MundoBasket 2006

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.

Για περισσότερες ΧΧΧ αφίσες για τη νίκη της εθνικής, δείτε εδώ!!

https://tapanta.blogspot.com/2006/08/blog-post_31.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω ότι θα το σηκώσουμε τη κυριακή αλλιώς θα ξενερώσω άσχημα...;) Αν είναι να μην το πάρουμε καλύτερα να μην φτάναμε καθόλου στο τελικό. Ίσως αυτό ακούγεται παράξενο κάπως΄δεδομένου ότι πρόκριση στο τελικό σημαίνει αυτόματα μετάλιο και μεγαλύτερη καταξίωση, αλλά έτσι αισθάνομαι.Καλύτερα να μην περνάγαμε τη φάση των ομίλων καν, παρά να φτάσουμε στο τελικό και να χάσουμε. Θέλω να πω ότι η ξενέρα θα είναι τεράστια.;) Έτσι το βλέπω τουλάχιστον εγώ. ΟΛΑ ή ΤΙΠΟΤΑ. Δεν υπάρχει ενδιάμεσο στάδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτή με το φρέντο είναι κορυφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω ότι θα το σηκώσουμε τη κυριακή αλλιώς θα ξενερώσω άσχημα...;)


Εγω ειμαι σιγουρη! :clapup:
Μας εχω εμπιστοσυνη (ελπιζω να μην πεφτω εξω!:confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία..Γιατι τα αστέρια του NBA σνομπάρουν μια τετοια διοργάνωση; Που ειναι ο mcgrady, ο kobby, o garnet, o shack? Που ειναι ο προπονητης του nba?(γιατι επελεξαν εναν κολεγιακο?) γιατι παιζουν κολεγιοπαιδα στην ομαδα? Μηπως μετα την ητα που εφαγαν θα ανεβάσουν το επιπεδο λιγακι? λεω εγω τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία..Γιατι τα αστέρια του NBA σνομπάρουν μια τετοια διοργάνωση; Που ειναι ο mcgrady, ο kobby, o garnet, o shack? Που ειναι ο προπονητης του nba?(γιατι επελεξαν εναν κολεγιακο?) γιατι παιζουν κολεγιοπαιδα στην ομαδα? Μηπως μετα την ητα που εφαγαν θα ανεβάσουν το επιπεδο λιγακι? λεω εγω τωρα..


Δεν τους ξέρω τους κυρίους αλλά καλά να είναι εκεί που είναι
και να παραμείνουν εκεί..
Εμείς πάντως είμαστε στον τελικό!!!!!! ΟΕΟΕΟΕΟΕΟ :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
καλα λες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία..Γιατι τα αστέρια του NBA σνομπάρουν μια τετοια διοργάνωση; Που ειναι ο mcgrady, ο kobby, o garnet, o shack? Που ειναι ο προπονητης του nba?(γιατι επελεξαν εναν κολεγιακο?) γιατι παιζουν κολεγιοπαιδα στην ομαδα? Μηπως μετα την ητα που εφαγαν θα ανεβάσουν το επιπεδο λιγακι? λεω εγω τωρα..
Μέχρι την πρώτη dream team ίσχυε το εξής!
Τα συμβόλαια με τις ομάδες τους είναι διαφορετικά από τα δικά μας και πολύ πιο δεσμευτικά! Οι ομάδες τους δεν τους αφήναν να συμμετέχουν στην εθνική ομάδα συνεπώς έγινε παράδοση να φτοιάχνεται από το κολλεγιακό πρωτάθλημα! Αυτό έχει αλλάξει γενικά ή απλά κάποιες ομάδες ποια επιτρέπουν στους παίχτες του να συμμετέχουν στην εθνική!
Δλδ έτσι ξέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Μέχρι την πρώτη dream team ίσχυε το εξής!
Τα συμβόλαια με τις ομάδες τους είναι διαφορετικά από τα δικά μας και πολύ πιο δεσμευτικά! Οι ομάδες τους δεν τους αφήναν να συμμετέχουν στην εθνική ομάδα συνεπώς έγινε παράδοση να φτοιάχνεται από το κολλεγιακό πρωτάθλημα! Αυτό έχει αλλάξει γενικά ή απλά κάποιες ομάδες ποια επιτρέπουν στους παίχτες του να συμμετέχουν στην εθνική!
Δλδ έτσι ξέρω!

ε καλα και πως τοτε το 92 το 96 και το 2000 σε μικροτερο βαθμο η αμερικη ερχοταν με dream team?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
μηπως ενοεις μετα την τελευταια dream team αλλαξε το καθεστως γιατι χρησιμοποιησες τη λεξη 'μεχρι'...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Η ΜΙΑ και αυθεντική ντρίμ τίμ έπαιξε το 1992 στη Βαρκελόνη και σάρωσε. Καμία μετέπειτα ομάδα των ΗΠΑ δεν ήταν η ίδια,απλά φτωχός συγγενής. Αυτό εννοείται προς όφελος των άλλων εθνικών ομάδων και στη συγκεκριμένη περίπτωση για την εθνική μας. Αν κατέβαζαν σε κάθε επίσημη διοργάνωση κανονική ντρίμ τιμ, τότε θα το πέρναν κάθε φορά δια περιπάτου.

Δε θέλω να μειώσω τη νίκη της εθνικής μας με αυτά που λέω. (Πραγματικά το χάρηκα που νικήσαμε τις ΗΠΑ, αλλά ας λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη.

