Netflix

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
πραγματικά μου άρεσε ΤΈΡΜΑ αυτή η σειρά

Κι εμένα η πρώτη σεζόν που ήταν κάτι πρωτόγνωρο και φοβερά ανατριχιαστικο. Στη 2η όλοι οι χαρακτήρες ήταν τέρμα εκνευριστικοι, ειδικά η συνονόματή μου και στο τέλος προσωπικά γελούσα απ το κριντζ. Εσύ προτιμούσες Μπεκ ή Λαβ;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εμένα η πρώτη σεζόν που ήταν κάτι πρωτόγνωρο και φοβερά ανατριχιαστικο. Στη 2η όλοι οι χαρακτήρες ήταν τέρμα εκνευριστικοι, ειδικά η συνονόματή μου και στο τέλος προσωπικά γελούσα απ το κριντζ. Εσύ προτιμούσες Μπεκ ή Λαβ;
μπεεεκ
'Ηταν μια μιξη χορορ με κριντζ που λατρευω
δες τρειλερ απο 3η σεζον, φοβερο τρειλερ
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
μπεεεκ
'Ηταν μια μιξη χορορ με κριντζ που λατρευω
δες τρειλερ απο 3η σεζον, φοβερο τρειλερ

Θα της δώσω σίγουρα μια ευκαιρία απλώς πάω με λιγότερες προσδοκίες αυτή τη φορά. Ας ελπίσουμε να είναι δυνατό όπως η 1η σεζόν.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,949 μηνύματα.
έχω να δω σειρά στο νετφλιξ από τότε που είδα το Dark, και είπα ότι δεν θα ξαναδώ σειρά στο νετφλιξ. το ξεχειλώσανε όσο δεν πήγαινε. :xtipao:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
The bodyguard (ιδιωτική προστασία νομίζω στο ελληνικό νετφλιξ), αστυνομικό/θρίλερ του bbc. 6 επεισόδια, πολύ ωραία πλοκή, μυστήριο και δράση, προτείνεται ανεπιφύλακτα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
έχω να δω σειρά στο νετφλιξ από τότε που είδα το Dark, και είπα ότι δεν θα ξαναδώ σειρά στο νετφλιξ. το ξεχειλώσανε όσο δεν πήγαινε. :xtipao:
Δες το παιχνιδι του καλαμαριου,ελληνικος τιτλος.Σιγουρα θα σου αρεσει!
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ πέθανα
η αλήθεια είναι με το που το έγραψα το καλύτερο που περίμενα ήταν στα @@ μας αλλά είσαι πολύ καλός :redface:
ναι, πλάκα έκανα μιας και δεν παρεξηγείς.

Το άλλο δεν το λέω :redface:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και, on topic. Έχει δει κάποιος το «The good place»; Είμαι 3η σεζόν, μέχρι 2η μου άρεσε, μετά νομίζω άρχισαν να το τραβάνε από τα μαλλιά.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,949 μηνύματα.
Δες το παιχνιδι του καλαμαριου,ελληνικος τιτλος.Σιγουρα θα σου αρεσει!

το σύνδρομο εύρεσης καλής σειράς. αξίζει; ήταν καλή; η δεύτερη σεζόν θα είναι καλή; η τρίτη σεζόν χάλια. αγωνία, ανατροπές, άντε να βγει το επόμενο επεισόδιο. κούραση.

προτιμώ καμιά ταινία σε αυτή τη φάση.

υ.γ. έχει βγει όλη η σεζόν η 1η; αν είναι να κάτσω δυο μέρες να το δω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
το σύνδρομο εύρεσης καλής σειράς. αξίζει; ήταν καλή; η δεύτερη σεζόν θα είναι καλή; η τρίτη σεζόν χάλια. αγωνία, ανατροπές, άντε να βγει το επόμενο επεισόδιο. κούραση.

προτιμώ καμιά ταινία σε αυτή τη φάση.

υ.γ. έχει βγει όλη η σεζόν η 1η; αν είναι να κάτσω δυο μέρες να το δω.
Ναι η πρωτη ειναι ολη.Δεστο σου λέωωωωωωωωωωωωωω..θα με θυμηθεις!
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,949 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ξεκίνησα Alice in Borderland.

Ωωω με το καλό με το καλό, είναι τίμια σειρά και η 2η σεζόν δείχνει πολλά υποσχόμενη.


