Maestro - Mega (2022-2024)

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Ειδα και το 4ο επεισοδιο.Την ιδια καλη αποψη εχω.
Ειναι εξαιρετικο.
Ακολουθει σποιλερ.

Πειτε μου ποιος απο εσας δεν θα σκοτωνε τον αντρα της καβογιαννη;Καλα μιλαμε πολυ πετυχημενη η επιλογη του ηθοποιου,και φατσικα και αυτα που κανει σου ερχεται πραγματικα να τον σκοτωσεις.Θα τον σκοτωνα και το εννοω,δεν ειναι σχημα λογω αν ημουν στη θεση της γυναικας του ή του παιδιου του.Παραλληλα αν ημουν δικαστης θα αθωονα οποιον τον σκοτωνε και αυτο βασικα εχει συμβει στην ελλαδα σε αναλογη περιπτωση.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
έχω δει νομίζω μέχρι το 4ο επεισόδιο της σειράς. Ομολογουμένως τα πλάνα, τα σκηνικά, οι φωτογραφίες και γενικά το background στο οποίο εκτυλίσσεται η σειρά είναι πανέμορφο. Η πλειοψηφία των ηθοποιών είναι εξαιρετική, πλην του Παπακαλιάτη που δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε. Ο συνδυασμός όλων αυτών με την μουσική δημιουργεί πολύ όμορφες σκηνές, όμως γενικά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα ως σειρά. Μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι έχουν ξετρελαθεί και προφανώς είναι φοβερή σειρά μπροστά στα λοιπά αίσχη που προβάλλει η ελληνική τηλεόραση και το εκτιμώ ιδιαιτέρως που θίγει τόσα κοινωνικά θέματα, όμως το σενάριό της δεν μου έκανε κλικ. Με κουράζει η υπερβολή που υπάρχει σε πολλά σημεία της σειράς, καθώς και οι ακραίες συμπτώσεις (η γιαγιά ερωτεύτηκε τον δάσκαλό της και είχε σχέση μαζί του την εποχή τότε και κάτι αντίστοιχο βιώνει κι η εγγονή της; + όλοι σε αυτό το νησί βρίσκονται "παγιδευμένοι" σε μια σχέση που δεν θέλουν; ).
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.
Ο Παπακαλιάτης… :redface:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν σαν άντρες κατά σειρά:
Φάνης
Δημήτρης Κίτσος (ο ξέμπαρκος φοιτητής ιατρικής που θέλει την Κλέλια)
Γιώργος Μπένος (ο ένας από το γκει ζευγάρι)
Αντίνοος Αλμπάνης

Να πάω εκπαιδευτική επίσκεψη στα γυρίσματα, έχοντας φάει ένα σοκολατάκι της ξαδέλφης του Κατακουζηνού. :smoke:
e2fbe6d26971694d.jpg

Καλά σκάω :pc:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αφού είναι ντιλφάκι…
I'm (not) sorry, but I can't see what yall see.
Εμφανισιακά περισσότερο μ'αρέσει ο Αλμπάνης κι αυτός που υποδύεται τον Θάνο. Ο Παπακαλιάτης δεν μ'αρέσει ούτε εμφανισιακά ούτε σαν ηθοποιός.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Αφού είναι ντιλφάκι…

