Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ίσως έτσι υπάρχει πρόοδος ? Δδλ φτάνεις τα Μαξ 30 κιλά πες ανά χέρι και το κρατάς εκεί και σιγα σιγά ,νέος στόχος τα 32 ξέρω εγω

Τα κρατάς ανεβάζοντας επαναλήψεις και μόλις φτάσεις τις 8-10 δινεις ένα σοκ και ανεβαζεις λιγο ακόμη και μετά κάνεις περιοδο χαλαρωσης.

Πχ εγω στα 32.5 μπορουσα να μπω και 35 αλλα τωρα δεν θα το κάνω γιατι εχω θέμα αριστερά πάνω.

Σημερα θα κάνω ασκησεις προσθιου οδοντωτου και πολυ καλο ζέσταμα για να μπω σε σέτ των 25 κιλών επικληνη με αλτηρες σε κάθε χέρι. Θα κοιτάξω στο στηθος να κάνω 3 απο τα 10 σέτ προς αποτυχία. Οχι παραπανω. Το πολυ 2-3.

Έχω θέμα στον κορακοβραχιόνιο απο τα συμπτώματα. Μου το ειχε πει και ορθοπεδικος παλαιότερα.

Αριστερα πάνω κτυπάει κ πίσω αμα πάρω μια πετσέτα και το πιέσω να τη φέρω μπροστά. Με ενοχλει το χέρι πισω. Με λάστιχα δεν εχω θέμα. Θα δουμε τι σκατα ειναι.

Μπορει να ειναι απο μυική ανισσοροπια στη περιοχή.
Μπορει κάποιο κοκκαλο μέσα να τριβει κάπιον τέτνοντα εκ γενετης που το εχει θεμα κ ενας φιλος κ να μη φταιει η προπονηση.

Μπορει να θέλει χρονο να αναρρωσει οποτε κατεβάζοντας κιλά να ηρεμήσει.

Μπορει να μην φταιει ΚΑΝ η προπονηση. Μπορει να θέλει χειρουργειο... :P

Οτι κ αν θέλει για μενα τα βάρη δεν ειναι δαίμονες κ αν ειναι θα τους δαμάσω. Θα γινει ότι χρειαστεί.

Εγω δεν ειμαι φλώρος να ειμαι 40 χρονων στο σπιτι με κοιλιές κ ατροφισμενους μυς.

Αυτο θα το πω σε οποιονδηποτε γιατρο πάω. Να ξέρουμε σε τι πλάνο θα δουλεψουμε εαν δουλέψουμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλά το λες και οξυμωρο βέβαια να χρησιμοποιεί στο βίντεο του στην αρχή έναν τυπο που είναι διπλάσιος του μυϊκά για να πει ότι " Οι σκληρές προπονησεις δεν δίνουν όγκο ".
Απ' ότι κατάλαβα λέει αυτό που είπες .... γίνεται αλλά δεν γίνεται να διατηρηθεί μακροπρόθεσμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Απ' ότι κατάλαβα λέει αυτό που είπες .... γίνεται αλλά δεν γίνεται να διατηρηθεί μακροπρόθεσμα

Εκει την πάτησα εγώ δεν εκανα τα σωστα deloads.

Απλά μην του δινεις και μεγάλη βάση, ο τύπος οχι πως δεν τα λέει σωστα αλλα απο οσο ειχα μιλήσει μαζί τους

ζητάνε 400 ευρω για πέρσοναλ ΤΟ ΜΗΝΑ απο απόσταση !

Για να πηγαινει μετά αυτος με τη γκομενιτσα του στο Μαϊαμι και να καλοπερνάνε !

Καργιολάκος ειναι στις τιμές. Μας περνάει για αμερικανάκια.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα φύγω επαγγελματικό ταξίδι και μιας που θα λείπω αρκετές μέρες, θα κάνω συνδρομή σε γυμναστήριο.
Όμως την βοήθεια σας την θέλω στα της πρωτεΐνης και την μεταφορά της με το αεροπλάνο. Μιας που σε πτήσεις εξωτερικού δεν έχω ξαναπάρει.

