Netflix

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Έχει δει κανείς τις τηλεφωνήτριες (Las chicas del cable); Έχω δει τα πρώτα 3,5 επεισόδια και ενώ στην αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρουσα καί καλογυρισμενη μετά βλέπω ότι έχει πολύ αναμενόμενη πλοκή. Περίμενα περισσότερο πολυδιάστατους χαρακτήρες και γενικά δε ξέρω αν αξίζει να αφιερώσω τον χρόνο μου. Αν κάποιος την έχει δει ας μου πει αν αξίζει και αν σταματά να γίνεται τόσο αναμενόμενη
με πήγες πίσω στο καιρό που το παρακολουθούσα από όταν βγήκε στο netflix, τώρα έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι πολλά αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι με κράτησε μέχρι στο τέλος το ενδιαφέρον μου. Στις τελευταίες σεζον έχει πλοκή και το κάνει πιο ενδιαφέρον προσωπικά για μένα.

Κοιτά αυτό είναι ανάλογα με το άτομο, έχω ακούσει αρκετούς ότι προς το τέλος της σειράς τους κούρασε ενώ στη αρχή ήταν ενδιαφέρουσα, άλλοι λένε ότι είναι καλή σειρά για να σκοτώνεις τη ώρα σου, άλλοι να το απολαμβάνουν τη σειρά έως το τέλος
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
με πήγες πίσω στο καιρό που το παρακολουθούσα από όταν βγήκε στο netflix, τώρα έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι πολλά αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι με κράτησε μέχρι στο τέλος το ενδιαφέρον μου. Στις τελευταίες σεζον έχει πλοκή και το κάνει πιο ενδιαφέρον προσωπικά για μένα.

Κοιτά αυτό είναι ανάλογα με το άτομο, έχω ακούσει αρκετούς ότι προς το τέλος της σειράς τους κούρασε ενώ στη αρχή ήταν ενδιαφέρουσα, άλλοι λένε ότι είναι καλή σειρά για να σκοτώνεις τη ώρα σου, άλλοι να το απολαμβάνουν τη σειρά έως το τέλος
Δε ξέρω ίσως εμένα προσωπικά νά με κουράζουν οι σειρές τύπου σαπουνόπερας. Ωστόσο, τό good girls πχ που έχει καί αυτό το δράμα του, τις ληστείες από γυναίκες κλπ με κράτησε άπειρα σέ σημείο που να περιμένω πώς και πώς να βγει καινούργια σεζόν. Τώρα σε αυτό σχεδόν μπορώ να προβλέψω τι θά γίνει και δε μου αρέσει αυτό
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Δε ξέρω ίσως εμένα προσωπικά νά με κουράζουν οι σειρές τύπου σαπουνόπερας. Ωστόσο, τό good girls πχ που έχει καί αυτό το δράμα του, τις ληστείες από γυναίκες κλπ με κράτησε άπειρα σέ σημείο που να περιμένω πώς και πώς να βγει καινούργια σεζόν. Τώρα σε αυτό σχεδόν μπορώ να προβλέψω τι θά γίνει και δε μου αρέσει αυτό
η σειρά τηλεφωνήτριες έχει δράματα και περνάει μερικά κοινωνικά μηνύματα. Δεν είναι μόνο τηλεφωνικό κέντρο. Αυτό γίνεται από τη μέση προς το τέλος της σειράς.
Αλλά δεν ξέρω να σου πω αν θα σε κρατήσει.

Το good girls είναι πιο πολύ κωμική/περιπέτειας σειράς και όχι ακριβώς σαπουνόπερας και για αυτό σε κράτησε η σειρά
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Λένε πως η σειρά Witcher του Netflix βασίζεται στα βιβλία αλλά αν θεωρήσουμε πως στόχος είναι αυτός, αποτυγχάνει παταγωδώς.

