Microsoft Windows Live Messenger

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μήπως έχεις κάποια νεότερη έκδοση; (Windows Live Essentials 2011)
Version 2009 (build 14.0.8089.726)

πφφφ... εχω φάει τα νιάτα μου να κάνω debugging στις μλκ τις Microsoft (καλά όχι μόνο της microsoft αλλά anyway :P)
OXI και για τα απλά χαζοπρογράμματα της, δεν θα την παλέψω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Version 2009 (build 14.0.8089.726)

πφφφ... εχω φάει τα νιάτα μου να κάνω debugging στις μλκ τις Microsoft (καλά όχι μόνο της microsoft αλλά anyway :P)
OXI και για τα απλά χαζοπρογράμματα της, δεν θα την παλέψω :P
Ώρες ώρες πιστεύω ότι ο όλο αυτό το "Windows Live" είναι πιο πολύπλοκο και από τα ίδια τα Windows :P
Ειλικρινά, πιστεύω ότι με εξαίρεση το Hotmail οτιδήποτε άλλο θέλει επανασχεδιασμό από την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα με το ιστορικό.
Έχω κάνει ένα φάκελο ''msn'' και επέλεξα να αποθηκεύονται εκεί.
Έχω επιλέξει όπως να κρατάει το ιστορικό ανά account αλλά μου τα εμφανίζει σε στυλ:
φάκελος msn >> @account1, log1, log2
και στο φάκελο @account1 έχει πάλι τα log1, log2.

Τι φταίει;
Θέλω τα log μόνο μέσα στο φάκελο @account1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anypotaktos

Νεοφερμένος

Ο anypotaktos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δηλαδή πλέον στον καινούριο messenger δεν μπορώ να γράψω χειρόγραφα μηνύματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στο 2011 όχι.

Εμένα τώρα το plus μου βγάζει password required για account στο plus.
Ξέρετε τι είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι έκανα, λογικά, και έχασα ΟΛΕΣ τις επαφές του msn.
Μπορώ κάπως να τις βρω-επαναφέρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
τι ΒΛΑΚΕΙΑ το 2011...ελεος!! ευτυχως βρηκα και κατεβασα το 2009 στο λαπτοπ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κάτι έκανα, λογικά, και έχασα ΟΛΕΣ τις επαφές του msn.
Μπορώ κάπως να τις βρω-επαναφέρω;

Καπου υπαρχει μια ρυθμισει για τους blocked χρηστες, εχει μια λιστα με τους blocked και τους μη blocked, αν το βρεις απλα τους ξαναβαζεις ολους οσους θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν πιάνει. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κάνεις επαναφορά επαφών, από το hotmail.

Μπαίνεις στο hotmail από τον browser σου(:P) και πατάς hotmail>contacts (επαφές)>manage(διαχείριση-->υπάρχει πάνω πάνω)>restore deleted contacts (επαναφορά διεγραμμένων επαφών).

Από 'κει και πέρα, κάνε ό,τι σε φωτίσει ο θεός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλέ, από το e-student το είδες; :P
Όντως μου το έκανε για κάποιες επαφές, όχι για όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλέ, από το e-student το είδες; :P
Όντως μου το έκανε για κάποιες επαφές, όχι για όλες.
Όχι, το είχε κάνει ο αδερφός μου μια φορά:) Αλήθεια:P

Για τον αδερφό μου, όλες οι επαφές επιστράφηκαν... Τώρα δεν ξέρω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Hello! Θελω να ρωτησω...

Ανεβαζω διαφορα τραγουδακια στο msn μου, στην ενημερωση καταστασης, ξερετε, και ειχα ανεβασει μπολικα μπορω να πω αλλα καθως καθομουν και το ψαχουλευα πριν λιγο παρατηρησα οτι δεν υπηρχαν καμποσα τραγουδια ξεκινωντας απο τα πιο παλια, παρα υπηρχαν μονο τα σχετικα προσφατα!!! :mad: :(
Μααααααα γιατι???

Υπαρχει οριο? Και αν ναι, ποσο ειναι δηλαδη? Επισης αν γινεται να κανω τιποτα για να ανεβαζω οσα θελω χωρις να σβηνονται παρακαλω να μου το πειτε. Πφφφ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσπάθησα να εγκαταστήσω το Messenger Plus! και το ESET μου χαρακτήρισε ως unwanted application. Σίγουρα το χαμηλότερο warning, αλλά και πάλι ... Το μόνο που βρήκα μετά από googling είναι ότι αν δεν εγκαταστήσεις το "Sponosor Programm" είναι ασφαλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Houston, we have a problem!

To MSN μου δεν ανοίγει.
Συγκεκριμένα πατάω να ανοίξω την εφαρμογή και μου λέει:
"Η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει επειδή η ρύθμιση παραμέτρων σε παράθεση δεν είναι σωστή. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής συμβάντων."
Αρχικά δεν ξέρω τι εννοεί με την τελευταία πρόταση.
Έψαξα στο google τη φράση αλλά δε με βοήθησε.
Παλιότερα το είχα ξαναπάθει αλλά μετά από ένα update των windows το θέμα λύθηκε.
Τώρα πέρασα ξανά όλα τα updates, έκανα απεγκατάσταση κι εκ νέου εγκατάσταση αλλά δε βοήθησε καθόλου.
Έχω Windows Vista και το σύστημα είναι αρκετά δυνατό.
Τι μπορεί να φταίει και κυρίως πώς λύνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε να το ξανά κατεβάσεις, στην περίπτωση που έχεις έκδοση 2009 μάλλον φταίει αυτό. https://windows.microsoft.com/el-GR/windows/explore/video-chat-with-messenger
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δοκίμασε να το ξανά κατεβάσεις, στην περίπτωση που έχεις έκδοση 2009 μάλλον φταίει αυτό. https://windows.microsoft.com/el-GR/windows/explore/video-chat-with-messenger

Το ξανακατέβασα από το λινκ που μου έδωσες αλλά όταν το τρέχω λέει πως έχω την πιο πρόσφατη έκδοση.
Άλλωστε από το ίδιο setup έκανα προηγουμένως την επανεγκατάσταση του, χωρίς αποτέλεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην αναζήτηση στο start menu γράψε event viewer και ψάξε για καταχωρήσεις που αφορούν το WLM. Δώσε σημασία σε όσες έχουν κόκκινα Χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
"Η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει επειδή η ρύθμιση παραμέτρων σε παράθεση δεν είναι σωστή. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής συμβάντων."
Αρχικά δεν ξέρω τι εννοεί με την τελευταία πρόταση.
Έψαξα στο google τη φράση αλλά δε με βοήθησε.

Άμα εγώ λέω να μην βάζετε εφαρμογές στα Ελληνικά, δεν με ακούτε. Τρέχα γύρευε τώρα να βγάλεις άκρη. :P
Το αγγλικό κείμενο (πρέπει να) είναι το παρακάτω:

The application has failed to start because its side- by- side configuration is incorrect. Please see the application event log for more detail.

Για ξαναδές το τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Στην αναζήτηση στο start menu γράψε event viewer και ψάξε για καταχωρήσεις που αφορούν το WLM. Δώσε σημασία σε όσες έχουν κόκκινα Χ.
Αν τα έχω κάνει όλα σωστά τότε βρήκα αυτό αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει...

Η δημιουργία περιβάλλοντος ενεργοποίησης για το "C:\Program Files\Windows Live\Messenger\msnmsgr.exe" απέτυχε. Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της εξαρτημένης συγκρότησης Microsoft.VC90.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="9.0.30729.1". Για την αναλυτική διάγνωση χρησιμοποιήστε το sxstrace.exe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top