Το έχει κάνει κανεις να μου πει τι και πως;
Αν βάλω μια 1 κιλού στην βαλίτσα (όχι στην χειραποσκευή) πρέπει να την έχω δηλώσει;

Αν έχει πολλή ταλαιπωρία θα το παρατήσω και θα αγοράσω την ίδια που παίρνω αλλά από το εξωτερικό κατευθείαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όσο για την συζήτηση περί failure: στην δική μου περίπτωση -το φύλο παίζει ρόλο- και στον δικό μου τρόπο προπόνησης αλλά και στον τρόπο ανάρρωσης, το να είμαι στο 1-2 πριν το failure (το απόλυτο άλλωστε δεν υφίσταται, μιας που στα squat θα πέσεις κάτω ξέρω γώ) θεωρώ ότι κάνει το level up από ένα σημείο και μετά.
Απλώς να ειπωθεί εδώ ότι στο failure δεν φτάνεις μόνο με παραπάνω βάρος. Επισης, δεν θα κάτσεις να πιέσεις τόσο σε μυϊκές ομάδες με μεγάλο ρισκο πχ ωμοι-δικέφαλα. Κατά τύχη είναι ομάδες που δεν εστιάζω έτσι κι αλλιώς, οπότε εκεί failure δεν έκανα παρά στις αρχές.
Πάντως το failure το παίζω σε εύρος 8-12 συνήθως, με εξαίρεση όταν το επιτυγχάνω μέσω drop set που όσο βγει εκεί. Αλλά κι εκεί νομίζω φτάνω κάπου στις 7-8 πάλι.
Βέβαια το τι έχει στο μυαλό του ο καθένας ότι σημαίνει και νομίζει ότι βιώνει failure είναι μεγάλη ιστορία, πολύ μεγάλη. Ο περισσότερος κόσμος ως failure φαντασιώνεται το λίγο κάψιμο και απεχει καμία δεκαριά επαναλήψεις.
Αααα και χωρίς ύπνο και πλεόνασμα φαγητού το θεωρώ χαμένη υπόθεση να πιεστεί τόσο κάποιος.

Γενικά είναι σημείο αντιπαράθεσης αυτό. Νομίζω τα δυο άκρα στον χώρο του bodybuilding πάνω σε αυτό είναι ο Παναγιώτης Λάνης (τον οποιο γνωρίζω και προσωπικά, η κοπέλα του είναι φίλη φίλου μου) και ο Χρήστος ο Πιστόλας. Απλά ο Πιστόλας πέρα από το ότι δεν θέλει να πιέζει σε failure, επισης δεν είναι υπερ του μεγάλου όγκου προπόνησης. Προτιμά λίγες ασκήσεις, λίγα σετ, μέτρια διαλείμματα και να φτάνει κοντά στην εξάντληση με προσοχή με μέτριο βάρος. Βέβαια, σε αντίθεση με τον Παναγιώτη, ο Χρήστος δεν είναι φυσικός αθλητής. Δεν με αρέσει το στυλ προπόνησης κανενός από τους δυο να μαι ειλικρινής 😂
Απλά το θεώρησα καλό παράδειγμα beef για το συγκεκριμένο θέμα.

@SOx και @Nelliel αν γνωρίζετε τα περί πρωτεΐνης θα με βοηθούσατε :prettyplz:
Έχω φέρει μπάρες πρωτεινης (1 κούτα περίπου 1 κιλό) και σκόνη (1 κιλό). Δεν μου έκανε κάνεις έλεγχο. Ούτε με ρώτησαν. Με έχουν σταματήσει τελωνείο όταν ερχόμουν από Ελβετία και με ρώτησαν τι έχω μαζί μου και είχα μόνο σοκολάτες και μου είπαν "καλοφαγωτες" 🤣🤣🤣
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Λοιπόν σημερινή προπόνηση ΣΤΗΘΟΣ - ΧΕΡΙΑ.

3 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ

ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ / ΠΡΕΣΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ / PEC DEC
4 / 3 / 4 ΣΕΤ. ΣΥΝΟΛΟ 11

ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 5 ΣΕΤ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ 4 ΣΕΤ.

1. ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
17.5 ΚΙΛΑ για 9 (ζέσταμα)
25 κιλά για 12 (βίντεο 1)
27.5 κιλά για 10 (βιντεο 2 ) failure set

22.5 kιλα για 10

2. ΠΡΕΣΑ
50 κιλά για 12
70 κιλά για 9 (failure set)
60 κιλά για 8

3. PEC DEC
6 ΤΟΥΒΛΆΚΙΑ για 9 failure
5 τουβλάκια για 9
5 τουβλάκια για 8

4. ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
15.6 κιλά σε κάθε χέρι για 10
14.6 κιλά για 9 αποτυχίας σετ και τα 2
12.5 κιλά για 9
12.5 κιλά για 8 SUPERSET ΜΗΧΑΝΗΜΑ 25 κιλά για 8 αποτυχία

5. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ
10 κιλά για 12
10 κιλά για 10
10 κιλά για 8 SUPERSET ME 10κιλους αλτήρες για 8.

Βιντεο 1 -> https://files.fm/u/rqcwzqxrq

Βιντεο 2 -> https://files.fm/u/26myhjsn2

Νομίζω η τεχνική ειναι άψογη και στα 2 σετ ουτε ειμαι για λιγότερα κιλά απο τα 27 δεν θα με πιάσουν. Το πρόβλημα βρισκεται αλλού. Ελπιζω να ξεπεραστεί.

Επομενη προπόνηση στηθους Τεταρτη. Δινω 3 ημέρες για ξεκούραση.

Μπορεί και Πέμπτη. Να δωσω 4. Τοτε ισως μπω σε ενα σέτ με 30 κιλά. Ας πουμε αντι για 27.5 να μπώ στα 30.

Αναλογα και πως θα ειναι το χέρι.

Συγγνωμη για τη μουσική εινΑΙ ΑΘΛΙΑ το ξέρω , εγω ειχα ακουστικά... απλα ειχε μπει ο πιτσιρικάς του ιδιοκτητη και εβαζε τις μαλακιες των πιτσιρικάδων αυτα τα τράπ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εκει την πάτησα εγώ δεν εκανα τα σωστα deloads.

Απλά μην του δινεις και μεγάλη βάση, ο τύπος οχι πως δεν τα λέει σωστα αλλα απο οσο ειχα μιλήσει μαζί τους

ζητάνε 400 ευρω για πέρσοναλ ΤΟ ΜΗΝΑ απο απόσταση !

Για να πηγαινει μετά αυτος με τη γκομενιτσα του στο Μαϊαμι και να καλοπερνάνε !

Καργιολάκος ειναι στις τιμές. Μας περνάει για αμερικανάκια.
Ε άμα σκεφτείς ότι μπορεί ο καθένας να βγάζει 200-300 την μέρα ....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν σημερινή προπόνηση ΣΤΗΘΟΣ - ΧΕΡΙΑ.

3 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ

ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ / ΠΡΕΣΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ / PEC DEC
4 / 3 / 4 ΣΕΤ. ΣΥΝΟΛΟ 11

ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 5 ΣΕΤ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ 4 ΣΕΤ.

1. ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
17.5 ΚΙΛΑ για 9 (ζέσταμα)
25 κιλά για 12 (βίντεο 1)
27.5 κιλά για 10 (βιντεο 2 ) failure set

22.5 kιλα για 10

2. ΠΡΕΣΑ
50 κιλά για 12
70 κιλά για 9 (failure set)
60 κιλά για 8

3. PEC DEC
6 ΤΟΥΒΛΆΚΙΑ για 9 failure
5 τουβλάκια για 9
5 τουβλάκια για 8

4. ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
15.6 κιλά σε κάθε χέρι για 10
14.6 κιλά για 9 αποτυχίας σετ και τα 2
12.5 κιλά για 9
12.5 κιλά για 8 SUPERSET ΜΗΧΑΝΗΜΑ 25 κιλά για 8 αποτυχία

5. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ
10 κιλά για 12
10 κιλά για 10
10 κιλά για 8 SUPERSET ME 10κιλους αλτήρες για 8.

