Netflix

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Έχετε Netflix; :)

Εγώ το έβαλα προχθές και είμαι στη δωρεάν περίοδο του ενός μήνα, στο πρόγραμμα 4k.

Πείτε αν έχετε να προτείνετε κάποια καλή ταινία ή και σειρά από αυτές που διαθέτει!
Σειρές δεν θα αρχίσω ακόμα γιατί θα μου φάνε πολύ χρόνο, οπότε ψάχνομαι για ταινίες κυρίως.

Μέχρι στιγμής έχω δει:
Αφανισμός (Anihilation)
Εξόντωση
Πενήντα πιο σκοτεινές αποχρώσεις του γκρι
Η πεντάμορφη και το τέρας (το είχα δει στο cinema)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Santa Clarita diet, δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά είναι ευχάριστη σειρά για να περνάει η ώρα. Και τα επεισόδια είναι 25-30λεπτα οπότε δεν κουράζει.
Σκέφτομαι να ξεκινήσω και το Sense8, ακούω πως είναι πολύ καλό. Έχω κατεβάσει όλη την πρώτη σεζόν αλλά ακόμη να το ξεκινήσω :P
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
^Εγω πάντως το βαρέθηκα το sense8 ένα φεγγάρι που το είχα αρχίσει και το παράτησα γρήγορα. :P
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω εγώ. Το Netflix έχει κυρίως καλές σειρές. Από ταινίες είμαι αρκετά δυσαρεστημένος, ειδικά από το ελληνικό Netflix. Ωστόσο στις σειρές είναι απαικτο έχει πολλές ενδιαφέρουσες και πολλές γνωστές που δεν έχω δει.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Έχω δει διάφορα. Γενικά με το Netflix έμαθα πως το απλώς αισθητικά καλό διαφέρει από αυτό που όντως αξίζει να του δώσεις χρόνο και να το παρακολουθείς.

Τέλος πάντων, δείτε Dark και ο Rick είναι ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΠΑΠΠΟΥΣ σας.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δεν εχω νετφλιξ εχουν οι φιλοι μου και ετσι εχω κ εγω γιατι αλληλεγγυη
ενυγουεεειζ ταινιες στο νετφλιξ δεν πολυβλεπω αλλα εχει σειρες και τα ντοκιμαντερ που ειναι πολυ δυνατα
μεγαλo φαουλ που βγαλανε το the office
κατα τα αλλα δες μπλακ μιρορ και ρικ εντ μορτι οπως και δηποτε
το love death and robots εχει ενα ενδιαφερον
(και chef's table για οποιον τον ενδιαφερει η φαση)

*ΑΑ! και για κανενα λογο μη δεις birdbox δεν καταλαβα γιατι εγινε σαλος με αυτο ειλικρινα ακομα θρηνω για το 2ωρο που εχασα απο τη ζωη μου
 

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Sense8,the end of the fucking world,the OA, 3%, Sabrina, Lucifer,Brooklyn 99, BOJACK HORSEMAN,atypical, love death and robots.. :P Αυτα ειναι αρκετα δυνατα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Παιδιά εμένα το Netflix με αφήνει να προσθέσω μέχρι 4 άτομα. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την πολιτική της υπηρεσίας; Δηλαδή μπορώ να διαθέσω τον κωδικό μου σε άλλα άτομα και να μπαίνουν από άλλες συσκευές; ρωτάω μην γίνει καμιά στραβή και μου κλείσουν το λογαριασμό :giveup:

Μιλάμε πάντα για τα τέσσερα αυτά άτομα που μου επιτρέπει να προσθέσω.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Παιδιά εμένα το Netflix με αφήνει να προσθέσω μέχρι 4 άτομα. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την πολιτική της υπηρεσίας; Δηλαδή μπορώ να διαθέσω τον κωδικό μου σε άλλα άτομα και να μπαίνουν από άλλες συσκευές; ρωτάω μην γίνει καμιά στραβή και μου κλείσουν το λογαριασμό :giveup:

Μιλάμε πάντα για τα τέσσερα αυτά άτομα που μου επιτρέπει να προσθέσω.

