Gender-specific fora?

Συμφωνείτε στην παρακάτω ιδέα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Ναι

    Ψήφοι: 10 27.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 23 63.9%
  • Είμαι ο κουμπάκιας :P

    Ψήφοι: 3 8.3%

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Η γνώμη του αντίθετου φύλου είναι σημαντική.


+1:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Κανένας δεν είπε ότι η γνώμη των αντρών δεν είναι σημαντική- σημαντικότατη θα έλεγα-για σχεδόν όλα τα θέματα. Να δώσω ένα παράδειγμα για να γίνω κατανοητή ως προς το σχεδόν...
Πραγματικά δεν ξέρω πως θα μπορούσε να εκφέρει άποψη ένας άντρας για ένα καθαρά γυναικείο θέμα όπως είναι η αποτρίχωση στο μπικίνι και τα γύρω από αυτήν... συχνότητα, ερεθισμοί, πόνος, αποτέλεσμα κτλ..

Δεκτές όλες οι απόψεις περαιτέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν είναι απαραίτητο πάντα να εκφέρουν όλοι άποψη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι απαραίτητο αν είναι περιττό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μη κάψουμε και τα χλωρά όμως μαζί ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Συμφωνώ με τον Πετράν! Θεωρώ πως είναι καλό τα γυναικεία θέματα να μπορούν να τα διαβάζουν και οι άντρες και το αντίστροφο.....γιατί πιστευώ πως είναι καλό να μαθαίνουμε κάποιες απόψεις που έχουν οι άντρες σε κάποια θέματα και το αντίστροφο....μας βοηθάει...να αναθεωρούμε, να βελτιωνόμαστε....και εγώ όχι θα ψηφίσω....
Θα μπορούσε όμως να γίνει αυτή η ιδέα σας πραγματικότητα, να δημιουργηθούν τα φόρα στην αρχή να είναι κενά και μέσα να βάζετε όσα γίνονται με αίτηση του δημιουργου του thread!(Λέμε τώρα):confused:
:D Ο.Κ. Ας επιτραπει η εισοδος απ'τους μεν στις δε & αντιστροφα μια ωρα την εβδομάδα φερ'ειπείν:D :alljumpy: & με δελτίο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
μη κάψουμε και τα χλωρά όμως μαζί ε? :P

Mα ούτως η άλλως δεν υπάρχουν ξερά στο θέμα που συζητάμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:D Ο.Κ. Ας επιτραπει η εισοδος απ'τους μεν στις δε & αντιστροφα μια ωρα την εβδομάδα φερ'ειπείν:D :alljumpy: & με δελτίο....


δελτίο? λοοοολ ...Η μακράν καλύτερη πρόταση !!!:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Κι εγώ όχι ψήφισα, γιατί θεωρώ, όπως είπε η dooo, ότι είναι σημαντική (και χρήσιμη) η άποψη του άλλου φύλου.
Έτσι κι αλλιώς, νομίζω ότι η κίνηση θα είναι πολύ περιορισμένη, ειδικά στο αντρικό φόρουμ (απόδειξη ότι δεν υπάρχει κάποιο καθαρά αντρικό θέμα στο τωρινό φόρουμ, ακόμα κι αυτό με το πετσάκι είχε να κάνει πιο πολύ με το σεξ που αφορά και τα δύο φύλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Από τη μια θεωρώ θελκτική την ιδέα ότι θα υπάρχει ένας χώρος που θα με διαβάζουν αυστηρά άτομα του ίδιου φύλου με εμένα κι απ την άλλη θεωρώ απαραίτητη την επιμόρφωση (αν κι εφόσον ενδιαφέρεται το άλλο φύλο) για θέματα που ειναι "αυστηρώς" του φύλου μου....

Τι θέλω να πω....
Παράδειγμα
Ενώ θα ήθελα να μπορώ να γραφω πιο "άνετα" για την αποτρίχωση στο μπικίνι, θεωρώ όμως ότι είναι εξίσου σημαντικό να μπορεί να διαβάσει κι ένας άντρας για να μάθει αν τον ενδιαφέρει το πως γίνεται η διαδικασία, το πόσο πονάει (για να μην εχει και απαιτήσεις όλη την ώρα :P ) το πόσο στοιχίζει αν θέλετε.. καθότι πλέον υπάρχουν και άντρες που κάνουν αποτρίχωση στην πλάτη ή σε άλλα σημεία....