Βιντεο 1 -> https://files.fm/u/rqcwzqxrq

Βιντεο 2 -> https://files.fm/u/26myhjsn2

Νομίζω η τεχνική ειναι άψογη και στα 2 σετ ουτε ειμαι για λιγότερα κιλά απο τα 27 δεν θα με πιάσουν. Το πρόβλημα βρισκεται αλλού. Ελπιζω να ξεπεραστεί.

Επομενη προπόνηση στηθους Τεταρτη. Δινω 3 ημέρες για ξεκούραση.

Μπορεί και Πέμπτη. Να δωσω 4. Τοτε ισως μπω σε ενα σέτ με 30 κιλά. Ας πουμε αντι για 27.5 να μπώ στα 30.

Αναλογα και πως θα ειναι το χέρι.

Συγγνωμη για τη μουσική εινΑΙ ΑΘΛΙΑ το ξέρω , εγω ειχα ακουστικά... απλα ειχε μπει ο πιτσιρικάς του ιδιοκτητη και εβαζε τις μαλακιες των πιτσιρικάδων αυτα τα τράπ.
Πρέπει να αλλάξεις σέρβερ ...κολλάει το βίντεο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ε άμα σκεφτείς ότι μπορεί ο καθένας να βγάζει 200-300 την μέρα ....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πρέπει να αλλάξεις σέρβερ ...κολλάει το βίντεο


Εμένα καλά μου το δειχνει. Δεν το είδες ; κατεβασε το στο pc σου και μετα πέταξε με στον καδο ανακυκλωσης :P

Αν ειναι να τραυματίζεσαι με τέτοια τεχνική. Αρχιδιές.

Απλά θελω αν πάω στον γιατρό να μ βάλει τον υπέρηχο απευθειας να δουμε τι συμβαινει.

Δεν ειμαι τωρα για "κατσε ξεκουρασου 1 μηνα κ βλέπουμε".

Τελοςπαντων... απο εδω κ πέρα θα κάνω μέχρι 3 το πολυ σετ μέχρι αποτυχια ανα προπόνηση και τέλος.

3 στα 10. ή 4 στα 12 σέτ.

Αυτοι που βλέπεις που γαμιούνται οπως εδειξε ο Ιερεμίας στο βιντεο του. Γαμιούνται επειδη παιρνουν αναβολικά. Και τα αναβολικά επιταχυνουν * 10 την διαδικασια της αναρρωσης.

Τα προβληματα τους θα βγουν μετά.

Και ο σταυρουλακης ελεγε προχθές καπου ειδα σε ενα βιντεο αν και δεν τον παρακολουθω καθως το στυλ του δεν ειναι για φυσικούς ερασιτεχνες αθλητες ελεγε λοιπον οτι η προσθια οιρα του ώμου τον πονάει και δεν μπορει να κάνει επικληνη παγκο με μπάρα.

Θα βγουν τα σοβαρά μετά τους κύκλους σε μερικά χρόνια. Μην σ φανει απιθανο αν κάνει και κανενα χειρουργείο.

Εδω ο Έμπειρος επαθε με τη καρδιά του πρόβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δλδ πάγκο ας πούμε δεν θα βάλεις σε ημέρα στήθους για υπερτροφία? Αποκλειστικά μηχανήματα που είναι πιο στοχευμένα?
Σωστά! Μηχανήματα που παίρνουν δίσκους, και τροχαλίες. Γύρω στο 80% 1RM σε εύρος 8-12 για 4 σετ, χωρίς να φτάνω στο failure.

Προθέρμανση θα κάνω με λάστιχα και αλτήρες για τους ώμους, και ίσως κάποια pushups. Δε μπαίνω με την ίδια άσκηση για ζέσταμα με λιγότερο αποδοτικά σετς, όταν είναι σε μηχάνημα.

Ζέσταμα με την ίδια την άσκηση, με λίγα κιλά κλπ, κάνω μόνο για τα compound lifts (Squat,Deadlift, Bench Press). Τα οποία βέβαια είναι σε μέρα intensity, όπου στοχεύω σε σετ δύναμης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γύρω στο 80% 1RM σε εύρος 8-12 για 4 σετ, χωρίς να φτάνω στο failure.
Και τα failure κιλα σου ποια θα ειναι ?



