιρνω κ το αμάξι μου.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Μικρή μέση μεγάλοι ώμοι απλωμενοι μύες και μεγάλοι κλπ δεν έχει να κάνει μόνο με γυμναστικη πιο πολύ έχει να κάνει με τα γονίδια παρά με τη σκληρή δουλειά. Αυτό το άθλημα είτε είναι bodybuilding είτε powerlifting δυστυχώς είναι άδικο επιβραβεύει πρώτα αυτούς που έχουν καλά γονίδια και δουλεύουν εννοείται και μετά αυτούς που δουλεύουν σκέτο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ολα με δουλειά γινονται Αλκη απλα ο κοσμος σε γενικες γραμμες δεν έχει υπομονη... παλευει για το φαινεσθαι. Εμενα και ο κοουτς στο γυμναστηριο μ τη λεει καμια φορά... ανεβασε κιλα κ ανεβασε κιλα... βρε μην τρελαινεστε με τα κιλα του λέω.... εκανα να του πω ρε μαλακα οπως λες κ εσυ τα χεις φάει ολα... μεση , ωμους , ποδια τι διαολο μου λες να ανεβασω κιλα.... τα κιλα σας μέσα.

Εκανε 150 κιλα άρσεις.... οταν ηταν 75 κιλα λεει... ε και.... πηρε κάποιο βραβειο ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Το βραβείο είναι ότι τα' χει φάει όλα. Μέση, ώμους, πόδια... Πειναλέος ο μεσιέ. :P
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ολα με δουλειά γινονται Αλκη απλα ο κοσμος σε γενικες γραμμες δεν έχει υπομονη... παλευει για το φαινεσθαι. Εμενα και ο κοουτς στο γυμναστηριο μ τη λεει καμια φορά... ανεβασε κιλα κ ανεβασε κιλα... βρε μην τρελαινεστε με τα κιλα του λέω.... εκανα να του πω ρε μαλακα οπως λες κ εσυ τα χεις φάει ολα... μεση , ωμους , ποδια τι διαολο μου λες να ανεβασω κιλα.... τα κιλα σας μέσα.

Εκανε 150 κιλα άρσεις.... οταν ηταν 75 κιλα λεει... ε και.... πηρε κάποιο βραβειο ;
Καλά δεν έχει να κανει με κάποιο βραβείο η τα φανείς σε κάποιο. Εγώ πχ τη βρίσκω φουλ όταν σηκώνω βαριά για εμένα κιλά που δεν μπορούσα πριν ένα μήνα μου φτιάχνει τη μέρα. Έχω φτάσει σε σημείο να με νοιάζει πιο πολύ το πόσα σηκώνω παρά το πώς φαίνομαι αλλά δεν θα ήθελα να κάνω προπόνηση poweelifting δεν μου αρέσει τόσο σαν φιλοσοφία προτιμώ κάτι σε φάση powerbuilding πιστεύω είναι ιδανικό για εμένα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Καλά δεν έχει να κανει με κάποιο βραβείο η τα φανείς σε κάποιο. Εγώ πχ τη βρίσκω φουλ όταν σηκώνω βαριά για εμένα κιλά που δεν μπορούσα πριν ένα μήνα μου φτιάχνει τη μέρα. Έχω φτάσει σε σημείο να με νοιάζει πιο πολύ το πόσα σηκώνω παρά το πώς φαίνομαι αλλά δεν θα ήθελα να κάνω προπόνηση poweelifting δεν μου αρέσει τόσο σαν φιλοσοφία προτιμώ κάτι σε φάση powerbuilding πιστεύω είναι ιδανικό για εμένα.

Εντάξει αμα γουστάρεις αυτη τη προπονηση οκ! Εγω πχ που επαιζα 70 κιλα πάγκο... γιατι να αυξησω κιλα εφοσον ημουν ακομη στις 6-7 επαναλήψεις... εμεινα σε αυτα μέχρι να φτασω τις 11.

Χθες ο κοουτς μου ειπε οτι πλεον πρεπει να ανεβάσω αλλα εγω ψιλο διαφωνω... νομιζω οτι εχω περιθωρεια βελτιωσης ακομη στα 70 κιλά... μπορω να φτασω τις 12 και να βγαινουν πλεον εύκολα....

