Fitness Thread!

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Χαχχαχα

Αυτά θα τα αποφύγω .Δεν με ελκύουν τόσο

Εσυ στο γυμναστήριο που πηγαίνεις ,έχει πολυ κόσμο ? Έχετε μεγάλους χώρους ?
Ναι έχει κόσμο.
Και μεγάλους χώρους. Πάντως για την κοινωνικοποίηση που είπες να ξέρεις ότι είναι πιο εύκολο στα ομαδικά. Τουλάχιστον γω αυτό παρατήρησα .
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ναι έχει κόσμο.
Και μεγάλους χώρους. Πάντως για την κοινωνικοποίηση που είπες να ξέρεις ότι είναι πιο εύκολο στα ομαδικά. Τουλάχιστον γω αυτό παρατήρησα .
Δεν σκέφτομαι να μπω σε αυτά .Αλλά τι εννοείς?

Η μόνη κοινωνικοποίηση ήταν να μιλάω με άκυρους για τα βάρη απλά 😋
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν σκέφτομαι να μπω σε αυτά .Αλλά τι εννοείς?

Η μόνη κοινωνικοποίηση ήταν να μιλάω με άκυρους για τα βάρη απλά 😋

Κάτι είναι κι αυτό

Ότι προφανώς σε μια ομαδική έρχεσαι πιο κοντά με κάποια άτομα Απ ότι στα βάρη που είναι ο καθένας μόνος του. Εγώ όταν πήγαινα εκεί μόνο με ενα γυμναστή μιλούσα 🤣. Ενώ τώρα στα ομαδικα έχω παρατηρήσει ότι γίνονται πιο εύκολα οι συναναστροφές. Λογικό άλλωστε .
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Κάτι είναι κι αυτό

Ότι προφανώς σε μια ομαδική έρχεσαι πιο κοντά με κάποια άτομα Απ ότι στα βάρη που είναι ο καθένας μόνος του. Εγώ όταν πήγαινα εκεί μόνο με ενα γυμναστή μιλούσα 🤣. Ενώ τώρα στα ομαδικα έχω παρατηρήσει ότι γίνονται πιο εύκολα οι συναναστροφές. Λογικό άλλωστε .
Ισως πάω στις ομαδικές HIIT για κάψιμο λίπους

Πηγαίνεις ακόμα εσύ με πρόγραμμα κλπ ?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
2η μέρα στο γυμναστήριο


Όλα κομπλέ βρήκα την ισορροπία μου και είμαι σαν να κάνω σου σπίτι


Ο γυμναστής μου έβγαλε ένα πρόγραμμα αλλά δεν θα τι ακολουθήσω γιατί νιώθω ότι θέλει να μας ξεπεταξει (τους πελάτες) διότι το πρόγραμμα έτσι όπως το έβλεπα έβγαινε σε 30 λεπτά περίπου

Θα προσαρμόσω το δικό μου πρόγραμμα με το δικο του

Πλάτη έκανα σήμερα ....απλά ουαου
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ζηλεύω! Εδώ τα έχουν κλείσει όλα λόγω όμικρον 😭 Ειλικρινά θέλω να γραφτώ αλλά μια τα ανοίγουν μια τα κλείνουν. Έλεος.

Ερώτηση: όταν δεν κοιμαστε αρκετά ή καλά, κάνετε γυμναστική; Εγώ πχ είμαι με 4 ώρες ύπνο χθες και σήμερα και νιώθω κούραση. Χθες δεν έκανα τίποτα. Σήμερα δεν ξέρω. Αν κοιμηθώ για 1 ώρα ίσως κάνω αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα να καταπονεις το σώμα σου όταν δεν έχει ξεκουραστεί 🤔 Έχω την εντύπωση ότι ανεβαίνει η κορτιζόλη και αντί να έχεις αναβολική επίδραση με την άσκηση, καταλήγεις με καταβολή και αποθήκευση λίπους 🤔
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ζηλεύω! Εδώ τα έχουν κλείσει όλα λόγω όμικρον 😭 Ειλικρινά θέλω να γραφτώ αλλά μια τα ανοίγουν μια τα κλείνουν. Έλεος.

