Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
To θεμα ειναι πως τα κάνεις. Γιατι δεν μπορει για παράδειγμα να κανει κάποιος 30 κιλα αλτηρες και να έχει στηθος λιγοτερο απο το δικό μου !!!! Που κανω με 25-27 κάτι δεν κανει σωστα στη τεχνική.

Τσέκαρε τα λεει κ αυτος εδω ο πιτσιρικας που ειναι δύναμη

Μόλις είδα βίντεο στορι στο ινστα τώρα από ένα παιδί που ξέρω ....έκανε 60 ανά χέρι για 10

Βέβαια είναι ογκώδης ,δεν τον έχω δει σε cut session
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μόλις είδα βίντεο στορι στο ινστα τώρα από ένα παιδί που ξέρω ....έκανε 60 ανά χέρι για 10

Βέβαια είναι ογκώδης ,δεν τον έχω δει σε cut session

Πολυ αναλώθηκα στο άλλο θρέντ... πάω να κανω ενα deload pπλατης σημερα... αρσεις θανατου με 50 κιλά :P
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Εγώ το κάνω για την ηχορύπανση , μειώνεται ο ήχος που ακούγεται
Ντάξει, αφού το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο είμαστε οκ.

Αλλιώς θα σκορπιζονταν μικροσωματίδια απο ουρα και κόπρανα μέσα σε όλο το μπάνιο(πχ στην οδοντόβουρτσα σου, στις πετσέτες κλπ κλπ :sick:)
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
To θεμα ειναι πως τα κάνεις. Γιατι δεν μπορει για παράδειγμα να κανει κάποιος 30 κιλα αλτηρες και να έχει στηθος λιγοτερο απο το δικό μου !!!! Που κανω με 25-27 κάτι δεν κανει σωστα στη τεχνική.

Τσέκαρε τα λεει κ αυτος εδω ο πιτσιρικας που ειναι δύναμη

Μπορεί να μην τρέφεται σωστά
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
3 εβδομάδα που χτυπάω όλες τις μυϊκές ομάδες 3 φορές την εβδομάδα (εκτός από ποδια) ......ακόμα δεν έχω κλαταρει

Από εβδομάδα θα εντάξω και τα σουπερσετ του μακαρίτη @SOx .....:popeanim::popeanim:
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
3 εβδομάδα που χτυπάω όλες τις μυϊκές ομάδες 3 φορές την εβδομάδα (εκτός από ποδια) ......ακόμα δεν έχω κλαταρει

Από εβδομάδα θα εντάξω και τα σουπερσετ του μακαρίτη @SOx .....:popeanim::popeanim:

Αυτος τι επαθε τωρα κ έφυγε ρε φιλε ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτος τι επαθε τωρα κ έφυγε ρε φιλε ;
Δεν έχω ιδέα ....του είχα στείλει μήνυμα αλλά δεν το είχε διαβάσει και έφυγε

Καλά έκανε εδώ που τα λέμε :lol:

Άντε ξεκινάω και εγώ και φορτώνω την μέρα μου να μπαίνω και εγώ λιγότερο μιας και αρχίζω πρακτική ,θα δουλεύω στον τουρισμό ,θα κάνω παράλληλα έρευνες.Μπρρρ αυτά μου αρέσουν

Τελικά σχεδόν 3 μήνες μετά την πρώτη εγγραφή μου στο γυμναστήριο ,ξέρω τους πάντες και τους μιλάω ,ένα γεια καλά είσαι ; .Υπάρχουν βέβαια άτομα που δεν μιλάνε ,αυτοί δεν μου αρέσουν καθόλου .Είναι και άτομα που το προσπαθούν ,έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση αλλά φαίνεται ότι θέλουν να δουλέψουν και να μιλήσουν .αυτά είναι κομπλέ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κανω
1)Push
2)Pull
3)Legs
4)Fullbody
5)Pull
6)Push
7)Rest
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα ....του είχα στείλει μήνυμα αλλά δεν το είχε διαβάσει και έφυγε

Καλά έκανε εδώ που τα λέμε :lol:

Άντε ξεκινάω και εγώ και φορτώνω την μέρα μου να μπαίνω και εγώ λιγότερο μιας και αρχίζω πρακτική ,θα δουλεύω στον τουρισμό ,θα κάνω παράλληλα έρευνες.Μπρρρ αυτά μου αρέσουν