Ξέρω πως η πλειοψηφία, βαριέται αφάνταστα να διαβάζει βιβλία και δεν κατανοεί τα όσα λέω αλλά όσοι διαβάζουν τα βιβλία Sapkowski θα καταλάβουν τι εννοώ.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λένε πως η σειρά Witcher του Netflix βασίζεται στα βιβλία αλλά αν θεωρήσουμε πως στόχος είναι αυτός, αποτυγχάνει παταγωδώς.
Έχω διαβάσει τα βιβλία εχω παίξει και το παιχνίδι και θεωρώ πως είναι πολύ καλής ποιότητας σειρά και η μεταφορά της αντίστοιχα.
Που βασίζεις αυτο το βαρύγδουπο «παταγώδης αποτυχία»;
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Οι περισσότεροι βολεύονται απλά με το να βλέπουν τα όσα παρουσιάζονται στην οθόνη χωρίς να ασχολούνται αν αυτά είναι το ίδιο και στα βιβλία και δεν τους ενδιαφέρει γι'αυτό και η σειρά θα έχει πολλές προβολές.

Εμένα με εκνευρίζει να βλέπω μια μαντράχαλη Freja Allan όταν στο βιβλίο είναι μόλις 10 χρονών κλπ
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι περισσότεροι βολεύονται απλά με το να βλέπουν τα όσα παρουσιάζονται στην οθόνη χωρίς να ασχολούνται αν αυτά είναι το ίδιο και στα βιβλία και δεν τους ενδιαφέρει γι'αυτό και η σειρά θα έχει πολλές προβολές.
εχεις διαβάσει το βιβλίο εχεις τελειώσει την σειρα και εβγαλες το συμπερασμα πως ηταν αποτυχια η μεταφορα;
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Έχω διαβάσει τα βιβλία εχω παίξει και το παιχνίδι και θεωρώ πως είναι πολύ καλής ποιότητας σειρά και η μεταφορά της αντίστοιχα.
Που βασίζεις αυτο το βαρύγδουπο «παταγώδης αποτυχία»;

Πρώτον η Καλάνθη έχει σταχιά μαλλιά και όχι μαύρα.Δεύτερον η Triss είναι κοκκινομάλα. Τρίτον η Ciri είναι 10 χρονών στην μάχη της Cintra.

Επιπλέον έχουν αλλάξει και γεγονότα και δεν παρουσιάζονται επακριβώς όπως στο βιβλίο αλλά και έχουν προσθέσει δικά τους. πχ Στην σειρά ο Geralt τσακώνεται κάθε λίγο και λιγάκι με τον βάρδο, στο βιβλίο δεν συμβαίνει στον ίδιο βαθμό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εχεις διαβάσει το βιβλίο εχεις τελειώσει την σειρα και εβγαλες το συμπερασμα πως ηταν αποτυχια η μεταφορα;

Διαβάζω τα μεταφρασμένα βιβλία από εκδόσεις Selini.

Εχω διαβάσει το Τελευταία Ευχή δύο φορές, το Σπαθί του Πεπρωμένου δύο φορές και τώρα διαβάζω το Αίμα των Ξωτικών δεύτερη φορά.

Ξέρω τι λέω.

Φυσικά και τα έχω διαβάσει και έχω δεί την πρώτη σεζόν από σειρά.

Επίσης έχω παίξει και το videogame Witcher 3 κάμποσες ώρες.

Το videogame παρουσιάζει τους χαρακτήρες πιο πιστά στο βιβλίο από ότι η σειρά.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάνεις απλά ερωτήσεις χωρίς επιχειρήματα.Εγώ σου ανέφερα τους λόγους που θεωρώ πως η σειρά δεν είναι πιστή στα βιβλία, στον βαθμό που θα ήθελα.

Δείτε και το βιβλίο Ο Καιρός της Περιφρόνησης που αγόρασα πρίν λίγες μέρες.Είμαι τρελός λάτρης των βιβλίων, κανονικός βιβλιοφάγος.


DSC_0111.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αναλυτικότερα

Η Triss εμφανίζεται στην σειρά στο επεισόδιο με Λάμια. Στο βιβλίο δεν εμφανίζεται καθόλου.

