Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Και πάλι οι μικρουλες τον θείο θα κοιτάνε... εχει τη γοητεια του.

Φάε μακαρονάκι... ααααμ. :P
εμενα μου την πεφτουν 24αρηδες τελευταια :laugh:
Σημερα εχω χερια, πλατη, ωμους. Θα λιωσω. Αλλαξα το προγραμμα μου και αντι να κανω 4 μερες ασκηση 3 διαλειμμα λεω να κανω ασκηση μερα παρα μερα. Συνηθως εκανα Δευτερα-Τριτη, Διαλειμμα, Πεμπτη-Παρασκευη, Διαλειμμα, Διαλειμμα. Επισης αρχισα να πιανομαι παλι και χαιρομαι!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλά μου αρέσει που χτυπάει την κοιλιά μου με το χέρι και κάνει πλλατς πλλατς
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Αν συνεχισεις ετσι θα αρχισουν και αλλα σημεια να κανουν πλατς πλατς :laugh:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δηλαδη ?
Για πες μου συμβουλές κοουτς μου
Να μετράς θερμίδες, πρωτεϊνη σε κάθε γεύμα,νερό , α και να σου αρέσουν αυτά που τρως μην κλαίς και γκρινιάζεις γιατί θα τα παρατήσεις και θα κάνεις ένα ωραιοτατο υπερφαγικο. Όχι όχι όχι .



Εσένα δεν σε έχει αναλάβει ο @Devil 🤣?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να μετράς θερμίδες, πρωτεϊνη σε κάθε γεύμα,νερό , α και να σου αρέσουν αυτά που τρως μην κλαίς και γκρινιάζεις γιατί θα τα παρατήσεις και θα κάνεις ένα ωραιοτατο υπερφαγικο. Όχι όχι όχι .



Εσένα δεν σε έχει αναλάβει ο @Devil 🤣?
Κοιτα δεν ξέρω να μετράω .Το πάω με κουταλιές .Ας πούμε σε φάση όγκου έβαζα 6-7 κουτάλες ρύζι .Και αφαιρώ σταδιακά κουτάλες ή αυξάνω αερόβιο

Επίσης γκρινιάζω συνήθως για τον καιρό γιατί κάνει κρύο .Δεν μπορώ να κάνω γυμναστική με ρούχα .Θέλω να φοράω μόνο μαγιό

Και στο γυμναστήριο εδώ που τα λένε με μαγιό θα σκάσω

Και στο γυμναστήριο
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Λιγκουίνι , εριξα εναν κυβο για ζυμαρικά , στο τέλος ελιωσα 20γρ βουτυρο , λαδάκι , λιγο αλάτι , λιγο πολτο

και τονο... σερβιρισμα με δάφνη 9πράσινη) τωρα δεν ειχα.. για την εμφάνιση.

Και λιγο κρασί. Νομιζω θα ήταν καλά. Γενικα εχω αδεια αυτες τις μέρες οποτε αν δουλευε η άλλη οταν γυριζε θα ειχα έτοιμο φαγητό. Γουσταρω να μαγειρευω :P

Η μόνη δάφνη που κολλάει στο σερβίρισμα είναι η μαυροδάφνη. :bleh:

Κάν' τη μπλουμ μες στη σάλτσα, άνθρωπέ μου. Για εμφάνιση βάλε βασιλικό ξέρω 'γω, που τρώγεται κιόλας. Δεν είναι ωραία η δάφνη στο σερβίρισμα. Sorry αλλά δεν κρατήθηκα. Με εκνευρίζει η δάφνη στο πιάτο, και κουρδίστηκα. :jumpy:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Η μόνη δάφνη που κολλάει στο σερβίρισμα είναι η μαυροδάφνη. :bleh:

Κάν' τη μπλουμ μες στη σάλτσα, άνθρωπέ μου. Για εμφάνιση βάλε βασιλικό ξέρω 'γω, που τρώγεται κιόλας. Δεν είναι ωραία η δάφνη στο σερβίρισμα. Sorry αλλά δεν κρατήθηκα. Με εκνευρίζει η δάφνη στο πιάτο, και κουρδίστηκα. :jumpy:

Α βασιλικό ναί αυτο ήθελα και το μπέρδεψα με τη δάφνη.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ε, πες το ντε. Λέω κι εγώ τι λέει τώρα. χαχα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
To PCR δεν εχει βγεί ακόμη, γυμναστήριο δεν μπορούσα να πάω (ηθικά τουλάχιστον) αλλα έπρεπε να κάνω προπόνηση σήμερα. Έβαλα βάρος σε μια τσάντα και το έριξα στα Push ups

1. ΚΑΜΨΕΙΣ
1ο σέτ 20 αργές κάμψεις για ζέσταμα χωρις κανένα βάρος 2 λεπτά χρονος σέτ.
2ο σέτ 15 επαν. με 17 κιλά φορτίο προσθετο στη πλάτη
3ο σέτ 13 επαν. με 17 κιλά έξτρα
4ο σέτ 12 επαν. με 11 κιλα προσθετο βάρος
Προοδος -> Σετ με 17 κιλά - 3 σκληρά σέτ.