Τελικά σχεδόν 3 μήνες μετά την πρώτη εγγραφή μου στο γυμναστήριο ,ξέρω τους πάντες και τους μιλάω ,ένα γεια καλά είσαι ; .Υπάρχουν βέβαια άτομα που δεν μιλάνε ,αυτοί δεν μου αρέσουν καθόλου .Είναι και άτομα που το προσπαθούν ,έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση αλλά φαίνεται ότι θέλουν να δουλέψουν και να μιλήσουν .αυτά είναι κομπλέ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κανω
1)Push
2)Pull
3)Legs
4)Fullbody
5)Pull
6)Push
7)Rest


και εγω μιλάω σε ολους πανω κατω , λεω ενα καλημέρα. Η αλλη που εσκασε χαμογελο σημερα μ αρεσε....

εχω δυο επιλογές την επομενη φορά που θα τη πετυχω να ανοιξουμε συζητηση - που θα το κάνω.... και το δευτερο να μαθω απο μια γνωστη μ εκει το ονομα της κ να τη ψαξω φβ να της στειλω κανα αιτημα φιλιας.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα ....του είχα στείλει μήνυμα αλλά δεν το είχε διαβάσει και έφυγε

Καλά έκανε εδώ που τα λέμε :lol:

Άντε ξεκινάω και εγώ και φορτώνω την μέρα μου να μπαίνω και εγώ λιγότερο μιας και αρχίζω πρακτική ,θα δουλεύω στον τουρισμό ,θα κάνω παράλληλα έρευνες.Μπρρρ αυτά μου αρέσουν

Τελικά σχεδόν 3 μήνες μετά την πρώτη εγγραφή μου στο γυμναστήριο ,ξέρω τους πάντες και τους μιλάω ,ένα γεια καλά είσαι ; .Υπάρχουν βέβαια άτομα που δεν μιλάνε ,αυτοί δεν μου αρέσουν καθόλου .Είναι και άτομα που το προσπαθούν ,έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση αλλά φαίνεται ότι θέλουν να δουλέψουν και να μιλήσουν .αυτά είναι κομπλέ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κανω
1)Push
2)Pull
3)Legs
4)Fullbody
5)Pull
6)Push
7)Rest
Αερόβιο καθόλου; Έχεις τάσεις αυτοκτονίας μου φαίνεται πολύ βαρύ πρόγραμμα 😅
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Αερόβιο καθόλου; Έχεις τάσεις αυτοκτονίας μου φαίνεται πολύ βαρύ πρόγραμμα 😅

χαχα ειναι Μουσχάρ ο Νικος δεν καταλαβαινει !


παικταρας ο Κογιας .... ΕΠΑΙΞΕ 110 κιλα μονή... πιστευω εγω μια 100αρα μονή την έχω !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
και εγω μιλάω σε ολους πανω κατω , λεω ενα καλημέρα. Η αλλη που εσκασε χαμογελο σημερα μ αρεσε....

εχω δυο επιλογές την επομενη φορά που θα τη πετυχω να ανοιξουμε συζητηση - που θα το κάνω.... και το δευτερο να μαθω απο μια γνωστη μ εκει το ονομα της κ να τη ψαξω φβ να της στειλω κανα αιτημα φιλιας.
Μα δεν ένιωθα και άνετα όταν βλέπεις κάποιον κάθε μέρα να μην πεις ένα καλά είσαι ;

Γνώρισα ένα γαμάτο τυπακι ,έχουμε ίδιο vibe 38αρης αυτός ,τουρισμό ,μπαρ κλπ και κάθε φορά που πετυχαινουμε ο ένας τον άλλον παίζει να μιλάμε για κάνα 10 λεπτό .Σήμερα ειμασταν δίπλα στους διαδρόμους ....40 λεπτά μιλούσαμε

Παλια έτυχε να είχα ένα άγχος μήπως είχα κάτι ψυχολογικό που δεν μπορούσα να βγω με ένα άτομο να μιλήσω σε καφέ (ένιωσα άβολα ) ...αλλά τελικά είναι άμα έχεις και χημεία κιόλας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αερόβιο καθόλου; Έχεις τάσεις αυτοκτονίας μου φαίνεται πολύ βαρύ πρόγραμμα 😅
Ναι ρε ,σορι δεν το έβαλα