Επίσης στο επεισόδιο όπου γνωρίζεται με Yennefer έχουν γίνει ορισμένες αλλαγές σε σχέση με το βιβλίο και στο επεισόδιο με χρυσαφένιο δράκο και άλλα πολλά.

Δεν λέω πως είναι εντελώς άσχετη η σειρά αλλά την περίμενα πιο πιστή . Υπάρχουν πολλές αλλαγές.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σλιδ,δεν χρειάζεται με έχεις πεθάνει στις αποδείξεις,το κατάλαβα πως εχεις διαβάσει τα βιβλία απλώς απο το αρχικό σου πόστ κατάλαβα λανθασμένα πως δεν τα είχες διαβάσει.
Συμφωνώ πως υπάρχουν αλλαγές αλλά τις θεωρώ μικρές σε σχέση με άλλες μεταφορές βιβλίων σε ταινία ή σειρά.Την θεωρώ πολύ ποιοτική για να χαρακτηριστεί ώς παταγώδης αποτυχία.Έχουμε δει και πιο τραγικά πράγματα.
Plus, η επιλογή των ηθοποιών,damn. :redface:
Kαλά οκ του ηθοποιού.
Καλά οκ του Henry Cavill,ωχού. :rant:

Awkward Look GIF
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Την θεωρώ πολύ ποιοτική για να χαρακτηριστεί ώς παταγώδης αποτυχία.Έχουμε δει και πιο τραγικά πράγματα.
Plus, η επιλογή των ηθοποιών,damn. :redface:

Εντάξει το παταγώδης αποτυχία το είπα πάνω στον εκνευρισμό.

Πάντως για μένα δεν νοείται η Ciri να είναι τόσο μεγάλη , όταν ακόμα και κατά την διάρκεια της εκπαίδευσης στο Kaer Morhen ήταν 10-11 χρονών.

Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου η Triss..εκτός του ότι στο βιβλίο αναφέρει πως είχε καστανοκόκκινα μαλλιά (θα μου πείς λεπτομέρεια) ξεκάθαρα, η Triss κανονικά είναι νεότερη και από Γεννέφερ και στην σειρά φαίνεται μεγαλύτερη.

Η επιλογή μαύρων ηθοποιών έγινε καθαρά για λόγους hollywood και αντιρατσιστικών μηνυμάτων που θέλει να περάσει.
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Έχετε Netflix; :)

Εγώ το έβαλα προχθές και είμαι στη δωρεάν περίοδο του ενός μήνα, στο πρόγραμμα 4k.

Πείτε αν έχετε να προτείνετε κάποια καλή ταινία ή και σειρά από αυτές που διαθέτει!
Σειρές δεν θα αρχίσω ακόμα γιατί θα μου φάνε πολύ χρόνο, οπότε ψάχνομαι για ταινίες κυρίως.

Μέχρι στιγμής έχω δει:
Αφανισμός (Anihilation)
Εξόντωση
Πενήντα πιο σκοτεινές αποχρώσεις του γκρι
Η πεντάμορφη και το τέρας (το είχα δει στο cinema)
Ναι εχω και ολο το χειμωνα το ελιωσα! τοσο που εδω κανενα 2μηνο δεν μπορω να δω τπτ αν και γενικα εγω το καλοκαιρι δεν πολυ βλεπω σειρες , οποτε ενταξει.μερικες σειρες που μαρεσαν πολυ ειναι.δεν σου γραφω για ταινιες γιατι δεν αξιζει για μενα τοσο το Netflix για ταινιες και γιαυτο τον λογο δεν εχω δει πολλες.

1.Η ξενη.
2.Lock and key.
3.samprina chilling adventures.
4.elite.
5.dark.
6.αν δε σε γνωριζα.
7. selena
8.ragnaroc
9.tinny pretty things
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λένε πως η σειρά Witcher του Netflix βασίζεται στα βιβλία αλλά αν θεωρήσουμε πως στόχος είναι αυτός, αποτυγχάνει παταγωδώς.

