iOS ή Android;

Ποιο λειτουργικό προτιμάτε να έχει το smartphone σας;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)
  • Android

  • iOS

  • Άλλο (Διευκρινίστε)

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Πάντως εγώ παίζει να είμαι απο τους λίγους ανθρώπους που γύρισα σε android μετά από iPhone :look:

Τα iPhone όντως δεν κολλάνε και εχουν εκπληκτική κάμερα και βίντεο.
Όμως με περιοριζε απίστευτα η μπαταρία του, σκεφτόμουν ποσο θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να με βγει η ημερα.
Με το Samsung τώρα που το έχω 2 χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν μου κολλάει, έχει πολύ καλή κάμερα και κάτι που δεν περίμενα είναι ότι έχει πάρα πολύ καλό βίντεο.
Η μπαταρία επίσης μου κρατάει 1 μέρα μετά από 2 χρόνια, στο iPhone σκεφτόμουν πόση μουσική θα ακούσω μέχρι να πάω δουλειά 🤷🏼‍♀️
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Πάντως εγώ παίζει να είμαι απο τους λίγους ανθρώπους που γύρισα σε android μετά από iPhone :look:

Τα iPhone όντως δεν κολλάνε και εχουν εκπληκτική κάμερα και βίντεο.
Όμως με περιοριζε απίστευτα η μπαταρία του, σκεφτόμουν ποσο θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να με βγει η ημερα.
Με το Samsung τώρα που το έχω 2 χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν μου κολλάει, έχει πολύ καλή κάμερα και κάτι που δεν περίμενα είναι ότι έχει πάρα πολύ καλό βίντεο.
Η μπαταρία επίσης μου κρατάει 1 μέρα μετά από 2 χρόνια, στο iPhone σκεφτόμουν πόση μουσική θα ακούσω μέχρι να πάω δουλειά 🤷🏼‍♀️
ποιο iPhone είχες και τώρα ποιο samsung εχεις;
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Πάντως εγώ παίζει να είμαι απο τους λίγους ανθρώπους που γύρισα σε android μετά από iPhone :look:

Τα iPhone όντως δεν κολλάνε και εχουν εκπληκτική κάμερα και βίντεο.
Όμως με περιοριζε απίστευτα η μπαταρία του, σκεφτόμουν ποσο θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να με βγει η ημερα.
Με το Samsung τώρα που το έχω 2 χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν μου κολλάει, έχει πολύ καλή κάμερα και κάτι που δεν περίμενα είναι ότι έχει πάρα πολύ καλό βίντεο.
Η μπαταρία επίσης μου κρατάει 1 μέρα μετά από 2 χρόνια, στο iPhone σκεφτόμουν πόση μουσική θα ακούσω μέχρι να πάω δουλειά 🤷🏼‍♀️
Αυτό με τη μπαταρια το λεει και εδω:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Αυτό με τη μπαταρια το λεει και εδω:
Καλά η συγκεκριμένη έχει κάνει 20 βίντεο για αυτό το θέμα ενώ μπορεί απλά να το πουλήσει και να πάρει μια σειρά S από Samsung που έχουν επίσης φοβερή κάμερα κι από όλα.

Αλλά το κοντεντ είναι κοντεντ.
Εγώ το πούλησα και όλα good.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
313121.png

Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει. Το 15άρι έχει καλύτερη αυτονομία και από το S23 και από το S24. To 15άρι επίσης έχει υπόσχεται ότι θα φτάσει υγεία 80% μετά από 1000 κύκλους φόρτισης (διπλάσια από τα προηγούμενα iPhone). Αυτό σημαίνει ότι περίπου θα χρειάζεται 4 χρόνια για να φτάσει στο 80%.

Πλέον για να μπορούν να ανταγωνιστούν τα Android την αυτονομία των iPhone θα πρέπει να γίνονται πιο μεγάλα και πιο χοντρά. Σε φυσιολογικό μέγεθος δεν υπάρχει ανταγωνισμός πλέον.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
View attachment 129867
Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει. Το 15άρι έχει καλύτερη αυτονομία και από το S23 και από το S24. To 15άρι επίσης έχει υπόσχεται ότι θα φτάσει υγεία 80% μετά από 1000 κύκλους φόρτισης (διπλάσια από τα προηγούμενα iPhone). Αυτό σημαίνει ότι περίπου θα χρειάζεται 4 χρόνια για να φτάσει στο 80%.