2. AΝΩ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
1ο σέτ 15 επαν. με 5 κιλα σε κάθε χέρι
2ο σέτ 14 επαν. με 6 κιλά
3ο σέτ 12 επαν. με 7.5 κιλά
4ο σέτ 9 επαν. το ίδιο

3. PEC DEC ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1ο σέτ 12 επαν. με 27 κιλά
2ο σέτ 11 επαν. το ίδιο
3ο σέτ 10 επαν. το ίδιο

4. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
15 επαν. με 7.5 κιλά
15 επαν. με 10 κιλά (σταθερά)
11 επαν. με 8 κιλά.

5. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
1ο σέτ 8 κιλά 8 επαν. ζεσταμα
2ο σέτ 12.5 κιλά 11 κ 12.
3ο σέτ 11 κιλά 10 καλές

6. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ
16 reps
13
11


Χαλαρή προπόνηση στη φάση της αναρρωσης μετά απο πυρετό το Σαββατο.... εβηχα λιγο αλλα την έβγαλα. Κυριλέ.

θα παιξω στα 75 πάγκο στο γυμναστηριο σιγα σιγα στο στήθος. Μέχρι τον Ιούνιο για επαναληψεις 7-8.

Του χρονου τέτοιο καιρο θα ειναι επιτυχια αν παιζω στα 80 για επαναληψεις 7-10.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
θα παιξω στα 75 πάγκο στο γυμναστηριο σιγα σιγα στο στήθος. Μέχρι τον Ιούνιο για επαναληψεις 7-8.

Του χρονου τέτοιο καιρο θα ειναι επιτυχια αν παιζω στα 80 για επαναληψεις 7-10.
Άνετα ρε τι λες τώρα ...από 75 ---> 80 δεν είναι τίποτα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
70 δεν ειχες πει ρε ψεύτη ; :P

το θυμαμαι 70 για 10 ρεπς !!!!!
Τσου ....κανω ...ή έκανα καλύτερα πριν το διαλλειμα
1χ10 45
1χ10 65
1χ12 65
1χ10 70

Ένα σετ και αυτό κούτσα στραβά να βγει το τελευταίο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Τσου ....κανω ...ή έκανα καλύτερα πριν το διαλλειμα
1χ10 45
1χ10 65
1χ12 65
1χ10 70

Ένα σετ και αυτό κούτσα στραβά να βγει το τελευταίο


Αμα εκανες 10αρα στα 70 τωρα σε κανα μηνα το ξαναφτανεις άνετα. Ποσα κιλα εισαι 80;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αμα εκανες 10αρα στα 70 τωρα σε κανα μηνα το ξαναφτανεις άνετα. Ποσα κιλα εισαι 80;
Ναι ,έχει ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση για να πάω 72


Σε κάνα μήνα ? Από εβδομάδα λέω να ξαναμπώ ...αυτή η εβδομάδα είναι προσαρμογής μέχρι να πιαστώ λιγάκι μην πάθω κάνα τραβματισμο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Ναι ,έχει ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση για να πάω 72


Σε κάνα μήνα ? Από εβδομάδα λέω να ξαναμπώ ...αυτή η εβδομάδα είναι προσαρμογής μέχρι να πιαστώ λιγάκι μην πάθω κάνα τραβματισμο


Α ρε εκανες κ μαγολακια χαχαχα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Οχι τόσο .... περίμενα να γίνω αλλιώς αλλά τελικά όχι

Θα θελα να δω πόσο μικρός θα γίνω

Περιμενες να γινεις μασίστας ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eγω εμεινα maingain ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Bασικος στοχος ειναι οι επαναληψεις σε πάγκο το βάρος μου δηαδη 80 κιλα για 7-10 επαναληψεις.

Δεν ξερω αν με παιρνει ηλικιακά να επιχειρησω 100αρι κάποια στιγμη. Μη ρισκάρω κ φάω καμια ζημιά στους ώμους πχ αυτο σκέφτομαι. Θα ηταν καλο σημειο δύναμης αλλα δεν ειμαι και 25αρης. Θα δουμε πάντως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν ξερω αν με παιρνει ηλικιακά να επιχειρησω 100αρι κάποια στιγμη. Μη ρισκάρω κ φάω καμια ζημιά στους ώμους πχ αυτο σκέφτομαι. Θα ηταν καλο σημειο δύναμης αλλα δεν ειμαι και 25αρης. Θα δουμε πάντως
Εεεε δεν είναι ανάγκη αν δεν το έχεις τόσο όρεξη και gymκαυλος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί άμα είσαι κομπλέ.με αυτά που σηκώνεις τότε οκ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας πούμε εγώ δικέφαλα λογικά δεν θα ανέβω άλλο .Θα κάτσω σταθερά 26κιλσ ....άντε να τκ πάω 30 επειδή είναι ψυχαναγκαστικος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Εεεε δεν είναι ανάγκη αν δεν το έχεις τόσο όρεξη και gymκαυλος

Θα ηταν ομως για βιντεο το 100αρι 4 επαναληψουλες... ονειρο :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί άμα είσαι κομπλέ.με αυτά που σηκώνεις τότε οκ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας πούμε εγώ δικέφαλα λογικά δεν θα ανέβω άλλο .Θα κάτσω σταθερά 26κιλσ ....άντε να τκ πάω 30 επειδή είναι ψυχαναγκαστικος

To komple einai σχετικο. Εχω εναν εκανε 80 κιλα δικεφαλα για 13 επαναληψεις χαχα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top