Καλός είναι, τα μαλλιά του τα έχει όλα, αχ και να μην τα έβαφε. Τι κακό κι αυτό με τους βαψομαλλιάδες φέτος; Καρυστινός (σωστός κόρακας με τη μουστάκα στο "Έρωτας Φυγάς"), Πανταζάρας στον "Παράδεισο" και τώρα και ο Κρίστοφερ!!! :o
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
I'm (not) sorry, but I can't see what yall see.
Εμφανισιακά περισσότερο μ'αρέσει ο Αλμπάνης κι αυτός που υποδύεται τον Θάνο. Ο Παπακαλιάτης δεν μ'αρέσει ούτε εμφανισιακά ούτε σαν ηθοποιός.
ΟΚ νταβαντζιλικι στο γουστο της κοπελας θα κανουμε; Τα γουστα παντα διαφερουν.Δεν εχιε δικαιωμα να της αρεσει; Ελα παναια μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλός είναι, τα μαλλιά του τα έχει όλα, αχ και να μην τα έβαφε. Τι κακό κι αυτό με τους βαψομαλλιάδες φέτος; Καρυστινός (σωστός κόρακας με τη μουστάκα στο "Έρωτας Φυγάς"), Πανταζάρας στον "Παράδεισο" και τώρα και ο Κρίστοφερ!!! :o
Ειναι ενας σεξισμος ομως και αυτος ετσι δεν ειναι;Κια οι αντρες μπορουν να βαφουν τα μαλλια τους αρκει να τα εχουν και να το κανοιυν σωστα.Ο Παπακαλλιατης τα εχει και τα βαφει και σωστα.Μια χαρα ειναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ΟΚ νταβαντζιλικι στο γουστο της κοπελας θα κανουμε; Τα γουστα παντα διαφερουν.Δεν εχιε δικαιωμα να της αρεσει; Ελα παναια μου.
δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο, απλώς είπα την γνώμη μου. δεν είχα σκοπό να προσβάλλω κανέναν εκθέτωντας την άποψή μου και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται πάντα εδώ μέσα κάποιος να παρεξηγεί τα λόγια μου.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.
δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο, απλώς είπα την γνώμη μου. δεν είχα σκοπό να προσβάλλω κανέναν εκθέτωντας την άποψή μου και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται πάντα εδώ μέσα κάποιος να παρεξηγεί τα λόγια μου.
Εγώ πάντως δεν παρεξήγησα τα λόγια σου. Ξέρω ακριβώς πως είπες αυτό που είπες. Την γνώμη μας δεν πρέπει να λέμε εδώ μέσα; Isn’t that the point?

@Πουπουλίνα ελπίζω να μην πίστεψες πως κάτι που θα παρεξηγούσε εσένα θα παρεξηγούσε και εμένα αντίστοιχα. Το να μην μπορούμε να πούμε κουβέντα πλέον γιατί κατά 99% θα παρερμηνευτεί είναι τουλάχιστον τραγικό. Όπως απάντησες και στον Lasher, που το μήνυμά του δεν είχε ΙΧΝΟΣ σεξισμού. Και είναι κρίμα διότι δεν νομίζω να σου έχει δώσει το πάτημα να πεις κάτι τέτοιο. Ξέρω πως θα απαντήσεις «Θα γράφω ότι θέλω» και τα συναφή, δεν θέλω να τσακωθώ, απλά κοίτα με ποιους χρήστες μιλάς, πριν βγάλεις συμπέρασμα για τις τυχόν προθέσεις τους μέσα από τα γραφόμενά τους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Όπως απάντησες και στον Lasher, που το μήνυμά του δεν είχε ΙΧΝΟΣ σεξισμού. Και είναι κρίμα διότι δεν νομίζω να σου έχει δώσει το πάτημα να πεις κάτι τέτοιο. Ξέρω πως θα απαντήσεις «Θα γράφω ότι θέλω» και τα συναφή, δεν θέλω να τσακωθώ, απλά κοίτα με ποιους χρήστες μιλάς, πριν βγάλεις συμπέρασμα για τις τυχόν προθέσεις τους μέσα από τα γραφόμενά τους.
Ειδες που οντως δεν μπορουμε να γραφουμε τιποτα πλεον διοτι παρεξηγουμαστε; Ουτε για πλακα δεν θα απαντουσα δεικτικα στον λασερ που συμπαθω και εκτιμω ιδιαιτερα.Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα επισημανινω κατι που θεωρω λαθος.Δηλαδη καπου ελεος.Αν ειστε εδω μονο για γουτσου γουτσου και να λεμε ναι,συμφωνω σε ολα,σε λαθος μερος ειστε.

Το να πω οτι σε κατι διαφωνω ( και ωραιοτατα το ειπα) δεν σημαινει οτι την μπαινω στον αλλον,η του τα χωνω ή του επιτιθεμαι.Δεν γινεται να συμφωνουμε σε ολα,γιου νοου.

Ειδικα τον λασερ ουτε για πλακα δεν θα τον κοντραρα.Ειναι εξαιρετικος.