οχι μετρανε οθονες οποτε μεχρι 4 συσκευες-χρηστες μπορουν να εχουν τον κωδικο σου για μια φορα αμα τυχει μπορεις να συνδεθεις κ απο αλλου να δεις καμια ταινια απλα μετα πρεπει να εχεις στο νου σου να αποσυνδεθεις
 

Eirini1981

Νεοφερμένος

Η Eirini1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το έχω δύο μήνες, μπες στις αστυνομικές οι περισσότερες είναι τελειες
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ πάντως με το netflix βλέπω φιλαράκια και πάλι από την αρχή σαν άλλο Κων/νου και Ελένης. :hehe:
Πέρα από αυτό είχα δει όλο το the crown, κάτι σειρές ντοκιμαντέρ με τη φύση/ζώα (νέρντουλας) και έχω ξεκινήσει prison break.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκίνησα το Τhe People vs OJ Simpson γιατί είχα ακούσει διάφορα. Πολύ καλοστημένο φαίνεται μέχρι στιγμής, αν και το περίμενα πιο πολύ υπό μορφή ντοκιμαντέρ σαν της Μαντελέιν ΜακΚαν. Πάντως γελάω και λίγο με τον Schwimmer στον ρόλο του Καρντάσιαν γιατί για μένα θα είναι πάντα ο Ρος. :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Η δεύτερη σεζόν με τη δολοφονία του Versace είναι μακράν καλύτερη. Επίσης αν σε ενδιαφέρει η ιστορία του O. J. Simpson δες ένα ντοκιμαντέρ για το θέμα αυτό. https://m.imdb.com/title/tt5275892/
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To προσέθεσα στο watchlist Himela. Για την 2η σεζόν θα γράψω εντυπώσεις όταν τη δω, αν και μέχρι στιγμής αρκετά καλή μου φαίνεται και η 1η.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Όταν μας Βλέπουν
When They See Us


υποθεση : Τον Απρίλιο του 1989, στη Νέα Υόρκη, μια κοπέλα που είχε πάει για τζόγκινγκ στο Central Park βιάστηκε και ξυλοκοπήθηκε άγρια. Η Αστυνομία, στην προσπάθειά της να βρει γρήγορα τους ενόχους κατηγόρησε πέντε ανήλικους, τέσσερις Αφροαμερικανούς και έναν Λατινοαμερικάνο, που την ώρα του εγκλήματος έτυχε να βρίσκονται στο πάρκο.

κατι τετοιες στιγμες με κανουν να μην εχω καθολου τυψεις που λιωνω στο νετφλιξ
καινουργια σειρα με 4 επισοδεια μιας ωρας το καθενα πανω κατω
προσωπικα μου γαμησε την ψυχουλα, κυριως επειδη ηταν αληθινη ιστορια, αλλα Ι swear to God αξιζει
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tabula rasa

Υπόθεση: Μια νεαρή γυναίκα που έχει αμνησία γίνεται το πρόσωπο-κλειδί σε μια υπόθεση εξαφανισμένων ατόμων. Θα καταφέρει άραγε να βάλει σε τάξη τις αναμνήσεις της;

the Sinner

Υπόθεση: Ανθολογική σειρά που εξετάζει πώς και γιατί συνηθισμένοι άνθρωποι διαπράττουν βάναυσα εγκλήματα. Στον πρώτο κύκλο, όταν μια νεαρή μητέρα μαχαιρώνει έναν ξένο μέχρι θανάτου, ένας ντετέκτιβ επιχειρεί να λύσει το μυστήριο που φαίνεται να κρύβεται στη χαμένη μνήμη της.

the Fall

Υπόθεση: Ένα ψυχολογικό θρίλερ που παρακολουθεί τη ζωή δύο κυνηγών που βρίσκονται στην αντίθετη πλευρά του νόμου. Ένας κατά συρροή δολοφόνος που παραμονεύει τα θύματά του στην περιοχή του Μπέλφαστ και μια ταλαντούχα Επιθεωρήτρια της Μητροπολιτικής Αστυνομίας, που θα κάνει τα πάντα για να τον συλλάβει.
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα το riverdale. Αλλά το βαρεθηκα :/
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχω πει κι αλλού. Για όσους αγαπάνε τα αστυνομικά, πρέπει να δείτε οπωσδήποτε το Line of Duty που ευτυχώς δείχνει το νετφλιξ. Είναι μια αγγλική σειρά που δείχνει τις ιστορίες του τμήματος δίωξης διεφθαρμένων αστυνομικών. Κάθε σεζόν υπάρχει και μια κυρία ιστορια. Σειρά με πολλές ανατροπές και καλογραμμένη, χωρίς κενά στο σενάριο, στο τέλος όλα εξηγούνται. Υπάρχει μια σεζόν ανά δύο χρόνια οπότε την προσέχουν πολύ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Είδα σήμερα οτι βγήκε το The Assassination of Gianni Versace - American Crime Story. Δείτε το οπωσδήποτε έχοντας στο μυαλό σας οτι δε θα αναλωθεί στο πώς και γιατί δολοφονήθηκε ο ίδιος ο Versace αλλά στην ψυχοσύνθεση του δράστη. Είμαι συγκλονισμένη ακόμα από την ερμηνεία του Darren Criss ως ο δολοφόνος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top