Ερώτηση: όταν δεν κοιμαστε αρκετά ή καλά, κάνετε γυμναστική; Εγώ πχ είμαι με 4 ώρες ύπνο χθες και σήμερα και νιώθω κούραση. Χθες δεν έκανα τίποτα. Σήμερα δεν ξέρω. Αν κοιμηθώ για 1 ώρα ίσως κάνω αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα να καταπονεις το σώμα σου όταν δεν έχει ξεκουραστεί 🤔 Έχω την εντύπωση ότι ανεβαίνει η κορτιζόλη και αντί να έχεις αναβολική επίδραση με την άσκηση, καταλήγεις με καταβολή και αποθήκευση λίπους 🤔
Θα ελεγα οτι με 4 ωρες δεν ενδεικνυται να πας για προπονηση.

Καλυτερα να skipαρεις για να ξεκουραστεις και να επιστρεψεις αυριο πχ.
Αν, ομως, θες ντε και καλα να πας, τοτε κανε πιο μικρο και ευκολο προγραμμα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ισως πάω στις ομαδικές HIIT για κάψιμο λίπους

Πηγαίνεις ακόμα εσύ με πρόγραμμα κλπ ?
Σόρι τώρα το είδα .

Εγώ έχω σταματήσει να πηγαίνω στα όργανα δεν ξέρω βαρέθηκα κ τα προγράμματα που μου έβγαζαν δεν μου άρεσαν. Βέβαια αύριο θέλω να πάω κ επειδή δεν έχει ομαδικό (και είμαι και πιασμένη)θα κάνω μόνο αερόβιο .
2η μέρα στο γυμναστήριο


Όλα κομπλέ βρήκα την ισορροπία μου και είμαι σαν να κάνω σου σπίτι


Ο γυμναστής μου έβγαλε ένα πρόγραμμα αλλά δεν θα τι ακολουθήσω γιατί νιώθω ότι θέλει να μας ξεπεταξει (τους πελάτες) διότι το πρόγραμμα έτσι όπως το έβλεπα έβγαινε σε 30 λεπτά περίπου

Θα προσαρμόσω το δικό μου πρόγραμμα με το δικο του

Πλάτη έκανα σήμερα ....απλά ουαου
Ναι αυτό που λες με το πρόγραμμα ισχύει . Είδα ότι σε όλους έχει βάλει τα ίδια . Γι αυτό κ τα άφησα . Εσύ που ξέρεις κ έχεις κάνει κ στο σπίτι μπορείς να φτιάξεις το δικό σου κ να συνεχίσεις
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ναι αυτό που λες με το πρόγραμμα ισχύει . Είδα ότι σε όλους έχει βάλει τα ίδια . Γι αυτό κ τα άφησα . Εσύ που ξέρεις κ έχεις κάνει κ στο σπίτι μπορείς να φτιάξεις το δικό σου κ να συνεχίσεις
Αυτο κανω τωρα

Ειχαμε ενα πολυ καλο μελος εδω τον @SOx που εφυγε ,το ποργραμμα μου ταιριαζει πιο πολυ σε αυτα που εκανε

Θα του τα δειξω αυριο να μου πει γνωμη χαχααχ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτο κανω τωρα

Ειχαμε ενα πολυ καλο μελος εδω τον @SOx που εφυγε ,το ποργραμμα μου ταιριαζει πιο πολυ σε αυτα που εκανε

Θα του τα δειξω αυριο να μου πει γνωμη χαχααχ
Είναι καλό που έχετε έναν γυμναστή να επιβλέπει κι εκεί που πάω έχει. Κάποια γυμναστήρια δεν έχουν καν
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Είναι καλό που έχετε έναν γυμναστή να επιβλέπει κι εκεί που πάω έχει. Κάποια γυμναστήρια δεν έχουν καν
Εχει 3 γυμνάστριες και απλά κόβουν βόλτες και επιβλέπουν