Περιμένω με ανυπομονησία τη Κυριακή. Κάτι μου λέει ότι θα σπάσουν καρδιές, αλλά τελικά η εθνική μας θα τα καταφέρει. Θα είναι η μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού αθλητισμού σε όλα τα χρονικά. Μου φαίνεται ότι κάποιοι δεν έχουν συνηδητοποιήσει ότι μιλάμε για τελικό παγκοσμίου κυπέλου. (και ΟΧΙ δεν υπονοώ μέλη του φόρουμ, γενικά μιλάω) Βέβαια άλλο ποδόσφαιρο άλλο μπάσκετ, αλλά μιλάμε για παγκόσμιο κύπελο. Ενδεχόμενη νίκη θα δώσει τεράστια ώθηση στο άθλημα στη χώρα μας, που ισως(λέω ίσως) υπερσκελίσεςι για ένα χρονικό διάστημα το ποδόσφαιρο. Ώθηση πολύ μεγαλύτερη από αυτή του 1987. ;) Καλή επιτυχία στην εθνική μας, από καρδιάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Troll σε γενικές γραμμές δεν έχεις άδικο, αλλά όπως και να το κάνουμε, οι αποστάσεις μεταξύ NBA και ευρωπαϊκού μπάσκετ έχουν μειωθεί κάπως.
Πες μου το 92 πόσοι ευρωπαίοι έπαιζαν στο ΝΒΑ και δες πόσοι παίζουν τώρα.Κι όχι απλά παίζουν, αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι και οι καλύτεροι παίχτες των ομάδων τους.Αυτό δείχνει ότι από τη στιγμή που και το ευρωπαϊκό μπάσκετ οργανώθηκε στα επαγγελματικά επίπεδα του ΝΒΑ, οι παίχτες δυνάμωσαν χωρίς να υστερούν από τους αμερικάνους συνεδέλφους τους.Ίσα ίσα που υπερτερούν στην τακτική.Αν έχεις δει παιχνίδια του ΝΒΑ, οι ομάδες εκδηλώνουν επίθεση νέσα σε 5'', ακόμα κι αν προηγούνται με 3 πόντους και μένει ένα λεπτό.Ακόμα και χθες, πρόσεξες όταν είχαμε την μπάλα 1 λεπτό πριν το τέλος, κερδίζαμε με 5 αν θυμάμαι καλά και οι αμερικάνοι ΔΕΝ έκαναν φάουλ. :confused:
Δεν υπάρχει η έννοια "αμερικάνος προπονητής".Και η ομάδα των ΗΠΑ είχε αρκετά αστέρια της (ο Wade έβαζε 40ποντα σε κάθε ματς των playoffs).Κάποιοι παίχτες που έλειπαν (Σακίλ, Άιβερσον) ήταν τραυματίες.Δεν είναι ότι αδιαφόρησαν για τη διοργάνωση και έστειλαν μια ομάδα με ότι να'ναι.Απλά έχουν μειωθεί οι αποστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Σήμερα 13:30 όλοι ΝΕΤ. Ελπίζω να το σηκώσουμε είμαι πολύ αισιόδοξος. :clapup: :clapup: Να καεί το πελεκούδι. Μια φορά παρουσιάζονατι τέτοιες ευκαιρίες και δε πρέπει να τη κλοτσίσουμε. ;) Ελπίζω όλοι οι διεθνείς να δείξουν σθένος και να μη λυγίσουν λόγω άγχους. Θεωρητικά έχουμε καλύτερη ομάδα από τους Ισπανούς, αλλά άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη γιαυτό ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ και ΠΑΘΟΣ. ;) :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Παντως εγω φοβαμαι το αλλο ζευγαρι...Που θα παιξουμε με εναν απο αυτους για μεταλλιο..Δεν τους εχουμε....Και οι Ισπανοι και οι Αργεντινοι ειναι απιστευτοι...
Εγω το ειπα και αυτο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ έχω απογοητευθεί τελειως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Παιδιά 99% για να μην πω 100 το προβλέπω να χάνουμε δυστυχώς. Οι Ισπανοί παίζουν πολύ καλά...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
αντε και περαστικα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Αγχώθηκαν σήμερα οι δικοί μας και φυσικά οι Ισπανοί έπαιξαν καλά! Δεν πειράζει! Ο συνολικός απολογισμός είναι καλός!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό που ίσχυε μέχρι την πρώτη dream team! Μετά αλλάξανε και όποιος παίχτης αν θέλει μπορεί τελικά να πάει στην εθνική!
Ακόμα και χθες, πρόσεξες όταν είχαμε την μπάλα 1 λεπτό πριν το τέλος, κερδίζαμε με 5 αν θυμάμαι καλά και οι αμερικάνοι ΔΕΝ έκαναν φάουλ.
Είναι θέμα νεοτροπίας και όχι τακτικής! Ούτε οι Αργεντινοί το κάνα! Εγώ προτιμώ την φιλοσοφία των Αμερικανών και όχι το απίστετο ζάλισμα του ευρωπαικού! Οι Αμερικάνοι προσανατολίζονται στο θέαμα και στην χαρά του παιχνιδιού! Και γιαυτό πιστεύω έχουν ακόμα γεμάτα γήπεδα! Στην ευρώπη τώρα έχουν αρχίσει να συνηδειτοποιούν το θέαμα και η Εθνική μας παρήγαγε θέαμα δια της Άμυνας!
Για το σημερινό ασχολίαστο! Βγήκαν όλα τα κακά σήμερα που είχα δει σε παλαιότερα στην εθνική με βασικότερο το κακό ξεκίνημα! Μια Ομάδα που λέγεται ομάδα ξέρει να κρατά την διαφορά και σήμερα το είδαμε αν και τα σουτ τους ήταν τηλεκατευθυνόμενα και τα δικά μας με παρεμβολές! Αλλά ήταν καλύτερη ομάδα οι ισπανοί! Μπράβο τους!
Και ένα μπράβο και στους δικούς μας που υπενθυμίσαν στον κόσμο τι πάει να πει σύνολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top