Και δεν ξέρω για ποιό λόγο μπορεί να μην τους ενδιαφέρει μια μάσκα προσώπου....
ή γιατί να μην τους ενδιαφέρει ότι με μαλακτική το ξύρισμα γίνεται καλύτερο? :hmm:

οκ.. τελικά όσο γράφω, τόσο σκέφτομαι και ταυτόχρονα σιγουρεύομαι ότι καλό ειναι να ειναι ανοιχτά όλα και να μπορεί όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να μαθαίνει πράγματα που αφορούν το άλλο φύλο!


(γμτ... και γλυκάθηκα αρχικά με την ιδέα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Από τη μια θεωρώ θελκτική την ιδέα ότι θα υπάρχει ένας χώρος που θα με διαβάζουν αυστηρά άτομα του ίδιου φύλου με εμένα κι απ την άλλη θεωρώ απαραίτητη την επιμόρφωση (αν κι εφόσον ενδιαφέρεται το άλλο φύλο) για θέματα που ειναι "αυστηρώς" του φύλου μου....

Τι θέλω να πω....
Παράδειγμα
Ενώ θα ήθελα να μπορώ να γραφω πιο "άνετα" για την αποτρίχωση στο μπικίνι, θεωρώ όμως ότι είναι εξίσου σημαντικό να μπορεί να διαβάσει κι ένας άντρας για να μάθει αν τον ενδιαφέρει το πως γίνεται η διαδικασία, το πόσο πονάει (για να μην εχει και απαιτήσεις όλη την ώρα :P ) το πόσο στοιχίζει αν θέλετε.. καθότι πλέον υπάρχουν και άντρες που κάνουν αποτρίχωση στην πλάτη ή σε άλλα σημεία....

Και δεν ξέρω για ποιό λόγο μπορεί να μην τους ενδιαφέρει μια μάσκα προσώπου....
ή γιατί να μην τους ενδιαφέρει ότι με μαλακτική το ξύρισμα γίνεται καλύτερο? :hmm:

οκ.. τελικά όσο γράφω, τόσο σκέφτομαι και ταυτόχρονα σιγουρεύομαι ότι καλό ειναι να ειναι ανοιχτά όλα και να μπορεί όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να μαθαίνει πράγματα που αφορούν το άλλο φύλο!


(γμτ... και γλυκάθηκα αρχικά με την ιδέα :P )
:D να πω΄κι άλλη μιά "σοφιστεία"ρε Πανο; ετσι που είναι ανοιχτα για όλους,μία φορά μόνο είχα την περιέργεια να δώ το γυναικείο σαλόνι & μαλιστα ούτε δυό λεπτά.Αν όμως ήταν κλειστό & ηξερα οτι μια συγκεκριμένη ώρα;(-μέρα-ανα μηνα;-Δεν μπορώ να το προσδιορίσω) είχα δικαίωμα να μπώ & μόνο τότε ,η κατόπιν "πρόσκλησης" απο τα μέλη του εκάστοτε forum,είναι κατι διαφορετικό αυτό αν φεύγει δεν ξέρω & τις μπαρούφες κοβε τις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Κ γω όχι ψηφίζω. Δεν ξέρω αν τα αρσενικά του φόρουμ θα έχουν την περιέργεια να διαβάσουν "γυναικεία" θέματα, ξέρω όμως για μένα, ότι σαφώς και με ενδιαφέρουν θέματα που αφορούν τους άντρες.
Και για να είμαι ειλικρινής, θέματα τύπου "1000+1 λύσεις για μεταξένια επιδερμίδα μετά το ξύρισμα" ή "Ποιό χρώμα θα φορεθεί αυτό το καλοκαίρι", τα βαριέμαι απίστευτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εντάξει, καλά όλα αυτά, αλλά σ'ενα ιδιωτικό forum, θα μπορούσαν πχ οι γυναίκες να κουτσουμπολέψουν τους άντρες αυτού του φόρουμ...:P Ξέρετε, πχ "στον τάδε μου αρέσει πολύ το χιούμορ του" ή "μου τη δίνει απίστευτα ο τάδε" ή "πώς να ρίξουμε τον τάδε"...:beating: :knife: :baby: Όχι, ντάξει...Μη βαράτε, πλάκα κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
aayla μου, εδώ τα λέμε όλα στα ίσα.