Πλέον για να μπορούν να ανταγωνιστούν τα Android την αυτονομία των iPhone θα πρέπει να γίνονται πιο μεγάλα και πιο χοντρά. Σε φυσιολογικό μέγεθος δεν υπάρχει ανταγωνισμός πλέον.
Δε βλέπω να συγκρίνεις snapdragon gen 2 και gen 3, τα s23 ultra και s24 ultra δλδ
Που έχουν τοπ διαχείριση ενέργειας και ξεπερνάνε σε διάρκεια όλα τα iPhone πλεον

Επίσης το κλεψιμο σε αυτά τα συγκριτικά: είναι με δεδομένα ανοιχτά ή μόνο wifi;
Με 5G συνέχεια ανοιχτό βάζω το χέρι μου στη φωτιά κανένα δε βγάζει πάνω από 4μιση ώρες screen on time
Με 4G 6μιση
Αυτά ποτέ κανένας μα κανένας δεν τα συγκρίνει και δεν τα σχολιάζει. Τι να πει, με δεδομένα ούτε 6 ώρες δε θα σε βγάλει; Ο,τι πιο υπουλο
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δε βλέπω να συγκρίνεις snapdragon gen 2 και gen 3, τα s23 ultra και s24 ultra δλδ
Που έχουν τοπ διαχείριση ενέργειας και ξεπερνάνε σε διάρκεια όλα τα iPhone πλεον

Επίσης το κλεψιμο σε αυτά τα συγκριτικά: είναι με δεδομένα ανοιχτά ή μόνο wifi;
Με 5G συνέχεια ανοιχτό βάζω το χέρι μου στη φωτιά κανένα δε βγάζει πάνω από 4μιση ώρες screen on time
Με 4G 6μιση
Αυτά ποτέ κανένας μα κανένας δεν τα συγκρίνει και δεν τα σχολιάζει. Τι να πει, με δεδομένα ούτε 6 ώρες δε θα σε βγάλει; Ο,τι πιο υπουλο
Αναφέρθηκα για κινητά. Όχι για για tablets.
3213131.png


Δεν έψαξα πως κάνουν τα test. Αλλά οκ το gsmarena το γράφει. Όχι site μικρά.

IMG_6C7C9C46430D-1.jpeg

To 13 mini μου βγάζει άνετα τη μέρα από τις 8 το πρωί μέχρι το βράδυ. Όταν πέσει κάτω από 10% θα μπει σε εξοικονόμηση και θα αντέξει μέχρι τις 12. Όσο είμαι στο αυτοκίνητο το έχω σε θήκη που φορτίζει αλλά σήμερα δεν οδήγησα.

Το 12 mini έχει μικρή αυτονομία όπως και τα SE αλλά παίρνεις μια θήκη μπαταρία και ξεμπερδεύεις.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Αναφέρθηκα για κινητά. Όχι για για tablets.
View attachment 129869

Δεν έψαξα πως κάνουν τα test. Αλλά οκ το gsmarena το γράφει. Όχι site μικρά.

View attachment 129871
To 13 mini μου βγάζει άνετα τη μέρα από τις 8 το πρωί μέχρι το βράδυ. Όταν πέσει κάτω από 10% θα μπει σε εξοικονόμηση και θα αντέξει μέχρι τις 12. Όσο είμαι στο αυτοκίνητο το έχω σε θήκη που φορτίζει αλλά σήμερα δεν οδήγησα.