Ξέρω πως η πλειοψηφία, βαριέται αφάνταστα να διαβάζει βιβλία και δεν κατανοεί τα όσα λέω αλλά όσοι διαβάζουν τα βιβλία Sapkowski θα καταλάβουν τι εννοώ.
? Απόπειρα για sjw προπαγάνδα είναι απλά.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει το παταγώδης αποτυχία το είπα πάνω στον εκνευρισμό.

Πάντως για μένα δεν νοείται η Ciri να είναι τόσο μεγάλη , όταν ακόμα και κατά την διάρκεια της εκπαίδευσης στο Kaer Morhen ήταν 10-11 χρονών.

Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου η Triss..εκτός του ότι στο βιβλίο αναφέρει πως είχε καστανοκόκκινα μαλλιά (θα μου πείς λεπτομέρεια) ξεκάθαρα, η Triss κανονικά είναι νεότερη και από Γεννέφερ και στην σειρά φαίνεται μεγαλύτερη.

Η επιλογή μαύρων ηθοποιών έγινε καθαρά για λόγους hollywood και αντιρατσιστικών μηνυμάτων που θέλει να περάσει.

Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο, μόνο το παιχνίδι είχα παίξει, οπότε δεν μπορώ να τα σχολιάσω τα παραπάνω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι ηθοποιοί που διάλεξαν για τον Γκέραλτ και την Γένιφερ είναι πανέμορφοι αμφότεροι.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Tο μεγαλύτερο θύμα του netflix sjw adaptation είναι ταυτόχρονα και η romance επιλογή μου στο παιχνίδι..η triss.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Trash το Witcher. Είχα βάλει νετφλιχ για να το δω και δεν άντεξα, προτίμησα να δω BoJack Horseman και Better Call Saul. Απείρως καλύτερες σειρές.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μεταμεσονύκτιο rant επειδή σε λίγο θα με πετάξουν απ' όλες τις ομαδικές του μεσσεντζερ στις οποίες βρίσκομαι και θα μείνω χωρίς φίλους, αγνοήστε το ελεύθερα:

Αφορά την κορεάτικη σειρά του Netflix "Start-up", η οποία ενώ ξεκίνησε υπέροχα και μ' έκανε να φάω τρελό κόλλημα, στο τέλος κατέληξε να μου αφήσει μια μεγάλη τρύπα στην καρδιά, μαζί με ένα μιξ θυμού-ξενερας-στενοχώριας.

Ώρα για σποιλερς αν και σίγουρα μόνη μου θα τα πω, μόνη μου θα τ ακούσω.