Ποιον θες να στον προξενέψουμε :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,939 μηνύματα.
Κι εγω με τη σειρά μου θα πω οχι στη συγκεκριμένη πρόταση. Εδω κοιτάμε να φέρουμε τα δυο φύλα πιο κοντά και να κατανοήσει το ενα, το άλλο, όχι να απομονωνόμαστε έστω και σε κάποιες πτυχές της ζωής!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αλλος ενας που ψηφισε οχι...:|
Το θεωρω πολυ καπως βρε παιδια...Αφου ετσι κι αλλιως εαν π.χ. καποιο thread παρα ειναι γυναικειο οπως "τι χρωμα βαφετε τα νυχια σας",εαν καποιος αντρας δεν θελει να το διαβασει απλως το προσπερναει.:) Αλλα σε πολλα αλλα κυριως γυναικεια, πολλοι απο εμας μπορει εστω διαβαζοντας μας, να μαθαινουμε καλυτερα πως λειτουργειτε, σκεφτεστε να παρουμε κατι εν παση περιπτωση κτλ κτλ κτλ.
Το ιδιο και αντιστροφα.
Και οσο για το αν αισθανομαστε πιο ανετα να μιλαμε μονο με αντρες ή γυναικες, δεν το πολυ πιστευω.Ετσι κι αλλιως η γνωμη του αντιθετου φυλου πανω σε οποιδηποτε θεμα ειναι παντα μα παντα χρησιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
aayla μου, εδώ τα λέμε όλα στα ίσα.

Ποιον θες να στον προξενέψουμε :hehe::hehe:

Χαχαχα:D Μην ανησυχείς, dooo μου!! Εγώ δε θέλω κανέναν!:D Εγώ και οι άντρες... σημειώσατε Χ...:P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Κι εγω με τη σειρά μου θα πω οχι στη συγκεκριμένη πρόταση. Εδω κοιτάμε να φέρουμε τα δυο φύλα πιο κοντά και να κατανοήσει το ενα, το άλλο, όχι να απομονωνόμαστε έστω και σε κάποιες πτυχές της ζωής!:worry:
Έχεις δίκιο κι εσύ και ο Mario, αλλά προφανώς η Michelle ρωτάει για κάποια πράγματα, που ΔΕΝ θέλετε να μοιραστείτε με τα άτομα του άλλου φύλου. Δλδ δεν υπάρχει τίποτα-τίποτα που να θέλετε να το πείτε μόνο σε άντρες;;
Εγώ πάντως δεν το βρίσκω κακή ιδέα...Υπάρχουν κάποια θέματα που δεν θα ήθελα να τα διαβάσουν άντρες και δεν τολμώ να τα αναφέρω ή να ρωτήσω.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Εντάξει, καλά όλα αυτά, αλλά σ'ενα ιδιωτικό forum, θα μπορούσαν πχ οι γυναίκες να κουτσουμπολέψουν τους άντρες αυτού του φόρουμ...:P Ξέρετε, πχ "στον τάδε μου αρέσει πολύ το χιούμορ του" ή "μου τη δίνει απίστευτα ο τάδε" ή "πώς να ρίξουμε τον τάδε"...:beating: :knife: :baby: Όχι, ντάξει...Μη βαράτε, πλάκα κάνω...
:) Αντιθέτως είσαι 'in" & χωρίς πλάκα:) !!! δηλαδή τι δεν υπάρχει τετοιου ειδους κουτσομπολιό;;; η εμείς δεν το κάνουμε οι άντρες.! μόνο σε κλειστο με καποιες ρυθμίσεις, αν το δες απ' την αρχή το θέμα, θα τις βρείς η πρότεινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:) Αντιθέτως είσαι 'in" & χωρίς πλάκα:) !!! δηλαδή τι δεν υπάρχει τετοιου ειδους κουτσομπολιό;;; η εμείς δεν το κάνουμε οι άντρες.! μόνο σε κλειστο με καποιες ρυθμίσεις, αν το δες απ' την αρχή το θέμα, θα τις βρείς η πρότεινε...
:D :D αλλά ξέχασα !!! εσύ & οι αντρες χ τι να το κάνεις ενα τέτοι forum;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top