Βέβαια Νταξ ...παίζουν και το επικοινωνιακό κομμάτι του τύπου να σε κάνουν ζεστό και να σε προσελκύσουν ως πελάτη (ας πούμε σήμερα εγώ που είχα πάρει την φορά μου ,μπήκα μέσα και άρχισα να κάνω γυμναστική ....όταν με πρόσεξε αυτός που έχει τι γυμναστήριο ,απλά διέκοψε το πρόγραμμα του για να έρθει να μου πει τι κάνω ...λολ )
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εχει 3 γυμνάστριες και απλά κόβουν βόλτες και επιβλέπουν

Βέβαια Νταξ ...παίζουν και το επικοινωνιακό κομμάτι του τύπου να σε κάνουν ζεστό και να σε προσελκύσουν ως πελάτη (ας πούμε σήμερα εγώ που είχα πάρει την φορά μου ,μπήκα μέσα και άρχισα να κάνω γυμναστική ....όταν με πρόσεξε αυτός που έχει τι γυμναστήριο ,απλά διέκοψε το πρόγραμμα του για να έρθει να μου πει τι κάνω ...λολ )
Ναι ισχύει. Κι σε εμάς το κάνει αυτό . Αφού είναι ευγενικοί μια χαρά. Με σκοπό βέβαια
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ποδια σημερα

Εχω μπει στην εβδομαδα πολυ δυναμικα μετα απο 1 εβδομαδα warm up :superman:

Οπτικα ειμαι κομπλε θα ελεγα ...οποτε θα στοχευσω τωρα ειτε σε δυναμη ...ειτε σε ενα μικτο συτημα υπερτροφιας-δυναμης και παραλληλα να χαμηλωνω το % λιπους
1642282598196.png
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλησπέρα στο team σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα πρόγραμμα φάση bro split γιατί πολύ το κράζουν αλλά εμένα μου φαίνεται ωραίο...έλεγα να διαχωρίσω τις ομάδες κάπως έτσι
Στήθος
Πλάτη
Πόδια
Χέρια ώμοι
,Και να παίρνω rest οπότε το ζητάει το σώμα μου κάθε μέρα που κάνω προπόνηση θα κάνω και 1-2 ασκήσεις κοιλιακών και κάπου κάπου και κάνα αερόβιο
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Καλησπέρα στο team σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα πρόγραμμα φάση bro split γιατί πολύ το κράζουν αλλά εμένα μου φαίνεται ωραίο...έλεγα να διαχωρίσω τις ομάδες κάπως έτσι
Στήθος
Πλάτη
Πόδια
Χέρια ώμοι
,Και να παίρνω rest οπότε το ζητάει το σώμα μου κάθε μέρα που κάνω προπόνηση θα κάνω και 1-2 ασκήσεις κοιλιακών και κάπου κάπου και κάνα αερόβιο

συνήθως τα bro split σπάνε σε 3 κομμάτια με εξαίρεση αν είσαι πολύ πολύ advanced. Θα δοκίμαζα να βάλω τα χέρια μαζί με στήθος ή πλάτη αντίστοιχα, αν ενώσεις ίδιες μυικές ομάδες πρακτικά κάνεις PPL αλλιώς το κλασικό bro split είναι στήθος/δικέφαλα, πλάτη/τρικέφαλα, ώμοι/πόδια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Καλησπέρα στο team σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα πρόγραμμα φάση bro split γιατί πολύ το κράζουν αλλά εμένα μου φαίνεται ωραίο...έλεγα να διαχωρίσω τις ομάδες κάπως έτσι
Στήθος
Πλάτη
Πόδια
Χέρια ώμοι
,Και να παίρνω rest οπότε το ζητάει το σώμα μου κάθε μέρα που κάνω προπόνηση θα κάνω και 1-2 ασκήσεις κοιλιακών και κάπου κάπου και κάνα αερόβιο
Ανάλογα με το τι στόχους έχεις πάει αυτό
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,560 μηνύματα.
Ποδια σημερα