μετά οκ ανεβάζεις στα 75. ή στα 72.5 αλλα νομιζω με 12αρι στα 70 δεν ειναι κατι να πας στα 75 πλεον. 2.5+2.5 ειναι σιγά. Αυτος διαφωνησε λεει δεν υπάρχει προγκρες σε αυτο που λες... εγω νομιζω υπάρχει κ ειναι η καλυτερη τεχνική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν κολλησεις πχ στις 70 για 11-12 κ βλεπεις στασιμοτητα οκ βαλε 75 να ξυπνησεις το ΚΝΣ..... και να ξεκολησεις. Μου λεει εισαι πολυ της λεπτομέρειας και αυστηρος στη κινηση σου.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Εντάξει αμα γουστάρεις αυτη τη προπονηση οκ! Εγω πχ που επαιζα 70 κιλα πάγκο... γιατι να αυξησω κιλα εφοσον ημουν ακομη στις 6-7 επαναλήψεις... εμεινα σε αυτα μέχρι να φτασω τις 11.

Χθες ο κοουτς μου ειπε οτι πλεον πρεπει να ανεβάσω αλλα εγω ψιλο διαφωνω... νομιζω οτι εχω περιθωρεια βελτιωσης ακομη στα 70 κιλά... μπορω να φτασω τις 12 και να βγαινουν πλεον εύκολα....

μετά οκ ανεβάζεις στα 75. ή στα 72.5 αλλα νομιζω με 12αρι στα 70 δεν ειναι κατι να πας στα 75 πλεον. 2.5+2.5 ειναι σιγά. Αυτος διαφωνησε λεει δεν υπάρχει προγκρες σε αυτο που λες... εγω νομιζω υπάρχει κ ειναι η καλυτερη τεχνική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν κολλησεις πχ στις 70 για 11-12 κ βλεπεις στασιμοτητα οκ βαλε 75 να ξυπνησεις το ΚΝΣ..... και να ξεκολησεις. Μου λεει εισαι πολυ της λεπτομέρειας και αυστηρος στη κινηση σου.
Δεν ξέρω εσύ νιώθεις να ζοριζεσαι καθόλου η απλα μετακινείς τα κιλά? Θεωρώ πως όλο το νόημα στη γυμναστική είναι να ζοριζεσαι, να τελειώνεις το σετ και να σε αγχωνει για το πώς θα πάει το επόμενο που λέει ο λόγος. Τουλάχιστον αυτό στοχεύω εγώ. Το να σηκώσω κάποια κιλά που τα έχω εύκολα και να τα κάνω δύσκολα ξέρω γω με τεχνική του τύπου κάνω την εκκεντρική φάση 5 δευτερόλεπτα τι θεωρώ χάσιμο χρόνου. Προτιμώ να κουραστω από τα κιλά αμα βγάζει νόημα πάρα με αυτόν τον τρόπο. Νταξει θα κάνω και τέμπο sets μέσα στη βδομάδα αλλά θα είναι πολύ περιορισμένα. Τα κύρια σετ μου θα είναι hard sets ως επί το πλείστον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Δεν ξέρω εσύ νιώθεις να ζοριζεσαι καθόλου η απλα μετακινείς τα κιλά? Θεωρώ πως όλο το νόημα στη γυμναστική είναι να ζοριζεσαι, να τελειώνεις το σετ και να σε αγχωνει για το πώς θα πάει το επόμενο που λέει ο λόγος. Τουλάχιστον αυτό στοχεύω εγώ. Το να σηκώσω κάποια κιλά που τα έχω εύκολα και να τα κάνω δύσκολα ξέρω γω με τεχνική του τύπου κάνω την εκκεντρική φάση 5 δευτερόλεπτα τι θεωρώ χάσιμο χρόνου. Προτιμώ να κουραστω από τα κιλά αμα βγάζει νόημα πάρα με αυτόν τον τρόπο. Νταξει θα κάνω και τέμπο sets μέσα στη βδομάδα αλλά θα είναι πολύ περιορισμένα. Τα κύρια σετ μου θα είναι hard sets ως επί το πλείστον.