Στο Fullbody κάνω ομαδικό .Με λίγα κιλά πολλές επαναλήψεις .Ας πούμε squat παίζω 14κιλα αλλά κανεις συνεχωμενα πάνω από 100 επαναλήψεις ,με παύσεις ,με αργό tempo , γρήγορο tempo ,mix tempo κλπ κλπ .....στην ουσία αερόβιο ειναι και γυμνάζω τις μυϊκές ίνες τύπου 2 τα οποία είναι για αντοχή
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μα δεν ένιωθα και άνετα όταν βλέπεις κάποιον κάθε μέρα να μην πεις ένα καλά είσαι ;

Γνώρισα ένα γαμάτο τυπακι ,έχουμε ίδιο vibe 38αρης αυτός ,τουρισμό ,μπαρ κλπ και κάθε φορά που πετυχαινουμε ο ένας τον άλλον παίζει να μιλάμε για κάνα 10 λεπτό .Σήμερα ειμασταν δίπλα στους διαδρόμους ....40 λεπτά μιλούσαμε

Παλια έτυχε να είχα ένα άγχος μήπως είχα κάτι ψυχολογικό που δεν μπορούσα να βγω με ένα άτομο να μιλήσω σε καφέ (ένιωσα άβολα ) ...αλλά τελικά είναι άμα έχεις και χημεία κιόλας

Ναι και εγω έτσι ειμαι. Οχι βρε μια χαρα εισαι μην ανησυχεις δεν ταιριάζουμε κ με όλους / όλες.

Και γενικά φίλε... διωξε την αρνητικοτητα οπου τη βλέπεις. Γυμναστηριακι , σεξάκι οπου βρισκεις , βολτες , καλο φαγητο , ύπνο και εξελιξη στη δουλεια σου.

Μου λεει ενας σημερα (εγραψα κατι σε μια ομαδα στο βάιμπερ) κ μ λεει ενας με πηρε ενας τηλεφωνο κ μ ειπε για αυτο που εγραψες να σε παρω να σ πω.... ρε μλκ του λεω δεν θελω οχι. Μη με πάρεις.

Ειπε ο ενας κ ειπε ο άλλος... δεν με νοιάζει καν. Οποιος θελει ας ερθει να μας τα πει σε εμάς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι και εγω έτσι ειμαι. Οχι βρε μια χαρα εισαι μην ανησυχεις δεν ταιριάζουμε κ με όλους / όλες.

Και γενικά φίλε... διωξε την αρνητικοτητα οπου τη βλέπεις. Γυμναστηριακι , σεξάκι οπου βρισκεις , βολτες , καλο φαγητο , ύπνο και εξελιξη στη δουλεια σου.

Μου λεει ενας σημερα (εγραψα κατι σε μια ομαδα στο βάιμπερ) κ μ λεει ενας με πηρε ενας τηλεφωνο κ μ ειπε για αυτο που εγραψες να σε παρω να σ πω.... ρε μλκ του λεω δεν θελω οχι. Μη με πάρεις.

Ειπε ο ενας κ ειπε ο άλλος... δεν με νοιάζει καν. Οποιος θελει ας ερθει να μας τα πει σε εμάς.
Ναι ρε έτσι ακριβώς είναι και αυτός .Οικογενειάρχης βέβαια ,αλλά καταλαβαίνεις πως είναι οι μπάρμαν ,ειδικά αφού άρχισε από μικρή ηλικία ,μέσα στην κοινωνικοποίηση και θετικότητα είναι

(Μοιάζεται σε καποια χαρακτηριστικά του χαρακτήρα )
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Ναι ρε έτσι ακριβώς είναι και αυτός .Οικογενειάρχης βέβαια ,αλλά καταλαβαίνεις πως είναι οι μπάρμαν ,ειδικά αφού άρχισε από μικρή ηλικία ,μέσα στην κοινωνικοποίηση και θετικότητα είναι

(Μοιάζεται σε καποια χαρακτηριστικά του χαρακτήρα )

Ναι αλλα δε μοιάζουμε στο βασικότερο, εγω ειμαι εργένης στα 35 χαχα :D
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Χθεσινη προπονηση ΣΕ ΦΑΣΗ DELOAD

Παιδιά εφτασα μεχρι ενα ψηλο σημειο (πχ πάγκος 80 κιλά για 6 καλές επαναληψεις ) και τωρα μειώνω πάλι εστιάζω πολυ στη τεχνική κ σιγα σιγα θα ανεβουμε ξανα βεβαια μέχρι και τον Οκτωβριο δεν προκειται να βαλω στη μπαρα πανω απο 80 κιλά.