Εχω μπει στην εβδομαδα πολυ δυναμικα μετα απο 1 εβδομαδα warm up :superman:

Οπτικα ειμαι κομπλε θα ελεγα ...οποτε θα στοχευσω τωρα ειτε σε δυναμη ...ειτε σε ενα μικτο συτημα υπερτροφιας-δυναμης και παραλληλα να χαμηλωνω το % λιπους
View attachment 93386

Τι κομπλέ ρε Νίκο ; 28 set σε μια προπόνηση ; ποιος στο έδωσε αυτο το πρόγραμμα ; πέτα το όπως ειναι.

Τα 10 reps σε κάθε σέτ δηλαδη ιδιο αριθμο απο reps σε κάθε σετ δεν ειναι υπερτροφια - δειχνει οτι δεν ζορίζεσαι , ζέσταμα ειναι.

Κάνε 3 ασκησεις για πόδια. Απο 3 σέτ ειναι υπέρ - αρκετό. Αλλα να ειναι ΟΛΑ εργάσιμα. Απο 60% του RM και πάνω.

60-80%.

1. Άρσεις θανάτου ή καθίσματα. (πόδια - γλουτοί - πλάτη)
2. Πρέσα ποδιών (πόδια - γλουτοί)
3. Μηχάνημα για γάμπες απομονωτικά.

3-3-3 σε μια προπόνηση και καθάρισες... μετά κτυπάς και άλλη μία μέσα στην εβδομάδα και έχεις 18 σέτ μέσα στην εβδομάδα και τέλος.

Ζήτα απο τα παιδιά του γυμναστηρίου να σου δείξουν μερικά βασικά πράγματα. Να μη χάνεις τσάμπα το χρόνο σου.

Εγώ παλιά στήθος δεν είχα , τσέκαρε πώς το έχω σχηματίσει απο κάτω μέχρι πάνω... και το χώρισμα στη μέση. Σαν κοιλάδα :D με τρελαίνει :D

2 - Αντιγραφή.jpg

83.5 kg και με κόβιντ !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Τι κομπλέ ρε Νίκο ; 28 set σε μια προπόνηση ; ποιος στο έδωσε αυτο το πρόγραμμα ; πέτα το όπως ειναι.

Τα 10 reps σε κάθε σέτ δηλαδη ιδιο αριθμο απο reps σε κάθε σετ δεν ειναι υπερτροφια - δειχνει οτι δεν ζορίζεσαι , ζέσταμα ειναι.

Κάνε 3 ασκησεις για πόδια. Απο 3 σέτ ειναι υπέρ - αρκετό. Αλλα να ειναι ΟΛΑ εργάσιμα. Απο 60% του RM και πάνω.

60-80%.

1. Άρσεις θανάτου ή καθίσματα. (πόδια - γλουτοί - πλάτη)
2. Πρέσα ποδιών (πόδια - γλουτοί)
3. Μηχάνημα για γάμπες απομονωτικά.

3-3-3 σε μια προπόνηση και καθάρισες... μετά κτυπάς και άλλη μία μέσα στην εβδομάδα και έχεις 18 σέτ μέσα στην εβδομάδα και τέλος.

Ζήτα απο τα παιδιά του γυμναστηρίου να σου δείξουν μερικά βασικά πράγματα. Να μη χάνεις τσάμπα το χρόνο σου.