Ο Τζι-Πιεονγκ είναι ο πιο αδικημένος χαρακτήρας που έχω δει ποτέ σε σειρά και, ειλικρινά, αν ήταν καλύτερα γραμμένο και σκηνοθετημενο ΙΣΩΣ έβγαζε κάποιο νόημα να επιλέξει τον Ντο-σαν η Νταλ-Μι αλλά εν τέλει απλώς κατέληξε να της αρέσει (?!) παρότι υποτίθεται ότι τα γράμματα με τον Τζι-Πιεόνγκ είχαν τεράστια σημασία για εκείνη. Και δε λέω να τον απέρριπτε κι αυτόν όπως όλους τους άλλους επειδή ήταν κολλημένη με το παρελθόν της, αλλά έπρεπε τουλάχιστον να δώσει μια ευκαιρία και στους δύο αφού έμαθε την αλήθεια κι αποφάσισε να μην τους κρατήσει κακία. Ο Τζι-Πιεονγκ φοβούμενος να μην την πληγώσει, της είπε τι νιώθει για εκείνη και μετά δεν έκανε τίποτα, ενώ μάλιστα είχε 3 χρόνια στη διάθεσή του με τον Ντο-σαν στην Αμερική. Απαράδεκτο plot hole για τον χαρακτήρα του που είχε στηθεί τόσο υπέροχα μέχρι τότε, απαράδεκτη κι η πλοκή όπου απλώς κερδίζει αυτός που την κυνηγάει περισσότερο κι όχι εκείνος που έμαθε να κρύβει αυτά που νιώθει γιατί η ζωή του ήταν δύσκολη, σκληρή και μοναχική. Οι κινήσεις του εδειχναν πολύ μεγαλύτερη ευαισθησία και αγάπη απ του Ντο-σαν, ο οποίος για κάποιο λόγο απέκτησε πολύ γρήγορα τεράστιο entitlement (σε βαθμό να μη θελει να επιστρέψει τα γράμματα που δεν ήταν καν δικά του?!?!), αλλά η Νταλ-Μι δεν τις εκτίμησε ποτέ πραγματικά. Όταν ήταν μόνη της έλεγε συνεχώς πόση σημασία είχαν για εκείνη τα γράμματα και πόσο ήθελε να γνωρίσει αυτόν που της τα έγραψε, αλλά τη στιγμή που ανακάλυψε για τον Τζι-Πιεόνγκ, δεν έκανε καμία προσπάθεια να τον γνωρίσει βαθύτερα γιατί πλέον είχε φίλους και άτομα που τη στηρίζουν και δεν ένιωθε μοναξιά. Ο Τζι-Πιεόνγκ εν τέλει συμφιλιωθηκε με την απόρριψη που έφαγε - αν και σιωπηλά - και συνέχιζε να τη στηρίζει ακόμη και ΜΕΤΑ από αυτό. Δεν ξέρω αν έχω στενοχωρηθεί τόσο με τη σειρά επειδή είδα τον εαυτό μου να ταυτίζεται σε πολλά σημεία με τον Τζι-Πιεόνγκ αλλά νομίζω είτε έτσι είτε γιουβέτσι η σειρά έπρεπε να δώσει ίση βαρύτητα στους δύο άντρες και δικαίωση στον πιο καλόψυχο. Γιατί μπορεί ο Ντο-σαν να έδειχνε περισσότερο ευαίσθητος και εύθραυστος, όμως ο Τζι-Πιεόνγκ είχε πολύ μεγαλύτερο συναισθηματικό βάθος κι ας το έκρυβε πίσω απ' τη μάσκα του δυνατού και τρανού επενδυτή.


Θα κλάψω.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μεταμεσονύκτιο rant επειδή σε λίγο θα με πετάξουν απ' όλες τις ομαδικές του μεσσεντζερ στις οποίες βρίσκομαι και θα μείνω χωρίς φίλους, αγνοήστε το ελεύθερα:

Αφορά την κορεάτικη σειρά του Netflix "Start-up", η οποία ενώ ξεκίνησε υπέροχα και μ' έκανε να φάω τρελό κόλλημα, στο τέλος κατέληξε να μου αφήσει μια μεγάλη τρύπα στην καρδιά, μαζί με ένα μιξ θυμού-ξενερας-στενοχώριας.

Ώρα για σποιλερς αν και σίγουρα μόνη μου θα τα πω, μόνη μου θα τ ακούσω.