Εγώ τώρα βλέπω Stranger (2017-), η 1η σεζόν μου άρεσε πάρα πολύ αλλά τώρα έχω μπει στη 2η και δυστυχώς μέχρι στιγμής είναι πολύ μιεχ σε σχέση με την 1η... Αναμένω την ανατροπή.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Eίδα τη σειρά που βλπεουν όλοι (squad games).
Κλεμμένη και χιλιοπαιγμένη ιδέα, με πολύ καλή υλοποίηση. Οι χαρακτήρες είναι από όλες τις τάξεις και κοινό χαρακτηριστικό ότι θέλουν απεγνωσμένα χρήμα. Είχε κάποια σεναριακά λάθη όπως το αποτέλεσμα της πρώτης ψηφοφορίας που έδειξε σχεδόν ισοπαλία. Τα αγαλματάκια ακούνητα ήταν σοκ για εισαγωγικό παιχνίδι. Έπρεπε η διαφορά να ήταν συντριπτική υπέρ του "πάμε σπίτια μας παιδιά".

Αγαπημένος μου χαρακτήρας ήταν ο κακός που μοιάζει με το Χλαπάτσα. ΡΕ ΚΟΡΕΑΤΕΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ. Δεν σκοτώνεις έτσι τέτοιον χαρακτήρα. Έπρεπε να πάει τελικό και στο τέλος να κάνει ανατροπή και να σκοτώσει τον πρωταγωνιστή. Οι σεναριογράφοι δεν τόλμησαν και μου φάνηκε ότι δυσκολευόντουσαν να ξεφορτωθούν χαρακτήρες. Φεύγουν μαζικά στα τελευταία επεισόδια. Αυτό είναι και το μεγαλύτερο αρνητικό της σειράς.

Ο πιο χαζός χαρακτήρας ήταν ο Πακιστανός. Την πάτησε από τον έξυπνο της παρέας. Το αγαπημένο που παιχνίδι ήταν αυτό με το σχοινί καθώς εφάρμοζαν σωστά την τακτική του γέρου.

Το τέλος ήταν άθλιο. Περιμένα ο γέρος να ζήσει καθώς δεν φαίνεται από την κάμερα να σκοτώνεται με σπλατερικο τρόπο όπως γινόταν με τους υπόλοιπους.

Ο μπάτσος ούτε που κατάλαβα τι κατάφερε. Θα το δούμε στη δεύτερη season που αναμένω να είναι σαν τις τελευταίες season του Casa de Papel.

Καλή σειρά αλλά δεν την βάζω στο top 5 μου του Netfix που είναι 1) Narcos, 2) The crown 3) Cobra Kai 4) 13 reasons why 5) Stranger Things

Επιστροφή στο Apple TV + τώρα μέχρι το Narcos.

Βαθμολογία 8/10
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Και, on topic. Έχει δει κάποιος το «The good place»; Είμαι 3η σεζόν, μέχρι 2η μου άρεσε, μετά νομίζω άρχισαν να το τραβάνε από τα μαλλιά.
Θυμάμαι ότι δεν με τρέλανε/από ψυχαναγκασμό το τέλειωσα και έκτοτε έχω δει άλλες σαχλοκωμωδίες που μου κάναν καλύτερη εντύπωση.

Κατά τ' άλλα, έχω πιάσει τα ιταλικά Generation 56k (λίγα επεισόδια, ελαφρύ αλλά τίμιο) και Summertime (πολλή teenίλα).
Το θέμα όμως είναι ότι έρχεται You και (ξανά; )μπαίνει το αμερικανικό Office.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Βιντσεντζο λογικά θα το έχει, δε νομίζω ότι έχει αλλάξει η ονομασία. Εμένα μ άρεσε πολύ, ένα άλλο παιδί που το ξεκίνησε μου είπε το άφησε στη μέση, οπότε είναι και θέμα γούστου. Γενικά πάντως αν σ αρέσει το μιξ δράμα με κωμωδία και δράση, πιστεύω θα σε κρατήσει.
Αυτός που το άφησε στην μέση απαράδεκτος 🤣 Από τις αγαπημένες σειρές μου! Εκεί που νομίζεις ότι χάνει την μάχη τα ανατρέπει όλα. Η τιμωρία στην χαζή που χόρευε και στον ceo ήταν όλα τα λεφτά. Απίστευτη σειρά. Θα την ξαναδώ σήμερα. Το squid game το τελείωσα όταν βγήκε πριν καν γίνει viral 😂 Κορεάτικα βλέπω από το 2009 ίσως και νωρίτερα. Είχα φτιάξει λίστα αλλά την έχω παρατήσει. Είχα δει πάνω από 200 μέχρι πρόπερσι. Το arthdal chronicles είναι καλό αλλά έχει μονο μια σεζόν δυστυχώς. Αν θέλετε προτάσεις στείλτε πμ ή κάντε με tag 😁

To psychopath diary είναι must. Δεν το έχει το νετφλιξ όμως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top