Οποτε δες ποιος παρεξηγει ποιον και ποιος ειναι ο κακοπροαιρετος. :hello:

Οποτε πριν τα χωσεις σε καποιον ,μαθε οτι δεν γινεται σε ολα να συμφωνουμε,ενοιτε ακομα και σε χρηστες που συμπαθυμε παρα πολυ.μπορουμε να διαφωνουμε και σε κατι χωρις αυτο να σημαινει οτι του τα χωνουμε.
Καλες γιορτες και σε σενα.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Προσπαθώντας να συνέλθω από το hangover να πω ότι δεν παρεξηγήθηκα καθόλου. Επίσης, να διευκρινισω ότι τα περί βαμμένου μαλλιού τα έγραψα όχι επειδή δεν έχουν το δικαίωμα να τα βάφουν και οι άνδρες - λες και είναι κάποιο γυναικείο προνόμιο - αλλά επειδή για κάποιο λόγο (σε εμένα τουλάχιστον) το αποτέλεσμα φαντάζει κάπως ψεύτικο. Σε άλλον βγαίνει κομοδινί, σε άλλον κορακί κλπ. Κάτι δεν μου κάθεται οπτικά καλά, δηλαδή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Προσπαθώντας να συνέλθω από το hangover να πω ότι δεν παρεξηγήθηκα καθόλου. Επίσης, να διευκρινισω ότι τα περί βαμμένου μαλλιού τα έγραψα όχι επειδή δεν έχουν το δικαίωμα να τα βάφουν και οι άνδρες - λες και είναι κάποιο γυναικείο προνόμιο - αλλά επειδή για κάποιο λόγο (σε εμένα τουλάχιστον) το αποτέλεσμα φαντάζει κάπως ψεύτικο. Σε άλλον βγαίνει κομοδινί, σε άλλον κορακί κλπ. Κάτι δεν μου κάθεται οπτικά καλά, δηλαδή.
Ημουν σιγουρη οτι δεν παρεξηγηθηκες διοτι ξερεις ποσο σε εκτιμω! Στο μεταξυ χαιρομαι που θεωρεις δικαιωμα και στους αντρες να βαφουν τα μαλλια τους.Ετσι οπως το εγραψες φανηκε αλλιως και ηθελα να το πω. Εκει διαφωνησα.Κατα τα αλλα ναι..εχεις δικιο..για καποιον λογο δενε χω δει εναν αντρα μεχρι τωρα να βαφει τα μαλλια του και να του πηγαινει εκτος απο εναν...ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗ! :hehe:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.
Εγώ ούτε που το κατάλαβα ότι είναι βαμμένο!
Άφησε και μπουκλάκια για να μπει στο ρόλο του μαέστρου :lol:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Εγώ ούτε που το κατάλαβα ότι είναι βαμμένο!
Άφησε και μπουκλάκια για να μπει στο ρόλο του μαέστρου :lol:
Μα και εγω για αυτο το λεω τοσο πετυχημενο.Δεν το καταλαβα.Νομιζω οτι εχιε αφησει και γκριζα...για αυτο ειναι τοσο καλο!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν σαν άντρες κατά σειρά:
Φάνης
Δημήτρης Κίτσος (ο ξέμπαρκος φοιτητής ιατρικής που θέλει την Κλέλια)
Γιώργος Μπένος (ο ένας από το γκει ζευγάρι)
Αντίνοος Αλμπάνης

Να πάω εκπαιδευτική επίσκεψη στα γυρίσματα, έχοντας φάει ένα σοκολατάκι της ξαδέλφης του Κατακουζηνού. :smoke:
View attachment 111892
Καλά σκάω :pc:
Λοιπόν άντε νά βάλω κι εγώ τη δική μου σειρα.
1) ο Αντώνης από τη σειρά για εμένα είναι ο τοπ. Λατρεύω τα μπουκλακια του καί γενικά το θεωρώ πολύ όμορφο άντρα και μπράβο του
2) Αντίνοος Αλμπάνης που ήταν εφηβικό κρας
3 ) Παπακαλιάτης


Απλά με τους δύο τελευταίους δε νομίζω ότι θά έκανα κάτι ερωτικά λόγω της ηλικίας τους (δεν έχω θέμα με τη μεγάλη διαφορά ηλικίας, εγώ προσωπικά το πιθανότερο να μην έκανα κάτι με τόσο μεγαλύτερο).

Τώρα είδα τα δύο τελευταία επεισόδια, μου άρεσαν μπορώ να πω πολύ. Βασικά εκεί που ήθελα να τό κλείσω ήταν με τον Χαράλαμπο που πήγε να κάνει κακό στην κοπελίτσα δηλαδή αν εξελισσόταν σε βιασμό δε θά ήμουν καθόλου καλά. Συμφωνώ ότι λίγο το σεξ και οι σκηνές βίας θα μπορούσαν να είναι λιγότερες. Λατρεύω τη μουσική και τη φωτογραφία και τό όλο aesthetic
 
Top