Γενικα ,νομιζα οτι οταν μου λεγανε κανω 3 σετ με ευρος 8-10 reps ....νομιζα οτι λεγανε το failure ,δλδ το τελευταιο σετ να βγαινει με το ζορι μεχρι σε αυτο το ευρος
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επειδή αναφέρατε για ζεσταμα, εγώ κάνω κωπηλασία για 5-10 λεπτά πριν ξεκινήσω. Είναι καλύτερα να κάνω ζεσταμα με βαρακια (λίγα κιλά, πολλές επαναλήψεις);
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Και τα failure κιλα σου ποια θα ειναι ?



Γενικα ,νομιζα οτι οταν μου λεγανε κανω 3 σετ με ευρος 8-10 reps ....νομιζα οτι λεγανε το failure ,δλδ το τελευταιο σετ να βγαινει με το ζορι μεχρι σε αυτο το ευρος

Απο ότι φαίνεται ειναι λάθος να κάνεις failure σε κάθε σέτ. Αφενός θέλεις περισσότερο χρονο αποκατάστασης απο δυο ημέρες μετά και ρισκάρεις τραυματισμό.

Καλά το να χοροπηδάς κανα 4ωρο στο γυμναστηριο δεν το συζητάμε κάν. Άσκοπο τελείως εκτος κ αν σε βοηθάει να μη καταλήξεις σε κανα τρελάδικο :D

2-3 σέτ μέχρι αποτυχία το ΠΟΛΥ αν εκτελείς πχ σε μια προπόνηση 10-12 σέτ για μια μυική ομάδα πχ στήθος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Μάλλον θα αλλάξω ξανά το πρόγραμμα

Και εγώ , ηδη ξεκίνησα απο το Σαββατο. Μια προπόνηση σε μια μυική ομάδα το πολύ να έχει 2-3 σέτ αποτυχίας.

Aπλά πλέον στο Ιντερνετ ανεβάζει βιντεο ο καθε πικραμένος. Εχει γίνει μόδα πλέον μολις ξεφουσκωσει οι μισοι θα παρατήσουν και τα γυμναστήρια.

Λέει ο άλλος οτι αν δεν κάνεις βυθίσεις με 50 κιλα εξτρα πάνω σου ή αν δεν κάνεις πιεσεις ωμων το βάρος σου δεν εισαι ουτε μέτριος.

Βγαλε συμπερασμα τωρα εσυ απο αυτες τις παπαριες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Και εγώ , ηδη ξεκίνησα απο το Σαββατο. Μια προπόνηση σε μια μυική ομάδα το πολύ να έχει 2-3 σέτ αποτυχίας.

Aπλά πλέον στο Ιντερνετ ανεβάζει βιντεο ο καθε πικραμένος. Εχει γίνει μόδα πλέον μολις ξεφουσκωσει οι μισοι θα παρατήσουν και τα γυμναστήρια.

Λέει ο άλλος οτι αν δεν κάνεις βυθίσεις με 50 κιλα εξτρα πάνω σου ή αν δεν κάνεις πιεσεις ωμων το βάρος σου δεν εισαι ουτε μέτριος.

Βγαλε συμπερασμα τωρα εσυ απο αυτες τις παπαριες.
γιατί κράζετε τον Ευάγγελο Τσιαλίκη κύριε;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γιατί τον βλέπω πολυ επιθετικό κ επικριτικο κ δεν γουστάρω. Γυμναστική παμε να κάνουμε όχι να δείχνει ο καθένας αν την έχει μεγαλυτερη.
Εγώ ούτε 50 κιλά στρατιωτικές δε κάνω , ρισπεκτ στον Τσιαλίκη
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Εγώ ούτε 50 κιλά στρατιωτικές δε κάνω , ρισπεκτ στον Τσιαλίκη

Με αυτά που λέει θα σακατεψει κανέναν άνθρωπο. Άρα για ποιο λόγο ρισπεκτ ;

Το θέμα δεν είναι τι κιλά κανεις... Το θέμα είναι η τεχνική κ ποσο θες να ζορίσεις τον εαυτό σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top