Ο Τζι-Πιεονγκ είναι ο πιο αδικημένος χαρακτήρας που έχω δει ποτέ σε σειρά και, ειλικρινά, αν ήταν καλύτερα γραμμένο και σκηνοθετημενο ΙΣΩΣ έβγαζε κάποιο νόημα να επιλέξει τον Ντο-σαν η Νταλ-Μι αλλά εν τέλει απλώς κατέληξε να της αρέσει (?!) παρότι υποτίθεται ότι τα γράμματα με τον Τζι-Πιεόνγκ είχαν τεράστια σημασία για εκείνη. Και δε λέω να τον απέρριπτε κι αυτόν όπως όλους τους άλλους επειδή ήταν κολλημένη με το παρελθόν της, αλλά έπρεπε τουλάχιστον να δώσει μια ευκαιρία και στους δύο αφού έμαθε την αλήθεια κι αποφάσισε να μην τους κρατήσει κακία. Ο Τζι-Πιεονγκ φοβούμενος να μην την πληγώσει, της είπε τι νιώθει για εκείνη και μετά δεν έκανε τίποτα, ενώ μάλιστα είχε 3 χρόνια στη διάθεσή του με τον Ντο-σαν στην Αμερική. Απαράδεκτο plot hole για τον χαρακτήρα του που είχε στηθεί τόσο υπέροχα μέχρι τότε, απαράδεκτη κι η πλοκή όπου απλώς κερδίζει αυτός που την κυνηγάει περισσότερο κι όχι εκείνος που έμαθε να κρύβει αυτά που νιώθει γιατί η ζωή του ήταν δύσκολη, σκληρή και μοναχική. Οι κινήσεις του εδειχναν πολύ μεγαλύτερη ευαισθησία και αγάπη απ του Ντο-σαν, ο οποίος για κάποιο λόγο απέκτησε πολύ γρήγορα τεράστιο entitlement (σε βαθμό να μη θελει να επιστρέψει τα γράμματα που δεν ήταν καν δικά του?!?!), αλλά η Νταλ-Μι δεν τις εκτίμησε ποτέ πραγματικά. Όταν ήταν μόνη της έλεγε συνεχώς πόση σημασία είχαν για εκείνη τα γράμματα και πόσο ήθελε να γνωρίσει αυτόν που της τα έγραψε, αλλά τη στιγμή που ανακάλυψε για τον Τζι-Πιεόνγκ, δεν έκανε καμία προσπάθεια να τον γνωρίσει βαθύτερα γιατί πλέον είχε φίλους και άτομα που τη στηρίζουν και δεν ένιωθε μοναξιά. Ο Τζι-Πιεόνγκ εν τέλει συμφιλιωθηκε με την απόρριψη που έφαγε - αν και σιωπηλά - και συνέχιζε να τη στηρίζει ακόμη και ΜΕΤΑ από αυτό. Δεν ξέρω αν έχω στενοχωρηθεί τόσο με τη σειρά επειδή είδα τον εαυτό μου να ταυτίζεται σε πολλά σημεία με τον Τζι-Πιεόνγκ αλλά νομίζω είτε έτσι είτε γιουβέτσι η σειρά έπρεπε να δώσει ίση βαρύτητα στους δύο άντρες και δικαίωση στον πιο καλόψυχο. Γιατί μπορεί ο Ντο-σαν να έδειχνε περισσότερο ευαίσθητος και εύθραυστος, όμως ο Τζι-Πιεόνγκ είχε πολύ μεγαλύτερο συναισθηματικό βάθος κι ας το έκρυβε πίσω απ' τη μάσκα του δυνατού και τρανού επενδυτή.


Θα κλάψω.
Αφού έπιασες τα κορεάτικα δες Vincenzo και squid games. Το Vincenzo ήταν γαμάτο. Το squid games μέχρι στιγμής θυμίζει αρκετά Alice in borderland. Τα αισθηματικά κορεάτικα τα έχω κόψει γιατί τα χαλάνε στο τέλος και μενεις με την απογοήτευση.
 

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Αφορά την κορεάτικη σειρά του Netflix "Start-up", η οποία ενώ ξεκίνησε υπέροχα και μ' έκανε να φάω τρελό κόλλημα, στο τέλος κατέληξε να μου αφήσει μια μεγάλη τρύπα στην καρδιά, μαζί με ένα μιξ θυμού-ξενερας-στενοχώριας.
relatable.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αφού έπιασες τα κορεάτικα δες Vincenzo και squid games. Το Vincenzo ήταν γαμάτο. Το squid games μέχρι στιγμής θυμίζει αρκετά Alice in borderland. Τα αισθηματικά κορεάτικα τα έχω κόψει γιατί τα χαλάνε στο τέλος και μενεις με την απογοήτευση.

Έχω δει Vincenzo, απ' τ' αγαπημένα μου! Alice in Borderland καλό αλλά περιμένω να δω τι θα γίνει στη 2η σεζόν, το squid game είναι αυτό που θα έβλεπα ούτως ή άλλως τώρα, τα έχω πάρει όλα σερί και καίγομαι. Και το Girl from Nowhere είναι πολύ ωραίο (Ταϋλανδέζικο), και το Law School. Αισθηματικό είδα το it's okay to not be okay, δεν απογοητευτηκα καθόλου, μόνο το κωλοstartup μου κανε την καρδιά περιβόλι...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top