Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nick890 κάνεις μαλακία που δεν πάς γυμναστήριο ή εστω δεν παίρνεις κιλά να φτιάξεις ενα δικό σου γυμναστήριο σπίτι σου. τΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ που κάνεις σορρυ αλλα είναι παιδικό :P

10 push ups; :D σκέτα ;;; βάλε 10-20 κιλά στη πλάτη τουλάχιστον.

Εισαι στην κατάλληλη ηλικία. Εγω ειμαι πιο μεγάλος κινδυνεύω περισσότερο απο τραυματισμούς. Στην ηλικία σου θα είχα πλακωθεί.

Ο μόνος λόγος να το ξαναρίξω στο φαγητό και να πάρω κιλά ειναι άν αυτο με βοηθήσει στα φορτία.

Μιλάμε αν ξεκινήσω να επιχειρώ για > 90 κιλά στον πάγκο , > 30 κιλών / χέρι σε πιέσεις ώμων κτλ.

Και ενα βιντέακι αφιερωμένο πιέσεις ωμων

πιεσεις 30 kg x 8.mp4 | Files.fm.

30 κιλά ο κάθε αλτήρας.

Σημεία προσοχής της άσκησης όταν παίζεις με βαριούς αλτήρες.

> Καλό ζέσταμα στους στροφείς της άρθρωσης του ώμου.

> Σωστή φάση εκκίνησης (ωθηση με τα γόνατα στους αλτήρες - κίνδυνος ρηξης δικεφάλου).

> Μαζεμένοι οι αγκώνες... κίνδυνος για τον υπερακάνθιο και τον ώμο.

> Καλύτερα καθιστός πάρα όρθιος... κίνδυνος για την σπονδυλική στήλη.


Τα βάρη σίγουρα έχουν τραυματισμούς και σίγουρα ρισκάρεις. Εγω ρισκάρω το λέω... και καμιά φορά αγνοώ κάτι ενοχλήσεις. Υπάρχουν όμως και άνθρωποι που γυμνάζονται χρονια και μπαινουν πάγκο στα 110 κιλά με 73 κιλα σωματικό ! Και καπάκι πιεσεις επικλινη με 32.5 σε κάθε χέρι και λές ρε πουστη θέλω και εγώ.
πςςςς 32.5 ,στα 28 εχω πεσει, στο γυμναστηριο καποτε ειχα μαξ 6 επαναλαηψεις με 30



Δεν γινεται ρε φιλε ,ειμαι μια εδω μια εξωτερικο , σε κανα 3-4 μηνες θα εχω πιο σταθερο περιβαλλον . Ασε που εδω το γυμναστηριο εχει 55 ευρω .Τι 55 ευρω ρε ,παμε καλα ? εξω το εχω 25ευρω στα basic fit .
1713553949027.png

1713553986663.png





Κοιτα μεγαλωσα ελλαδα κλπ και δνε θελω να γινω αυτος που εφυγε εξω και αρχιζει να κρινει το παρελθον .....ΑΛΛΑ εδω με τις τιμες εχει ξεφυγει το θεμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αμα είχες 6 επαναλήψεις στα 30 σε κάθε χέρι και ήσουν 73 κιλά ήσουν παρα πολυ καλός. Και τώρα είσαι βασικά απλά δεν έχεις εξοπλισμό.

Ποια 55 το μήνα μωρε οι μαλακες να πουμε... Δίκιο έχεις 1000% εγώ σε αυτό που βλέπεις δίνω 120 το χρόνο. Όπως είδες μια χαρά είναι.

Δεν ντρέπονται λίγο άκου 55 το μηνα.

Απλά για βαρη που κανεις και μόνος σου.

Απλά ρε φίλε με το προγραμμα που κανεις είναι απλά για να λαδωνεις τις αρθρώσεις. Σαν να έχεις ένα αμάξι στο γκαράζ και δεν το κινείς η το κινείς μέχρι το περιπτερο και του βάζεις λαδακι να μη σκουριάσει.

Σε φάση 20 καμψεις έκανα πριν λίγο και έχω και πυρετό. Δεν είναι για εμάς τώρα αυτά κάνουμε χρόνια.

Δεν θα μας πιασουν.