Το 12 mini έχει μικρή αυτονομία όπως και τα SE αλλά παίρνεις μια θήκη μπαταρία και ξεμπερδεύεις.
Οχι tablet βρε, ulta κινητά εννοω
Αυτοί οι χρόνοι που δείχνει ας πουμε είναι πολύ διαφορετικοί από τα τεστ που κάνουν youtubers δεν ξερω
Επίσης σίγουρα δεν έχουν ενεργά δεδομένα αλλά εννοούν ίντερνετ με wifi

Στο δικό σου το mini σου βγάζει τόσο με δεδομένα 4G/5G ή wifi ή χωρίς ίντερνετ;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Η μπαταρία του iphone είναι ένα μαρτύριο :cry_x:Το φορτίζω μία φορά την ημέρα και έχει φτάσει ήδη 94% και πλέον δεν βγάζει μία μέρα αν αποφασίσω να ακούσω μουσική με mb ενώ είμαι έξω :cry_x:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οχι tablet βρε, ulta κινητά εννοω
Αυτοί οι χρόνοι που δείχνει ας πουμε είναι πολύ διαφορετικοί από τα τεστ που κάνουν youtubers δεν ξερω
Επίσης σίγουρα δεν έχουν ενεργά δεδομένα αλλά εννοούν ίντερνετ με wifi

Στο δικό σου το mini σου βγάζει τόσο με δεδομένα 4G/5G ή wifi ή χωρίς ίντερνετ;
Mε 5g ήμουν μέχρι τις 3 - 4 και μετά wifi.

Δεν ακούω μουσική, δεν φωτογραφίζω. Παρακάτω φαίνεται η χρήση που του κάνω. Τις τελευταίες 24 ώρες
Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-22, 8.14.13 μμ.jpeg

και τις τελευταίες 10 μέρες.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-22, 8.16.05 μμ.jpeg


ΥΓ: Κάτι περίεργο. Το πρώτο screenshot λέει ότι είναι με μπαταρία 11% ενώ στο επόμενο screenshot λέει 14%, ενώ το δεύτερο τραβίχτηκε μετά και δεν έκανα φόρτιση στο ενδοιάμεσο. 14% είναι το αληθινό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Mε 5g ήμουν μέχρι τις 3 - 4 και μετά wifi.

Δεν ακούω μουσική, δεν φωτογραφίζω. Παρακάτω φαίνεται η χρήση που του κάνω. Τις τελευταίες 24 ώρες
View attachment 129874
και τις τελευταίες 10 μέρες.

View attachment 129875

ΥΓ: Κάτι περίεργο. Το πρώτο screenshot λέει ότι είναι με μπαταρία 11% ενώ στο επόμενο screenshot λέει 14%, ενώ το δεύτερο τραβίχτηκε μετά και δεν έκανα φόρτιση στο ενδοιάμεσο. 14% είναι το αληθινό.
ε οποτε 4μιση ωρες το πολυ και αν, με 5G με μουσικη φωτο κλησεις κλπ
καλα το υπολογιζω
και στο ultra μου με 5G τρωει φουλ μπαταρια, σκεψου εσυ στο μινι εχεις πολυ μικροτερη οθονη που καταναλωνει στο ultra το μεγαλυτερο ποσοστο ενεργειας για φωτεινοτητα στο μισο και πανω
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
ε οποτε 4μιση ωρες το πολυ και αν, με 5G με μουσικη φωτο κλησεις κλπ
καλα το υπολογιζω
και στο ultra μου με 5G τρωει φουλ μπαταρια, σκεψου εσυ στο μινι εχεις πολυ μικροτερη οθονη που καταναλωνει στο ultra το μεγαλυτερο ποσοστο ενεργειας για φωτεινοτητα στο μισο και πανω
Πριν είχα το iPhone 7 που άντεχε τις μισές ώρες περίπου επομένως είμαι ευχαριστημένος τώρα αν και του κάνω πολύ μέτρια χρήση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1.jpg

@chester20080 Το πάνω είναι iPhone 15 Pro Max συγγενή μου. Κράτησε 24 ώρες εκτός μπρίζας από το 80% στο 5%. Το βράδυ που δεν χρησιμοποιήθηκε κρατάει σε ικανοποιητικό βαθμό τη μπαταρία του.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
View attachment 130016
@chester20080 Το πάνω είναι iPhone 15 Pro Max συγγενή μου. Κράτησε 24 ώρες εκτός μπρίζας από το 80% στο 5%. Το βράδυ που δεν χρησιμοποιήθηκε κρατάει σε ικανοποιητικό βαθμό τη μπαταρία του.
Το screen on time μας νοιάζει όχι το standby
Σε αυτές τις 7μιση ώρες τι χρήση το εκανε;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top