Χθεσινη ΠΛΑΤΗΣ - ΠΟΔΙΑ (Χαλαρη προπονησούλα )

1. ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ
40 κιλά για 18 επαναληψεις
50 κιλά για 15 επαναληψεις
60 κιλά για 14 επαναληψεις
60 κιλά για 13 επαναληψεις
60 κιλά για 11 επαναληψεις (καπου εδω πιαστηκε η μεσουλα μου)

τα εκανα αργα κ σταθερά.

2. PULL DOWN ΜΕ ΕΥΘΕΙΑ ΛΑΒΗ σε τροχαλια
30 κιλα για 15
30 κιλα για 13
30 κιλά για 12

3. ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ
15 κιλά για 15 επαν.
17.5 κιλά για 14 επαν.
17.5 κιλά για 14 επαν.

* Το φορτιο κάθετα με το έδαφος για καλυτερη ενεργοποιηση χαμηλα στον πλάτυ ραχιαίο Με επιασε ωραια.

4. ΑΡΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΜΠΑΡΑ
30 κιλά για 15
30 κιλά για 14
30 κιλά για 12

5. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
40 ΚΙΛΑ για 15
50 κιλά για 13
50 κιλά για 12
50 κιλά για 12

6. ΣΦΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΗΧΕΟΚΑΡΠΙΚΗ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ
7 κιλά για 15 επαν.
7 κιλά για 14 επαν.
7 κιλά για 13 επαν.

7. ΓΑΜΠΕΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
40 κιλα για 22
40 κιλα για 20
40 κιλα για 18

Ωραια προπονηση στο 50% περιπου των δυνατοτητων μου σε αρκετες ασκήσεις. Μονο ενα λαθος εκανα , δεν εφαγα επαρκή υδατανθρακα πριν τη προπονηση μονο ενα ροφημα πρωτεινης και στο μηχανημα για τετρακεφαλους κλαταρα στα 50 κιλα... εγω που κανω 70-75 πριν το deload.

Εφαγα φαγητο στις 2 το μεσημερι , και κατα τις 5 ηπια ενα ροφημα πρωτεινης κ πηγα γυμναστηριο στις 7 αυτο ειναι λάθος.... να εχεις να φας υδατανθρακα 5 ωρες κ να πας για προπονηση. Αυτά.

Αυριο στηθος.... θα παιξω πάγκο 50-60 κιλά το πολυ και αλ΄τηρες το πολυ 20 κιλα σε καθε χέρι πιέσεις.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εγώ λέω να κάνω και σμρ προπόνηση full body και ας έκανα χθες αν βρω το κουράγιο!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μη το κάνεις αυτό φίλε δεν έχει κάποιο νόημα.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Ετσι και αλλιως οι full body ειναι χαλαρές. Δεν μπορεις πχ να πιέσεις στο πάγκο 70-80 κιλα κ μετά να κάνεις αλλα 100 στις άρσεις θανάτου.

Οταν ομως προπονεισαι για να αλλάξεις το σωμα σου κάποιες φορές πρέπει να πιέζεσαι θα πρεπει λοιπον για να πιεστεις σωστα.Να εχεις αρκετη ενεργεια απο φαγητο κ ξεκουραση , οταν εχεις κάνει λοιπον χθεσινή καλή προπονηση δεν μπορεις την επαυριο που το σωμα θα μπει στη φαση της αποκαταστασης να ξαναμπεις και να το κοπανάς. Δεν έχει κανενα νοημα.

1. Σωστη προπονηση με καταλληλη επιλογή ασκησεων , ικανή ένταση και σωστό φόρμ πΧ ΟΧι 3 ασκησεις για το στηθος ειναι ΥΠΕΡ- ΑΡΚΕΤΕΣ , 1 πάγκος ισιος με μπάρα , ενας επικληνης με αλτηρες και ενα μηχάνημα πεκ ντεκ για ανοιγματα - ικανη ενταση 1-2 επαναληψεις πριν την αποτυχια και σωστη εκτελεση πχ θελεις να τα σηκωσεις με το στηθος αυτο εχεις στο μυαλο σου. Κανεις ενα καλο arching στο bench press και πιέζεις , θελεις ενα καταλληλο φορτιο ομως εσενα οπως σε ειδα με 20κιλους αλτηρες κανεις πολυ καλη δουλειά. Δε χρειαζεσαι ακομη ουτε 25 ουτε 27.

2. Καλο φαγητο
3. Ξεκούραση

αυτα ειναι τα μυστικα για να φτιαξεις το σώμα που θέλεις. Εφυγα ομορφοπαιδα τα λεμε καλές προπονήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top