Ευκολα εβγαζα 5 σετ των 25 με 38 πυρετο 😄

Αμα νομίζεις ότι λέω πιπες ανεβάζω και βίντεο 😄
 

Συνημμένα

  • IMG_20240419_221613.jpg
    IMG_20240419_221613.jpg
    472.5 KB · Εμφανίσεις: 9

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αμα είχες 6 επαναλήψεις στα 30 σε κάθε χέρι και ήσουν 73 κιλά ήσουν παρα πολυ καλός. Και τώρα είσαι βασικά απλά δεν έχεις εξοπλισμό.
οχι οχι τοτε ημουν στα 78 κιλα με θυμαμαι ,αλλη φαση , και μετα απο 3 μηνες γυμναστηριο
Ποια 55 το μήνα μωρε οι μαλακες να πουμε... Δίκιο έχεις 1000% εγώ σε αυτό που βλέπεις δίνω 120 το χρόνο. Όπως είδες μια χαρά είναι.
Ναι φιλε αστα και ειναι περιπου σαν αυτα που ανεβαζεις εσυ στο βιντεο .Δλδ δεν εχει κατι εξεληγμενο να πεις οκ δικαιολογειτε η τιμη

τοσους μηνες ημουν εξω ,ισπανια , νταξ εκει ειχα αλλη ρουτινα που δεν μου επετρεπε να κανω γυμναστηριο ολη την μερα κλπ , το full body και αυτο το εκανα με βιασυνη φαντασου
Απλά ρε φίλε με το προγραμμα που κανεις είναι απλά για να λαδωνεις τις αρθρώσεις. Σαν να έχεις ένα αμάξι στο γκαράζ και δεν το κινείς η το κινείς μέχρι το περιπτερο και του βάζεις λαδακι να μη σκουριάσει.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ κυριολεκτικα .Αλλα ημουν σε σημειο οπου ειτε θα επρεπε να το παρατησω για 7-8 μηνες γιατι δεν ειχα εξοπλισμο .Οποτε σκεφτηκα να κανω κατι να κινουμε και να κανω καποια συντηρηση
Σε φάση 20 καμψεις έκανα πριν λίγο και έχω και πυρετό. Δεν είναι για εμάς τώρα αυτά κάνουμε χρόνια.

Δεν θα μας πιασουν.

Ευκολα εβγαζα 5 σετ των 25 με 38 πυρετο 😄

Αμα νομίζεις ότι λέω πιπες ανεβάζω και βίντεο
Καλα εσυ παλια εβαζες και σακιδιο πλατης κλπ κλπ ,ανετα τα εχεις αυτα , για ζεσταμα αχαχχααχ.....για προθερμανση προ σεξ αχαχαχ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Θα απαντήσω με φωνητικό :hehe:

@Nick890
 

Συνημμένα

  • fitness!.mp3
    3.3 MB · Εμφανίσεις: 0

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
μλκ τι φωναρα ειναι αυτη .....σου καθομουνα ΧΑΧΑΧΑΧ . Ε ρε τι γινεται με τις γκομενες οταν βγαινεις ραντεβου

@Devil
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα απαντήσω με φωνητικό :hehe:

@Nick890
Και εγω την ιδια αποψη εχω μονο που εχω προσθεσει και κατι αλλο στο προγραμμα .Παντα σε καθε σετ στην τελευταια επαναληψη ,κραταω την αντισταση για οσο παει και μετα χαλαρωνω τους μυες . Π,χ οταν κανω καψεις δικεφαλων ,στο τελευταιο σετ φερνω τα χερια πανω και τα κραταω εκει (καιει τους πουτανας στους μυες) και οταν δεν μπορω αλλο τα φερνω σιγα σιγα κατω .....δεν ξερω αν με πιανεις
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,320 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,320 μηνύματα.
Κάντε το και βαριέμαι να γράφω ούτε το 1/5 απο όσα λέω στην πραγματικότητα δεν γράφω :/:

άσε που πιστεύω πρεπει να μπουν τα ηχητικά κανονικά να εκμοντερνιστούμε
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.
Κάντε το και βαριέμαι να γράφω ούτε το 1/5 απο όσα λέω στην πραγματικότητα δεν γράφω :/:

άσε που πιστεύω πρεπει να μπουν τα ηχητικά κανονικά να εκμοντερνιστούμε
Πωωω ναι ρε Αμαρέλια, πες τα. Ισχύει αυτό.
Ο @Scandal ακούει;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,991 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top