Εγώ παλιά στήθος δεν είχα , τσέκαρε πώς το έχω σχηματίσει απο κάτω μέχρι πάνω... και το χώρισμα στη μέση. Σαν κοιλάδα :D με τρελαίνει :D

Έλα γύρισες δυναμικά βλέπω με προφίλ

Μα δες τα κιλά ....στην ουσία τα 2 θα είναι τα δυναμικά που θα έχει πολλά κιλά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ζήτα απο τα παιδιά του γυμναστηρίου να σου δείξουν μερικά βασικά πράγματα. Να μη χάνεις τσάμπα το χρόνο σου
Αυτοί δεν ξέρουν ....μόνο ένας που έχω πετύχει μέχρι στιγμής ξέρει ...αλλά είναι πολύ δύσκολο αυτός ,έχει πολλά κιλά πάνω του και βγάζει πολλές ασκήσεις

Ο γυμναστής μου έβγαλε προγράμμα αλλά δεν μου άρεσε ...είναι πολύ γρήγορα .Έχει υψηλή ένταση σε μικρό χρονικό διάστημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

83.5 kg και με κόβιντ !
Ωχχχχ τι έκανες εκεί ρε όσο έλειπες χαχα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,560 μηνύματα.
Έλα γύρισες δυναμικά βλέπω με προφίλ


Ωχχχχ τι έκανες εκεί ρε όσο έλειπες χαχα

Φτιάχνω μπούστο για το καλοκαίρι χαχαχ το χώρισμα στη μέση ειναι όλα τα λεφτά με έχει πορώσει.

Έτσι ειναι οι πάνθηρες. Αξιόμαχοι ανα πάσα στιγμή... ειτε 30 ειτε 35 ειτε 40... ειτε 70! Τον Σταλόνε τον βλέπεις πως ειναι ; !

χωρισμένοι ή εργένηδες παντρεμενοι ή μη... με κόβιντ ή χωρίς. Πάντα πρέπει να φροντίζεις το σώμα και την εμφανισή σου. Να είσαι αξιόμαχος.

Αύριο έχω στήθος. Θα κάνω και επικληνή που με τρελαίνει. Να ξέρεις το πάνω μέρος το φτιάχνεις αποκλειστικά με τον επικληνή. Και δουλεύεις και τους ώμους πολύ καλά. Δεν χρειάζεσαι έξτρα πιέσεις ώμων με αλτήρες ή μπάρα πχ. Απο την άνω μοίρα ξεκινάει να διαγράφει το χώρισμα οπως βλέπεις και στη φώτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Φτιάχνω μπούστο για το καλοκαίρι χαχαχ το χώρισμα στη μέση ειναι όλα τα λεφτά με έχει πορώσει.

Έτσι ειναι οι πάνθηρες. Αξιόμαχοι ανα πάσα στιγμή... ειτε 30 ειτε 35 ειτε 40... ειτε 70! Τον Σταλόνε τον βλέπεις πως ειναι ; !

χωρισμένοι ή εργένηδες παντρεμενοι ή μη... με κόβιντ ή χωρίς. Πάντα πρέπει να φροντίζεις το σώμα και την εμφανισή σου. Να είσαι αξιόμαχος.

Αύριο έχω στήθος. Θα κάνω και επικληνή που με τρελαίνει. Να ξέρεις το πάνω μέρος το φτιάχνεις αποκλειστικά με τον επικληνή. Και δουλεύεις και τους ώμους πολύ καλά. Δεν χρειάζεσαι έξτρα πιέσεις ώμων με αλτήρες ή μπάρα πχ.
Αν τον βάλεις 30° δεν δουλεύεις σχεδόν καθόλου ώμους

Δεν θες να δεις τι πρόγραμμα πλάτης έκανα την 2η φορά.Τωρα το έχω μαζέψει βέβαια και θα το δοκιμάσω να δω αν κάνει

10 ασκήσεις είχα βάλει από 2 σετ το καθε ένα ....θα μου πεις τώρα 40 σετ ? Θα σου πω εγώ ,μα όλες ήταν σημαντικές , στόχευαν διαφορετικες μυϊκές ομάδες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top