Γιατρέ αν το χαμηλό τέμπο στην φάση της εκκεντρης κινησης σε βοηθά να έχεις τον έλεγχο του φορτιου τοτε να το επιλέξεις... θα σε βοηθησει πολυ περισσοτερο απο οσο νομιζεις με το να βάζεις απλα κιλά και να φευγουν πχ στο πάγκο γρηγορα στο κατέβασμα.... ο μειζων και ο ελασσων θωρακικος μυς έχουν αδυναμη θέση στο σημειο που μαζευονται.... λιγο πριν ανυψώσεις την μπάρα 2-3 εκατοστα απο το στηθος σου ... μετα ο μυς εχει εκτεινει δεν τραβάει ζόρια.

Για μενα καλυτερα να παιζεις στο 70-80% παρα στο 100%. Προσωπικη άποψη. Αυτο ειπα και στον κοουτς χθες οτι εγω προσωπικα το θεωρω προγκρες και ας μην ανεβάσω κιλά... αυτος παλι διαφωνουσε... εντάξει.

Εγω παντως 120 κιλα στις άρσεις δεν έβαλα να κάνω που μου έλεγε... εμεινα στα 100 κιλα για 5 επαναληψεις και πολλα ειναι προς το παρόν.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης μη ξεχνάμε οτι οι μυς έχουν πολυυυυ μεγαλυτερη αντοχη σε υψηλα φορτια... ενας μυς σπάνια θα σκάσει συνηθως τη τρως στα μαλακα μορια, στους τενοντες και στις αρθρώσεις. Ενας τενοντας εχει μικροτερο ρυθμο αποκαταστασης επιστημονικα απο εναν μυ... με το μυ εισαι έτοιμος σε 1-2 εβδομάδες γιατι καταρχας αιματώνεται... το πλάσμα εχει επουλωτικές ιδιοτητες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Νικολακοοο λιωνει στο στόμα η μπριζόλα χαχα

Ουτε λάδι δεν αφησα το βουτηξα με άσπρο ψωμάκι!
 

Συνημμένα

  • IMG_20211216_150942.jpg
    IMG_20211216_150942.jpg
    5.2 MB · Εμφανίσεις: 82

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.
Εγω έχω να πω δυο πράγματα
1) Φοβερός .....ίσως το γυρίσω και εγώ κάποτε σε freestyle
2)Το τικ τοκ leaked το όνομα σου :P
Λεω να το πω να μη το πω, αλλα δε μπορώ να κρατηθώ θα το πω

Μπορεί να μην πήρες τηλεφωνο την προηγούμενη φορα αλλα πήρες σημερα το ονομα, άντε σε καλό δρόμο είσαι αχαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Agaphbou επειδή είδα το μπερδεύτηκα θα σου εξηγήσω.
Μια μερα (και καλα) στην έπεφτε και σου ζήταγε το τηλέφωνο σου, λογικά δεν το θυμάσαι.
Τι να κάνουμε εχω μνήμη ελέφαντα και είναι γεμάτος ο εγκέφαλος μου και με περιττές πληροφορίες αχαχα

Υ. Γ το και καλά βρίσκεται σε παρένθεση γιατί δε μπορώ να γνωρίζω τις πραγματικες προθέσεις του Νικου :whistle:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Λεω να το πω να μη το πω, αλλα δε μπορώ να κρατηθώ θα το πω

Μπορεί να μην πήρες τηλεφωνο την προηγούμενη φορα αλλα πήρες σημερα το ονομα, άντε σε καλό δρόμο είσαι αχαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Agaphbou επειδή είδα το μπερδεύτηκα θα σου εξηγήσω.
Μια μερα (και καλα) στην έπεφτε και σου ζήταγε το τηλέφωνο σου, λογικά δεν το θυμάσαι.
Τι να κάνουμε εχω μνήμη ελέφαντα και είναι γεμάτος ο εγκέφαλος μου και με περιττές πληροφορίες αχαχα

Υ. Γ το και καλά βρίσκεται σε παρένθεση γιατί δε μπορώ να γνωρίζω τις πραγματικες προθέσεις του Νικου :whistle:

Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος;;;; 🤪
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε υπουργικό γραφείο δουλεύεις μάνα Μ? :P

Εχω ανελιχθει στην εξουσία φίλε.... Μη με βλέπεις έτσι αντιδραστικό είμαι παμπονηρος αυλικός.

Δαιμόνιος !
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top